X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 3 października 2022, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monja u mnie w wiekszości nie ma problemu z odkladaniem na mate w innym pomieszeniu. Ale dłużej wytrzyma kiedy ma mnie na oku. Odpukać- ostatnio daje coś zrobić jak nie śpi😇 tez raczej planuje różne prace w tych wczesniejszych godzinach. Popoludniu lubie juz ją troche porozpieszczac, posiedziec z jakas zabawka na kolanach, czy ostatnio wjezdza lezenie i projektor, spacer, bo też juz jestem zmeczona..

    Wieczorami udaje sie bardzo krótko. Kolacje to już raczej jemy z nią na kolanach, bo w bujaku też ciężko ulokować 😂

    Ale hit. Jak leży po kąpieli na przewijaku uwielbia obserwowac co my dalej robimy. Skorzystalam dziś i wzielam szybki prysznic, a ona sie do mnie cieszyla 😂

    Soleil, Zosiek, Monja, Kasjanna lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 3 października 2022, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja narazie po ciemku nie śpie. Ale jest prawie ciemno bo zarzucam na lampke nad lozkiem taki ciemnoniebieski material. Rolety mam takie przyciemnione że jak jest dzień dalej jest ciemno.

    W dzień sie dobrze śpi. Ale czlowiek by odsypial po imprezach 😂😂😂

    Ps. Zbliżają sie magiczne 2 h od uśniecia i juz wiercenie... także przespanie nocy to jeszcze nie dziś 🤣

    Czekamy na wieści jak tam po Waszych wizytach u lekarzy i fizjo. Kciuki ✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 22:56

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 3 października 2022, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slucham tego webinaru z przerwa na lulanie. To ciemno w pokoju to ja rozumiem ze dziecko powinno rozróżnić że to nie dzień. Jesli jest wlaczone jakies przyciemnione swiatlo to chyba nie powinno byc problemu.
    Co wyciagnelam dla siebie poki co to ze spacer powinien byc z samego rana i ze dziecko powinno duzo lezec na brzuszku (to tez ma wplyw na sen).
    Resztę doslucham jutro. Dobranoc :)

    Ana.Ta, Soleil, Asiulka87 lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 4 października 2022, 04:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po ciemku też nie śpię
    Mam zapalone malutkie lampeczki.
    Nasz mały nie śpi, znowu mamy przestój w nocy.. Musi ćwiczyć lapanie za stopki.. A no i strasznie się rozkichał. Furczy noskiem, pierwsze nocne odciąganie z noska za nami

    Kasjanna fajnie ze sie dzielisz ❤️ mój więcej jest na brzuchu niż plecach a śpi mimo wszystko słabo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2022, 04:11

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 4 października 2022, 04:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil, tam wymieniają duzo potencjalnych czynnikow do poprawy. Te akurat pasuja do nas i są w miare latwe do poprawy. Bo np spokoj rodzica jak wlasnie po raz pincsetny odkladam a ta ryczy (jak teraz) - niewykonalne do wprowadzenia. Zaraz mnie cos tu trafi...

    Soleil, Leksa lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 4 października 2022, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj dobiliśmy do 19 km. Mały na noc usnął 21:30 czemu ja myślałam że będzie zmęczony i ładnie bedzie spał? Przecież on sie nie nachodził 🙈 w każdym razie spóźniliśmy się na wschód słońca.. Może jutro. Z tym spaniem nie wiem, może swrio te mm zrobi poprawę, jak już bedzie wprowadzone na stałe a nie jednorazowo? A może trochę im ząbki doskwierają? Albo te rozszerzanie diety wspomoże. No kiedyś musi im się zechcieć spać. Marzę o 4 godzinach ciagiem. Chyba się rozpłacze ze szczęścia jak taki dzień nastanie.

    Kasjanna, Vende, Zosiek, Klara_1985, Asiulka87, Leksa, Malinka2021 lubią tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 4 października 2022, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil, na webinarze odzierają ze złudzeń. Moze kiedys tak bylo, bo mleko w proszku bylo mega kaloryczne, ale mm jest zblizone do mleka matki, a obiadki to nawet jeszcze mniej kaloryczne.
    Ale z drugiej strony teoria teorią, a dzieci sobie.

