X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa, dokładnie Ci nie powiem ale myske ze ok 750ml. Ostatnie dwa dni sciagnelam po 620-640ml i na pewno raz wjeżdża cale 120ml mm. Czasem musze robic jeszczem tak na dobicie po 30ml ale zakezy od dnia i pory. Mala ma teraz 4100g. A jak wychodzi to u Ciebie?
    Bylismy u pediatry innego. Pierdolnięty. Mloda miala różowego rampersa to dostalam zjebki ze mam jej nie zakladac nic co jest zapibane w kroku bo zafunduje jej infekcje drog moczowych i mam jej zakladac tylko wydekoltowane bluzeczki (pado do mnie takie jak pani ma i wzrok na moj biust) bo to od tego pewnie alergia. W ogole najlepiej żeby chodzila w bislych spranych szmatach. Sama mam pełno ciuchow uzywanych ale bez przesady, nagle mam wszystko wyrzucić? Spodenki tez sa zle? W ogóle dobrze ze mąż ze mną byl bo to zbok jakiś. I oczywiście hejt ze nie karmie sama piersia... Szlag mnie trafi. Jak ten moj pediatra docelowy tez jest taki mądry to chyba pora poszukac innej przychodni...
    Ja mam tak uniesione o 2cm.
    Merci podobno jednorazowo nie ma co sie przejmowac. Jeśli sie to powtórzy lub będzie temperatura slbo jakies inne objawy to do lekarza. U mnie mloda zwymiotowała tak trzy razy juz ale zawsze jednorazowo nie obok siebie.
    Edycja: z tego wszystkiego nie napisalam, stwierdził ze to potowki + alergia. Obserwować. Nic nie zalecil.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 12:26

    Merci92, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, serio zbok. A to zapinanie? O co chodzi? przeciez i tak ma pieluchę!
    Nie masz szczescia do pediatrow.
    A jesli to alergia to nic z tym nie trzeba robic? Cos wyeliminowac z diety czy cos.. Dziwny czlowiek.

    Malinka, ja mam uniesione tak na 3-4, ciezko stwierdzic. Unies lepiej na mniej i zobaczysz czy dalej ulewa, uniesc wyzej zawsze mozesz.

    A my dziś kończymy 2 miesiące :)

    Zosiek, Soleil, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Iwonaa27 Ekspertka
    Postów: 136 237

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, szok, co to za czubek! Co do tego w ogóle mają ubrank i od kiedy to nowych ciuszkównie wolno zakładach! Nowe przecież też są wyprane... Ech, co to czasami są za specjaliści to się w głowie nie mieści...

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna - twój bobas chyba zaczyna pierwszą dwójkę- pięknie🎂

    Vende masakra co za gościu... oby docelowy byl normalny... u mnie troche krostek nadal ale nic z tym nie zrobie bo malej gorąco w głowe od tych czarnych włosków, przecież jej nie ogole 🙈 i tak juz przestalam zakladac czapki czy opaski... ale chcac nie chcac nawet przy karmieniu one robią sie w te upaly mokre 🥴

    U mnie lozeczko na plasko..

    Z tym kapaniem my tak zawsze czekamy bo pozniej troche balabym sie wyjsc na zewnatrz:/ hmmm sprobuje dokarmic prZed... moze to pomoze..

    Moja tez nietykalna na twarzy, tylko masaz brzuszka lubi ale musi miec humor oczywiscie.

    U mnie dzis sukces pierwszy raz bylamz małą w sklepie i wysZlam jak nie spala😂 ale po 5 min musiala byc butla na dobitke🤦‍♀️ Ale...grunt ze sie udalo 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 13:03

    Kasjanna, Zosiek lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie cale jego zalecenia oparly sie na zmianie ciuchów na biale sprane i zeby nasze rzeczy tez zaczac prac w plynie dla dzieci... No ale bez jaj ja teraz nie przepiore calej szafy. A z tymi napami to stwierdził ze jak mala zrobi kupe to jej ta kupa wejdzie we wargi sromowe. To ja mu mowie ze jak slysze ze idzie kupa to ja przebieram a wiem kiedy bo mloda sie pręży. Ale oczywiście nie wiem. Dziwny gość. Wgl klade ja ja przewijak on do mnie podchodzac mowi proszę sie odsunąć to sie odsuwam a on do mnie 'no i klapsa w dupe dac bo dziecka nie mozna zostawiać samego na przewijaku bo 80% dzieci spada z wysokości w pierwszym roku zycia a tylko 10% sie przyznaje' co za tekst w ogóle. Kazal mi tydzien obserwowac a jak sie pogorszy to zglosic problem na szczepieniu (mamy 5 lipca) i wtedy cos przepiszą. Juz chyba wolalm ta babke pojechana na temat kp. A z tym przewijakiem to przecież wiem, sama meza opieprzam jak odejdzie od przewijaka j zostawi tam Mala. Ale tu wyraznie on podchodził a ja sie odsunelam. Dziwny typ.

