X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTY 2025
Odpowiedz

LUTY 2025

Oceń ten wątek:
  • Nulka Autorytet
    Postów: 1153 1232

    Wysłany: 1 października, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudusia! wrote:
    Dziewczyny co są po drugich prenatalnych mam pytanie
    Miałyście dwa różne skierowania na te badania?
    Problem pojawił się taki ze kompletnie o tym zapomniałam że powinnam mieć to skierowanie ale gdzieś czytałam że czasem jedno wystarczało na dwa. I dzwoniłam już tam do tej kliniki co to robię ale pani która odebrała nie wie czy potrzebuje nowe skierowanie… mówię że robiłam u nich pierwsze badania i kompletnie o tym zapomniałam a też nikt się nie upomniał o to wcześniej 😂I ona nie wie i nie ma kogo teraz dopytać więc może lepiej jakbym miała to skierowanie…
    I teraz jak to wyglądało u Was?
    Mam opcję że jak moja gin da radę to będę mogła do niej podjechać wieczorem do gabinetu to może mi to wypisać ale jednak muszę do niej jechać prawie 40 km w jedną stronę…
    Ewentualnie czy myślicie że jest szansa że się dogadam ze im dowiozę to skierowanie parę dni później po wizycie u mojej gin 😂jak coś to badania mam jutro więc mam mało czasu haha😂
    To chyba zależy od przychodni. W mojej jest jedno skierowanie na oba USG. Najlepiej zadzwoń i dopytaj 😊

    👩🏻1992 🧔🏻‍♂️1989
    💕2010 💍💒2011

    🧑🏻‍🦱11.2011
    👧🏻11.2016
    👧🏻12.2019

    preg.png
  • pepa Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 1 października, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pytałam po pierwszych prenatalnych, czy na połówkowe będzie potrzebne osobne skierowanie i powiedzieli, że nie.

    🙍‍♀️35 🙎🏻‍♂️38
    TP 19.02.2025 💙
    Ryzyko preeklampsji przed 37 tyg. 1:18 💊Acard 150
    preg.png
  • Klaudusia! Ekspertka
    Postów: 135 132

    Wysłany: 1 października, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulka wrote:
    To chyba zależy od przychodni. W mojej jest jedno skierowanie na oba USG. Najlepiej zadzwoń i dopytaj 😊

    No właśnie dzwoniłam dzisiaj i Pani do mnie że ona nie wie
    Poszła dopytać i ta druga też nie jest pewna i wydaje im się że lepiej żebym je miała ale nie są pewne czy je potrzebuje…😂

    19.06- ⏸️kreski- nasz mały cud 🥹
    01.07- 6 tydzień i bijące ❤️
    14.08 -🧬 prenatalne - 13 + 2
    17.09- 230g małego Smyka
    02.10-🧬 390g zdrowego chłopca 💙
    08.10- następna wizyta

    preg.png
  • annikana Autorytet
    Postów: 605 530

    Wysłany: 1 października, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudusia! wrote:
    No właśnie dzwoniłam dzisiaj i Pani do mnie że ona nie wie
    Poszła dopytać i ta druga też nie jest pewna i wydaje im się że lepiej żebym je miała ale nie są pewne czy je potrzebuje…😂
    To jak te panie w recepcji zapisują nie mnie pacjentki na badania, no nie wierzę... 🙈
    Jeśli skierowanie pierwsze nie obejmowało wyłącznie "badanie prenatalne I trymestru", i tym podobne, a bardziej ogólnie np. "diagnostyka prenatalna" to spokojnie jedno skierowanie wystarczy. No i dodatkowo program badań na NFZ obejmuje dwa badania jakby w pakiecie.

