X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna nie pomyślałam w ten sposob, ale faktycZnie teraz moze wiecej brać do buzi 🤔

    Ja dZis „uprZątnelam” loZeczko, bedzie próba spania, nie wiem juz ktora, ale nie ma wyproś, bo pozniej bedzie jeszcze ciężej...
    Zachęcilam sie dzisiejszym spacerem do apteki. Wyszlam 1 raz dalej niż ogród jak ewidentnie nie spala i sie nie zwyla! Nawet musialam isc z Nią na rekach do środka bo byly mega wysokie schody... ale to teraz ogranicznik 🙈 kilka sklepow mi odpadlo.
    A na koniec spaceru strZelila na tarasie Cudowny uśmiech😍 jak to każdy dzień zaskakuje. Nawet 1 raz zainteresowala ją prZywieszka w wózku 🙈
    U mnie naraZie mata to przymus, bardziej lubi chodZenie i patrzenie na lampy... takze u nas na brzuchu moze jest 3 min dziennie:/ mam nadzieje ze bioderka beda ok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2022, 13:16

    Soleil lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha i moja córka uwielbia puszczac „strzaly kupne” w muejscach publicZnych, ostatnio w kosciele, dzis w aptece😂

    Apropo kup itp ile u was dziennie idZie pampersow. U mnie 7-10 i prawie w kazdej + kupa. Troche nam sie z mezem duzo wydaje. Kazal zapytac 😂

    Soleil lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mata biało czarna i jest ok. Poleży chwilę.
    Kasjanna rowerki, rączkami do góry, ćwiczenia oczek wodzenie za zabawką nad główką, kładę jakieś lekkie rzeczy obok łapek i patrzę czy złapie. Narazie coś takiego. U nas na macie dużo bardziej woli na brzuchu niż np. w łóżeczku.🙃

    Ana.Ta dokładnie codziennie nas zaskakują🥰

    Leksa, Ana.Ta, Megsi lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.ta u mnie jest conajmniej 12 pampersów brudnych dziennie. I wygląda to tak, że mam zazwyczaj 2 kupy solo 2 pampersy mieszane czyli duza kupa i siku ( łącznie 4 kupy) i 8 pampersów tylko mokrych z czego w większości jest jakiś kleks, ale na tyle mały, że nie zalicza się do kupy.

    Leksa fajnie, że wszystko ok z bioderkami.

    U mnie powtórka z rozrywki dzisiaj. Mały nie spi po jedzeniu, tylko leży na macie i buszuje. Będę miała jazdę wieczorem od nadmiaru bodźców i przemęczenia

    Leksa, Ana.Ta lubią tę wiadomość

  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez idzie kolo 10 sztuk ale kupe mamy ze dwa razy dziennie, a poza tym mokre. W sumie zmieniam co karmienie a tak to wlasnie jak slysze wystrzal. Kupa czesto idzie 'na raty'. My jeszcze nie mamy typowo maty, poki co jak mala ma chwile aktywności to albo w lozeczku (mamy karuzele, troche juz zerka) albo wlasnie klade ja obok siebie na kanapie na pieluszce lub podkładzie i wtedy pokazuje jej karty, albo grzechocze grzechotka i ona wodzi za nia wzrokiem. Poza tym robimy ciwczenia z rehabilitacji ale to na nogach. Mamy mate ale na strychu a tam jest z 50 stopni wiec czekam na chłodniejszy dzien zeby ja ściągnąć :)

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas okolo 7 pampersów, z czego 2 z kupa, ale pod rząd, po prostu dzieli kupe na pół. I zawsze przed poludniem, także ma juz swoj rytm.

    U nas lezenie na brzuszku cwiczymy w wózku, Ana.Ta, może u was też sie tak przyjmie? Wtedy jest dużo ciekawych rzeczy do oglądania, tylko wozek musi jechać po w miare prostej drodze, bo na wybojach ciężko może być utrzymać główkę. A te pozostale to bardziej jak leży na moich nogach, ale to tez pozycja półleżąca... No jakos musimy sie przekonac do maty bo to najlepsze dla dziecka podobno...

    Ana.Ta, powodzenia z lozeczkiem, daj znac jutro jaki efekt :)

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 1 godz i 15 min temu dałam małej mleko. Ulala 5 razy już 🤦🏼‍♀️ Biedna zasnąć nie może. Za niedługo ide na zakupy i kupie inne mleko, tylko nie wiem jakie :(

    Megsi mały ma problem żeby zasnąć czy po prostu nie chce spać ?

