X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTY 2025
Odpowiedz

LUTY 2025

Oceń ten wątek:
  • Everka Ekspertka
    Postów: 188 120

    Wysłany: 20 lipca, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie też tego nie ogarniam xd wyszło mi dużo bakterii w moczu 600 .

  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 447 545

    Wysłany: 20 lipca, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicia, nie nie, rok po roku bym oszalała 😅 poza tym jestem po dwóch cc, więc musiałam mieć minimum przerwy między tymi ciążami.
    Pierwszy synek kwiecień 2021, drugi styczeń 2023, a trzecie ma być luty 2025 :D

    annikana, Animka lubią tę wiadomość

    preg.png

    age.png

    age.png

    Michałek [*] 8.10.2019 👼
  • annikana Autorytet
    Postów: 513 439

    Wysłany: 20 lipca, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Znaczy się może jestem za głupia, może przestaniecie mnie tu przez to lubić ale ja nie rozumiem rozczarowania płcią 😔 czy dziewczynka czy chłopiec to dziecko to jest dar i trzeba się cieszyć, że jest zdrowe. Wy jako mamy poradzicie sobie w roli zarówno mamy córki jak i mamy syna. Nie wiem może przez to, że nie przyszło mi z łatwością bycie w ciąży, wylałam mnóstwo łez, przeszłam wiele bolesnych zabiegów i wydałam tonę kasy żeby być w tym miejscu co jestem mam inny światopogląd. Dla mnie płeć jest totalnie obojętna, będę tak samo szczęśliwa jak zobaczę że to dziewczynka i tak samo szczęśliwa jak będzie chłopiec. Dla mnie najważniejsze żeby wszędzie było napisane, że ryzyka niskie, że po prostu dziecko jest zdrowe. Amen
    Myślę, że tutaj nikt nikogo nie przestanie lubić za swoje poglądy! No ej! Jednocześnie jestem daleka od stwierdzenia, że obojętność co do płci to wynik wyłącznie wieloletnich, trudnych starań. Wg mnie to jest strasznie złożony temat - ja zawsze byłam otoczona dziewczynami, mam młodsza siostrę, miałam super ciocie. A w okresie nastoletnim spotkało mnie trochę mało fajnych rzeczy ze strony chłopców. I myślę, że stąd u mnie taki strach przed byciem mamą chłopca. Jednocześnie zazdroszczę Ci w opór takiego podejścia, ale wiem, że za kilka miesięcy, będę myśleć tak samo, po prostu potrzebuje czasu. :) Natomiast chyba każda z nas zgadza się co do jednego - byle było zdrowe. Naprawdę uwierzcie mi, moment, w którym zobaczyłam, że ryzyka są niskie, to był serio jednen z najpiękniejszych w moim życiu.

    Lavenda, Izabell155, Hach lubią tę wiadomość

    marzec 2023 - nasza wymarzona R. ❤️
    luty 2024 - 18 tc H. 💔


    01.06 - 13 dpo - ⏸️ beta 195 U/l, prog 27,95 mg/ml
    03.06 - beta 466 U/l
    7.06 - pęcherzyk ciążowy prawidłowo umiejscowiony
    17.06 - beta 18175 U/l
    21.06 - 0,93 cm Małego Człowieka ❤️
    11.07 - 3,23 cm Bejbika ❤️
    SANCO - niskie ryzyka - chłopiec 🩵 31.07 - I prenatalne - 7cm pięknego chłopca 🩵
    28.08 - 188g Bobsona 🩵
    🔜 13.09 - wizyta, 25.09 - USG połówkowe



