X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTY 2025
Odpowiedz

LUTY 2025

Oceń ten wątek:
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 725 588

    Wysłany: 26 września, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Ja tak w tym wszystkim siedzę i godzinami oglądam, chyba dlatego tyle mam 😆 Aha zapomniałam
    Mamy jeszcze 3 ręczniki 😄
    Wczoraj dokupiłam 2 w action. Zwykle jakieś, ale sto procent bawełna, ładne białe z kapturkiem. A jeden kupili moi rodzice.
    Wybrana też wanienka zwykła na stelażu, ale czekamy z zamówieniem, bo wolę trzymać to u nas, bo u rodziców już się robi sporo tego a potem trzeba będzie to zwiesc.

    A macie już proszek do prania? Ja chce kupić proszek I płyn do płukania z lovela.
    Jaki wy planujecie dziewczyny?

    Właśnie oglądałam te ręczniki w action i się nad nimi zastanawiałam czy nie będzie za mały, bo sporo osób poleca taki 100x100

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 725 588

    Wysłany: 26 września, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o płyn do prania to ja myślałam nad Lovela lub jelp

    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 530 256

    Wysłany: 26 września, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zamawiałam na Amazon.
    https://amzn.eu/d/c0LIuHw
    https://amzn.eu/d/bcDK8AK
    https://amzn.eu/d/89lJ2L9

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    02.08.24 12+6 7,41 cm 🍀
    🧬 II 04.10.24- 500g zdrowego synusia

    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1266 571

    Wysłany: 26 września, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efforts_⭐️ wrote:
    Właśnie oglądałam te ręczniki w action i się nad nimi zastanawiałam czy nie będzie za mały, bo sporo osób poleca taki 100x100

    A to już jak kto woli pewnie, za tą cenę wzięłam, będą najwyżej na zmianę. 😊
    Ja nie kupuje większych narazie niż 80x80 pewnie z czasem kupimy większe. Nie wiedziałam, że są takie tanie w action, w smyku 70 zł i chyba nie sto procent bawełna. Napewmo jeden z tych wezmę do szpitala.

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1266 571

    Wysłany: 26 września, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty29 wrote:
    Ja mam zamawiałam na Amazon.
    https://amzn.eu/d/c0LIuHw
    https://amzn.eu/d/bcDK8AK
    https://amzn.eu/d/89lJ2L9

    Dziękuję. Cena jak wszędzie to ja pewnie zamówię z allegro, albo kupię w jakimś sklepie. 😊
    Ale fajnie, że już masz 😊

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 725 588

    Wysłany: 26 września, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka, do szpitala ręcznik dla malucha?

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1266 571

    Wysłany: 26 września, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efforts_⭐️ wrote:
    Animka, do szpitala ręcznik dla malucha?

    Tak 😊Ja mam na liście szpitala, że muszę mieć więc wezmę właśnie ten. W razie jakby coś nie będzie mi go szkoda.

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1266 571

    Wysłany: 26 września, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaż podobno teraz dzieci nie kapią już w szpitalu. Ciekawe. To już pytanie do mam, kiedyś się kąpało w szpitalu słyszałam, że już się odchodzi od tego. Jak było u Was?

    preg.png
  • annikana Autorytet
    Postów: 607 531

    Wysłany: 26 września, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, dziewczyny, już całkiem spora część wyprawki odhaczona, super! ❤️

    My mieliśmy nawet na początku mniejsze ręczniki i były zupełnie w porządku. Córka do teraz czasami używa 80x80, mamy akurat z Ikei.