    Soleil lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 4 października 2022, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łał Soleil, 19km! Ekstra :) i to z takim maluchem :)
    Dziewczyny no dobra, moze mm nie jest lekiem na cale zlo w tym przypadku ale pamietajcie ze butelka moze nakarmic tez ojciec dziecka, a Wy wtedy spicie troche dluzej. Moze warto chociaz raz w nocy zeby wstal maz i dal butelke żebyscie mogly troche odespac? Ja wiem ze to nie takie proste, ale moze ten dluzszy sen by pomógł Wam sie zregenerwowac... Nie wiem. Ja Was podziwiam, naprawdę. Jak ja karmilam piersia na początku i Mala budzila sie co 1,5h i jadla minimum przez 30min to ja ciagle bylam zmeczona... Nie wiem czy bym tak pociągnęła :( Paradoksalenie tez mam wiecej mleka sumarcznie z nocy jak robie dluzsze przerwy i wiecej spie niz jak sciagalam co 2h...
    U nas wczoraj Mala zjadla wieczorem 150ml, usnela o 20 wybudzala sie kilka razy do 22 ale potem juz sen do 5 rano i znowu butla 150ml. I jeszcze do 7:30 dospala. W ogole mam taki syf w domu po tym wyjeździe a nie chce mi sie nic robić... Najchętniej znowu bym gdzies pojechała ;)
    Dziewczyny a prasujecie dalej rzeczy dzieci? Ja juz coraz częściej nie nadążam i licze ze mnie pocieszycie ze nie tylko ja...

    Soleil, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 4 października 2022, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh moja Ala przeziebiona😔
    Katar jak nie wiem, pokaszluje, oko zalzawione i czerwone ehh

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 4 października 2022, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem jak wasze dzieci przechodzą przeziębienie ale u mnie nie najlepiej 😞 Gile po pas, kaszel, oczy szkliste. Marudzenie, płaczki i szybkie zmęczenie. Na brzuchu nie ma siły za długo leżeć. Chociaż też są i uśmieszki ale widzę że jej ciężko jest bo nie moze nosem oddychać 😟

    Zosiek Wczoraj jak bylam u lekarza to była taka masakra. Jeszcze do przychodni nie wjechalysmy a już w histerię wpadła. I za nic nie mogłam jej z lekarzem uspokoić. Ale to nic już tak wcześniej miała no i jest chora więc się nie dziwie. Natomiast jak do domu przyszlam to jeszcze poplakiwala i słuchaj z tego wszystkiego aż porządnie zwymiotowała. No dramat ogólnie. Byłam przerażona bo ona już i tak była wykończona tym płaczem a tu jeszcze wymioty 😔 Uspokoiła się na piłce z szumisiem ale miała takie puste spojrzenie i patrzyła się tylko w jeden punkt. Wyglądała tak strasznie blado z takim czerwonym łukiem na brwiach że aż się popłakałam. No masakra. Te moje dziecię takie wrażliwe jest że szok.

    No i przez to wszystko lekarz osluchac jej nie mógł ale powiedział że gdyby bylo coś na plucach to by walczyła o każdy oddech i nie miała by tyle siły płakać. No chociaż jedna dobra nowina z tego wszystkiego.☺ No i też lekarz mnie uświadomił że katar u niemowlaka nie jest taka błahostka jak u dorosłych i trzeba leczyć bo inaczej może być z tego gorsza infekcja. I powiedział że u takiego maleństwa może z godziny na godzinę tak się pogorszyć że trzeba być czujnym i uważnie się przyglądać. 🤷‍♀️

    Uzbroilam się w leki i inne wspomagacze więc jest trochę lepiej. Na wieczór już wróciła stara Laura więc przynajmniej w spokoju usnela ☺ A dzisiaj ciąg dalszy walki.

