Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 1 lipca 2022, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle dotarło do mnie ze za mało małą daje na brzuszek. Czytam ze u Was dzieciaki nawet śpią na brzuszku a moja córa ewidentnie na tym brzuszku leżeć jie lubi wiec troche zaniedbałam temat😏 poza tym częściej przekręcą głowę w prawa stronę i nad tym też miałam pracowac ale zapominam o tym😔 ehhh muszę się ogarnąć w końcu ale po prostu czasem mnie to wszystko przerasta troszke. Ogarnąć dom, ogarnąć pracę i czasem malutka zamiast być na 1 miejscu to spada na ostatnie i tylko próbuje ją usypiac zeby mieć czas na inne rzeczy...albo znowu tyle marudzi I uspokaja się tylko na rękach a ja wtedy nie mam siły już i łapie doła...
    Kurcze naprawdę muszę się ogarnąć bo zawsze bylam właśnie taką mega pozytywną osobą i wszystkich wspierałam a teraz sama potrzebuje chyba wsparcia😐

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 1 lipca 2022, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka co do tego spania na brzuszku to mi przez głowę przeszło żeby poprosić dziewczyny o wysłanie zdj na fb bo ja nie wiem jak to zrobić 😁😂
    A na brzuszku kładę na mate na kilka minut, aż przestanie się synkowi podobać


    Co Do chrzcin u nas też tylko najbliższa rodzina i po kościele obiad w restauracji
    Ja jestem po ślubie cywilnym, chrzestna też i udało się dogadać z księdzem. Mówił że nie popiera takich ślubów ale komentować nie będzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2022, 16:09

    Kasjanna, Malinka2021 lubią tę wiadomość

  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 1 lipca 2022, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara trzymam kciuki 😘

    Kasjanna miłego wypoczynku na wsi😘 u nas czasami nawet zawieje 🤣

    Asiulka nie poddawaj się będą lepsze chwile😘

    Merci nie znoszę takiego podejścia personelu współczuję 😘
    Szczepilaś też pneumokokami?

    My ogarnianie szaf cd... młoda polezała na macie całe 40 minut.🤦🤣
    Dzisiaj ostatni dzień takiego ciepła, przynajmniej narazie 🤣
    Trzymajcie się 😘

    Soleil lubi tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 1 lipca 2022, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka no to pobieranie moczu za latwe to nie jest. Mi sie udalo jak rozebralam ja po karmieniu na przewijaku, przykleilam ten woreczek i po prostu czekalam. Podobno eiekszosc dzieci robi siku do 20 minut po zjedzeniu, u mnie sie sprawdzilo. Tylko musisz dobrze ja umyc przed aj za rada poloznej odkazilam jeszcze skore Octaniseptem przed pobraniem.

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 1 lipca 2022, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna Nie wiem o co jej chodziło ale była zdziwiona że nic nie ma pod szelkami 🤷‍♀️😏 One nie ranią tylko takie odciski robią ale tego nie da się uniknąć nawet w body ☺ Pozatym jest 21 wiek i istnieja takie miękkie i miłe materiały dla skóry no ale tamta Pani może nie wiedziała 😃

    Zosiek Miałam szczepionkę 6w1 Hexacima i ta płatna na pneumokoki Prevenar 13 ona jest doustna☺ Narazie Laura jest taka ospala i apetyczna ale nie goraczkuje 😏

    6056198c02.png
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 1 lipca 2022, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy! Jak mam sobie poradzić z bólem głowy? Boże kochany cały czas mnie meczy, ale dziś nasilenie chyba osiągnęło apogeum :( nawet spanie nie pomogło. Już nie wiem co mam ze sobą zrobić. Mdli mnie już i każdy najmniejszy dźwięk mnie bardzo drazni.

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 1 lipca 2022, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa wrote:
    Dziewczyny pomocy! Jak mam sobie poradzić z bólem głowy? Boże kochany cały czas mnie meczy, ale dziś nasilenie chyba osiągnęło apogeum :( nawet spanie nie pomogło. Już nie wiem co mam ze sobą zrobić. Mdli mnie już i każdy najmniejszy dźwięk mnie bardzo drazni.