    Proszek do prania używałam na początku z loveli, chociaż czytałam, że tam ostatnio jakieś były kiepskie opinie o składzie. Płynów do płukania nie używam żadnych od bardzo dawna, bo trochę poczytałam i doszłam do wniosku, że to dla nas zbędna chemia. :)

    marzec 2023 - nasza wymarzona R. ❤️
    luty 2024 - 18 tc H. 💔


    01.06 - 13 dpo - ⏸️ beta 195 U/l, prog 27,95 mg/ml
    03.06 - beta 466 U/l
    7.06 - pęcherzyk ciążowy prawidłowo umiejscowiony
    21.06 - 0,93 cm Małego Człowieka ❤️
    11.07 - 3,23 cm Bejbika ❤️
    SANCO - niskie ryzyka - chłopiec 🩵 31.07 - I prenatalne - 7cm pięknego chłopca 🩵
    28.08 - 188g Bobsona 🩵
    25.09 - USG połówkowe - 420 g synka 🩵
    🔜 13.10 wizyta



    preg.png
  • annikana Autorytet
    Postów: 607 531

    Wysłany: 26 września, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Chociaż podobno teraz dzieci nie kapią już w szpitalu. Ciekawe. To już pytanie do mam, kiedyś się kąpało w szpitalu słyszałam, że już się odchodzi od tego. Jak było u Was?
    U nas się nie kapie. Jest ta pierwsza dokładna toaleta po porodzie i potem codzienna wieczorna oraz poranna toaleta czyli przemycie wacikiem buzi, szyi, rączek, oczywiście pupy, pielęgnacja pępka.

    Animka lubi tę wiadomość

    marzec 2023 - nasza wymarzona R. ❤️
    luty 2024 - 18 tc H. 💔


    01.06 - 13 dpo - ⏸️ beta 195 U/l, prog 27,95 mg/ml
    03.06 - beta 466 U/l
    7.06 - pęcherzyk ciążowy prawidłowo umiejscowiony
    21.06 - 0,93 cm Małego Człowieka ❤️
    11.07 - 3,23 cm Bejbika ❤️
    SANCO - niskie ryzyka - chłopiec 🩵 31.07 - I prenatalne - 7cm pięknego chłopca 🩵
    28.08 - 188g Bobsona 🩵
    25.09 - USG połówkowe - 420 g synka 🩵
    🔜 13.10 wizyta



    preg.png
  • Nulka Autorytet
    Postów: 1154 1233

    Wysłany: 26 września, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi jedyne co zostało do kupienia to butelka, smoczek, laktator, otulacz do fotelika i łóżeczko dostawne rozważam też tulika do spania ale nie wiem, bo w sumie nigdy nie miałam choć słyszałam o nich dużo dobrego 🤔
    No i sobie muszę staniki ogarnąć

    Powiem wam że byłam dzisiaj w sklepie kupić parę rzeczy moim dziewczynom i jak zobaczyłam te tycie śpioszki to oz zapomniałam, że to taki mały ziemniaczek będzie 🥹 dla mnie ta moja prawie 5-latka to maleństwo 😅
    Póki co nie chce mi się wchodzić na strych przeglądać kartony z ciuszkami najpierw muszę ogarnąć na nie miejsce 😅

    👩🏻1992 🧔🏻‍♂️1989
    💕2010 💍💒2011

    🧑🏻‍🦱11.2011
    👧🏻11.2016
    👧🏻12.2019

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1266 571

    Wysłany: 26 września, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annikana wrote:
    Wow, dziewczyny, już całkiem spora część wyprawki odhaczona, super! ❤️

    My mieliśmy nawet na początku mniejsze ręczniki i były zupełnie w porządku. Córka do teraz czasami używa 80x80, mamy akurat z Ikei.

    Proszek do prania używałam na początku z loveli, chociaż czytałam, że tam ostatnio jakieś były kiepskie opinie o składzie. Płynów do płukania nie używam żadnych od bardzo dawna, bo trochę poczytałam i doszłam do wniosku, że to dla nas zbędna chemia. :)