    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 598 900

    Wysłany: 20 lipca, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annikana wrote:
    Myślę, że tutaj nikt nikogo nie przestanie lubić za swoje poglądy! No ej! Jednocześnie jestem daleka od stwierdzenia, że obojętność co do płci to wynik wyłącznie wieloletnich, trudnych starań. Wg mnie to jest strasznie złożony temat - ja zawsze byłam otoczona dziewczynami, mam młodsza siostrę, miałam super ciocie. A w okresie nastoletnim spotkało mnie trochę mało fajnych rzeczy ze strony chłopców. I myślę, że stąd u mnie taki strach przed byciem mamą chłopca. Jednocześnie zazdroszczę Ci w opór takiego podejścia, ale wiem, że za kilka miesięcy, będę myśleć tak samo, po prostu potrzebuje czasu. :) Natomiast chyba każda z nas zgadza się co do jednego - byle było zdrowe. Naprawdę uwierzcie mi, moment, w którym zobaczyłam, że ryzyka są niskie, to był serio jednen z najpiękniejszych w moim życiu.
    Wiesz co jest fajne w byciu mamą (nie tylko chłopca tak naprawdę)? To, że my pomagamy się kształtować temu człowiekowi i mozemy dbać by ten mały człowiek wyrósł na takiego człowieka, który nie będzie wpisywał się w te schematy których się obawiamy, nie akceptujemy itp. Oczywiście nie na wszystko mamy wpływ, ale pomyśl, że możesz wychować takiego mężczyznę jakiego Ty byś chciała spotkać jako młoda kobieta zamiast tych mężczyzn z którymi miałaś niefajne doświadczenia. To co Nas niefajnego spotkało w życiu zawsze może być początkiem czegoś dobrego ❤️

    annikana, OldMe-NewMe lubią tę wiadomość

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Palcia Autorytet
    Postów: 366 290

    Wysłany: 20 lipca, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Znaczy się może jestem za głupia, może przestaniecie mnie tu przez to lubić ale ja nie rozumiem rozczarowania płcią 😔 czy dziewczynka czy chłopiec to dziecko to jest dar i trzeba się cieszyć, że jest zdrowe. Wy jako mamy poradzicie sobie w roli zarówno mamy córki jak i mamy syna. Nie wiem może przez to, że nie przyszło mi z łatwością bycie w ciąży, wylałam mnóstwo łez, przeszłam wiele bolesnych zabiegów i wydałam tonę kasy żeby być w tym miejscu co jestem mam inny światopogląd. Dla mnie płeć jest totalnie obojętna, będę tak samo szczęśliwa jak zobaczę że to dziewczynka i tak samo szczęśliwa jak będzie chłopiec. Dla mnie najważniejsze żeby wszędzie było napisane, że ryzyka niskie, że po prostu dziecko jest zdrowe. Amen

    Myślę, że to po prostu emocje i dlatego nie ma tu nic do rozumienia ;) one się pojawiają i często nie masz na nie logicznego wpływu. Najważniejsze to je zaakceptować, nie wypierać z siebie. Na szczęście tak nas natura stworzyła, że większość z nas jak zobaczy swoje maleństwo po porodzie to zakocha się w nim do szaleństwa i płeć tu będzie bez znaczenia. Zdarzają się co prawda też trudne emocje po porodzie i rozczarowanie, baby blues czy depresja i to też trzeba będzie zaakceptować i długość starań nie będzie miała wpływu na ten stan. Po prostu chemia mózgu i tyle.

    annikana, Lavenda, Hach lubią tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • annikana Autorytet
    Postów: 513 439

    Wysłany: 20 lipca, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega wrote:
    Wiesz co jest fajne w byciu mamą (nie tylko chłopca tak naprawdę)? To, że my pomagamy się kształtować temu człowiekowi i mozemy dbać by ten mały człowiek wyrósł na takiego człowieka, który nie będzie wpisywał się w te schematy których się obawiamy, nie akceptujemy itp. Oczywiście nie na wszystko mamy wpływ, ale pomyśl, że możesz wychować takiego mężczyznę jakiego Ty byś chciała spotkać jako młoda kobieta zamiast tych mężczyzn z którymi miałaś niefajne doświadczenia. To co Nas niefajnego spotkało w życiu zawsze może być początkiem czegoś dobrego ❤️
    Y
    Tak, zdecydowanie się z Tobą zgadzam! Mówimy z mężem, że to będzie najfajniejszy chłopiec, a potem mężczyzna, jakiego znamy, bo mamy na to wpływ:) W ogóle wychowanie to jest taka moc, ale i taka odpowiedzialność! Dobrze o tym pamiętać;)
    Dzięki za dobre słowa:)

