X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie bardzo często śpi niespokojnie, dlatego moge zapomniec o spacerach w upaly - dalej sie dzis nie udalo bo gondola jest-be.

    Dobrze ze w bujaku posiedzi, bo dzis od 7.00-11.30 spania nie bylo. Bo albo ulewanie albo kupa albo cyc🤷‍♀️

    Iwona u mnie tez raz sie ta pozycja sprawdzila pozniej o niej zapomnialam :/ ale ja jak zdarze nadmiar odciagam laktatorem i podaje przed karmieniem cycem- wtedy je spokojniej- chyba ze nie robi kupy:/ teraz np bujak mnie uratowal. Kończy tam ją robic bo znęcała sie nad moimi biednymi piersiami 😂a tam siedzi i robi ją w powiedzmy „spokoju”

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa, wspolczuje, raz to przeżyłam nie moglam sie potem pozbierać. Najważniejsze ze sie załączył i szybko doleciałaś i wszystko jest dobrze.

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende u mnie tez bez bazy, praktycznie jezdzimy z nią tylko na wizyty 🤷‍♀️ Na razie tak zostanie... pasy też dobrze trzymają. Nie przejmuj się gadaniem💛

    U mnie wAga wrócila prawie, mam +2kg. Dziwne, bo jem duzo wiecej, tez myszkuje i jak chodzilam na spacery zawsze byl lód lub slodycze na zapas😂 jutro bede robic ciasto jogurtowe z truskawkami bo juz sie sezon kończy :/
    wgl zaplanowalismy na niedziele obiadowego grilla- tak w naszą trojke. Oby Oliwka byla laskawa:D kazalam kupić mezowi karmi i chipsy solone- mam nadzieje ze nie zaszkodzą🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 14:20

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa u mnie załączył sie 2 razy i też nie wiedziałam że potrafię tak szybko biegać..czasami ludzie mówią że monitory są niepotrzebne a tu jednak jest przykład tego że to nie prawda bo dobiegłaś i mogłaś jej pomóc a tak byś nie wiedziała że cokolwiek się dzieje... ja tam jednak wszystkim monitory polecam...lepiej niech ani razu się nie załączy ale będzie niżeli miałoby go nie być i coś by się stało..

    Leksa lubi tę wiadomość

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😁
    U nas też upały dają się we znaki, marudera do kwadratu. Przed chwilą coś popadało może będzie czym oddychać.

    U mnie z wagą masakra, dalej 10+, a nie jem dużo. Czasem jedynie lód jakiś wleci. Do tego chodzę na spacery intensywne. Jak dalej tak będzie muszę wybrać się na jakieś badania hormonalne bo to nie jest normalne. Karmie piersią i na dietę 1000 kcal nie przejdę przecież.🤦

    Ja mam fotelik maxi Cosi bez bazy, podobno są ok na pasy. Nie kupowaliśmy bazy bo tylko w męża aucie jest isofix, w moim nie ma.

    U nas leżaczek wybawia nieraz, poleży w tym maks 15 minut, ale te 15 minut teraz jest bezcenne i wreszcie wiem ile można zrobić w tym czasie na szybkich obrotach. 🤣

    Kupiliśmy starszej szafę pax z ikei i czeka nas wielkie ogarnianie klamotów. Ile tego dzieci teraz mają to masakra. 🤦 Obiecałam sobie przy młodszej większą selekcję, zobaczę jak mi to wyjdzie.🤣

    Ja sobie bardzo chwale nianię co kupiliśmy, każdy dźwięk młodej łapie, nawet czasami psa z podwórka jak jest okno otwarte.🤣

    Merci92, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też bez bazy 🙂
    U mnie też te 5 kg jak zostało tak nadal się utrzymuje 😅
    Najadłam się dzisiaj strachu, bo zostawiłam małego spiacego na brzuszku na kanapie i poszłam związać wlosy, wracam a on głowa tak że nosek wbity w koc, szybko poderwałam go do góry, za szybko bo się wystraszył, ale na szczęście było ok. Teraz już będę bała się kłaść go na brzuszek 🙁

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka nie dziwie się, ze się wystraszylas. Tez bym się strachu najadła.

