X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merci92 musze sprobować z tym smokiem na piąstki, ja ogolnie przy awanturach (jak minie mało czasu od karmienia) sprawdzam smokiem czy to na jedzenie. Jeśli tak- ssie tak jakby chciala polknąć, później mega sie krzywi, wypluwa i jest jeszcze większy ryk 😂

    Wlasnie dzis wieczorem spacerowalam z małą z opuszczoną gondolą po ogrodzie- inne dziecko- duzo obserwowala, lezala 30 min, ale skonczylysmy bo bylo siku i nieszczesna czkawka 🥴

    Znow dzis afera po kąpaniu, od 2 dni zaraz po pluje cycem i ciezko ją uspokoic. Zawsze cos tam dojadala, a teraz usypialam żeby za 30 min wstala na żarcie - te nasze dzieci tak Soleil piszesz wymuszacze 😂 dobrze że byl z Tobą mąż 👍

    Odlozylam mlodą do łozeczka bo wczesniej spala w salonie. I jakby to powiedziec- juz za nią tesknie 🙈 mam ochote wziac ją spowrotem na lozko🤦‍♀️ Ale dobra nie zlamie sie.. zobaczymy jak to będzie po obudzeniu🥴

    Dzisiaj u Oliwki dużo krostek na brzuszku wokol pępka. Wyglada na potowki :/ ech niech te upaly idą- bo ciazko je znieść

    Kasjanna, Soleil, Zosiek, Merci92 lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale też mam obawy czy to nie jakaś alergia... :/ mam wgl obawy że też nabiał... bo również ma taki serek na języku...

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 1 lipca 2022, 03:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta, serek na jezyczku to norma, takze spokojnie. Miejmy nadzieję że to potowki i że samo zniknie.
    U nas dzis prawie 5h nieprzerwanego snu!

    Ana.Ta, Malinka2021, Zosiek, Soleil lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 1 lipca 2022, 05:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna witaj w clubie - u mnie spala od 21.00 do 2:30 i teraz do 5.00. I nie wiem cZy by sama usnęła w lozeczku bo odlozylam ją dwa razy na strasznego śpiocha i wojowała z kupą, więc byla zajeta. Z uslyszeniem nie bylo problemu, dosunelam do lozka tak tylko zeby bylo przejscie, otwierala mi sie szafka nocna i wygodnie przewijać.

    Ale kurcze wkońcu spalam wyprostowana i rozciągnięta a nie zwinieta w kulke wokol niej😂 Ps. teraz znów za nią tęsknie, bo tak super sie tulila po karmieniu.

    Z tym, że córeczka okropnie macha rękami i nogami-dZis wtykala tam nogi mimo ze dawalam na środek bardzo sie przekręca. Problem w tym że mam ochraniacze ale takie co zabudowują łozeczko do samej gory (dostalam). Nawet są po drugiej stronie, ale nie widzi Mi sie to bo bym jej nie widziala, a ona jak w klatce. A u Was jak to wygląda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2022, 05:22

    Soleil lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 1 lipca 2022, 05:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny śnily sie juz Wam Wasze dzieci? Ja mam często sny ale dzis z nią wlasnie byl drugi raz😂 i to taki cudowny- wyciagala do mnie ràczki i mocno się przytulila. A pozniej powiedziala „mama mleczko, mleczko daj”. Kochane to bylo. 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2022, 05:24

    Leksa, Malinka2021, Zosiek, Megsi lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 1 lipca 2022, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta nie mam żadnych ochraniaczy na łóżeczku, mały łapie czasami szczebelki albo włoży nóżkę pomiędzy, ale nie widzę problemu bo jak mu to przeszkadza to po prostu zaczyna kwękać.
    No niestety z tym nabiałem to kiszka. Ja ogólnie nie toleruje laktozy, więc i tak bardzo mało u mnie tego w diecie, ale jednak .. Z takich rzeczy co jadłam codziennie to tylko masło, więc zamienię je na roślinne (ponoć Rama 100% roślinna jest smaczna). No i od czasu do czasu coś zlapalam np plasterek sera, więc przestanę łapać 😄 A jeżeli w jakichś nieoczywistych produktach (np chipsach, choć ich i tak nie jem) jest mleko to już trudno.
    Może to też tylko problemy IV trymestru i potem brzuszki lepiej będą sobie radzić 😌