    Murilega lubi tę wiadomość

    marzec 2023 - nasza wymarzona R. ❤️
    luty 2024 - 18 tc H. 💔


    01.06 - 13 dpo - ⏸️ beta 195 U/l, prog 27,95 mg/ml
    03.06 - beta 466 U/l
    7.06 - pęcherzyk ciążowy prawidłowo umiejscowiony
    17.06 - beta 18175 U/l
    21.06 - 0,93 cm Małego Człowieka ❤️
    11.07 - 3,23 cm Bejbika ❤️
    SANCO - niskie ryzyka - chłopiec 🩵 31.07 - I prenatalne - 7cm pięknego chłopca 🩵
    28.08 - 188g Bobsona 🩵
    🔜 13.09 - wizyta, 25.09 - USG połówkowe



    preg.png
  • dealie Przyjaciółka
    Postów: 96 94

    Wysłany: 20 lipca, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Everka wrote:
    No właśnie też tego nie ogarniam xd wyszło mi dużo bakterii w moczu 600 .
    Jeśli nie masz żadnych objawów ze strony układu moczowego to zostawiłabym w spokoju te bakterie w moczu, zwłaszcza że jest to badanie analityczne, a nie mikrobiologiczne.
    U ciężarnych inaczej podchodzi się do interpretacji wyników z obecnością bakterii w moczu, jak odczytuję w pracy posiewy moczu z oddziału ginekologicznego od ciężarnych to w większości przypadków są to mocze zanieczyszczone, tzn. bakterie nie są czynnikiem wywołującym infekcję tylko pochodzą np. z błon śluzowych.
    Także jeśli nie czujesz żadnego pieczenia przy sikaniu to jako mikrobiolog radzę się tym nie przejmować :D

    Sama w tym tygodniu robiłam sobie badanie ogólne moczu i mimo, że doskonale wiem jak się do niego przygotować, jak nie zanieczyścić próbki (i przed ciążą zawsze mi to wychodziło w porządku) to teraz też wyszły mi bakterie w moczu i leukocyty 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca, 10:44

    Animka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1132 503

    Wysłany: 20 lipca, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palcia wrote:
    Myślę, że to po prostu emocje i dlatego nie ma tu nic do rozumienia ;) one się pojawiają i często nie masz na nie logicznego wpływu. Najważniejsze to je zaakceptować, nie wypierać z siebie. Na szczęście tak nas natura stworzyła, że większość z nas jak zobaczy swoje maleństwo po porodzie to zakocha się w nim do szaleństwa i płeć tu będzie bez znaczenia. Zdarzają się co prawda też trudne emocje po porodzie i rozczarowanie, baby blues czy depresja i to też trzeba będzie zaakceptować i długość starań nie będzie miała wpływu na ten stan. Po prostu chemia mózgu i tyle.


    Dokładnie 😊 I trochę też sobie o tym myślę, że jak dopada Cię taki baby blues to musi być bardzo ciężkie. Sam połóg musi być ciężki. Dużo przed nami 🫣
    Ja może się nie staralam latami, bo rzeczywiście udało nam się w pierwszym cyklu, ale marzyłam o dziecku od kilku dobrych lat. Naprawdę to było największe moje marzenie. Jednak do tego trzeba dwojga, czekałam aż mąż też będzie gotowy i musieliśmy trochę spraw sobie poukładać, chociaż tak patrzeć nigdy nie jest odpowiedni czas na dziecko 🙃🙂 ja marzyłam o byciu mamą od lat, gdybym mogła wybrać płeć też bym wybrała. I rozumiem, że ktoś jest smutny z tego tytułu i osobiście bardzo mi żal takich kobiet, bo musi im być bardzo trudno. Nie przemawia do mnie tekst, że to cud i trzeba się cieszyć. Jeśli ktoś marzył o córce a ma syna to w tej chwili czy ktoś powie, ważne że zdrowe, czy powie cokolwiek innego myślę, że emocje są i na to potrzeba więcej czasu 🥰 a tutaj tez możemy sobie dać wirtualne wsparcie ☺️ mam koleżankę, która marzyłam o corce, pierwszego mialq syna, drugiego też ale pamiętam, że z drugim mocno nie mogla się pozbierać, że to syn. Oczywiście, że kocha swoje dzieci! Teraz pewnie nie wyobraża sobie inanczej, ale było jej bardzo przykro. Dlatego jak ktoś teraz też ma takie emocje to moim zdaniem całkiem to normalne 😚

    annikana, Lavenda, Hach, Palcia lubią tę wiadomość

    preg.png
  • xmadziax Autorytet
    Postów: 760 911

    Wysłany: 20 lipca, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Witam się! My już w drodze do Poznania na urodzinki ❤️