    I u nas tez ok. 8 dziennie pampersow. Zmieniłem co karmienie tak jak Vende, albo gdy wiem, ze jest kupa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2022, 13:54

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta wrote:
    Acha i moja córka uwielbia puszczac „strzaly kupne” w muejscach publicZnych, ostatnio w kosciele, dzis w aptece😂

    Apropo kup itp ile u was dziennie idZie pampersow. U mnie 7-10 i prawie w kazdej + kupa. Troche nam sie z mezem duzo wydaje. Kazal zapytac 😂

    U nas podobnie à kupy jak idą to jak grzmoty 😀😀
    My już po usg i kontroli u ortopedy, wszysyko ok nie ma żadnej dysplazji :) mały podczas usg tak na sikał, jakby 2 dni trzymał 😀 trochę się podarł, dałam mu smoczek ale mówię do lekarza że nie lubi zbytnio, to wyjela taki mini uspokajacz... Glukoze 30% i nasmarowała smoczek. Oczywiście wtedy zaczął ciumkać. W Polsce też takie praktyki?

    Leksa, Zosiek, Ana.Ta lubią tę wiadomość

  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna wrote:
    Merci, mam nadzieje ze jak bedzie dobrze trzymac glowke to juz troszke bedzie mozna, ja sie lapie na tym że już teraz czasem probuje sie biodrem ratować, ale to zdecydowanie za wczesnie...

    Zosiek, u nas odkad jest bujaczek tak mata stala sie wielka karą. Juz lozeczko bardziej jej podchodzi. A jak cwiczycie na macie? Cos konkretnego?

    Kasjanna u nas trochę na odwrót. Na macie mały leży i ogląda karty (ostatnio nawet 15minut), ma porozstawiane na boku, nawet jak kładę go na brzuszek to bardziej mu pasuje niż bujak. Może jak zacznie się 'sam' bujać to bardziej mu podpasuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2022, 13:52

    Kasjanna lubi tę wiadomość

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie u fizjo. Napisze zalecenia, może którejś z Was się przyda 🙂

    1. Powiedział, żebym wyeliminowała nabial ze swojej diety, bo widać że ma problemy z brzuszkiem i przez ciśnienie w brzuszku pokarm mu się cofa i jakiś czas po jedzeniu słuchać jakby przełykał. Po jakiś 2-3 tygodniach problem z brzuszkiem powinien minąć. Tak sobie pomyślałam Leksa, ze może u Ciebie podobnie? Wojtek co prawda nie ulewa za bardzo na zewnątrz ale to połyka..

    2. Wojtek ma ramiona trochę takie przykurczone do szyi no i tą asymetrię, że jego lewy bok brzuszka jest taki wypukły. To powiedział, żeby go nosić na fasolkę na mojej prawej ręce. No i głowa żeby leżała na mojej ręce a nie jego szyja, czyli żeby brodę miał przy klatce piersiowej (tak jak w foteliku samochodowym). Plecy mają być w literkę C, miednica luźno (czyli pupa w dole).

    Ogólnie trochę jeszcze go pomasowal, posprawdzal. Sprawdził bioderka, powiedział, że wg niego ok. Powiedział, że spokojne dziecko i nie powinno mi dać w kość 😄

    Leksa, Kasjanna, Zosiek, Merci92, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niepojete dla mojej corki mata jest tak nudna że usnęła na brzuchu, byla na niej moze 1minute

    Dzieki za odpowiedzi 💛

    To ja spróbuje w tym wózku faktycznie dawac na brzuszek. Ale musi byc spoko pogoda zeby bude opuścic nie? 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2022, 14:17

    Leksa lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil Coś mądrego chciałam Ci napisać apropo smoczków i glukozy ale wiadomość mi się usunęła 🤦‍♀️ wiec odpuszczę wywody i w skrócie napisze ze to jest też taka metoda ze szpitala w którym rodzilam.😀 Panie Laurze podawaly glukozę żeby zachęcić ja do ssania ale nie pamiętam dokładnie jak to robiły bo mam traumę z karmieniem z tamtego okresu 😏🙃

    Smoczek u mnie Laura ssie tylko wtedy jak jej go podsowam gdy sssie piastki dla uspokojenia . Jeżeli ich nie ssie to wtedy nie chce smoczka. Warunek jest taki ze nie może ssać ich z powodu głodu a właśnie dla samego ssania. U mnie to ona strasznie ssie czasami dwie piastki chce włożyć na raz ale jak cyca wtedy podstawiam to gardzi nim 😅

    Wczoraj Laura taka aferę zrobiła w wózku ze aż dzisiaj tylko na balkon wyszłam ze strachu ale muszę się zmusić i ja przyzwyczajać ☺ Jutro mamy szczepienia Pani pielęgniarka powiedziała że ta płatna szczepionka na pneumokoki jest lepsza ale nie powiedziała dlaczego ☺



    Ana.Ta, Soleil lubią tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta wrote:
    Niepojete dla mojej corki mata jest tak nudna że usnęła na brzuchu, byla na niej moze 1minute

    Dzieki za odpowiedzi 💛

    To ja spróbuje w tym wózku faktycznie dawac na brzuszek. Ale musi byc spoko pogoda zeby bude opuścic nie? 🤔

    Ana.Ta, ja tak robie na wieczornym spacerze. Wydaje mi sie ze po prostu musi byc w cieniu, tak zeby na nią nie świeciło.