    Ja właśnie rozmawiałam z położna i jutro mamy wizytę u pediatry. Mała według mnie dużo śpi i rzadko kiedy wybudza się na jedzonko. A przerwy pomiędzy nocą, a dniem to już w ogóle są ogromne. Nie narzekam, cieszę się, ze noce przesypia, ale 10 godzin pomiędzy jednym, a drugim jedzeniem to za dużo jest. Najdla się na wieczor, potem nie spała i gdy zasnęła to przerwa w jedzeniu wyniosła 10 godzin. A ja ze kiepsko się czuje przez ostatnie dni to tez nie obudziłam się w nocy żeby nawet ja wybudzić. A poza tym wybudzenia na nią nie działają. Jak ja obudzę to mało zje, dlatego jutro wizyta z ważeniem. Mam nadzieje, ze wyjdzie tylko tyle, ze ten typ tak ma i jej to wystarcza, a waga będzie ok.

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Iwonaa27 Ekspertka
    Postów: 136 237

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zawsze mam kamerkę włączoną jak mała śpi w łóżeczku, a my jesteśmy w innym pomieszczeniu. To jednak bardzo przydatne, bo też u mieliśmy akcję z nosem w materacu.

    Lekarza do dobrze, że jutro macie wizytę. Trzymam kciuki żeby było wszystko ok.

    U nas ostatnio codziennie robimy gofry z bitą śmietaną i owocami. Mąż mnie tak rozpieszcza, a ja się nie mogę powstrzymać. Tylko strach, że ta waga skoczy w górę;)

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek dokładnie przy zwiększonych obrotach można w 15min wiele zdzialac 😂 ja dziś mialam wyrzuty sumienia że mała byla w bujaku 40 min ale z 2 str nie plakala, zrobila tam i siku i kupe, a dzieci chyba tez nie mozna csly czas zagadywac zeby troche same ogarnialy 🤔

    U nas dzis sukces mala po 19.00 byla 30 min w gondoli z otwartymi oczami 😂mąż ją wozil po ogrodzie a ja cokolwiek podlalam bo taka suszA 🥴

    ZastAnawiam sie kiedy czas po kąpieli bedzie przyjemniejszy... u was tez dzieci sie awanturują? Masakra jakas, wszystko na wariata zeby tylko dać szybko cyca...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 20:14

    Soleil, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IWona dobry mąż 😍 może nie bedzie tak źle - gofry na poprawe humoru sie należą jak nic😂

    Ja dziś jadlam lody, czekolade i ciastka 😇

    Ale wieczorem zawsze mam spadek formy... i dodatkowo boje sie juz nocy 🤦‍♀️Oby mala usnela na tym cycu 😇

    Iwonaa27, Soleil, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie ze na materacu dziecku sie nic nie stanie jak przylozy buzię, gorzej na tym kocu, szczegolnie jak jakis bardziej puchaty.

    Ana.Ta, ja kąpię po jedzeniu, zeby mloda nie marudzila. Nie traktuje kąpieli jako wstępu do spania, wiec niekoniecznie po się karmimy. Wczoraj na przyklad kąpałam przed poludniem, bo wtedy ma lepszy humor a ja więcej czasu, a po leżała sobie w bujaczku.
    Marudzenie jest ewentualnie przy ubieraniu bodziaka, ale to krotko trwa.
    Z synem mialam takie awantury jak u ciebie, bo za wszelka cene chcialam zachowac rytual codziennej wieczornej kąpieli, a on i tak miał to gdzieś, a młoda ewidentnie rozroznia dzien i noc bez zadnych rytualow.
    Dziś wieczorem nie chciała sie kąpać to ją tylko umylam pod umywalką. Pierwszy raz tak zrobilam i byla mocno zaskoczona, ale podobało sie :)

    Soleil, Malinka2021, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobię was zaraz mam nadzieję ale mam dzis dość ehh mała dziś ma bardzo kiepski dzien. Ewidentnie albo brzuszek boli albo to już ta kółka, sama nie wiem ehh. Teraz w końcu usnęła mi na rękach ale dalej tak niespokojnie spi wiec boje się jej odkładać poki co ale kręgosłup mi już wysiada😐
    U nas to taka sinusoida jest. Jeden dzień super fajnie a kolejny Jeden wielki płacz i lament😏

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta moja nawet na głoda uwielbia kąpiele i zaczyna się wrzask jak zapinam już ubranie. Mi też pomaga patent mojej babci, podczas wyciągania małej z kąpieli narzucam na nią zgięta na pół pieluchę flanelową i trzymam ją na niej aż do ubrania😉