    Podsyłam foto tortu:
    https://zapodaj.net/plik-Gsjic1cTnF

    annikana, Izabell155, Hach lubią tę wiadomość

    08.2023 - starania o pierwszego dzidziusia 🫶🏻
    11.03. ⏸️🩷🩵•12.03. (8:20) - beta HCG 1215,51/prog. 32,490•14.03. (8:46) - beta HCG 2653,44/prog. 34,590•19.03. pęcherzyk ciążowy 12mm•4.04. zarodek 13mm 🥹❤️•22.04. nasz świat się zawalił, serduszko przestało bić w 8+5 💔•23.04.2024 łyżeczkowanie 🕊️

    22.05. 1 cykl po poronieniu•17.06. skromne ⏸️🙏🏻 • 18.06. (7:50) - beta HCG 176/prog. 27,800 ✊🏻•20.06.⏸️/(7:51) beta HCG 387 (przyr.116,5%)/prog. 26,700•24.06. beta HCG: 2376/prog. 28,900•1.07. zarodek 0,26cm 🥹🤞🏼• 22.07. 2,13cm bąbelka z ❤️• 19.08. 6,28cm dzidziusia 164bmp❤️ •21.08 papp-a: niskie ryzyka ❤️•16.09. 165g chłopca 🩵•14.10 wizyta⏳
    💊Ibuvit D3 2000, prenatal duo, magne B6 forte
    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 598 900

    Wysłany: 20 lipca, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dealia, zgadzam się w 100% nawet zrobiłam posiew dla pewności w obu wypadkach i wyszedł czysty. Człowiek niby ogarnia te wszystkie zasady, ale mimo wszystko w ciąży łatwo o zanieczyszczenie próbki. Plus jest ciepło, a niektóre punkty nie mają lodówek i wszystko się w tych pojemnikach pięknie namnaża. 😅

    Madzia, piękny tort. Przydałby mi się ktoś w okolicy, kto tworzy takie cuda. 😊

    dealie, xmadziax lubią tę wiadomość

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10379 14117

    Wysłany: 20 lipca, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Dokładnie 😊 I trochę też sobie o tym myślę, że jak dopada Cię taki baby blues to musi być bardzo ciężkie. Sam połóg musi być ciężki. Dużo przed nami 🫣
    Ja może się nie staralam latami, bo rzeczywiście udało nam się w pierwszym cyklu, ale marzyłam o dziecku od kilku dobrych lat. Naprawdę to było największe moje marzenie. Jednak do tego trzeba dwojga, czekałam aż mąż też będzie gotowy i musieliśmy trochę spraw sobie poukładać, chociaż tak patrzeć nigdy nie jest odpowiedni czas na dziecko 🙃🙂 ja marzyłam o byciu mamą od lat, gdybym mogła wybrać płeć też bym wybrała. I rozumiem, że ktoś jest smutny z tego tytułu i osobiście bardzo mi żal takich kobiet, bo musi im być bardzo trudno. Nie przemawia do mnie tekst, że to cud i trzeba się cieszyć. Jeśli ktoś marzył o córce a ma syna to w tej chwili czy ktoś powie, ważne że zdrowe, czy powie cokolwiek innego myślę, że emocje są i na to potrzeba więcej czasu 🥰 a tutaj tez możemy sobie dać wirtualne wsparcie ☺️ mam koleżankę, która marzyłam o corce, pierwszego mialq syna, drugiego też ale pamiętam, że z drugim mocno nie mogla się pozbierać, że to syn. Oczywiście, że kocha swoje dzieci! Teraz pewnie nie wyobraża sobie inanczej, ale było jej bardzo przykro. Dlatego jak ktoś teraz też ma takie emocje to moim zdaniem całkiem to normalne 😚
    Ja to napisałam na swoim przykładzie, że może te lata starań i trudy sprawiły że mam inny pogląd na tą sprawę ☺️ no i mam problem, żeby to zrozumieć. Nie trafia do mnie baby blues na etapie ciąży. Baby blues czy depresja poporodowa to zupełnie inna sprawa i nie neguję tych schorzeń. Chodzi mi o to czy powiecie kiedyś swoim dzieciom, że byłyście rozczarowane, że nie są dziewczynką/chłopcem. Jest mi po prostu przykro patrząc z perspektywy Waszego dziecka, że mogłyby usłyszeć takie słowa. Wiem, że będziecie cudownymi mamami i będziecie kochać swoje dzieci niezależnie od płci i wychowacie je najlepiej jak tylko będziecie umiały ❤️ nie gniewajcie się po prostu może u mnie hormony działają, że zrobiło mi się smutno jak przeczytałam "jestem rozczarowana płcią" 😔