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2022, 07:36

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 1 lipca 2022, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta tak śniło mi się że urodziłam czworaczki i każde wyglądało jak Wojtek, a po miesiącu dwójkę zgubiłam 😅 szukałam a ludzie mówili, że po co szukam, przecież jeszcze 2 mi zostało 😂🤣

    Merci92, Ana.Ta, Leksa, Kasjanna, Zosiek, Megsi, Soleil lubią tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 1 lipca 2022, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka, u mbie niestety wykluczenie tych oczywistych nic nie dalo. Ale moze u Ciebie, chocisz jak malo tego jesz to bede zdziwiona jest to bedzie powodem. Ja właśnie siedze z Mala na balkonie, od tsj strony nie ma jeszcze slonca i temperaturs jest idealna. Najpierw sie wycwaniłam i wystawiłam Mala w foteliku samochodowym i zjadlam nawet pol sniadania i zrobiłam sobie kawe :P ale jak zaczęła przysypiać tak byl krzyk ale wzielam na rece, polozylam na sobie i zasnela w 2 minuty. No coz. Dopije kawe i zapakujemy sie do domu, trzeba pozamykac wszystko, dzisiaj u nas apogeum upału a pod wieczór ma byc burza. Dwa dni temu byl taki grad ze mamy caly samochod w kropki... Masakra. W ogole bylam wtedy z Mala na tarasie i slychac bylo normlanie jak to idzie, coraz głośniej.
    Mi sie Mala nie śni. Znaczy ogolnie oststnio chyba nic mi sie nie sni, w odróżnieniu od czasu ciazy wtedy to drugie zycie w snach prowadziłam :)
    Ja mam ochraniacz, ale szczerze pare dni twmu go zdjelam bo Mloda zaczyna migrowac po lozeczku i sie boje. W sumie pełnił bardziej funkcje dekoracyjna ;) Pewnie złożę jak ona będzie bardziej ogarnięta.

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 1 lipca 2022, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko, ale macie sny, mi sie teraz nic nie śni, albo zawsze wstaje budzona wołaniem małej i nie pamietam.

    Ana.Ta, piękna noc:) ja mam takie lozeczko nieszczebelkowe poki co, ale mialam takie przy synu i wiazalam ochraniacz po 1 stronie, zeby miec na niego oko. W któryms momencie tak walil w szczebelki, ale to chyba byl troche starszy. Nie budzilo go to, ale mnie tak :/

    Malinka2021, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2022, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uh dziewczyny u mnie szał ciał w nocy. Mały zasnął jakoś przed 23 i wstał na jedzenie o 2.40, co prawda od razu z wrzaskiem, ale prawie 4h snu było całkiem nieźle. Karmiliśmy się 35 min, zmiana pampersa i spaliśmy znowu do 7.20 😃 znowu jadl do 40min i tak na dobitkę do 9.30 drzemke zrobiliśmy 😁

    Z godzinkę na macie poleżał, jak zaczął marudzić to wzielam go na ręce, posłał piękny uśmiech i zasnął po 5 min.

    Musze naprawdę zmienić sposób spania małego, bo on ma głowę na moim ramieniu i to na pewno niedobre dla jego postury, poza tym potówki mu się tam porobiły 😔 zaczęłam spać przy otwartym oknie, a wtedy tylko 14 stopni u nas i nasz termometr takie świecące jajo niebieskie się robi ze smutna buźka, ale inaczej byśmy się ugotowali.

    W ogóle mój mąż 2 dni temu wstawał o 5 rano do pracy i prosiłam żeby małego przebrał, jak sięgał po pampersa to krzyknął o kuwa!
    Ja już przerażona pytam z łóżka czy pająk wielki tam jest, ale nie, okazało się, że wstrętny ślimak nam wszedł do domu, co prawda tylko na parapet, ale i tak ohyda. Wiem, że jak zostawiamnw salonie otwarte drzwi to włażą, bo co rano balkon cały w śluzie, ale w sypialni nigdy się to nie zdążyło, w końcu to 2 piętro 😬

    Co do snów to ja mam tak słaby sen od porodu, że nic się nie sni, ostatnio pierwszy raz mi się śniły jakieś smoki 😀

    Kasjanna, Malinka2021, Zosiek, Ana.Ta lubią tę wiadomość

  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 1 lipca 2022, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna wrote:
    Ana.Ta, serek na jezyczku to norma, takze spokojnie. Miejmy nadzieję że to potowki i że samo zniknie.
    U nas dzis prawie 5h nieprzerwanego snu!