    U mnie paracetamol 1g rozpuszczalny w wodzie daje radę, do tego ew czarna herbata bądź kawa. Jak nie pomaga to biorę i ibuprom 400mg. 3maj się. Ja bardzo nie lubię tego uczucia jak boli głowa, na niczym nie idzie się skupić

    Leksa lubi tę wiadomość

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 1 lipca 2022, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara, mocno trzymamy kciuki, dużo zdrowia

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 1 lipca 2022, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś w otchłani internetów natknęłam się na teorie, że dzieci uspokaja klepanie po pupie 😆 dzisiaj Wojtek od południa był markotny, nie spał wcale, a teraz położyłam go do łóżeczka na brzuch (też marudził) zaczęłam klepać po pupie i po minucie, może dwóch zasnął! 😅

    Soleil, Zosiek, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 1 lipca 2022, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez klepie po pupie, albo glaszcze plecki, ale dzis nic nie dziala, albo jest za gorąco albo nie odpowiada jej nowe miejsce. Nie mam tez fotela bujanego :(

    Na syna dzialalo glaskanie po czole w dol, tak zeby zamknal oczy,ale Nisie to denerwuje.

    Malinka2021, Soleil, Zosiek lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 1 lipca 2022, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klepanie po pupie sprawdzę 😀

    Póki co sprawdziłam czy złapie smoka w momencie kiedy wkłada sobie piastke do buzi, jest sukces nawet chłopak się uspokoił, chwilowo ale pomogło :)

    Merci92, Malinka2021 lubią tę wiadomość

  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 1 lipca 2022, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi patent z klepaniem sprzedala mama i też stosuje, zwłaszcza jak Mala spi na brzuchu ( u nas dosc często).
    Pamietacie jak pisalam o tym, ze moj tata mnie zjechal za brak bazy do fotelika? Wczoraj kupil i baze i fotelik. Używane, cena ekstra. Ale ja jakoś nie mam zaufania jesli chodzi o uzywany fotelik bo slyszalam rozne historie... Swoj tez mam uzywany ale od znajomej mi osoby. No i on nie rozumie czemu ja mu nie dziękuję i sie nie cieszę... Patowa sytuacja. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Iwonaa27 Ekspertka
    Postów: 136 237

    Wysłany: 1 lipca 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa, ja jak miałam taką migrenę jak opisujesz to położna mówiła mi, że można paracetamol, ibuprofen, a nawet ketonal (to wszystko można też przy kp). Oczywiście nie wszystko na raz;) To co na Ciebie najlepiej działa weź. Mi też pomogły zimne okłady na czoło, skronie i oczy i położenie głowy trochę wyżej, a nawet bycie na półleżąco.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2022, 22:04

    Leksa, Ana.Ta lubią tę wiadomość

  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 1 lipca 2022, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende wrote:
    Mi patent z klepaniem sprzedala mama i też stosuje, zwłaszcza jak Mala spi na brzuchu ( u nas dosc często).
    Pamietacie jak pisalam o tym, ze moj tata mnie zjechal za brak bazy do fotelika? Wczoraj kupil i baze i fotelik. Używane, cena ekstra. Ale ja jakoś nie mam zaufania jesli chodzi o uzywany fotelik bo slyszalam rozne historie... Swoj tez mam uzywany ale od znajomej mi osoby. No i on nie rozumie czemu ja mu nie dziękuję i sie nie cieszę... Patowa sytuacja. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...

