X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On sakramenty ma tylko zapowiedział od razu ze na pewno do spowiedzi isc nie zamierza ;) i z tym jakby co mógłby byc problem. Ale czy to wymagane?
    U nas dzisiaj z ulewaniem masakra. Teraz jeszcze zadowolona chcialam jej po kapieli dac mleko bo udalo mi sie czasowo ogarnąć i ściągnąć to zjadla polowe... Z czego wiekszosc ulala i poszla spac. I bede musiala wylać :( Az serce boli.
    U nas waga dzis 4220g :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 21:42

    Soleil lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, to raczej odpada, bo musi przyjac komunie. Jesli otwarcie nie jest mu po drodze z Kościołem to czemu chcesz żeby byl chrzestnym? Idea chrzestnych jest przeciez taka że mają dziecko wprowadzać w religie...

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze to widzę że szybko macie zaplanowane chrzty:) u mnie lipiec i tak by nie wypalil bo wszyscy sie wakacjują 😂🤷‍♀️

    Vende oj to szkoda mleka... też tego nie lubie, a po spacerze trzeba wyrzucic. Choc w te upaly lepiej nie brac bo wszystko sie zepsuje 🤦‍♀️ Lepiej świeże z cyca 😂

    Z sukienek nie do karmieni Mi też w top secret podobają się sukienki i zara ma też dość fajne kroje:)

    Ej a jak Wasze dzieci z reguly usypiają? U Mnie juz mamy troche rutynę i Zazwyczaj po kąpieli od razu nie uśnie, tylko jak ją odkladam budzi sie jeszcze na kupe, troche ulewa i marudzi. Pozniej jeszcze je i finalnie muszę ją trochę polulac na stojąco a pozniej siedząco bo podgląda 🤦‍♀️ W nocy jako tako potrafi usnac jak ją odloze Ale nie zawsze... macie jakies sposoby? Czy na to usamodzielnienie przyjdzie jeszcze czas i sie nie przejmowac?

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wgl mała tak lubi bujak że dzis znalazl sie na tarasie i przesiedziala w nim całą Naszą kolacje😂 tylko jeszcze w nim troche plywa, ciagle muszę poprawiac glowe zeby byla na prosto- choć tu...

    A co do glowy ciagle do spania, czy lezenia przekreca na bok. Sama ją tak nawet klade bo sie boje o ulewanie. Rzadko leży na wznak, jak karmie też ma na bok lub jak nosze. I kurcze nie wiem czy nie zawalam w tym temacie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 22:48

    Soleil lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie potrafię chyba uspać swojego dziecka :| kupiłam bibsy, też ich nie zaakceptował więc chyba kolejne smoki sobie daruje, raz fajnie potrzymał smoka mam i to by było na tyle.. Ech, dobija mnie wieczorne usypianie

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka też kompletnie bezsmoczkowa Bibsa zlapala może 2 razy na max 3min. W kryzysowych sytuacjach ja jej coś robie a mąż trzyma jej smoka 😂 ciekawe, czy kiedyś zaakceptuje. Bo teraz przynosi odwrotny skutek :/

    U mnie dziala nią śpiewanie, jak mrugam do niej oczami tak na spanie... i kolysze na rękach - najlepiej w taką łódke😂 chyba wypróbowAlam juz wszystko😂
    Przy aferach jak to nie pampers, czy jedzenie, czy bujak nie da rady, muszą być zamaszyste ruchy żeby choć na chwile uspokoić 😂 ostatnio mąż dosłownie tańce uprawiał...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 23:06

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna, bo ja mam w głowie trochę inna idee kim powinien byc chrzestny, moze dlatego ze ja wlasnie mialam takiego ktory byl niewierzący ale nie zamienilanym go na nikogo innego, bo traktował mnie jak wlasna córkę i wszystko by dla mnie zrobił. Tu jest podobnie, mam jednego brata i bardzo chciałabym aby to on byl chrzestnym mojej córki, bo dla mnie to nie tylko wymiar wiary ale rowniez pomoc w wychowaniu, wsparcie a co najważniejsze gwarancja ze gdyby mi sie cos w zyciu stalo to jest ktos kto zjamie sie Małą. Widzimy material na chrzestnych tylko w naszych braciach - no i obojgu nie ejst po drodze z Kościołem i tego nie zmienie. A jak mam wziac kogos kogo moja córka zobacyz następny raz moze na komunii to az mi przykro. A znam takie przypadki w rodzinie...

