X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna, tak, szkoda, ze ja z tych co nie lubia sauny :P Mielismy zakladac klime niedawno a znowu nic z tego nie wyszło... Teraz pewnie sa dlugie terminy.
    U mnie dzisiaj Mala trochę markotna. Ale ja to zrzucam na ta temperature bo sama jestem nie do zycia.

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka my jechaliśmy samochodem 4 godziny na klimie mnie gardło boli strasznie ale młodej nic nie jest tfu tfu. A w domu mąż dzisiaj też odpalił bo się nie da funkcjonować, słabo mi się już robiło nosząc ją. Nie wiem co jest mniejszym złem...

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj musze Bartusia pochwalic bo przespal pieknie caly dzien z przerwa na kedzenie i chwile zabawy:) chyba odsypial wczorajsze calodzienno-nocne wojaze..
    W czwartek jedziemy do Warszawy ponad 300km o chyba tez wlaczymy w aucie dwlikatnie klime bo ma byc 36 stopni..

    W ogole dzisiaj tak sobie patrzylam na malego jak spal i sobie myslalam jak to szhbko mija...za kilka dni bedzie mial.juz 2 miesiace a minelo jak w 2 sekundy...

    Kasjanna, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w domu 27 stopni, ululaliśmy małą i wyszlismy na taras. Pierwszy raz została sama na niani 🤨 wy też tak zostawiacie już bobasy? 🤔

    Niestety córka kompletnie nie wózkowa... chcialam też ją dotlenić w ogrodzie po 18 to tylko mi sie rozwyła 🤷‍♀️Także był bujak i kąpanie...Asiulka super że mała ma taki progres 👍

    U mnie ogólnie popoludnia są zawsze cięższe, ja już zmęczona, bobas ewidentnie też... kompetnie nie ma spania wtedy. Ratuje nas bujak i ja po jedzeniu jak przysypia choć raz przeciągAm jej leżenie i śpiewam kołysanki z youtuba 🤣 chyba sie jej podoba no chwilami lekko drży uśmiech. Wgl chwytają za serce takie momenty.

    Dokladnie nie wiadomo kiedy te dni mijają... ale szczerze ja sie juz nie moge doczekać jak podrośnie i wyjedziemy na wakacje 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2022, 21:46

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta ja nie zostawiam Bartka samego praltycznie wcale, jestem przewrazliwiona na jego punkcie:) ale moje dziecie lubi wozek wiec go tam ładuje jak potrzebujw cos zrobic albo ewentualnie spi w swpin lozeczku, wlaczam monitor oddechu i zaladam co chwile:)
    Młody wlasnie spi na mnie, ale to dlatego zw tym razem to ja mialam taka potrzebe :p

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta, ja tak zeby wyjac z domu i zostawic na niani to nie zostawiam, ale tylko dlatego ze nie mam okazji. W sasiednim pokoju to często.

    U mnie w wozku tez coraz rzadziej śpi a częściej sie denerwuje. Ewidentnie potrzebuje wiecej widziec, tak jak dzis na tym brzuszku albo przy otwartej budzie przynajmniej, ale przy takim sloncu to tylko wieczorem wchodzi w grę.

    U nas tez temperatura dobija do 27,nie mamy klimy, ale puszczamy wiatrak i jakos sie da żyć. W aucie klime puszczamy, tylko tak żeby nie wialo bezposrednio na małą. Jakbym miała w domu robiłabym tak samo.

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w naszym pokoiku jest caly dzień słońce i temp tam sięga 32-33 stopni 🤦🏼‍♀️ Włączamy klime, bo wysiedzieć się tam nie da. Oczywiście tak żeby na mała nie wiało. W samochodzie tez używamy klimy. Na ten moment siędzie w kuchni i patrzę na termostat i mamy dokładnie 26,9 to u góry będzie jeszcze cieplej.

    Byłam u lekarza i wysłała mnie sor. Z ciśnieniem to w sumie nadal nic nie wiem, ale dziś głowa bolała mnie do takiego stopnia, ze dostałam światłowstrętu i każdy najmniejszy hałas to myślałam, ze mi łeb pęknie. Z tomografii wyszło prawostronne zapalenie zatoki szczękowej 🤦🏼‍♀️ Bólu od zatok nie czułam, ale fakt jest taki, ze często mam zapalenie zatok. Dostałam silne leki przeciwbólowe w kroplowkach i jest trochę lepiej. Oby rano znowu nie było gorzej. A i moja internistka podejrzewa spadki ciśnienia i cukru dlatego te omdlenia. Mam znowu zacząć kontrolować cukier 🤦🏼‍♀️

    A na bioderka z mała jadę 25 km, ale ostatnio wybraliśmy się w podróż 80 km i była naprawdę grzeczna 😊 bardziej syn marudził. 😅

