X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka, mam w rodzinie fizjo i sprawdziła mi moje rozejscie i w zasadzie jest ok, mimo ze w ciazy bylo.
    W kazdym razie powiedziała ze kluczowe jest wstawanie przez bok tak jak w ciazy, a jeśli się nie da bo np trzymasz dziecko to na wydechu.
    Jest platforma ifizjoterapia.pl,gdzie mozna sie skonsultowac online.

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja też jestem z tych bojących się samej spacerować, a sklep to juz wgl 😂 ja ostatnio jak bylam na cmentarzu jak trzymalam małą na rękach zostałam „zjechana” wzrokiem przez jakąś babeczke. Trzymalam ją tak jakbym karmiła, oczywiscie w wózki wyła 😂

    Ja w upaly planuje max do 10.00 spacery, ale w dzień/wieczorami mam cień na tarasie i planuje ją wynosić jak będzie znośne powietrze. Dzisiaj np byl super chlodzący wiatr i przyjemnie sie oddychalo. Jak nie uśnie w gondoli bo w dzień coś się pozmienialo i malo sama śpi/ to na rękach- bo to przejdzie bardziej. Muszę tam sprAwic jakies roslinki - jakbym sie zastawiala to moze i bym tam karmila.

    U mnie niestety sypialnia też pod skosami- musze ostro wietrzyć przed nocą zanim tam z mala pojde, niby jest znosnie bo mamy rolety z takim sreberkiem ktore izololuje ale jest cieplej niż na dole, dlatego w dzien spi glownie w salonie, jeszcze w kokonie i rozku .
    Tylko martwi mnie to, że mała nie bedzie wiedziala co to lozeczko 🤦‍♀️Ale musze sie wkoncu przelamać i nocami ją tam wkladać. Ale tu mam obawy że nie uslysze jej pobudek bo ja mam bardzo twardy sen. Ale w sumie jej ryku nie da sie przegapic😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2022, 21:26

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak wgl u Nas tez bardzo stęka na gazy i brzuch, dzis przez to spala od 9.00 max 3 razy po 30 min. Mega duzo marudzenia bylo po drodze, bo akurat nie mielismy cZasu zeby ją nosić, bo wiadomo jakies tam porządki plus obiad, a jak wyczula ze jest sama był od razu ryk 🤦‍♀️

    Dobrze że mama przyszla po 16.00 i mialam odciągnięte mleko - dzieki temu zresetowalam sie z mężem w ogrodzie, zrobiliśmy obrzeże i skorzystałam ponad 2h na sloncu... jakie to zmeczenie bylo przyjemne 😂

    Teraz mała śpi od 18.00, stwierdziliśmy, że nie ma dziś kąpania, budzenia, niech odsypia... 😇

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2022, 21:25

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nasza mala chyba lubi pikniki. Bylismy 7 godzin i ani razu nie zapłakała. Chyba musze ja czesciej zabierac na jakies wyprawy. Za to mi nogi odpadają... Fajnie bylo ale dzikie tlumy i kolejki do wszystkiego.

    Ana.Ta, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna to mieliście super dzień :) jak wy to zrobiliscie z przewijaniem, karmieniem, szacun! 👍

    Też musimy iść z meżem na jakąś wyprawe, gdzieś dalej, może faktycznie się da, a my tak przeżywamy... 🤔
    Może dzieci czują że nie są w domu i wtedy są spokojniejsze 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2022, 22:10

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka87 wrote:
    Dziewczyny a była już któraś z Was u fizjo po porodzie? Ja mam ewidentnie to rozejście miesnia prostego czy jakoś tak😏dosyc ze ten pępek mam taki dziwny to jak napinam mięsień brzucha np jakbym chciała brzuszek zrobic to mi się taki stożek robi😐
    Pasuje mi się w końcu umówić do fizjo lub do fizjoterapeuty uroginekologicznego tylko narazie ciezko z tymi moimi wychodnymi ehh I może jakieś ćwiczenia z neta bym sobie ogarnęła 😏

    U mnie chyba to samo:/ ale ja nie zapisałam się nawet do ginekologa, a gdzie tu fizjoterapeuta :/ echm

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta, to akurat byla zorganizowana impreza i zapewniono spokojne miejsce do karmienia i przewijania, ale ja akurat tak czy siak nie mam problemu z karmieniem w miejscu publicznym czy przewinięciem w gondoli.

    Ana.Ta, Soleil lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 01:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna super ze wyjscie sie udalo to zawsze cieszy:)
    No nic chyba tez przyjdzie mi zmienić moje rutynowe godziny spacerkow w tym tygodniu. Cieszylam sie pare dni temu ze nie ma takixh upalow :)
    Ana.ta wmja sie zapisałam do fizjo, za to o ginekologu zapomniałam :P to po 8 tygodniach?

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 04:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie ja tez spacery zalatwialam w innych godzinach, bo rano roznie u Nas bywa z ogarnięciem się.
    Kurcze wczoraj mala spala od 18-23, usnela o północy i spala az do teraz. Ale miła niespodzianka. Tylko strasznie mi jej szkoda, bo kwili przy gazach. :( u nas to najgorszy problem teraz, bo przez to mamy aferki i często okropny placz zaraz po wybudzeniu echm

    Tak, u mnie na wypisie było 8tygodni, w poniedzialek juz musze zadzwonic i to bedzie pierwszy raz jak mąż na dluzej zostanie sam hehe dobrze ze bedzie ta wizyta zapytam o aktywnosci czy np rower juz bedzie ok (strasznie mi sie teskni) albo sauna🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 05:01

    Soleil lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Ala dzisiaj znowu zwymiotowala i to tak fest. To jest okropne. Ale po oczywiscie glodna. Dostawialam ja do piersi (nawet pozwolila) ale niestety w nakladkach, ale stwierdziłam ze z piersi wolniejszy przeplyw to sie znowu nie przeje...
    Ana.ta mi tez sie marzy rower, a bieganie to juz w ogole... Ale chyba po cc powinny minac 3 miesiące jak sie nie myle...