    Soleil u mnie Mala najlepiej usypia jak ja poloze na sobie w pozycji do kangurowania. Tylko musi mi mocno usnac zebym mogla ja przerzucić do lozeczka ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 23:15

    Soleil lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, no to na pewno lepiej zeby to byl ktos bliski, ale nawet jak ktos nie jest chrzestnym to nie znaczy ze nie moze byc tą osobą ktora mialaby sie zajac czy tez miec wpływ na dziecko. No nie wiem, musisz dopytac, bo wydaje mi sie ze do komunii na chrzcie musi iść, ale może macie bardziej liberalnego ksiedza...
    U nas w domu tak bylo ze ja i moja starsza siostra wyczerpalysmy limit rodzenstw naszych rodzicow i najmlodszy brat mial takich chrzetnych ktorych prawie nie znal, mimo ze nie mieszkaja daleko. Tylko formalnosc w tym przypadku i faktycznie szkoda...

    Co do usypiania to ja przytulam mała w pozycji pionowej, troche spiewam i bujamy sie na fotelu bujanym. Raczej szybko odplywa, jesli nic jej nie dolega. A w nocy przy cycu.
    U nas smoczka juz nawet nie wyciagam, bo to ją tylko denerwuje, natomiast zaczela sie swietnie uspokajac ciumkajac wlasne palce, swietnie sobie juz radzi z wkladaniem ich do buzi.
    Nie wiem czy podtykacie dziecku do buzi rozne rzeczy żeby podotykalo ustami, ale u nas ewidentnie widac ze lubi materialy (syn z kolei nie cierpial), wiec moze metodą dla niesmoczkowego dziecka bylby np rozek od pieluchy tetrowej, to zawsze jest pod ręką. U nas na tetrze lezy ciagle w zasadzie na wypadek ulania, i jak sie jej gdzies zwinie w okolicy buzi to tez usiluje go ciamkac.

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 02:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna, musze dopytac. Jak nie to nie, ale ciezko będzie nam znaleźć kogos innego. Na slubie jakos przeszło i świadek nie byl u komuni tez bylo jako zalecane, takze zobaczymy.
    Ja tetre klade ale zabieram jak usnie vbo jednak sie boje zeby sie nia nie zadławiła czy cos... Ale Mala lezy an rozku, mam trzy na zmiane i co jej sie uleje a nie uda mis ie tego wylapac to po prostu zmieniam.

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 03:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie caly czas marudzs meżowi ze zaluje mi fotela bujanego (mialam kiedys kupic na promocji)- może go przekonam 🤷‍♀️ Bo mala uwielbia huśtanie. A ja juz sobie wyobrażam jak super by sie tez w nim czytalo:)

    U mnie zabawek jeszcze nie memla. Ale faktycznie palce wklada... czyli to nic zlego I mozna pozwolic?
    Tetra fakt- potwierdzam- u mnie traktuje ją jak misia- pozwalam jej mieć przy twarzy. Często daje do lulania, zauważylam że sciska rączkami... mojej siostry 8miesieczny syn do tej pory usypia z pielusią 🙈

    Ufff usnęła... często jak ją gniecie kupa musi dojeść krotko drugi raz i na szczescie wtedy odplywa prZy cycu...😴 ale rzuty przez sen ma niezłe, jakby mnie kopnęła to byloby nie ciekawie 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2022, 03:28

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 05:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, to trzymam kciuki zsby sie udalo.