    Ciężka sprawa, wiesz chce dobrze i pewnie ciężko przetłumaczyć cokolwiek. Nie rozumiem czemu tak mu przeszkadzało że Twój fotelik był bez bazy, to nie robi większego znaczenia tylko tyle że baza ułatwia wpinanie i wypinanie. A używany fotelik trochę jak używany kask na głowę. Raz ochroni, ale użyty drugi raz może rozpaść się na kawałki. Co innego brany od znajomej osoby, a co innego z nieznanego źródła. Mój ojciec czasami zachowuje się bardzo podobnie

    Ana.Ta, Malinka2021 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2022, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze u mnie cały dzień mały je normalnie, nawet raz ściągałam z piersi mleko po jego najedzeniu, bo dalej pełna się wydawała i 40ml sobie zebrałam, a wieczorami kryzys.

    Usiedliśmy z mężem obejrzeć stranger things akurat jak zaczynałam karmic, bo wtedy spokoj i mały zasypia w trakcie, ale to już 3 wieczór z rzędu kiedy doi mnie do 0.
    Zjadł wszystko z lewej i wszystko z prawej i szarpie i się rzuca i płacze. Jakoś go ponosiłam po 10 min dostawiam i znowu je lapczywie i znowu mleko się kończy, ale oszukałam go smoczkiem i po 20 min walce zasnął. W nocy i w dzień nie ma problemu, tylko między 20 a 23 mlody leci do 0. Wczoraj miałam 30ml w butli ściągnięte i mu dałam na dobitkę ssał jak szalony, a dzisiaj rano patrze a tam 20ml zostało, więc tu nie fo końca o głód chodzi... juz nie wiem o co

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 1 lipca 2022, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsi, u mnie wieczorami tez daje mocne oznaki glodu, tyle ze ja mleko mam, wiec kończy sie to tym ze albo sie przeje, albo jak dostawie to malo ciagnie i pluje (ale jak odstawie to wali mnie głową albo liże jakby miesiąc nie jadła).
    Wydaje mi się ze ona w ten sposób komunikuje ze chce spac. Ale robi tak tylko wieczorem.

    Vende, udanego masz ojca, nie zauwazyl ze mu córka dorosla i nie moze podejmowac decyzji za nią. Ale chcial dobrze. Tez bym sie bała używać takiego fotelika z nieznanego zrodla...

    Ana.Ta, Soleil lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 1 lipca 2022, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsi ostatnio pediatra mówiła, ze takie zachowanie dzieci (moja to wieczorami smoczek zjada, a jak dostanie mleko to nim pluje, a potem dalej meczy smoczek jakby była głodna) nie zawsze maja nic wspólnego z głodem. One po prostu maja do trzeciego miesiąca silny odruch ssania.

    Ana.Ta, Soleil lubią tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 2 lipca 2022, 02:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merci92 wspolczuje stania w tej saunie. Też wpadają na beznadziejne pomysly w taki gorąc... żeby wysyłać maluszka na taki gorąc

    Asiulka87 z tymi napadami musi być bardzo trudno, oby zmiana leków pomogla. Ja w takich momentach też mam doła :( male próbuje ciągle nowych sposobów aby szybciej uspokoić. Wczoraj uniknełam duzej afery po kąpaniu, bo sprobowalam z jedzeniem przed, nie zalozylam czapeczki (zawsze zdzierala płacząc) i ubieralam body na kolanach. Wgl rano też tak ją tak przebieram i wtedy nie placze 🤭

    Też z matą narazie niewypał... szybko sie na niej wkurza, albo tylko ziewa. I niestety glowka tez jej czesciej idzie na jeden boczek :/ teraz jak ją noszę, czy jest w bujaku staram się poprawiac na prosto ale to tylko chwila i dalej bok... miejmy nadzieje ze dzieciaki juz nie dlugo będà juz pełzać do zabawek i problem minie💛

    Wgl nie nosilam jej nigdy na żabę przodem do mnie...a wczoraj prZy wieczornym marudzeniu od razu się tak uspokoila...

