X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa, ja będę kupować takie:

    https://lunadream.pl/nosidelka-do-noszenia-dzieci/720-nosidelko-regulowane-half-buckle-diamond-creamy-100-bawelna-5903991669889.html

    Fizjoterapeutka mi poleciła, więc mam pewność, że jest bezpieczne.

  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka, u mnie tez takie pierdy sa glosne i duzo.
    W ogóle chyba będę musiała przejść sie z Mala do pediatry bo ta wysypka pojawila sie juz na calym ciele. Na glowie troszke zeszlo i nie jest takie zaognione to teraz nozki i rączki...Potowki chyba nie wyskakuja na Całości?

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    Czy Wasze dzieci też puszczają sporo bączków? I czy są one głośne?
    Bo już zaczynam się zastanawiać, czy wszystko ok. Dzisiaj jak walnął pierda z kupą to aż podskoczyłam 😅 prawie jak wystrzał z armaty 😆

    U nas Bąk za bąkiem, nie jestem w stanie ich zliczyć nawet 😀

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och więc to pewnie normalne xD dzięki 😊
    Vende też bym poszła do pediatry, u nas jak pojawiły się połówki to tylko kilka np na pleckach.

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka u nas z baczkami to samo...glosne jak u Starego :p

    Vende a moze zjadlas cos i wysypka wyszla?

    Ana.Ta, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    Czy Wasze dzieci też puszczają sporo bączków? I czy są one głośne?
    Bo już zaczynam się zastanawiać, czy wszystko ok. Dzisiaj jak walnął pierda z kupą to aż podskoczyłam 😅 prawie jak wystrzał z armaty 😆

    U mnie są okropnie glośne😂 dzisiaj dala popis w kościele, dobrze ze bylismy na polu, bo ani ja ani mąż nie moglismy opanowac śmiechu, później oczywiscie byl placz, dobrze że dala sie uspokoic na rękach i pozniej znow usnela.
    Czlowiek to chcialby mieć nie płaczące dziecko, a wkolo wszysykie dzieci plakaly w roznym wieku, chyba trzeba sie przyzwyczaic 😂d

    U mnie dzis mala od 14:00 dopiero przysypia na rękach, nie wiem który juz raz jadla i usypia 🤦‍♀️ Ale w sumie pewnie ma zapasy w nocy- juz kilka dni tak ma... moze tak juz teraz zostanie 🤔

    Kurcze U Mnie glowa tez troche podluzna bo zawsze kladlam albo na jeden albo na drugi bok :/ malej sie niestety rzadko odbija i sie boje na wznak

    Dziś mloda siedziala w bujaczku najdluzej 30 min 👍 z aktywnosci to tylko chodzenie po domu, śpiewam, ale jak pokazuje obrazki -szybko sie nudzi, nic nie chwyta, na macie patrzy tylko w listerko i szybko chce zejsc. Jedynie szeleszczące uszy królika ją ciekawią i grzechotko- Ale to ulamki sekund-a jak u was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 19:12

    Soleil lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, lepiej sie upewnic niz zgadywać.

    Ja mam dzis kryzys. Może nawer Nisia nie jest bardziej marudna, ale kazde jej stęknięcie mnie denerwuje. Poszlismy na spacer wieczorem to wrocilismy szybko bo cala droge marudzila. Nakarmilam, przwinelam, kupy dzis byly, a ta dalej zawodzi. Jakos nie mam dzis do niej cierpliwości...

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna kazdy z nas ma takie dni. Pogoda nam nie pomaga. Mam nadzieje, ze jutro bedziesz miala lepszy dzien :) Ja wczoraj wieczorem mialam taki hejt na to odciąganie mleka ze juz nie chce, nie moge... Ale dzisiaj lepiej jakos sobie poukladalam w glowie ze przecież moge byc na mieszanym poki mam pokarm, nie mam czasu na takie zwiększanie ilosci jakie bym chciała no i trudno. Nic nie zrobię. Sciagam ok 500ml na dobe i chyba musze sie z tym pogodzic ze wjeżdżają minimum dwie butle mm. W do oediatey bede próbowała rano dzwonić. Juz mam dosc zgadywania, wydaje mi sie ze moze winne jest mleko mm i trzeba będzie je zmienic ale lepiej jak zobaczy to lekarz. Powstrzymuje mnie tylko trochę to, ze w przychodni zawsze pełno wirusow...
    U nas dzisiaj tez ze spaniem srednio, do 14 bardzo ok, standardowo jak zwykle a od tej 14 nie spala do teraz... Pare minut temu przysnela w koncu w wozku na tarasie. I teraz nie wiem co robić bo to nasz pora na kąpiel, ale chyba pozwole jej godzinę pospac, to nas chyba nie rozreguluje...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 😘