    Ana.Ta, a czsmu palce to mialoby byc cos zlego? Uczy sie swojego ciala.
    A z tym fotelem bujanym to mnie tez sie marzylo do czytania, kupilam zaraz po ślubie, ale szczerze mowiac do czytania nigdy sie bardzo nie przydał, wolę sie rozlozyc na sofie czy w łóżko, ale do lulania idealny :)

    Jaka akcja dzis, mała przespala 4(!) godziny, obudzila sie, nakarmiłam i odłożylam. Za chwile znowu placze, a to się nam w nocy nie zdarza, juz kombinuje co moglo pojsc nie tak, a tu sie okazalo ze glodna, bo jest 1.5 h później czyli zwykla pora karmienia 🤦‍♀️

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 05:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende ja jestem chrzestną u mojego brata i u spowiedzi ani komunii nie byłam, właściwie to mój brat ma bliźniaki i na 4 chrzestnych tylko 1 miał papierek do kancelarii, ale nie wiem czy w każdej parafii to przejdzie.

    U mnie mocny regres snu małego. W dzień tylko 2 drzemki, nawet na mnie nie chciał spać. Spokojny był ogólnie, leżał na macie i patrzył na karty kontrastowe.
    Wieczorem tak mnie wydoil, że nic mleka nie zostało w cyckach i był ryk.
    Ostro mi nerwy puszczały, bo zmęczona już byłam całym dniem, aż w akcie desperacji zaczęłam rozmrażać mleko, żeby go dobić, ale w końcu nie użyłam.
    Nie chciał zasnąć też na wieczór. Od 19 do 20.40 nie spał, później karmienie w łóżku i myślałam, że zaśnie, ale walka trwała do północy.
    Zasnął niby przed 23 przytulony, ale po 30 kin się obudził z przeraźliwym płaczem... na szczęście wróciło mleko w cycu wiec dostal, zasnął i spał 4.5h!!!

    Kajanna u mnie jest tak, że mały jest do niektórych por karmienia przyzwyczajony i tak niestety wstaje 😔 nieważne, że jadl godzinę wcześniej do pełna.

    Ana.ta ja usypiam na piłce do jogi szybko odpływa.
    W bujaku mały nie lubi, ale akceptuje na krótka chwile.
    Uważaj tylko, bo ponoć nie dłużej niż e0min dziennie takie maluchy mogą w nich siedzieć.
    Mama.fizjoterapeuta posta wrzucała o tym, ale nie wiem na ile to jest źle jak posiedzi dłużej.
    Mój mały sam zaśnie tylko w wózku na spacerze jak jest w wyśmienitym humorze, inaczej zawsze potrzebuje asysty

    Vende lubi tę wiadomość

  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende wrote:
    Kasjanna, bo ja mam w głowie trochę inna idee kim powinien byc chrzestny, moze dlatego ze ja wlasnie mialam takiego ktory byl niewierzący ale nie zamienilanym go na nikogo innego, bo traktował mnie jak wlasna córkę i wszystko by dla mnie zrobił. Tu jest podobnie, mam jednego brata i bardzo chciałabym aby to on byl chrzestnym mojej córki, bo dla mnie to nie tylko wymiar wiary ale rowniez pomoc w wychowaniu, wsparcie a co najważniejsze gwarancja ze gdyby mi sie cos w zyciu stalo to jest ktos kto zjamie sie Małą. Widzimy material na chrzestnych tylko w naszych braciach - no i obojgu nie ejst po drodze z Kościołem i tego nie zmienie. A jak mam wziac kogos kogo moja córka zobacyz następny raz moze na komunii to az mi przykro. A znam takie przypadki w rodzinie...