    marzec 2023 - nasza wymarzona R. ❤️
    luty 2024 - 18 tc H. 💔


    01.06 - 13 dpo - ⏸️ beta 195 U/l, prog 27,95 mg/ml
    03.06 - beta 466 U/l
    7.06 - pęcherzyk ciążowy prawidłowo umiejscowiony
    21.06 - 0,93 cm Małego Człowieka ❤️
    11.07 - 3,23 cm Bejbika ❤️
    SANCO - niskie ryzyka - chłopiec 🩵 31.07 - I prenatalne - 7cm pięknego chłopca 🩵
    28.08 - 188g Bobsona 🩵
    25.09 - USG połówkowe - 420 g synka 🩵
    🔜 13.10 wizyta



    preg.png
  • misia2025 Autorytet
    Postów: 327 275

    Wysłany: 1 października, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie były dwa osobne skierowania i za każdym razem powtarzali, żeby mieć skierowanie. Podczas zapisywania się i w piątek jak dzwonili potwierdzić termin. Ale ja tam miałam na pierwszym zaznaczone, że USG 1 trymestru a teraz miałam USG 2 trymestru

    Ilona.. lubi tę wiadomość

    2008💙
    2013🩷
    preg.png
  • Klaudusia! Ekspertka
    Postów: 135 132

    Wysłany: 1 października, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę właśnie nie pamiętam jak wyglądało to pierwsze skierowanie
    Wiem tylko że moja gin wypisywała takie skierowanie typowo do tej placówki bo z nimi jakby współpracuje(ta karteczka była taka z logo tej kliniki)
    Wydaje mi się że to było ogólne badania prenatalne a nie 1 czy 2 ale ręki nie dam sobie obciąć 😂
    No właśnie ale jak one nie wiedzą to kto ma to wiedzieć tym bardziej że same o tym nie wspomniały jak się zapisywałam
    Teraz nawet nikt nie dzwonił potwierdzać terminu… eh organizacja na wysokim poziomie 😂

    19.06- ⏸️kreski- nasz mały cud 🥹
    01.07- 6 tydzień i bijące ❤️
    14.08 -🧬 prenatalne - 13 + 2
    17.09- 230g małego Smyka
    02.10-🧬 390g zdrowego chłopca 💙
    08.10- następna wizyta

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 719 586

    Wysłany: 1 października, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xmadziax wrote:
    Dzień dobry dziewczyny!

    Jak tak tylko zostawię wam info, że na H&M wyprzedaże do -60% 🫣🫣

    Zastanawiam się czy ten kombinezon w rozmiarze 56 byłby okej na wyjście ze szpitala. Możecie doradzić?
    https://zapodaj.net/plik-mY0Z4shqIg

    Ja kupiłam taki, tylko że biały właśnie w rozmiarze 56

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 719 586

    Wysłany: 1 października, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Ja kupiłam 2x 5 pak skarpetek i dwupak piżamek na zamek 😅 dużo fajnych rzeczy ale nie ma rozmiarów, niemniej dzięki Madzia ♥️ ja będę w grudniu prać, mam suszarkę bębnową i nie wiem czy będę prasować 🙈 może tylko te najbardziej pomięte ubranka a jak dam opcję w pralce i w suszarce "łatwe prasowanie" to nie powinny być wygniecione 😊 torbę do szpitala myślę że też w grudniu spakuję 😊 oczywiście kupować sobie można, zwłaszcza że dostałam kartę apteczną z PZU i trzeba wydać te pieniążki w aptece 🥰

    To ja kupiłam pełno bodziaków 50 i 56 (bo już zamawiałam dwa tygodnie temu z HM i te 56 jakieś duże mi się wydawały) kupiłam spodnie dresowe, bluzy, piżamki i skarpetki, wszystko 500 zł 🫣

    annikana lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klaudusia! Ekspertka
    Postów: 135 132

    Wysłany: 1 października, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra słuchajcie tego… moja przyjaciółka zadzwoniła też do tej kliniki zapytać o to skierowanie i chyba odebrała inna pani bo już pewnym głosem odpowiedziała że nie potrzebuje nowego skierowania…😂teraz to jeszcze bardziej zgłupiałam 😂

    pepa, Nulka lubią tę wiadomość

    19.06- ⏸️kreski- nasz mały cud 🥹
    01.07- 6 tydzień i bijące ❤️
    14.08 -🧬 prenatalne - 13 + 2
    17.09- 230g małego Smyka
    02.10-🧬 390g zdrowego chłopca 💙
    08.10- następna wizyta