    Znowu suszarka poszła w ruch... Nie mam pojęcia o co znowu chodziło 🤦

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja wystarczy dobrze owinąć ręcznikiem to się uspokoi, a potem zaczyna płakać przy kremowaniu cialka to dostaje smoczek i jest ok 😊

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kąpiel Mała lubi, ale gorzej to co jest po. Nie lubi jak wycieram jej buzie, czy w buzi czy oczka czy nosek cokolwiek. W sumie czesania też nie lubi. Taka jest nietykalna jak chodzi o buzie ;) ubieranie tak srednio zależy jakiego mam bodziaka tu znowu - najgorzej jak dotkne twarzy ;) My dzisiaj mielismy fajny ponad 3h spacer, Mala nie spala ale byla spokojna. Natomiast dzisiaj sporo kolek / gazów. Wydaje mi sie ze to kolki właśnie ale ja sie nie znam, w kazdym razie ryczy nie wiadomo o co wtedy. Ja kąpie na wieczor, zwykle kolo 19 zjada butle, a kąpiemy przed 21, zazwyczaj po tez jeszcze zjada ale pol porcji. Potem jak teraz jest zabawa w ulweanko. Czy mama zlapie czy nie zlapie ;) jak usypia tak ze 10 minut nie majta nogami to załączam monitor i zwykle mam czas dla siebie. Właśnie mam nadzieje ze zabawa z ulewaniem sie konczy bo juz byla i kupa i czkawka i ulanie wiec nie mam pomyslu co jeszcze moglaby wymyślić :) Dzisiaj musze zrobic porzadna sesje z laktatorem bo ucieklo mi jedno odciąganie przez ten spacer ale bylo tak super ze nie chciało mi sie szybciej wracac...

    Kasjanna, Leksa, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tylko pierwsza kąpiel to była tragedia 😆 ogólnie w wanience mu się podoba, natomiast po różnie. Zazwyczaj jest ok, ale czasami sobie pokrzyczy przy smarowaniu. Je przed kąpielą i po kąpieli a potem zasypia. Przynajmniej do tej pory tak się udawało 🙂

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Iwonaa27 Ekspertka
    Postów: 136 237

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała lubi jak jest w wodzie, mogła by tak siedzieć i siedzieć w kąpieli. Ale rozbieranie, wycieranie i ubieranie to jeden wielki płacz.

  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende ile Twoja Ala wypija mleka w ciągu doby?
    W tym temacie jesteś mi najbliższa, bo nasze córki są z tego samego dnia.

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mam taka ciekawa informacje dla wszystkich apropo upałów ☺ Akurat w pytaniu na śniadanie mówią że nie można niemowlaków wystawiać na słońce a poparzenia dzieci w okresie dziecięcym może skutkować rakiem skóry w okresie dorosłym bo on sie wuwczs przez lata rozwija. Wiadomo nie kazdy dostanie raka ale trzeba uważać☺

    Asiulka Biedna. Pamiętaj że u każdej jest pewnie podobnie wiec nie jesteś sama w tym trudnym okresie. I tak jesteś dzielna 💪☺ U mnie też nie jest lekko i czekam aż Laura dorośnie chociażby do tego roku 😃 Z mezem wczoraj tak stwierdziliśmy że wtedy i na wakacje sie pojedzie i trochę zajmie się sama sobą ☺

    U mnie już nie płacze podczas kąpieli i zazwyczaj po też nie ale na początku była tragedia tak samo z przebieraniec pamperse jest już coraz lepiej i mniej płacze. Przy ubieraniu jest najgorzej ale teraz tylko w pampersie i szelkach chodzi wiec jest ok 😃

    Laura dzisiaj po karmieniu zwymiotowała chyba z 50 ml i nie wiem czy jednorazowa akcja to jeszcze normalne czy już o czyms swiadczy? Ona wogole bardzo mało ulewa i się zdziwiłam. I najlepsze jest to że zwymiotowała przez sen bez płaczu 🤷‍♀️ Chociaż w żołądku po karmieniu coś ja gniotlo.

    6056198c02.png
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile cm macie uniesione łóżeczko z jednej strony? Podłożyłam 2cm i nie wiem czy to nie za mało?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2022, 12:04

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
‹‹ 486 487 488 489 490 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