    Agata@ lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Nicia Ekspertka
    Postów: 209 171

    Wysłany: 20 lipca, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gemma19 wrote:
    Nicia, nie nie, rok po roku bym oszalała 😅 poza tym jestem po dwóch cc, więc musiałam mieć minimum przerwy między tymi ciążami.
    Pierwszy synek kwiecień 2021, drugi styczeń 2023, a trzecie ma być luty 2025 :D

    To i tak fajna mała różnica wieku :)

    Co do płci każdy patrzy ze swojego punktu widzenia.
    Mi rodzice powiedzieli (jestem 2 corka) że mieli nadzieję na chłopca, ale przyjęli co natura dała :) nie mówili z wyrzutem czy zloscia. Ja tez tego nie przyjęłam jakos ze smutkiem czy rozgoryczeniem.. Sama zresztą pytałam jak byłam dzieckiem czy woleli chłopaka.
    Mi też płeć była obojętna bo po poronieniach pragnelam donosic. Znam jednak mnóstwo kobiet lktore wlasnie szybko zaszly w bezproblemowe ciaze i marzyly o konkretnej plci. Nie oceniam ich bo każda mierzy się z własnymi demonami.
    W ciazy też ma się potężne wachania nastrojów, zupełnie tak jak zachcianek :)))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca, 11:17

    annikana, Animka lubią tę wiadomość

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10379 14117

    Wysłany: 20 lipca, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia piękny tort 🥰

    A tak zmieniając temat, jakie plany na weekend ? ☺️

    No i jak Wasze samopoczucie ? Ja mam mdłości ale dzisiaj takie znośne 🤪

    xmadziax lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1132 503

    Wysłany: 20 lipca, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat dzisiaj te najgorsze 🤢
    Plany? Przetrwać mdłości 🫣

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1132 503

    Wysłany: 20 lipca, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xmadziax wrote:
    Cześć! Witam się! My już w drodze do Poznania na urodzinki ❤️

    Podsyłam foto tortu:
    https://zapodaj.net/plik-Gsjic1cTnF


    Jeja, pozytywnie, ale naprawdę zazdroszczę, że możecie normalnie funkcjonować 😍
    Dobrego dnia ☺️

    preg.png
  • misia2025 Autorytet
    Postów: 289 238

    Wysłany: 20 lipca, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubu, ja chyba zacznę powoli nas pakować na wyjazd 😉

    2008💙
    2013🩷
    preg.png
  • annikana Autorytet
    Postów: 513 439

    Wysłany: 20 lipca, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Madzia piękny tort 🥰

    A tak zmieniając temat, jakie plany na weekend ? ☺️

    No i jak Wasze samopoczucie ? Ja mam mdłości ale dzisiaj takie znośne 🤪

    Mąż dzisiaj w pracy więc walczymy z ząbkującą córką o przetrwanie. 😂 Strasznie mi jej żal, bo to dziecko codziennych spacerów, biegania po ogródku, a teraz z uwagi na moje samopoczucie głównie siedzimy w domu, no ewentualnie w baseniku. A ja się po prostu boję, że jak wyjdziemy na spacer to zasłabne, bo tak na mnie działają upały, a przy tym też pewnie brak jedzenia i picia. Ale nie narzekam, przynajmniej dużo układamy puzzli, czytamy książeczek, rysujemy ;)

    Po południu w naszej wisi jest jakiś bieg i na 4h zamykają nam ulice wokoło, w tym naszą dojazdową, więc uciekamy do siostry męża.

    marzec 2023 - nasza wymarzona R. ❤️
    luty 2024 - 18 tc H. 💔


    01.06 - 13 dpo - ⏸️ beta 195 U/l, prog 27,95 mg/ml
    03.06 - beta 466 U/l
    7.06 - pęcherzyk ciążowy prawidłowo umiejscowiony
    17.06 - beta 18175 U/l
    21.06 - 0,93 cm Małego Człowieka ❤️
    11.07 - 3,23 cm Bejbika ❤️
    SANCO - niskie ryzyka - chłopiec 🩵 31.07 - I prenatalne - 7cm pięknego chłopca 🩵
    28.08 - 188g Bobsona 🩵
    🔜 13.09 - wizyta, 25.09 - USG połówkowe