    Dajesz nadzieję takimi wiadomościami 😀
    Chociaż u nas drugi dzień pod rząd mały wstał o 1, później po 3 i po 5. To u nas duży plus w porównaniu z tym co mieliśmy wcześniej, pobudki nawet co godzinę.

    U nas dziś mija 6 tydzień życia i serio juz zapomniałam jak to było bez niego 💕

    Malinka2021, Leksa, Megsi, Ana.Ta lubią tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 1 lipca 2022, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokladnie, tak się ciesze ze sie na to dziecko zdecydowalismy, jest przekochana :)

    A ja dzis przyjechalam z dziecmi na wies, troche chlodniej, ale nie obylo sie bez utrudnień. Jak juz jade sama to nie moze byc za prosto... Padla nam klima, ale okazalo sie to dopiero w drodze. Takze jechalismy w tym goracu, mloda spala, i tylko kazalam synowi patrzec czy oddycha 🤦‍♀️ szczegolnie ze wczoraj mi mama sprzedala info o tej kobiecie co zostawila dziecko w aucie, nie moge sluchac takich historii, straszne...

    Leksa, Zosiek, Malinka2021, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 1 lipca 2022, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nom trzeba uważać na te gorące dni 😏 Ja dzisiaj byłam na szczepieniu z Laura i Pani pielęgniarka kazała poczekac na dworzu 15 min bo były opóźnienia a zapewne nie chciała żeby płakało im dziecko w poczekalni więc ja glupia posłuchałam się i przez to aż 37 stopni miała jak ja lekarz badał tak była przegrzana w tej gondoli.

    Dobrze ze już mamy z głowy te szczepienie kolejna wizyta za miesiąc 🙃 Laura dobrze zniosła szczepienie oczywiście płakała ale szybko się uspokoiła ☺ Z resztą na jej miejscu też bym płakała takie nie fajne te wkłucia były 😏

    Zosiek lubi tę wiadomość

    6056198c02.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, my jedziemy do szpitala. Lekarka podejrzewa zapalenie płuc. Trzymajcie za nas kciuki

    Merci92, Zosiek lubią tę wiadomość

  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 1 lipca 2022, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jeju, Klara dawaj znac. Trzymam za Was kcouki, mam nadzieje ze to nic groźnego :(
    Merci masakra jak przy takiej pogodzie mogla Wam kazac czekać na zewnatrz... Co za babka...
    Ja tez juz nie wiem jak wygladalo zycie bez Malej i jaki mialo w ogóle sens wcześniej ;)

    Merci92 lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 1 lipca 2022, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Trzymam kciuki bardzo mocno Klara! ✊ Oby to nie było zapalenie płuc (sorki ale niechcący polubiłam te wiadomość a wcale jej nie lubię za to trzymam mocno kciuki 😉)

    Vende I jeszcze powiedziała że mam body zakładać pod te szelki bo ja w samym pampersie Laurę wzięłam na szczepienie. No tak żeby 38 stopni miała 😏 Szelki też ja grzeją przecież.

    Wogole jakoś zniechecilam się do tych pediatrów i położnych dzisiaj 😏 Na koniec wizyty usłyszałam że powinnam z kimś na wizytę przychodzic bo zapamiętać dat kolejnych szczepień nie potrafię no i że ja to mam dobrze bo sobie w domu siedzę w te upały a one muszą pracować 😏 No tak bo ja to siedzę i nic nie robię przecież 😃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2022, 14:47

    6056198c02.png
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 1 lipca 2022, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna współczuje podróży bez klimy, ale najważniejsze, ze dojechaliście cali.
    A co do tej historii zostawienia dziecka w samochodzie to dramat, ale ostatnio czytałam, ze rodzice w Warszawie kolo dworca celowo zostawili dwóch chlopcow w samochodzie i poszło na dworzec po znajomych. Na szczęście przechodziła tamtędy policja i wybiła szyby i wyciągnęła dzieci. Chłopcy byli już niekontaktowi. Przez głupotę rodziców mogła się stać tragedia.