    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10624 14430

    Wysłany: 1 października, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam jedno skierowanie na dwa badania. Jak wyszłam z prenatalnych to od razu miałam iść do rejestracji i panie umówiły mnie na drugie podkreślając, że nie trzeba kolejnego skierowania bo na tym jednym zrobią i pierwsze i drugie 😊

    pepa, Animka lubią tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3 dojrzałe 🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27->16.06 263,26-> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹24.09 18+6 300 g modela 💙
    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Iza97 Przyjaciółka
    Postów: 98 109

    Wysłany: 1 października, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudusia! wrote:
    Dziewczyny co są po drugich prenatalnych mam pytanie
    Miałyście dwa różne skierowania na te badania?
    Problem pojawił się taki ze kompletnie o tym zapomniałam że powinnam mieć to skierowanie ale gdzieś czytałam że czasem jedno wystarczało na dwa. I dzwoniłam już tam do tej kliniki co to robię ale pani która odebrała nie wie czy potrzebuje nowe skierowanie… mówię że robiłam u nich pierwsze badania i kompletnie o tym zapomniałam a też nikt się nie upomniał o to wcześniej 😂I ona nie wie i nie ma kogo teraz dopytać więc może lepiej jakbym miała to skierowanie…
    I teraz jak to wyglądało u Was?
    Mam opcję że jak moja gin da radę to będę mogła do niej podjechać wieczorem do gabinetu to może mi to wypisać ale jednak muszę do niej jechać prawie 40 km w jedną stronę…
    Ewentualnie czy myślicie że jest szansa że się dogadam ze im dowiozę to skierowanie parę dni później po wizycie u mojej gin 😂jak coś to badania mam jutro więc mam mało czasu haha😂


    Ja o to samo dzwoniłam .
    Pani z recepcji powiedziała że moje pierwsze skierowanie które u nich jest obowiązuje również na drugie badanie
    Więc skierowanie które miałam na pierwszych obowiązuje również na drugich - w moim przypadku to skierowanie zostało u nich
    Kraków - ul.Rozrywki

  • bluebell Przyjaciółka
    Postów: 92 59

    Wysłany: 1 października, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się rano obkupiłam w piżamki na suwak w HM :)

    Robił ktoś szczepienie na krztusiec w medicover ? :)

    Ja jutro drugie prenatalne a od dziś na zwolnieniu, nie wiem co ze sobą zrobić :D

    Starania od 06.2022

    👩🏼 32
    Niedoczynnosc tarczycy, hiperprolaktynemia
    Prawidłowe owulacje

    AMH 2,20
    Sono HSG ok

    💊 letrox, dostinex, fertistim, magnez, omega 3, wiesiołek

    👨🏻 32
    Morfologia 1%, reszta zmienna ale w miarę ok.
    Brak żylaków, hormony ok, posiew ok, fragmentacja ok

    💊 supramen, maca, wit C, omega 3


    Kwiecien 2024 1 IUI 😭
    Maj 2024 2 IUI 🥳🙏🏻

    preg.png
  • Linakaro Przyjaciółka
    Postów: 100 62

    Wysłany: 1 października, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo. Miałam jedno skierowanie i po pierwszych prenatalnych od razu podeszłam do recepcji i zapisałam się na drugie 😊

    Ja: Endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty,
    Hsg - tylko jeden jajowód drożny
    Prawy jajnik - torbiel Endo 5 cm

    On: pierwsze badanie nasienia maj 2023 - teratozoospermia
    Zmiana stylu życia, suplementacja, kolejne badanie po 3 miesiącach - wynik ok ❤️

    preg.png
  • Ira Debiutantka
    Postów: 12 24

    Wysłany: 1 października, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również miałam tylko jedno skierowanie

  • Linakaro Przyjaciółka
    Postów: 100 62

    Wysłany: 1 października, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o spanie - to wiadomo, że nie są polecane żadne kocyki itd. Wiec wtedy dziecko śpi w pajacyku i np. śpiworku/otulaczu?