    preg.png
  • Lavenda Ekspertka
    Postów: 139 340

    Wysłany: 20 lipca, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży byłam pewna, że noszę w sobie syna. Pierwsze ubranko kupiłam w kolorze niebieskim, a ubranek dla dziewczynek nawet nie przeglądałam. :)
    Gdy usłyszałam, że w brzuszku rośnie mała Lilka byłam w szoku, że mój instynkt tak mnie zwiódł.
    Nie byłam rozczarowana, ja się po prostu czułam tak, jakby dziecko, do którego mówiłam w jednej chwili zostało podmienione.
    Oczywiście trwało to chwilę, ale doskonale pamietam to uczucie. Doświadczyłam tego i rozumiem każdą z mam, która to poczuje.
    Macie do tego prawo, bo emocje rodzące się w nas to żaden powód do wstydu.
    Jasne, że najważniejsze jest dla nas zdrowie malucha. Pozwólmy sobie jednak przeżywać swoje emocje.

    Animka, annikana, Palcia lubią tę wiadomość

    27l.

    Mamy córkę!
    Maj 2017

    10.06 - dwie kreski
    11.06 - 72,8 mIU/ml
    13.06 - 164,5 mIU/ml
    15.06 - 324,5 mIU/ml
    18.06 - 994,5 mIU/ml
    21.06 - 3804,2 mIU/ml

    07.09 - 💔 Maksymilian 17tc
  • flower 🌸 Ekspertka
    Postów: 149 278

    Wysłany: 20 lipca, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj zaczynam 10 tydzień 😍. Odliczam dni do 8 sierpnia i do USG.

    Ja miałam swoje preferencje co do płci jak zaczęliśmy się starać, starania trwały dużo krócej niż u Bubu bo rok, ale po paru miesiącach już zaczęło mi być zupełnie obojętne jaka to będzie płeć, byle się udało. Ale też rozumiem jakieś obawy/rozczarowania związane z płcią.
    Ja bardzo chciałabym już zacząć kupować ubranka i coś czuję że po wyniku NIFTY moje konto mocno ucierpi 😅

    annikana lubi tę wiadomość

    👩 29
    Hormony 🆗 ( LH - 7,70 IU/l, FSH - 6,76 U/l, Prolaktyna - 325 mU/l, DHEA-S 196 ug/d, Estradiol 40,95pg/ml )
    USG 🆗
    Cykle 25-28 dni
    Psychoterapia od października 2023 r. (stwierdzona depresja i zaburzenia lękowe)
    👨 28
    Październik 2023 - OAT II, ŻPN, wysoka prolaktyna (Koncentracja 4,09 mln/ml, całkowita liczba 17,59 m/próba, morfologia 1 %) 😨
    ➡️ Agapurin, Bromocorn, TenFertilON
    Grudzień 2023 r. - Koncentracja 37,82 mln/ml, Całość 177,75 mln, Ruch a+b 42,95 %, morfologia 8 %, fragmentacja - 🆗

    29.04 ➡️ HSG 🆗 jajowody drożne

    15.06 ⏸️ 14 cykl starań 🤯
    17.06 beta 1 125 mlU/ml
    19.06 beta 2 817 mlU/ml
    21.06 beta 6 686 mlU/ml

    05.07 zarodek 9,2 mm z bijącym 💗
    ➡️ 01.08 - pobranie krwii do NIFTY (zdrowy chłopak) 💙
    ➡️ 8.08 - USG I trymestru + PAPPA (wszystko ok 😍)
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10379 14117

    Wysłany: 20 lipca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    flower 🌸 wrote:
    Ja dzisiaj zaczynam 10 tydzień 😍. Odliczam dni do 8 sierpnia i do USG.

    Ja miałam swoje preferencje co do płci jak zaczęliśmy się starać, starania trwały dużo krócej niż u Bubu bo rok, ale po paru miesiącach już zaczęło mi być zupełnie obojętne jaka to będzie płeć, byle się udało. Ale też rozumiem jakieś obawy/rozczarowania związane z płcią.
    Ja bardzo chciałabym już zacząć kupować ubranka i coś czuję że po wyniku NIFTY moje konto mocno ucierpi 😅
    Ja też dzisiaj zaczynam 10 tydzień wg OM 🥰 na suwaczku mam termin z USG 😅

    annikana lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
‹‹ 200 201 202 203 204 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