    Merci masakra podejście tego personelu w przychodni :/

    Klara dużo zdrowka dla Was. Oby to nie bylo zapalenie płuc.

    Merci92 lubi tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 1 lipca 2022, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak celowo to naprawde, nie rozumiem takich ludzi, tyle sie o tym mowi. Bo przez zapomnienie to inna sprawa i bardzo współczuję...

    Klara, trzymam kciuki.

    Merci, a w jakim celu te body? Zeby te szelki nie dotykaly dziecka?

    Bylam dzis u ksiedza, u nas w parafii wymagane od chrzestnych zaświadczenie z ich parafii i maja iść do komunii, cena 250,jak u was?

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 1 lipca 2022, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara trzymam kciuki żeby to jednak nie było zapalenie płuc!
    Ale Wam zazdroszczę tych śpiących w nocy dzieci...u nas jest z tym coraz gorzej😏
    W ogóle przed wczoraj bylismy z małą u pediatry bo od dwóch dni dostawała jakichs atakow o różnych porach tak naprawdę i bardzo płakała wtedy. Nie wiem czy to kolka czy co. Dostalam skierowanie na badanie moczu I na usg brzuszka. Zmieniał nam też lekarka witaminę d3 i zamiast espumisan to mamy teraz Detro cos tam. Trochę się ten płacz uspokoił. Wczoraj dzien miala super pozytywny ale na wieczór znowu zaczęła tak płakać kolo 23 ze jie mogliśmy jej z mężem uspokoić 😒 w ogóle w nocy więcej teraz marudzi, rusza się i wybudza i coś tam popłakuje wiec ja od kilku dni chodzę jak zombie i oczywiście psychika siada wtedy troche😐jeszcze teraz do pracy ogarniałam przez ostatnie 2 dni wiec troche mam dość 😏
    Normalnie mam zawsze dużo energii i jestem bardzo pozytywną osobą ale po tych nieprzespanych nocach jednak ciezko być takim zadowolonym🙂
    Vende pamietam ze Ty pobierałaś mocz od małej. Nie jest to takie trudne?😋
    Ja miałam to dziś zrobic ale nie miałam jakos weny ehh i w poniedziałek pobiorę. Usg brzuszka mamy na 21 lipca i to na nfz a prywatnie byłoby na sierpień heh.
    W ogóle najbardziej to mnie ta pediatra przestraszyła tym że powiedziala ze mała ma malutkie ciemiączko. I że powinno być w tym okresie większe i że jak za szybko zarośnie to będzie się źle rozwijać bo będzie nacisk na czaszkę...ale powiedziala też zeby się tak tym nie denerwowac narazie bo w swojej praktyce miala juz dzieci co miały mniejsze o wszystko było ok.
    W ogóle w sumie fajna ta Pani doktor i chyba do niej bedziemy chodzic z małą bo ta nasza prowadząca to nic nam nie mówiła tylko jakimiś monosylabami nam odpowiadała na pytania😏
    Vende ale Ty chyba trafiłaś na najgorszego pediatre jaki moze byc🙈
    Poza tym odpaliliśmy już wczoraj klimę bo przecież nie dało się wytrzymać...mam nadzieję że małej nic nie bedzie

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 1 lipca 2022, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa I ja też chcę mojego brata za chrzestnego któremu też z Kościołem nie po drodze 😒 i nie wiem jak to będzie bo ja jak bylam chrzestna 2x to musialam przynieść karteczkę od spowiedzi a ten mój brat nie chce iść do spowiedzi wlasnie😐
    Boze ja nawet terminu jeszcze nie ustalilam🙈 ale też chcemy raczej na początku września i najprawdopodobniej tylko obiad gdzies w restauracji a potem przyjedziemy sobie do domu i już tak swojsko posiedzimy☺️ poza tym u nas będą tylko nasi rodzice I rodzenstwo wiec ok 13 osób to w domu się zmiescimy🙂

    oar89n73njsm8gcn.png
‹‹ 490 491 492 493 494 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