    U mnie na szczęście udało sie choć 30 min posiedziec wieczorem na tatrasie. Ja jadlam mloda się „bujała”. Vende te momenty niezmiernie cieszą. Chyba to Nasze małe wielkie sukcesy jak udaje się nam robić coś innego jak dziecię nie śpi. 👍 U Mnie wczoraj malutka obserwowała jak myje podłoge. Miała fajny dzień bo posprzątałam na raty cały dom i jeszcze zrobilam ciasto 🙈Nie chciala po jedzeniu spać, być na macie -nic. A tam siedziała i Uwaga! Tarmosiła przypięte do niego zabawki 🤭 ciekawe co nowego bedzie jutro :)

    Ja z sentymentem wracam do dni kiedy bylismy z mezem we dwojke, ale też juz nie wyobrażam sobie zycia bez malutkiej- takie uczucie zakochania 😍 🙈

    Z rzucaniem na cyca - kropka w kropke to samo. Z tym że u mnie po kilku minutach „komunikuje” wyciem, że coś jest nie tak. Wtedy zazwyczaj jak chwile z nià pochodzę i pośpiewam uśnie... ale raczej na krotko bo idzie kupa. W nocy robi je przez sen, tak w dzień budzi się i przerzucam na bujak bo na leżąco płacze 🤷‍♀️

    Klara a jakie mieliście objawy ? Trzymam kciuki za zdrowie💛 daj znać co u Was!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2022, 03:28

    Soleil lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 2 lipca 2022, 03:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też często wczesnej skupialam sie na tym aby jak najszybciej uspać... teraz staram się szukać środka aby jak nie odpadnie po cycu byla spokojna,też nie zawsze wtedy mogę poświęcic jej 100% uwagi, bo musze akurat cos Zrobic (nie powiem że nie mam wtedy wyrzutów sumienia).
    Wczesniej ją usypialam troche na siłe, a ona sie szybko wybudzala i tak w kółko. Teraz jak jej coś nie siedzi robi to na bujaku, albo poprostu ją noszę i śpiewam, później jeszcze coś robimy, zazwyczaj jeszcze doje, bo się zmęczy i kolejny raz uśnie już przy cycu albo już przy lulaniu... ale musi minąć czasem ta godzina - dwie. Ale teraz chyba to dobrze, że jest taka aktywność... a dzieci w sumie muszą kiedyś umie zająć się zabawą to moze warto je tak chwilami zostAawiać 🤔

    A tak wgl świetnie u Mnie sprawdza sie butla z odciągnietym mlekiem... wzielam ją bo juz spala w poprzek łozeczka (nogi miala poza 🙈) i ze zloscia gryzła pięści , wypila 100 ml i od razu odlot. Wczoraj bylo to samo. Też ok 2:30. Oby to byla rutyna, bo spala od 21:15 🙏

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2022, 03:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No powiem wam, że 4 noc już kiedy mały budzi się na jedzenie po 4h, a spałby nawet 5, ale musiałam iść siku i się przebrać wiec dałam na xhwile go mężowi i się wydarł, myślałam że znowu głód, ale 5 min na cycu I odpłynął o 22.15 I spał do 2.20. Zobaczymy ile teraz pośpi. Może dlatego tyle magazynuje mleka wieczorem 🤔 w każdym razie nie narzekam 4h ciągiem to już można pospać. Teraz tylko powoli będzie trzeba go odkładać do łóżeczka, ale powiem szczerze, że mi szkoda. Jakoś tak dobrze mi się z nim przytulać. Mąż od przyszłego tygodnia zaczyna robić miesiąc nocek wiec na pewno mały zostaję w łóżku ze mną, a później może powoli spróbujemy łóżeczko 😉

    Kasjanna u mnie na to 1 karmienie właśnie malo mleka, wczoraj sprawdzałam to nie było, ale po chwili nacisnelam znowu i jednak coś tam było, ale chyba mały się wkurzał, że tyle wysiłku musi wkładać, żeby wypłynęło.

    Leksa mój to by ssał non stop, dzięki Bogu znaleźliśmy smoczek który akceptuje 😁

    Ana.Ta, Leksa, Soleil lubią tę wiadomość

‹‹ 491 492 493 494 495 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