    Chciałam z ikei, ale aktualnie są dwa kolory, nie przemówiły do mnie 😊


    Betty29 ogólnie planowałam butelkę z avent, ale ta dostałam nowa w pudełku, więc zostawie. Tak narazie mysle, bo po co kupować za dużo. Ale gdybym sama kupowała wzięłabym avent, lubię te ich butelki. Jakby się okazało, że potrzebujemy częściej butelki to pewnie domówię aventa jedna. Ale to kwestia dwóch dni jak dojdzie, ewentualnie mamy pod blokiem aptekę 😁

    preg.png
  • Palcia Autorytet
    Postów: 392 321

    Wysłany: 26 września, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nadal używam płynu do prania i odplamiacza z Loveli. Jakieś większe plamy zapieram pudełkiem gallasowym Domol z Rossmanna. Płynów do płukania nie używam w ogóle.
    Mam te ręczniki z Action i bardzo dobrze się sprawdzają. Do tej pory synek używa. Jak był noworodkiem to wycierałam go po kąpieli taką wielką pieluchą tetrową, bardzo milutką w dotyku i to nam się super sprawdziło. Te duże pieluchy są też fajne jak się idzie do lekarza, aby położyć na przewijaku, albo szybko zawinąć dziecko po USG brzuszka.
    Też używamy butelek z Lovi medical i są ok i fajnie, że dostępne w Rossmanie, bo łatwo można dokupić w razie w.
    Chyba w większości szpitali już położne nie myją dzieci profilaktycznie w szpitalu. Ja bym o tym nawet nie miała czasu pomyśleć po porodzie szczerze mówiąc, bo dziecko albo wisi na piersi, albo trzeba skorzystać i chwilę odespać. Kąpałam syna w wanience w domu ok. tygodnia od porodu pierwszy raz z położną. A tak to tylko pupę, buźkę i fałdki samą wodą przemywałam na przewijaku.

    age.png

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 725 588

    Wysłany: 26 września, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Chociaż podobno teraz dzieci nie kapią już w szpitalu. Ciekawe. To już pytanie do mam, kiedyś się kąpało w szpitalu słyszałam, że już się odchodzi od tego. Jak było u Was?

    U mnie na pewno się nie kąpie maluszków

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1266 571

    Wysłany: 26 września, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też słyszałam, że się nie kapie właśnie. Więc chyba tak już jest.
    Ręcznik jest na liście szpitala, że trzeba zabrać to zabiorę 😊 pewnie się przyda. Ale nie zamierzam zabierać niedrapek. Nienawidzę ich. Widzę, że są na liście, ale nieee. Pewnie moja teściowa nam je kupi, bo ona zawsze mówi o tych niedrapkach a ja ich nie cierpię. Wgl już widziałam wiele artykułów na ten temat, że one wcale potrzebne nie są, bo dziecko wiele się uczy poprzez dotyk. Nie zamierzam używać. 😉

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 725 588

    Wysłany: 26 września, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba jutro też skoczę w takim razie po ten ręcznik z action 😁

    Animka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • annikana Autorytet
    Postów: 607 531

    Wysłany: 26 września, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te niedrarpki to chyba tylko jako "rękawiczki" na spacer. 😂 ale co ja się przy córce nasłuchałam, że się zadrapie, że blizny będzie mieć... No parę razy się zadrapała, nie ukrywam, no ale nie, nie ma żadnej blizny. A rączki są od początku mega ważne dla rozwoju bobasia.

    Ja w weekend dostanę paczkę ubranek po synku od siostry mojej mamy i będę widzieć co mi tam jeszcze potrzeba. Z dużych rzeczy to serwis wózka musimy zrobić, kupić materacyk do gondoli, trochę z wyprawki aptecznej... No i chyba tyle. :) Ale pewnie jeszcze sobie coś po drodze wymyślę 🙈

    Animka lubi tę wiadomość

    marzec 2023 - nasza wymarzona R. ❤️
    luty 2024 - 18 tc H. 💔


    01.06 - 13 dpo - ⏸️ beta 195 U/l, prog 27,95 mg/ml
    03.06 - beta 466 U/l
    7.06 - pęcherzyk ciążowy prawidłowo umiejscowiony
    21.06 - 0,93 cm Małego Człowieka ❤️
    11.07 - 3,23 cm Bejbika ❤️
    SANCO - niskie ryzyka - chłopiec 🩵 31.07 - I prenatalne - 7cm pięknego chłopca 🩵
    28.08 - 188g Bobsona 🩵
    25.09 - USG połówkowe - 420 g synka 🩵
    🔜 13.10 wizyta



    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1266 571

    Wysłany: 26 września, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annikana wrote:
    Te niedrarpki to chyba tylko jako "rękawiczki" na spacer. 😂 ale co ja się przy córce nasłuchałam, że się zadrapie, że blizny będzie mieć... No parę razy się zadrapała, nie ukrywam, no ale nie, nie ma żadnej blizny. A rączki są od początku mega ważne dla rozwoju bobasia.

