X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTY 2025
Odpowiedz

LUTY 2025

Oceń ten wątek:
  • annikana Autorytet
    Postów: 518 441

    Wysłany: Dzisiaj, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega wrote:
    Jak to odczułaś?

    Murliega, to takie rytmiczne podskoki w brzuchu, cały brzuch "skacze". :) nie są to kopniaki czy obroty bo wtedy to uczucie jest bardziej w jednym miejscu.

    Karo, moja córka miała ciągle taką czkawkę, że ja już pytałam lekarza czy to w porządku, ale uspokajał mnie, że tak, dziecko się przygotowuje do życia na zewnątrz ;)

    Pepa, ja w poprzedniej ciąży miałam epizod na NFZ i różyczke miałam przepisaną. Różyczka jest w zaleceniach ptgip więc lekarz bez żadnego marudzenia ma wypisać skierowanie. Ferrytyna to badanie dodatkowe więc lekarz może stwierdzić, że nie widzi wskazań i nie zlecić tego badania.

    marzec 2023 - nasza wymarzona R. ❤️
    luty 2024 - 18 tc H. 💔


    01.06 - 13 dpo - ⏸️ beta 195 U/l, prog 27,95 mg/ml
    03.06 - beta 466 U/l
    7.06 - pęcherzyk ciążowy prawidłowo umiejscowiony
    17.06 - beta 18175 U/l
    21.06 - 0,93 cm Małego Człowieka ❤️
    11.07 - 3,23 cm Bejbika ❤️
    SANCO - niskie ryzyka - chłopiec 🩵 31.07 - I prenatalne - 7cm pięknego chłopca 🩵
    28.08 - 188g Bobsona 🩵
    🔜 13.09 - wizyta, 25.09 - USG połówkowe



    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 623 521

    Wysłany: Dzisiaj, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pepa wrote:
    Czy któraś z was chodzi do ginekologa na NFZ? Czy musiałyście robić prywatnie badania na różyczkę i ferrytynę?

    Ja nie dostałam nawet takiego zalecenia, ale zrobiłam dla siebie

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 623 521

    Wysłany: Dzisiaj, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle to muszę Wam coś powiedzieć… dzisiaj pierwszy raz poczułam ruchy dziecka! Pełno kopniaczków jeden po drugim i o dziwo czułam nawet delikatnie pod ręką. Faktycznie nie da się tego pomylić z czymś innym. Dla mnie to uczucie z jednej strony jest cudowne, a z drugiej takie dziwne, że coś tam mi się rusza w tym brzuchu, ale i tak się mega cieszę 🥰

    Animka, annikana, xmadziax, pepa, Pati96, Ilona.. lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1142 508

    Wysłany: Dzisiaj, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efforts najważniejsze, że wybrany wózek 😁😁👍
    Super, że dziecko już daje znać o sobie 🥰

    annikana, efforts_⭐️ lubią tę wiadomość

    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10389 14127

    Wysłany: Dzisiaj, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuję kopniaczki w środku ale nie czuję ich pod ręką jednak łożysko skutecznie blokuje 😊 ale już codziennie maluch daje znać o sobie 🥰

    annikana, Pati96 lubią tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1142 508

    Wysłany: Dzisiaj, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efforts to mamy zupełnie inne gondole, ta w iq ma chyba krótsza gondole, więc innaczej może być z tym śpiworkiem u Ciebie 😁
    Ale nie ma co porównywać, bo widzę, że gondole są innych wymiarów ☺️

    preg.png
  • pepa Przyjaciółka
    Postów: 81 46

    Wysłany: Dzisiaj, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annikana wrote:
    Murliega, to takie rytmiczne podskoki w brzuchu, cały brzuch "skacze". :) nie są to kopniaki czy obroty bo wtedy to uczucie jest bardziej w jednym miejscu.

    Karo, moja córka miała ciągle taką czkawkę, że ja już pytałam lekarza czy to w porządku, ale uspokajał mnie, że tak, dziecko się przygotowuje do życia na zewnątrz ;)

    Pepa, ja w poprzedniej ciąży miałam epizod na NFZ i różyczke miałam przepisaną. Różyczka jest w zaleceniach ptgip więc lekarz bez żadnego marudzenia ma wypisać skierowanie. Ferrytyna to badanie dodatkowe więc lekarz może stwierdzić, że nie widzi wskazań i nie zlecić tego badania.
    Mi lekarz powiedział, ze badanie na różyczkę nie jest refundowane i trochę mnie to zdziwiło, bo przecież jest nawet taka rubryka w karcie ciąży. Na ferrytynę miałam kiedyś skierowanie od rodzinnego i nie wiem, czemu ginekolog nie mógł mi go wystawić. No cóż, w każdym razie zalecił mi zrobić te badania i zaznaczył, że są TANIE. Dziś w punkcie pobrań zapłaciłam za nie 160 zł. Dla jednych dużo, dla innych mało, ale ja nie nazwałabym ich tanimi.