    Merci, ta platna zawiera 3 szczepy więcej, ale podobno są dość rzadkie, wiec ja sie zdecydowałam na bezpłatną. Mamy termin na 20.07,ale jak się nie uda to chyba w koncu pojde na płatną. Mam tak bez sensu w luxmed, że na NFZ nie ma terminów, a na abonament są, ale wtedy nie mogę zaszczepić tą bezpłatną, mimo że ta sama placówka i ci sami lekarze...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2022, 14:26

    Merci92 lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka Ta pozycja na fasolkę jest super i dobrze mi sie Laurę nosiło wtedy no ale teraz te szelki mamy i nie da rady ja tak nosić bo taka jest sztywniutka 😀

    O kurcze to My mamy taki sam problem z tym ulewaniem ale takim małym w środku ze widać ze coś białego tam mieli w buzi ale na zewnątrz nie ulewa.Cholerka... a serów i lodów też nie można jeść? Bo tam jest mleko...🙃

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merci wychodzi na to, że też nie można 😔 A w ogóle to dlaczego akurat nabial, bo nie napisałam. Powiedział, że nie gwarantuje że to akurat to, ale w 95% przypadków tak jest. Spróbuje, mi nie zaszkodzi a maluszkowi moze pomóc 🙂 póki co podawałam mu espumisan, ale jak faktycznie odstawienie przeze mnie nabiału pomoże to byłoby super 🙂

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W biedrze mają lody weganskie, smakują jak normalne, jakbyscie chcialy sobie oslodzic brak nabialu...

    Merci92, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merci dzięki ! U mnie też polozna dawała po porodzie glukoze i nie wiedziałam w sumie czemu, myślałam że temu, że co chwilę sprawdzali mu cukier 😅 nawet nie zapytałam. Muszę sprawdzić kiedy mój łapie smoczka a kiedy nie. Też czasami cmokta swoje piąstki

    U mnie to samo, widać że mały coś czasami mieli, ale czasami to też pewnie sama ślina, dzieci dopiero się uczą jak to przeżuwać wszystko. Wiecie ja pytałam tutaj lekarzy o to, żaden nie kazał nic odstawiać.. Nie widzę żeby małego te mielenie w jakiś sposób męczyło ale też zapytam o to fizjo na wizycie za półtora tygodnia

    U nas wczoraj w parku była mała awanturka wzięliśmy małego jak był wyspany. Wpierw fajnie bo obserwował wszystko jak schowaliśmy daszek z gondoli (byliśmy w parku o 20) ale potem było wycie, mój mąż go nosił po parku aż usnął, 😴 mały wymuszacz. Sama biegłabym do domu, za dużo ludzi było żeby karmic piersią (ale karmilam przed noszeniem tylko zaczął się wygłupiać i puszczać cyca co chwilę)

    Merci92, Malinka2021, Zosiek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa mały nie chce spać poprostu leży na mapie i patrzy na karty, jak zaczyna trochę stękać to go biorę na piłkę i w końcu zasypia, ale śpi po 30 min, a wcześniej tak naprawdę spał ciągle między karmieniami. Aktywny czas rano miał między 10 a 12. Zobaczymy może się przestawia powoli w tryb dnia i nocy.

    Malinka współczuję diety, rozmawiałam z mężem bo zaczęło nam małego wysypywać i możliwe, że też uczulenie. Pamiętaj, że mleko jest teraz wszędzie, nawet patrzyłam ostatnio jakieś chipsy3mialy 0.5% serwatki, dlatego modlę się, żeby jednak nie było alergii, bo chyba nie jestem gotową na taką dietę 😔

  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dalej niestety Mala jest cala wysypana do tego ten upal... Ja probowalam wyeliminować mleko ale to jest koszmar, bo mleko sie okazuje jest prawie we wszystkim i co z tego ze wyrzuciłam serki itp jak w pieczywie tez moze byc mleko... We wtorek mamy wizyte na szczepienie to moze dopytam na temat tej alergii i podejmiemy jakies decyzję co dalej, bo nie wierzę ze Malej to nie przeszkadza... Jak lekarz powie ze eliminujemy to sprobuje ale z zalozenia to ciężko...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie dziewczyny masakra. I okazuje się, ze karmienie mlekiem modyfikowanym jest tak samo ciężkie (bynajmniej w naszym przypadku) jak karmienie piersia. Współczuje Wam tych diet. Ja w końcu zdecydowałam się na mleko Nan expert pro ha. Oby to jej pomogło.

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
‹‹ 489 490 491 492 493 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