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam powiedziane ze wizyta pi 6 tygodniach🙂
    Moja mała wczoraj przespała 3/4 dnia ale za to noc była kiepska bo jak się wybudzała na jedzenie to w ogóle śpiącą potem nie była i był problem z uspaniem😏chyba pasuje mi się zdrzemnąć w dzien bo będę nie do zycia🤦‍♀️

    Vende to moja malutka wczoraj wieczorem tak się zakrztusiła, wypłynęło jej dużo już takiego przetrawionego mleka, że aż się dławiła! Pierwszy raz tak miala ze leżąc w lozeczku tak się podzialo i nie mogła oddychać. Na szczęście byłam w pokoju szybko ją wzielam na ręce i wtedy zaczęła strasznie płakać. Przestraszyla się biedna bardzo, łzy jej leciały tak ze masakra. Najgorsze ze akurst męża nie było bo poszedl z kolegami do kina😒
    Ehh prawie zawał mialam😐
    Usnęła mi biedna na rękach o tak już jej nie ruszałam tylko czekałam na męża no się bałam 😐

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle w nocy tez jej się dużo ulewalo a zawsze było tak ze właśnie w dzien ulewala a w nocy tylko sporadycznie. Nie wiek czy to zakrztuszenie cos tam popsuło?🤔

    Ja nawet nie zapytalam ginekologa o aktywności. W zeszłym roku jeździłam z mężem dużo na rowerze a teraz z dzieckiem to raczej nie mozlwie wiec nawet nie pomyślałam zeby zapytac🤦‍♀️

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka, moze nałykała sie przy tym powietrza? I dlatego tak ulewala w nocy? Nie mam pojecia, ale dla mnie to tez mega stresujące jest. A ja tez dzisiaj sama i to caly dsien praktycznie i juz sie o nis martwię :(. Teraz za to mieliśmy kupe giganta, mycie pod zlewem a zaraz dojadanie z butelki bo przecież miejsce sie w brzuchu zrobiło. Takze Mala przysypia mi na rece a na podlodze sie warla wszystko - zarzygane rzeczy, woreczek z pampersem, wszedzie husteczki mokre, no kosmos xD a jeszcze mam wrazenie ze dalej przez sen leci kupa. Co do roweru ja tu licze na dziadkow moze zostana na trochę ;) A z bieganiem zawsze i tak biegalam kolo 22 a Mala o 21 mi zasypia ostatnio, wiec jak jest mąż to bylby luz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 08:54

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zauwazylam ze Bartkowi zaczyna sie robic tak jakby podluzna glowa a dotychczas mial taka okragla,podejrzewam ze to przez to ze rzadko ma glowe na wznak..Wasze dzieci tez tak maja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 09:17

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa, mojej tez sie taka zrobila, jedna lekarka zasugerowala specjalna poduszke i na bujaczku w niej klade. Drugi lekarz powiedzial ze jak zacznie krecic głową to samo przejdzie. W kazdym razie widze juz u Nisi poprawę, trudno powiedziec czy to od tej poduszki, bo używamy jej tylko w bujaku, nie chce w niej spac. Ale tez coraz czesciej sama z siebie kladzie glowe n awznak, np. W wozku

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna a ta specjalna poduszka to z jakiegos sklepu medycznego?

    Kurcze u mnie mlody to nie chce byc w bujaczku..ostatnio najchetniej spalby tylko na brzuchu... w dodatku jakos malo zainteresowany aktywnosciami..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 09:56

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa, kupilam na allegro, miala jakis certyfikat, ale sa różne. Moja bujaczek uwielbia ale mysle ze poduszka odgrywa tu duza role bo latwiej jest jej patrzec w przod. Natomiast nie jest powiedziane ze ta poduszke musisz uzywac w bujaczku, rownie dobrze moze sie sprawdzic w wozku czy łóżeczku, czy gdziekolwiek indziej. U mnie tylko nie umie w niej spac, jest przyzwyczajona do spania na boku.

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupie ta poduszke :)
    A ma ktoras z Was nosidlo? Zastanawiam sie nad kupnem ale nie wiem czy nalezy na cos konkretnie zwrocic uwage przy zakupie bo chusta u mnie nie wchodzi z gre

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy Wasze dzieci też puszczają sporo bączków? I czy są one głośne?
    Bo już zaczynam się zastanawiać, czy wszystko ok. Dzisiaj jak walnął pierda z kupą to aż podskoczyłam 😅 prawie jak wystrzał z armaty 😆

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też zastanawiałam się nad poduszka ortopedyczną, bo Wojtek ma taką podłużną główkę, ale właśnie sam zaczął już przekręcać ją na wprost i chyba już nie będę w nią inwestowała. Nawet już coraz dłużej przytrzymuje głowę na wprost.
    Nie mam nosiła, ale w przyszłości może kupie, tylko że one dla ciut starszych bobasów, nie wiem czy nie od 4 miesiąca dopiero.

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
‹‹ 482 483 484 485 486 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