    Soleil u mnie Mala najlepiej usypia jak ja poloze na sobie w pozycji do kangurowania. Tylko musi mi mocno usnac zebym mogla ja przerzucić do lozeczka ;)


    Vende wizję chrzestnych mam tą samą j sposób do usypiania też.. Ale moje dziecko woli taka opcje plus chodzenie wokół stołu 😂

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam ze dajecie rade usypiac na rękach. Te dzieciaczki juz troche ważą. Ja jak mam chwile potrzymac to juz mi źle i szukam gdzie by tu ręce oprzeć. Takie male to najgorzej, bo wieksze to sie na biodro wrzuci, a teraz to ciezka sprawa...
    Przedtem usypialam też w chuscie, ale przy tych temperaturach chusta poszla w odstawke...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2022, 07:45

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna wrote:
    Podziwiam ze dajecie rade usypiac na rękach. Te dzieciaczki juz troche ważą. Ja jak mam chwile potrzymac to juz mi źle i szukam gdzie by tu ręce oprzeć. Takie male to najgorzej, bo wieksze to sie na biodro wrzuci, a teraz to ciezka sprawa...
    Przedtem usypialam też w chuscie, ale przy tych temperaturach chusta poszla w odstawke...

    Ja nie dam rady, mam klocka ponad 5 kg. Mój maz tak nauczył i on go usypia na rękach chodząc po domu ja się nie dam w to wciągnąć 😜 także u mnie często jest wisk i tata przychodzi 'na ratunek'

  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna A jak myślisz kiedy na te biodro będzie można wrzucać dzieci? ☺ Bo ja już niemoge się doczekać 😃

    6056198c02.png
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym wyborem chrzestnych jest czasami dylemat właśnie 🤦 ja biorę przyjaciółkę, jest mi bliższa niż wszystkie kuzynki razem wzięte. 🤣

    Co do usypiania nocnego ja się kładę z małą w łóżku obok i tulimy się, głaszcze ją po czółku i zwykle to pomaga. Czasami dodatkowo cyc. Próbujemy też wkładać do łóżeczka i włączyć szumisia, czasami się udaje ale musi być bardzo śpiąca. 😉
    Właśnie najlepiej byłoby z tym smokiem, u nas też pluje i czasami jeszcze bardziej się drze. Jednak ciągle próbuje bo że starszą to było wybawienie. 🙃

    Z noszeniem też już mam problemy tego klocka, a wieczory są trudne.🙃
    Co do leżaczka najważniejsze, żeby więcej czasu dziecko leżało i ćwiczyło na macie. Bez niego niestety byłoby ciężko wiele rzeczy zrobić.

    Leksa, Soleil lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znaczy ja Malej nie nosze do usypiania, nawet jej nie bujam, po prostu klade sobie na kaltce, ona sie przytula i usypia. Czasem jak jest mocno zmeczona udaje sie ja uspic sama w lozeczku, wlasnie tez idzie szumiś wtedy i smoczek i zdarza sie ze zasnie, ale to muszd widzieć ze juz mi rączki do góry podnosi to nasz znak xD
    Ja dzisiaj rozlozylam duzy podklad jednorazowy na kanapie, rozebrałam Mala do naga i mloda spi na nim na brzuszku, jak sie zsika przeniosłam ja kawalek w bok zeby nie leżała na mokrym. Musze ja powietrzyc bo zaczyna nam sie pupa odparzac chyba id tych upalow. Wlasnie testuje tez moj wymyśl z przetrzymywaniem nmojego mleka bez lodówki - mam taka torbke termiczna na butelke, wrzucilam na sood taka wieksza kostke wielorazowa do zamrazania i do tego rzucilam butelke. Nie chce wstawiac typowo do lodowki bo Mala u mbie jak sie budzi to jest aaaaaa chce jesc tu i teraz ;) a to powinno trochę wydłużyć termin do spożycia przy tym upale...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merci, mam nadzieje ze jak bedzie dobrze trzymac glowke to juz troszke bedzie mozna, ja sie lapie na tym że już teraz czasem probuje sie biodrem ratować, ale to zdecydowanie za wczesnie...

    Zosiek, u nas odkad jest bujaczek tak mata stala sie wielka karą. Juz lozeczko bardziej jej podchodzi. A jak cwiczycie na macie? Cos konkretnego?

    Merci92 lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po usg bioderek. Wszystko jest ok 😊

    Kasjanna, Zosiek, Soleil lubią tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
‹‹ 488 489 490 491 492 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