    Ja: Endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty,
    Hsg - tylko jeden jajowód drożny
    Prawy jajnik - torbiel Endo 5 cm

    On: pierwsze badanie nasienia maj 2023 - teratozoospermia
    Zmiana stylu życia, suplementacja, kolejne badanie po 3 miesiącach - wynik ok ❤️

    preg.png
  • Klaudusia! Ekspertka
    Postów: 135 132

    Wysłany: 1 października, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oki dziękuję bardzo dziewczyny!!❤️❤️
    Jak widać praktycznie wszędzie było potrzebne tylko jedno skierowanie, więc może ta pani pierwsza co odebrała to nie była poinformowana i wprowadziła mnie w błąd 😒
    Także nie załatwiam tego skierowania, najwyżej będę się jutro wykłócać i im dowiozę parę dni później 😂

    19.06- ⏸️kreski- nasz mały cud 🥹
    01.07- 6 tydzień i bijące ❤️
    14.08 -🧬 prenatalne - 13 + 2
    17.09- 230g małego Smyka
    02.10-🧬 390g zdrowego chłopca 💙
    08.10- następna wizyta

    preg.png
  • xmadziax Autorytet
    Postów: 812 962

    Wysłany: 1 października, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamówiłam dzisiaj takie cud:
    https://zapodaj.net/plik-HC1SJJ4Vys

    Miałam w koszyku jeszcze dwupak piżamek rozmiar 62, ale wyprzedane jak już miałam zamawiać 😅

    annikana lubi tę wiadomość

    11.03. ⏸️🩷🩵 8 CS
    8+5 💔
    23.04 łyżeczkowanie (10+1) 🕊️

    •22.05. 1 cykl po poronieniu
    •17.06. skromne ⏸️🙏🏻
    • 18.06. (7:50) - beta HCG 176/prog. 27,800 ✊🏻
    •20.06.⏸️/(7:51) beta HCG 387 (przyr.116,5%)/prog. 26,700
    •24.06. beta HCG: 2376/prog. 28,900
    •1.07. zarodek 0,26cm 🥹🤞🏼
    • 22.07. 2,13cm bąbelka z ❤️
    • 19.08. 6,28cm dzidziusia 164bmp❤️
    •21.08 papp-a: niskie ryzyka
    •16.09. 165g chłopca 🩵
    •14.10 wizyta⏳
    •22.10 połówkowe⏳
    💊Prenatal duo, magne B6 forte, urosept
    preg.png
  • misia2025 Autorytet
    Postów: 327 275

    Wysłany: 1 października, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie 😁 Elizka serio jest uparta. Oglądaliśmy ją pierwszy raz w 3D 😍 ale oczywiście musiała się zasłonić rączkami, przecież nikt nie będzie jej oglądał 🤣🤣🤣
    Wszystko dobrze, szyjka długa i wszystko pozamykane. Macica miękka, oby tak dalej 😍

    Martysiaczki, w wolnej chwili proszę o wpisanie następnej wizyty na 29.10 ☺️ dziękuję

    BuBu90, xmadziax, annikana, Palcia, martysiaczki, Animka, JoAnn, Nulka lubią tę wiadomość

    2008💙
    2013🩷
    preg.png
  • Karo1992 Przyjaciółka
    Postów: 89 128

    Wysłany: 1 października, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meldujemy się po wizycie. Maluszek waży 400g, leżał sobie w poprzek brzucha. Z mniej ciekawych informacji mam skrócona szyjkę 28mm. Następna wizyta 17 października.

    Palcia, Pati96, BuBu90, annikana, Nulka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Palcia Autorytet
    Postów: 392 321

    Wysłany: 1 października, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linakaro wrote:
    A jeśli chodzi o spanie - to wiadomo, że nie są polecane żadne kocyki itd. Wiec wtedy dziecko śpi w pajacyku i np. śpiworku/otulaczu?

    Dokładnie tak :)

    Linakaro lubi tę wiadomość

    age.png

    preg.png
‹‹ 487 488 489 490 491 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