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 623 521

    Wysłany: Dzisiaj, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Efforts to mamy zupełnie inne gondole, ta w iq ma chyba krótsza gondole, więc innaczej może być z tym śpiworkiem u Ciebie 😁
    Ale nie ma co porównywać, bo widzę, że gondole są innych wymiarów ☺️

    O długość się nie martwię, bo chcę ten śpiworek 3w1, ale martwi mnie ta szerokość. Ale zobaczymy. Jakby Ci się kiedyś udało zmierzyć, to wrzuć zdjęcie, chętnie zobaczę. A co do wyboru, to różnie to bywa 😬 dopóki tak naprawdę nie kupimy, to nie jest to nic pewnego.

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 623 521

    Wysłany: Dzisiaj, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pepa wrote:
    Mi lekarz powiedział, ze badanie na różyczkę nie jest refundowane i trochę mnie to zdziwiło, bo przecież jest nawet taka rubryka w karcie ciąży. Na ferrytynę miałam kiedyś skierowanie od rodzinnego i nie wiem, czemu ginekolog nie mógł mi go wystawić. No cóż, w każdym razie zalecił mi zrobić te badania i zaznaczył, że są TANIE. Dziś w punkcie pobrań zapłaciłam za nie 160 zł. Dla jednych dużo, dla innych mało, ale ja nie nazwałabym ich tanimi.

    Ja na następnej wizycie z ciekawości zapytam o te badania. Nie wiem czemu lekarze mają taki problem z wypisywaniem skierowań 🥴 kiedyś mi jeden powiedział, że on musi się z tego tłumaczyć, ale przecież skoro w ciąży jest to zalecane, to nie powinno być problemu.

    pepa lubi tę wiadomość

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 623 521

    Wysłany: Dzisiaj, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Ja czuję kopniaczki w środku ale nie czuję ich pod ręką jednak łożysko skutecznie blokuje 😊 ale już codziennie maluch daje znać o sobie 🥰
    A gdzie czujesz ruchy? Ja czuję bardzo nisko

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1142 508

    Wysłany: Dzisiaj, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efforts_⭐️ wrote:
    O długość się nie martwię, bo chcę ten śpiworek 3w1, ale martwi mnie ta szerokość. Ale zobaczymy. Jakby Ci się kiedyś udało zmierzyć, to wrzuć zdjęcie, chętnie zobaczę. A co do wyboru, to różnie to bywa 😬 dopóki tak naprawdę nie kupimy, to nie jest to nic pewnego.

    Jak nie zapomnę i będę jechać do rodziców zabiorę śpiworek i zrobię zdjęcie. 😉

    Ilona.. lubi tę wiadomość

    preg.png
  • annikana Autorytet
    Postów: 518 441

    Wysłany: Dzisiaj, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pepa wrote:
    Mi lekarz powiedział, ze badanie na różyczkę nie jest refundowane i trochę mnie to zdziwiło, bo przecież jest nawet taka rubryka w karcie ciąży. Na ferrytynę miałam kiedyś skierowanie od rodzinnego i nie wiem, czemu ginekolog nie mógł mi go wystawić. No cóż, w każdym razie zalecił mi zrobić te badania i zaznaczył, że są TANIE. Dziś w punkcie pobrań zapłaciłam za nie 160 zł. Dla jednych dużo, dla innych mało, ale ja nie nazwałabym ich tanimi.

    Każde z tych badań może być wykonane na NFZ, o ile są wskazania. Dziwna sprawa z tą różyczką przede wszystkim, bo, tak jak mówisz, to jest badanie typowo"ciążowe". Lekarz wg mnie nieprawidłowo się zachował.
    Też uważam, że 160zl to nie jest mało.

    Efforts, ja czuję ruchy na nisko, na wysokości pępka i nawet trochę wyżej. Zależy jak się Bobas ułoży. ;)

    pepa lubi tę wiadomość

    marzec 2023 - nasza wymarzona R. ❤️
    luty 2024 - 18 tc H. 💔


    01.06 - 13 dpo - ⏸️ beta 195 U/l, prog 27,95 mg/ml
    03.06 - beta 466 U/l
    7.06 - pęcherzyk ciążowy prawidłowo umiejscowiony
    17.06 - beta 18175 U/l
    21.06 - 0,93 cm Małego Człowieka ❤️
    11.07 - 3,23 cm Bejbika ❤️
    SANCO - niskie ryzyka - chłopiec 🩵 31.07 - I prenatalne - 7cm pięknego chłopca 🩵
    28.08 - 188g Bobsona 🩵
    🔜 13.09 - wizyta, 25.09 - USG połówkowe



    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1142 508

    Wysłany: Dzisiaj, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efforts też tak myślę jeszcze, że te śpiworki mają może różne wymiary szerokości? Nie wiem czy mój ma taki jak Twój 😁

    preg.png
  • pepa Przyjaciółka
    Postów: 81 46

    Wysłany: Dzisiaj, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annikana wrote:
    Każde z tych badań może być wykonane na NFZ, o ile są wskazania. Dziwna sprawa z tą różyczką przede wszystkim, bo, tak jak mówisz, to jest badanie typowo"ciążowe". Lekarz wg mnie nieprawidłowo się zachował.
    Też uważam, że 160zl to nie jest mało.