    Mi znowu wczoraj i dziś ciśnienie spadło, jednak wczoraj było gorzej i 4:30 budziłam męża, ze zle się czuje, mała na przewijaku i zasłabłam. Nie wiem co się ze mną dzieje :( bardzo boje się sama jutro zostać z dziecmi. Mimo to będę dzielna, bo nie mam wyjścia i zamierzam już jutro iść do lekarza.
    Upały nie sprzyjają mojemu samopoczuciu. Jak jest tak gorąco to jest mi jeszcze gorzej.
    Dziś ostatni goście byli, na szczęście mało wymagający i krótko. Jak tylko pojechali to wzięłam mała, zmieniłam jej pampersa, dałam mleko, włączyłam kilme i poszłyśmy spać.

    W ogóle ona ostatnio mało je/pije. Uważnie to zaczęłam kontrolować. Przedwczoraj nawet bardzo malo sikała, nie wspomnę już o kupie, ale wczoraj była poprawa, a dziś to ja budze żeby cokolowiek jadła/pila.

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa, u nas powiedziałabym że tez sika mniej, moze wiecej sie poci, dlatego. A kupa standardowo jedna dziennie (choc czasem w ratach). Wazne żeby jadła.
    A o siebie zdecydowanie zadbaj. Ty pijesz duzo? Dobrze ze masz tak szybko lekarza.

    Vende, ja dzis kąpanie całkiem odpuściłam. Wiem ze nie powinnam bo mala az sie klei po tym goracym dniu, ale ewidentnie cos jest nie w sosie. Wlasnie spi na mnie. Nie mam odwagi jej odlozyc, bo zaraz sie budzi, szumis nie daje rady.

    Edit: wlasnie wyczytalam ze 8 tydzień to skok rozwojowy. Czyli mamy wyjasnienie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 21:06

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa, zadbaj o siebie, jestes równie wazna jak Twoje dziecko, ono potrzebuje zdrowej i silnej mamy. Moze powinnas sie przejść do lekarza, zrobic badania? To mimo wszystko nie wydaje sie normalne.
    U nas z tym jedzeniem roznie, ale raczej wiecej niz mniej, chociaz martwia mnie osttanio wieczory, bo wieczorami przed snem nie chce mi w ogóle jesc... A potem budzi sie glodna jak wilk. Pieluszki moczy wybitnie, kupe mamy jedna do trzech dziennie.
    Kasjanna ja w efekcie wykapalam bo Mala sie obudzila o 21. Ale rozumiem, czasem trzeba odpuscic. Skoki takie sa... Bedzie lepiej.

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa ja mam podobnie, czasami Wracając ze spaceru zastanawiam się czy dam radę wnieść małego sama. Na 3 piętro.. Mam zawroty głowy i czuje jakbym za chwilę miała mdleć. Widzę że jak piję kawę to jest lepiej może to ciśnienie. Podczas cc poszło też dużo krwi, piję dodatkowo żelazo, tardyferon, ale nie tak jak mi kazali tylko jak sobie przypomnę.. Poza sprawdzeniem krwi dbaj o to żeby pić mega dużo wody oraz jeść, na to trzeba znaleźć czas

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2022, 23:08

    Leksa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil ja z tym żelazem mam to samo, też muszę brać ale nie przykładam do tego wagi.