    Ps. Przy okazji zapytałam o koszt szczepionki 6w1 i w mojej przychodni 220 zł

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 00:40

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 03:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w nocy teraz 26 stopni i mam wrazenie ze jest az chlodno w porownaniu z dniem...
    Ustawilam sobie budzik na 1 zeby odciągnąć mleko. Podnioslam sie i nawet wiedzialam po co bo widze ze laktator częściowo był złożony ale chyba polozylam sie dalej spac bo nic nie pamiętam. Godzine temu obudzila sie Mala i teraz dopiero siadlam do laktatora. Myslalam ze juz mi nie usnie bo ewidentnie cos jej w brzuszku nie pasowalo ale dala rade...
    Leksa, ale takie objawy bys z tego miala? Powinnaś isc jeszcze na jakies badania krwi chyba...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 03:28

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ja też często mam nocne zaniki pamięci, dobrZe że wpisuje w notatkach 🥴 dzis o 5 też wylądowalam z małą na sobie- chciałam poslac do 7 - na szczescie sie udalo😂

    Poszlam z mala jak wstala na bujak bo gniotla kupe i lezenie ją wkurzało, zjadlam ale niestety jak ją wzielam zeby przebrac sZcEla afere. Chyba musZe zaczynac od jedzenia 😂 ale licZylam ze usnie przy cycu i pojdziemy na szybki spacer 🤷‍♀️ No zobaczymy czy sie uda

    Leksa współczuję, ale bądź dzielna. Najwazniejsze znalezc przyczyne, zebys miala siły, pozniej bedzie tylko lepiej. Uwazaj na siebie 😘

    Dajcie spokoj z tym gorącem.. nawet prZreciągi nocne nie wywietrzyly domu- od rana 26 stopni :/

    Leksa lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też używam klimy w domu i sobie chwale ☺ Jest teraz tak gorąco że aż strach na spacer wyjść żeby nie zrobić sauny w gondoli. Ostatnio z nią byliśmy po 9 na 1h i była tak gorąca że aż przestraszyłam się że udaru dostanie 😔 My włączamy klime dosłownie tylko tak aby w salonie było 26 stopni a nie 30 tak jak na zewnatrz. Jest lekki wiaterek ale nie skierowany bezpośrednio na nas tylko na korytarz. Trzymam Laurę w pampersie i przykrywam tetra. Położna mówiła że tak jest ok 👌☺ A My też czujemy się dobrze 🙃

    Leksa Duzo zdrówka! ☺

    Ana.Ta A Ty teraz tylko KP masz czy podajesz jeszcze butelkę? Bo Laura na wieczór tak ma że jak jest mega wkurzona i płacze (pewnie przez brzuszek) to nawet jak 3h minęły i powinna jeść to nie chce i idzie spać z tego zmęczenia od płaczu, później po 1h lub 0,5h wstaje i wtedy mogę ja do cyca przystawic bo już jest spokojna 🙃 I teraz nie wiem czy lepiej podać butelkę żeby cokolwiek zjadła czy poczekac az sie wyśpi i uspokoi i wtedy przystawic nawet jeżeli od jedzenia do jedzenia minelo 4h🤷‍♀️













    Leksa lubi tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszcze klimy😎

    Merci92 Nie wiem czy chodzi Ci o mm czy butle ale swojego🤔
    Ja raczej cyc, choć ostatnio troche sobie ulatwiam i podaje swoje odciągnięte na początku z espumisanem ok 30-60ml. Pózniej krocej wisi na cycu bo w upaly mnie to cieplo meczy 😂 i pewnie ją też 🤨

    Ostatnio jak nie miałam swojego w zanadrzu a na cyca ewidentnie bylo wkurzenie i lulanie nic nie dalo podalam mm. Ale to max 1 na tydzien taka akcja...

    Ja jak da się uspokoić nie podaje butli, u mnie wiekszosc przypadkow to jednak głód bo nie uśnie. Ja mam w nocy i wieczorem 4h odstępy i nawet się z tego ciesze bo mala ma drugi podbrodek... i ogolnie zamienia sie w kluseczke przez to ze popoludniami lubi jesc co godzine🤷‍♀️ A lubie konczyc cycem bo często fajnie przysypia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 09:09

    Merci92, Leksa lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śmiać mi sie chce bo czlowiek walczyl o wiekszą wagę, a teraz na odwrót wydaje mi sie ze za bardzo „przykoksowała” 😂 jak sie naje doslownie ma kwadratową twarz😂 uwielbiam te jej pysie, ale trzeciego podbrodka bym nie chciala😂

    Merci92, Leksa lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzis pierwszy raz przespala 4 h wieczorem, ale co z tego jak później nadrobila. Tak jakby przez brzuszek. Niby kupe zrobila ale dalej spi niespokojnie.