    Efforts, ja czuję ruchy na nisko, na wysokości pępka i nawet trochę wyżej. Zależy jak się Bobas ułoży. ;)
    Być może dla niego to niewielka kwota, albo w ogóle nie zdaje sobie sprawy, jakie są ceny. Ja przyznam, że byłam dziś zaskoczona. Uważam, że powinien uprzedzać o kosztach, bo ktoś może zwyczajnie nie być przygotowany na taki wydatek lub nie mieć przy sobie tyle pieniędzy.

    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10389 14127

    Wysłany: Dzisiaj, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efforts_⭐️ wrote:
    A gdzie czujesz ruchy? Ja czuję bardzo nisko
    Nisko 😊 nasze dzieci wbrew pozorom nadal są malutkie i delikatne 🤪 czasami czuję trochę wyżej ale to sporadycznie przypuszczam, że wtedy kiedy jest do góry nogami 😅

    Animka lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10389 14127

    Wysłany: Dzisiaj, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annikana wrote:
    Każde z tych badań może być wykonane na NFZ, o ile są wskazania. Dziwna sprawa z tą różyczką przede wszystkim, bo, tak jak mówisz, to jest badanie typowo"ciążowe". Lekarz wg mnie nieprawidłowo się zachował.
    Też uważam, że 160zl to nie jest mało.

    Efforts, ja czuję ruchy na nisko, na wysokości pępka i nawet trochę wyżej. Zależy jak się Bobas ułoży. ;)
    No to wysoko czujesz, ja czuję poniżej pępka tak bardziej na wysokości linii majtek 😊

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • pepa Przyjaciółka
    Postów: 81 46

    Wysłany: Dzisiaj, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam mnie też kwestia pierwszeństwa kobiet w ciąży u ginekologa. Wczoraj spędziłam w poczekalni ponad 2 h i tylko ja jedna byłam w ciąży. Na początku, gdy panie w kolejce mnie zobaczyły, zaczęły złorzeczyć, że przyszła ciężarna i pewnie wejdzie pierwsza, no ale lekarz i tak wzywał po kolejności rejestracji, czyli przyjścia do przychodni. Wszystko byłoby ok, gdyby nie pełna poczekalnia kaszlących ludzi w drugiej kolejce do internisty. Wiem, że szaleje teraz covid i balam się tam siedzieć tyle czasu, ale niestety nie miałam wyboru. Zastanawiam się, czy nie poruszyć tego tematu, gdy już byłam na wizycie, ale odpuściłam. Sama nie wiem czemu, chyba nie chciałam wyjść na roszczeniową. Nie wiem, co o tym wszystkim myśleć, jestem trochę zła.

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1142 508

    Wysłany: Dzisiaj, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko 2 godziny czekać w kolejce z chorymi. Jakiś koszmar 🙄 ja się w sklepie boję jak ktoś kicha i idę dalej 🙈

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 623 521

    Wysłany: Dzisiaj, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Efforts też tak myślę jeszcze, że te śpiworki mają może różne wymiary szerokości? Nie wiem czy mój ma taki jak Twój 😁

    Oglądałam wszystkie, one się różnią max 2 cm . Ale oglądałam takie mega szerokie wózki jak np venicci i gondola ma 60cm ale już w środku jest coś około 35 cm, także coś tu mi nie gra 😂 bo wychodziłoby że żaden śpiworek by nie pasował, także troszkę się uspokoiłam 😁

    preg.png
  • pepa Przyjaciółka
    Postów: 81 46

    Wysłany: Dzisiaj, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    O matko 2 godziny czekać w kolejce z chorymi. Jakiś koszmar 🙄 ja się w sklepie boję jak ktoś kicha i idę dalej 🙈
    Powiedziałam już w gabinecie, że slyszałam, że teraz jest dużo zachorowań i gdy czekałam te 2 h w kolejce przewinęło się pełno kaszlących ludzi, ale skomentował to: no tak, teraz jest dużo wirusów wszędzie. I tyle. 😡 Poczułam, że bez sensu dalej brnąć w ten temat, ale teraz mam w stosunku do siebie samej wyrzuty, że nie zareagowałam bardziej zdecydowanie.

    preg.png
‹‹ 451 452 453 454 455
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