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende współczuję... U nas jedna pediatra ale spoko. Co do prania naszych ubrań, moja córka to alergik i od lat lecę na płynach do płukania dla dzieci dla nas i dla niej.
    U nas prawie każda kupa ląduje w wargach, nie ważne co ma na sobie 🤣

    Mam pytanko, używacie do butelek już smoczków 1m+? Bałam się go zmienić jeszcze żeby mi piersi nie odrzuciła...

    Malinka ja mam pod nogi łóżeczka podłożoną książkę 4cm. Ale na ulewanie to pomaga tyle że ja czuję się psychicznie lepiej że nie zakrztusi się. Jak moja w bujaczku nieraz uleje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 13:44

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende co za typ. Brak mi słów. W życiu już bym do niego nie poszła.

    U nas jak mała wypije 600 ml na dobę to jest dobrze. Waga tez jest ok, bo 4340g. Cały czas lecimy na karmieniu mieszanym. Byłyśmy u pediatry i ona nie skupiła się na tym, ze ona tak dużo śpi, mało je tylko na ulewaniu. I w sumie dobrze, bo z tym tez jest problem. Ulewa po każdym jedzeniu. Nawet jak jej się odbije to uleje. Potem się ja odłoży i ona zaśnie i tak jak było np wczoraj, znowu jej się uleje, ona dusi się ta treścią pokarmu i potem znowu jej się odbije i tak w kółko. Ulewa już tez po moim mleku i tego jest sporo, ulewa już tez przetrawionymi mlekiem, albo taki jakby śluz z mlekiem 🤦🏼‍♀️
    Mamy znowu zmienić mleko i kupić zagęszczacz w aptece. Jak to nie pomoże do poniedziałku to ma tez podejrzenie zwężenia odźwiernika 🤦🏼‍♀️ Kur*a rece opadają, bo ciagle coś.

    Soleil lubi tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, ja bym goscia zglosila przynajmniej do dyrekcji placowki. Takie teksty sa karygodne i przypuszczam ze karane. Sorry, ale mowic o klapsach do obcej, doroslej kobiety?? Żenada...

    Leksa, wazne że jak już znajdziecie powod to bedzie tylko lepiej...

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra jakie teksty ma ten gość...

    Leksa wspolczuje tak częstego ulewania, u mnie zauwazylam ulewa jak jej coś nie siądzie- tu nie wykluczam niestety że to może przez jakieś moje jedzenie :/ też często na bujaku, gdy sie nie kolysze. Tak mi zawsze gorąco i jej po karmieniu, że szybko gdziekolwiek chce ją odlozyc....

    Mała chyba też czuje że okropnie gorąco bo jak nigdy śpi bardzo szybko po każdym jedzeniu... nie wiem jak u Was ale u mnie ukrop, bezwietrzny na dodatek... masakra jakaś... trafiło nam sie lato 🥴

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 15:50

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. U nas bez zmian. Mało snu w nocy, więcej w dzień. Pogoda podobna jak w Polsce, chociaż gorsze upały już za nami. Za kilka dni czeka nas podróż do Polski co pomału zaczyna nas stresować. Czytam k tych waszych wizytach... :|
    Vende ja bym to zgłosiła, gdziekolwiek..
    Leksa oby zmiana mleka pomogła. Mój ostatnio ulewa jakby mniej ale na pewno odbija mu się w czasie snu bo mieli językiem i widzę białe mleko w ustach ew już gęściejsze :|
    A co do kąpieli. U nas różnie zazwyczaj bardzo pozytywnie, ostatnio mały nawet nie plakal przy wycieraniu tylko się uśmiechał

    Ustaliliśmy datę chrzcin i szukam sukienki. I tak przeglądam internet i mam wrażenie że nic nie znajdę.. Może któraś ma jakiś sklep godny uwagi? Nie musi być to specjalnie sukienka dedykowana do karmienia, jednak łatwy dostęp do cycy niezbędny