    Kasjanna rozumiem cie doskonale, bo pisałam podobnego posta, ale zamiast wyślij dałam anuluj i w złości już mi się nie chciało pisać drugi raz. Ostatnio wieczorem mały mnie tak zmęczył, że straciłam cierpliwość i kazałam mężowi się nim zajmować (było po 23, a mąż o 5 rano wstawał do pracy na 12h) mały tak żałośnie płakał, a ja wyszłam pozamykałam drzwi i byłam chwile na dole, ale serce mi pękało, wzielam mleko z lodówki miałam akurat 30ml ściągnięte i poszłam na górę. Rzucił się na to mleko, ale wypił tylko 15, uspokoił się po 10 min I go dokarmilam piersią.
    Zdenerwowałam się tak bardzo,bo wisiał na cycu i zasypiał wiec się z nim kładłam, a wtedy on się budził i darł, po 3 takim razie pękłam już, bo ileż można przystawiać i patrzeć jak po 5 min śpi I nie da się dobudzić, a jak się ruszam do spania to budzi się w sekundę...
    Ale jest coraz lepiej u nas. Powoli jakas mała rutyna wchodzi.

    Leksa kurcze sprawdź to ciśnienie, bo sporadycznie mieć takie niskie to nic złego, ale jak się powtarza to trochę strach.

    Klara fajne to nosidło kusi mnie 😁
    U mnie jest wypożyczalnia chust i nosideł i zastanawiam się czy się nie wybrać, bo szkoda mi kupować coś czego mały nie zaakceptuje.

    Mały ostatnio ma fazę, że lubi jak z nim skacze na piłce do jogi. Fotel bujany go wkurza po 5 min, a na piłce odpływa.

    Z gorszych spraw, to standardowo brzuch nam daje w kość i zaczęło nam ropiec oko.
    Dopiero za tydzień mam wizytę i nie wiem czy iść szybciej. Narazie przemywam solą fizjologiczna zobacze czy pomoże.

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 01:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż mnie zmrozilo jak przeczytalam o kolejnym skoku 😂

    Kasjanna bardzo Cie rozumie, mam to samo... glownie łącze to z brzuszkiem, ale jak tak czytam ile u was kup to sie zAstanawiam czy powinnam dawac espumisan bo u mnie jest ich nawet 8:/

    Z sikaniem zwiększyla częstotliwosc, jak i z jedzeniem, ale popoludniami... choć tu je wlasnie raz malo, raz wręcz za duzo i lapczywie:/ najgorsze jest to że często rzuca się na cyca... i powiem Wam że teraz zmienilam schemat i odciàgam zawsze jakąś porcje na karmienie. Krocej pózniej trwa, albo jak jest awaria” jak zaczynamy z aferą, albo zapasem jak sobie spokojnie je. Choć w te upaly przekazywanie ciepla podczas karmienia jest bardzo meczàce. Chyba bede wiecej karmic butlą...

    Vende u Mnie juz ktorys dzien z kolei od 14.00 do ok 19.00 nie rady uspac na dluzej :/ troche to meczące bo przy tym jest naprawde duzo marudzenia. Ale z 2 ste pozniej plus bo spi troche dluzej wieczorem, wczoraj do 22 ale ostatnio nawet do 23-00.00.

    Tylko ze juz 2 dni przez to omineliśmy kàpiel... ale to dla mnie syganal zeby wlasnie zmienic pore kąpania z 20.00 na 18.00, kiedy nie ma twardych drzemek... bo czuje ze przez to pozniej jest taka nerwowa, bo albo budzi sie w kokonie albo gondoli. Zla jest jak fiks przy przebieraniu... a tak to mialaby sygnal ze idziemy do „dluzszego” spania. O budzilaby sie w sypialni.. ale nie wiem czy to dobry pomysl i czy sie uda wypracować jakąś rutyne :/

    Tak czytam tez Wasze historie i ilez to sil musimy mieć... Leksa mam nadzieje ze co sie poprawi, skontroluj to. Biedna :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2022, 01:29

    Leksa lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 01:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam ze juz druga noc testuje uspokajanie w nocy nawet po 2 h jak mega sie wierci na kupe i czesto zasypia dalej bez karmienia, a ja odciagam i klade sie na kolejną drzemke... niewiem czy dobrze robie Ale im blizej rana tym lepiej...

    Tylko to wyglada tak ze ja ją mam cm obok siebie, gorzej jak od jutra odpale łóżeczko.