    Ja w weekend dostanę paczkę ubranek po synku od siostry mojej mamy i będę widzieć co mi tam jeszcze potrzeba. Z dużych rzeczy to serwis wózka musimy zrobić, kupić materacyk do gondoli, trochę z wyprawki aptecznej... No i chyba tyle. :) Ale pewnie jeszcze sobie coś po drodze wymyślę 🙈

    Napewno też to usłyszę parę razy. I kilka innych rzeczy, które napewno zrobię innaczej.
    Dla mnie te niedrapki to jakiś koszmar.
    Moja mama na szczęście się nie wtrąca i zawsze mówi, że ona dzieci miala dawno i się zmieniło wszystko napewno. Nie lubię wgl nieproszonych rad, ale na szczęście w planie mamy robić po swojemu 😊

    annikana lubi tę wiadomość

    preg.png
  • annikana Autorytet
    Postów: 607 531

    Wysłany: 26 września, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Napewno też to usłyszę parę razy. I kilka innych rzeczy, które napewno zrobię innaczej.
    Dla mnie te niedrapki to jakiś koszmar.
    Moja mama na szczęście się nie wtrąca i zawsze mówi, że ona dzieci miala dawno i się zmieniło wszystko napewno. Nie lubię wgl nieproszonych rad, ale na szczęście w planie mamy robić po swojemu 😊

    I to jest najważniejsze - nieproszone rady puszczać mimo uszu, a robić tak, jak Wy uważacie za słuszne. ;)
    Tak jak tutaj, każda z nas ma jakąś tam swoją wizję wychowania i opieki, dzielimy się swoimi spostrzeżeniami, jakimiś doniesieniami, radami, ale to i tak każda z nas ostatecznie odpowiada za swoje dziecko, za swoją rodzinę. I w tym wg mnie trzeba ufać przede wszystkim sobie, nie ekspertom, nie rodzinie, nie przyjaciółkom itd.

    Animka, Palcia lubią tę wiadomość

    marzec 2023 - nasza wymarzona R. ❤️
    luty 2024 - 18 tc H. 💔


    01.06 - 13 dpo - ⏸️ beta 195 U/l, prog 27,95 mg/ml
    03.06 - beta 466 U/l
    7.06 - pęcherzyk ciążowy prawidłowo umiejscowiony
    21.06 - 0,93 cm Małego Człowieka ❤️
    11.07 - 3,23 cm Bejbika ❤️
    SANCO - niskie ryzyka - chłopiec 🩵 31.07 - I prenatalne - 7cm pięknego chłopca 🩵
    28.08 - 188g Bobsona 🩵
    25.09 - USG połówkowe - 420 g synka 🩵
    🔜 13.10 wizyta



    preg.png
  • Klaudusia! Ekspertka
    Postów: 137 134

    Wysłany: 26 września, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie te butelki konkretne modele kupujecie?
    Bo tego jeszcze nie mam wybranego, a chętnie wezmę z polecenia 😂Lovi? I Avent tak?

    * a po ten ręczniczek z action też pojadę 😂trzeba wyłapywać takie okazje a później o tym zapomnę 😂

    19.06- ⏸️kreski- nasz mały cud 🥹
    01.07- 6 tydzień i bijące ❤️
    14.08 -🧬 prenatalne - 13 + 2
    17.09- 230g małego Smyka
    02.10-🧬 390g zdrowego chłopca 💙
    08.10- następna wizyta

    preg.png
‹‹ 474 475 476 477 478 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