    U nas tez od rana 26 stopni w domu. Przez cala noc okna otwarte, a temperatura nie drgnęła :/

    Ana.Ta, a u nas byly nawet 3 podbródki, ale wydaje mi sie ze ja ostatnio wyciągnęło. Jest gruba, ale juz nie taki pulpet.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 09:17

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana. Ta Klime mam od soboty tak więc w sam raz na upały 😃 Dzięki za info ☺ Tak ogólnie zapytalam o podanie butelki z mm lub ze swoim bo po wczorajszym dostałam metliku w głowie co robić ☺ Bo u mnie Laura nie wisi na cycku max 5 min a jak czasami wogole nie chce cycka bo się denerwuje to sie martwię czy ona nie jest głodna i może jest zła na tego mojego sutka bo nie jest on najlepszy do złapania i mam mega wypływ mleka aż tak sika i może to jej przeszkadzac. Ale może poprostu nie chce jeść skoro zasypia i lepiej dać jej spokój 🤷‍♀️ Kiedyś położna wspomniała ze przy kłopotach brzuszkowych też mogą dzieci nie chcieć jeść wiec może u mnie tak jest 😏 Natomiast wagę ma 4,5 kg i nie wygląda na niejadka a ja jestem jak ta babcia która mówi że ona nic nie je i kolejna dokładkę podsuwam 😆

    Kasjanna, Leksa, Zosiek, Klara_1985, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weszlam dzis dziewczyny na wage i dramat. Jak do wagi sprzed ciąży wrocilam od razu, tak teraz tyje. Powtarza sie scenariusz z pierwszej ciąży. Gdzies ostatnio czytalam ze niedobor snu rekompensujemy sobie jedzeniem żeby utrzymać odpowiedni poziom energii i chyba to u mnie sie sprawdza, bo ciagle mam na cos ochote.
    Także dzis pierwsza seria jogi, bo na dluzsze spacery sie nie pisze przy tej pogodzie.

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Iwonaa27 Ekspertka
    Postów: 136 237

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogóle nie byłam na wadze po porodzie, chyba wolę nie wiedzieć jak jest. Niby tragedii nie ma, ale po sobie widzę, że troszeczkę mogłabym zgubić, ale też co chwilę coś jem, cały czas głodna...

    U nas na za szybki wypływ mleka dziala pozycja karmienia, w której mała leży na mnie. Ja jestem na półleżąco, mala na moim brzuchu przylega swoim brzuchem i główkę ma tak przechylona lekko, żeby chwycić sutek. Wtedy faktycznie nie zalewa jej buzi. Sprawdza nam się tez jak wariuje przy cycu, odrywa się, denerwuje, jak boli Ja brzuch. W takiej pozycji nagle je spokojnie i zasypia po jedzeniu.

    U Ali też takie pultynki się zrobiły, ze strach co to będzie dalej 🤣

    Merci92 lubi tę wiadomość

  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna, u mnie za to waga stanela, zostalo prawie 6kg na + i nic nie chce drgnąć... Ale dziwne ze tyjesz, podobno przy karmieniu piersią jest taki wydatek energetyczny ze raczej sie nie tyje... Ja juz nic nie podjadam. Wczoraj zjadlam tosta to mialam wyrzuty sumienia... W nic sie nie mieszcze :(
    Wkurzyl mnie dzisiaj moj ojciec bo zadzownil do mnie zebym mu podala jaki mamy fotelik bo jak my możemy jezdzic z Mala bez bazy. To mu tlumacze ze malo jezdizmy, mamy dobry fotelik, umiemy fo montować pasami i jest bezpieczny, on dalej swoje i ze baza kosztuje 40zl, to mowie mu ze nie, dobra baza do tego fotelika kosztuje prawie 500zl. Po co mi baza przy której i tak bede sie bala i bede musiala podwojnie zapinac... A u was jak jest, wszystkie macie bazy do fotelikow? Wiem ze to wygoda, ale koszt tez spory a na testach dobrze sprawdzaja sie tez pasy...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, ja tez mam bez bazy. Pasy dobrze trzymaja, chociaz pewnie z baza wieksza wygoda, ale my tez niewiele jezdzimy.

    Po poprzedniej ciazy przytylam 10 kg, a tez karmilam piersią. Na razie nie ma tragedii, ale to dopiero poczatek i do tego lato, nie wiem jak przebrne przez zimę. Nie jestem dobra w ograniczniu sie, jak cos w domu jest to na pewno to znajde...

    U nas ewidentnie skok, mloda nie wie czego chce...

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende my mamy baze ale....nie mamy isofixa 🤣 kupilismy bo chcemy auto zmienic ale poki co jezdzimy bez, choc nie jezdzimy za wiele...

    Ja to ostatnio mam ochote na wszystko co słodkie...chodze i myszkuje po mieszkaniu choc wiem ze nic slodkiego nie ma bo nie kupuje..wczoraj az śnieżkę sobie zrobilam bo juz nie moglam wytrzymac.. :/

    Malinka2021, Kasjanna, Leksa, Vende lubią tę wiadomość

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende my mamy isofix, ale chyba nie ma bazy do naszego fotelika, bo nie mogę znaleść 😂 albo zle szukam 😂😂 ale pasy sprawdziły się przy synu i tu tez dają radę. Nie ma to nie ma, trudno w pasach tez bezpiecznie 😊

    Wlaczyl mi sie monitor oddechu. Nigdy nie dobiegłam z dołu do góry w takim tępie. Okazało się, ze jej się ulalo i bezdech złapała

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
‹‹ 485 486 487 488 489 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