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil kiedy planujecie te chrzciny? Ja jak kiedyś chciałam chrzciny jak najszybciej zdecydowalam sie po 3 miesiàcach - koncem sierpnia. Mając nadzieje że malutka będzie bardziej obslugowa 🙈

    Co do stroju nie pomoge🙈 ja bede raczej szukac kostiumu na 3/4 ze spódnicą, bo pieron wie jaka to bedzie pogoda 🤷‍♀️

    Teraz priorytetem są ciuchy z dostępem do cyca😂 ja typowo do karmienia w sumie nie mam nic😂 jak oprocz spodni nie mialam nic typowo ciążowego i w sumie nie żałuje😂

    Śmiać mi sie chce ze polowa ciuchow dla dzidzi przez te upaly sie poprostu nie przyda... no nic... może przyda sie komus w rodzinie albo drugiemu dzieciakowi. Ale narazie u Nas ten temat nie istnieje. Musimy zobacZyc co bedzie dalej z wychowaniem 😂ja mam tylko nadzieje że ten przeraźliwy płacz troche stonuje, bo to moja zmora 😂 i na roczek malej zdecydujemy sie na jakies zAgraniczne wakacje- jak nam sie marzy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 16:50

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bede tego zglaszac bo nie mam chęci jeździć itd, szkoda mi czasu. Ale weszlam w internet na jego opinie i faktycznie sa tragiczne. Ale jak sie rejestrowalam to nie mialam możliwości sprawdzenia, a z resztą byla tylko ta terrorystka od kp i on... Na pewno jednak wiecej do. Niego nie pojde. Juz wole ta od kp.
    U nas 29 stopni w domu, a 32 stopnie w cieniu na zewnatrz. Juz nie wiadomo co robic. Tak ma byc 3 dni teraz... Niestety nie mamy klimatyzacji :(
    Soleil to kiedy chrzcicie? My podobnie jak Ana.ts prawdopodobnie pierwsza niedziela września. Licze ze wroce do swojej wagi i założę cos z tego co mam...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil, my chrzcimy 31 lipca, sukienke kupilam w Mohito, polecam,jest spory wybor sukienek w ktorych da sie karmic.

    U nas w domu 26 stopni, wlasnie wykąpałam małą dla ochłody. Mam nadzieje ze jeszcze wieczorem uda sie wyjsc na spacer...

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende masakra 😬 to już ten mój obcokrajowiec od bioderek nie był taki kiepski porównując z tym Waszym pediatra 🤨

    Leksa oby zagęszczacz pomógł 🤞

    To na razie zostawię te 2 cm, jak będzie mało to podłoże coś jeszcze 🙂

    No normalnie mam wrażenie że już pływam we własnym pocie 🥵

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta 24 lipca :) będę coś szukać bo nie mam nic co nadawałoby się do "publicznego" karmienia

    My usg bioderek jutro 😬

  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chrzest 16 lipca 😊 usg bioderek jutro 😊

    Soleil lubi tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcialam robic w pierwszym założeniu na poczarku sierpnia ale moja mama ma wtwyd operacje i chyba wole z tym poczekać zeby sie lepiej czula.
    Orientujecie sie czy chrzestni musza dostarczać cos do kancelarii? Chciałabym zaby moj brat został chrzestnym Malej ale jemu z Kościołem nie po drodze...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, u nas trzeba zaswiadczenie z parafii chrzestnego. U mnie chrzestnym tez będzie brat, ale on to sporo pobozniejszy ode mnie.

    Zwazylam dzis Nisie, bedzie z 5.5 kg. Przyszlysmy na pieluchy 3 i dzis nawet pierwszy bodziak 68 poszedl w ruch...

    Soleil, Zosiek, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende u nas chrzestni tez musza dostarczyć zaświadczenia

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende chyba akt że przyjął sakramenty, trzeba się dopytać.🙃

    Soleil ja na komunię kupiłam kieckę w Reserved na guziki w biuście. Teraz muszę coś też na chrzest kupić, mam 6 sierpnia i nie wejdę do tego czasu w moje stare kiecki raczej...

    Leksa mam nadzieję że to zagęszczanie pomoże i to nic poważnego.😘 U nas też sporo ulewa ale ani położna ani pediatra nic nie mówią. Waga dzisiaj 5400.💪 Nic dziwnego że mnie plecy bolą coraz bardziej.🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 21:39

    Leksa, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
‹‹ 487 488 489 490 491 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