    Biedny ten mój kudłatek 😔 W nocy była dzielna i ja przytulałam do siebie to szybko usypiala jak kwilila przez sen 😴🙁 No i je jak wróbelek bo ciężko jej przez ten katar ssać 😏 Bidulka 🥰

    6056198c02.png
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 4 października 2022, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merci, Asiulka, duzo zdrowka dla Waszych Aniołeczków ❤️❤️

    Merci92, Leksa, Ana.Ta lubią tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 4 października 2022, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, na pewno butla na pkus jesli chodzi o wykorzystanie taty. U mnie nawet przytulenie by wystarczylo, bo karmimy sie co 1.5 h, ale budzi sie ostatnio duzo częściej.
    Ja prasuje raczej bo mnie to relaksuje, chyba ze jakies leginsy to nie, ale za to zaczynam juz prac z naszymi rzeczami w normalnym plynie. Jak nic sie na skorze nie dzieje to nie ma co przesadzac.

    Wspolczuje dziewczyny...

    Ja dzis od rana na spacerze, ma w nocy spać 💪

    Klara_1985, Zosiek, Merci92, Asiulka87, Ana.Ta, Soleil lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 4 października 2022, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merci biedaku wiem co czułaś bo też tak przeżywałam każda chorobę mojej pierworodnej 😔 to jest najgorsze, że widzisz że dzieciątko się męczy a nie umiesz jej pomóc, dużo dużo siły kochana 😘 dacie radę 😘 💪 przy katarze kaszlu też maluchy czasem mogą zwymiotować 😔 buziaki i zdrówka dla Laurki 😘 macie inhalacje jakieś?

    Słuchałam ten webinar trochę wczoraj trochę dzisiaj i niestety nic nam nie wniósł. Wszystko robimy zgodnie ze sztuką jak to mówią 🤷

    Noc tragiczna. Do 1 budziła się co 15 minut darła się okropnie piersi nawet nie chciała, dałam wkoncu to camilia na ząbkowanie i po tym pół godziny później albo się uspokoiła albo padła ze zmęczenia i tak przekimalysmy do 6 z wieloma przerwami częściowo z sutkiem w buzi. Zaczynam sobie wmawiać że to może moja wina że nie umie usnąć bo walczyłam tak o ta laktację że ja często przystawialam i nie umie teraz usnąć bez piersi. Wcześniej spala ładnie w nocy. A teraz nie dość że noce okropne to w dzień też turbodrzemki dalej. Jeszcze mąż częściowo ma do firmy jeździć zamiast zdalnej to mi zostanie transport starszej do szkoły. Gdzie rano na haju jestem. Z tego wszystkiego waga mi znowu rośnie 😔
    Musiałam się wyżalić.

    Vende nie prasuje.🙃
    Asiulka zdrówka dla malutkiej 😘 ale nam się dzieciaczki pochorowały

    Merci92, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2022, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zdrówka dla dzieciaczków. Moja też coś wczoraj miała katarek. Przykleiłam wkładkę nakropioną olejkiem na łóżeczku i noc była nawet dobra. Merci może spróbuj tego albo Aromactive, będzie się jej trochę lepiej oddychać. Nawilżacz też robi dobrą robotę. Na tym webinarze wczoraj przypomniałam sobie, że już sezon grzewczy i warto wrócić do nawilżania powietrza.

    To co mnie jeszcze poruszyło wczoraj, ta psycholożka mówiła, że jedną trzecią swoich klientek kieruje do psychiatry, bo mają objawy depresji i że dziecko to czuje i że to też rzutuje na jego sen,bo czuje niespokojny sen u mamy. Ja też widzę u siebie takie powiązanie, im gorzej się czuję, im bardziej się czuje sfrustrowana brakiem snu, tym młoda gorzej śpi. Zgadzam się z Vende, że czasami trzeba odpuścić. Pisałam Wam ostatnio, że mąż miał wstać i dać mm w nocy, żebym odpoczęła, nie doszło do tego, ale samo przyzwolenie sobie na odpuszczenie sprawiło, że spałam i czułam się lepiej.

    Ja nie prasuję i nie prasowałam w ogóle. Suszę w suszarce, wyciągam ciepłe i wtedy nie są pomięte.

    Ana.Ta, możesz polecić ten projektor, który masz?