    A przy okazji tematu- Wasze bobasy też tak dlugo i przez sen wykrecają calym ciałem ? Moja tak na zmiane czesto spi spokojnie, a pozniej wykrecanie, jakies kwilenie, ale cZęsto się na 100% nie wybudzi. Ja tylko obserwuje albo coś robie i czekam na głosowy znak Że już sie wybudzila

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2022, 01:34

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 02:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta, u nas tak sie kreci czasem przed pobudką. Wędruje po całym lozeczku. Czasem potrafi dosadnie pokrzyczec i usnac dalej, ale to sporadycznie.
    Z tym spaniem popoludniami mamy podobnie, z tym ze troche pozniej zasypia na noc, tylko my wykorzystujemy wieczory na zewnatrz i to kąpanie bardzo nam nie na rękę.

    A espumisan to jest tak dokładniej na co? Bo jesli robi 8 kup, ale dalej ją to męczy to może trzeba dawac (myslalam ze to wlasnie ma jakos wspomoc ten proces). Ja nie daję bo mimo ze to tylko 1 kupa to sie bardzo nie męczy (na poczatku tak bylo, ale teraz widac ze robi i troche pcha, ale nie placze, nie skreca sie tak jak to bylo wcześniej).

    Powiem wam ze ja tego zelaza nawet nie wykupiłam. Dostalam recspte, ale mąż nie mógł go dostac w okolocznych aptekach, a później zapomnialam. Ale czuje sie dobrze, więc moze nadrobilam. Nie bylam daleko pod kreską.

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 03:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna, ale powinnaś o siebie zadbac to jest ważne. Nie mozna wykupic jakiegos zamiennika?
    U nas noc poki co sennie po tym trudnym popołudniu, mala soala od 22 do 3. Teraz pokarmione (bo ja juz w tym czasie 3x ściągałam...) i mam nadzieję że jeszcze pospi...

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 04:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmobilizowalas mnie :)

    Nie wiem czy sa zamienniki, ale zapisalam sie na badanie krwi, zobaczymy czy jest ok.

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super :)
    Nie ma mojego pediatry do konca tygodnia. Jest tylko ta denna baba z wizyty patronazowej... Na wszystko co zapytalam kazala wiecej przystawiać do piersi. Nie wuen czy mam do niej isc, ech...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wróciliśmy wczoraj wieczorem. Napisałam posta ale oczywiście go usunęłam i poszłam wkurzona spać. Zwłaszcza że młoda nie mogła wczoraj usnąć, dopiero ze mną w łóżku koło 24 padła.
    Droga makabra, już wiemy że nasze dziecko nie lubi autostrady. Wracaliśmy wioskami bo był jeden wielki krzyk. A drogę do przemeczylismy przystankami na cycka kupę itd. 🤣 najważniejsze że pokazałam małą prababciom, bo coraz są gorsze.😔

    Leksa dbaj o siebie, bo 2 dzieciaczków potrzebują Ciebie na siłach. Mam nadzieję, że Ci to przejdzie.😘

    Kasjanna u mnie też takie dni jak u Ciebie i dziewczyn. Czasem czuję się zła matką przez to 🤦 dodatkowo drażni mnie nieraz starsza ale powtarzam sobie to jeszcze dziecko które potrzebuje mojej uwagi.

    Ja żelaza też zapominam brać ale czuję się nawet nieźle. Jedyne to krwawienie mnie dobija bo nie wiem czy mogę się więcej ruszać. U mnie waga stoi i to mnie dobija szczerze mówiąc. Karmie przecież mimo dokarmiania, nie objadam, ruszam a dodatkowe kg ani drgną. Obiecałam sobie, że nie będę kupować dużo ciuchów muszę wrócić do mojej M.
    Czasem czuję że mnie jakaś depresja dopada.🙃

    Dobrze że piszecie o tym wykręcaniu, bo miałam pytać. Moja też tak wykręca się napina, wędruje po łóżku trochę. Na piersi nieraz mnie to drażni.🤣

    Ana.Ta Espumisan u nas nie pomógł na kupy jako tako tylko na takie steki i kweki przy bąkach ładnie idą. 😉 i oczywiście na wieczorne darcie co nie widziałam co się dzieje.

    U nas spania w dzień praktycznie wogole nie ma, nie liczę drzemek po 5-10 minut.

    Miłego dnia 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2022, 09:03

    Malinka2021, Ana.Ta, Klara_1985 lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
‹‹ 483 484 485 486 487 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