    Zosiek, dużo siły dla Ciebie ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2022, 11:01

    Zosiek, Ana.Ta, Leksa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2022, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas choroba na całego. Tęsknię za jego pobudkami co godzinę na cycka. Mam takie zastoje, że masakra bo nie chce jeść. Lecę właśnie z laktatorem.
    Idziemy dzisiaj do lekarza. Mały źle się czuję, biedny kwili z nieszczęścia, aż mi łezka poleciała tak mi fo szkoda.

    Lot był spoko. 20 min się bawiliśmy, później zasnął I spał cały czas.
    Niby dobrze u siebie, ale jakoś tak cicho

    Ana.Ta, Soleil lubią tę wiadomość

  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 4 października 2022, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende ja jeszcze prasuje ale czasem jak brakuje mi pieluchy czy jakiegos body to korzystam z tych nie prasowanych.

    Merci a co lekarz Ci zalecił dla malej? Ja juz chcialam isc do pediatry ale dobie mysle ze mnie wyśmieje ze tak panikuje wiec narazie będę obserwować 😏 dobrze ze kupilam kiedys ten katarek tak na w razie w . Do tej pory nie nylon konieczności używać i korzystałam tylko z tego Aspirator hexe. Ale w nocy tak się zakrztusiła mała przez ten katar i wróciło się jej Mleko buzia i nosem ze az oddychać nie mogła...masakra!I tym aspiratorem nic nie szło wyciągnąć wiec obudziłam męża, wyciągnął odkurzacz i uruchomiliśmy katarek i uratował sytuację. Potem było karmienie, porządne odbicie tak ze ulało się bardzo dużo ale takiego już przerobionego mleka i puściło troche wiec usnęła spokojnie przytulona do mnie. Ale co z tego jak ja już spać nie moglam bo tak się stresowałam ze się to powtórzy albo właśnie ze oddychać nie będzie mogła przez ten katar 😐
    Macierzyństwo to nie taka prosta sprawa ehh🙃dzis to już całkiem wymiękam ale muszę być twarda i obserwować małą 🙂

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 4 października 2022, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierdziele co to z tymi chorubskami rak nagle się podzialo😏przeciez dopiero ledwo się jesień zaczęła...gdzie tam jeszcze do wiosny🤦‍♀️

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 4 października 2022, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek Tak kupiłam jeszcze w ciąży i naprawdę działa! ☺ U mnie też kg do przodu idą. Zajadam zmęczenie 🤦‍♀️ Tak pierwsza choroba dziecka nie należy do łatwych ahh a przecież nie ostatnia i trzeba sie przyzwyczaić ☺

    Klara i te plasterki też są super ☺ Sama też go sobie przykleiłam bo też jestem chora. Wogole u nas wszyscy sa chorzy w domu więc zrobiliśmy test na covid bo położna w przychodni tak kazała zrobić przed wizyta ☺ Asiulka ja się pytałam pielegnieraki co mam zrobić przez tel to powiedzuala żeby przyjść bo jest jeszcze mała i trzeba ja osluchac🤷‍♀️ Też myślałam że panikuje bo przecież gorączki nie ma no i jestem matka wariatka🤭
    Zalecenie lekarza było takie:

    "Nasivin baby krople do nosa 3 razy po 1 kropli
    Aromactiv masc na plecki, klatke piersiowa i stopki.
    Aromactiv plasterki.
    Sol do inhalacji 3%
    Nawilzac nosek woda morska.


    Zosiek Myślę że każdy by tak robił na Twoim miejscu i dobrze ze tak było bo mozesz teraz bez problemu ja karmić. A obecna sytuacja w nocy to prawie u każdego jest więc raczej to minie niedługo. Oby! 😃 Szkoda tylko z tymi porankami bo odwozic starsza w takim stanie nie będzie łatwe 😟 No ale może coś da się wymyślić i mąż będzie ogarniał 🤔 albo w firmie się coś pozmienia i to będzie tylko chwilowe 🤷‍♀️

    Klara dobrze ze przypomniałaś o tym nawilżaczu. Mąż w wakacje kupił to można odpalić ☺

    Zosiek, Klara_1985 lubią tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 4 października 2022, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, macie moze do polecenia nawilzacz? Ewentualnie nawilzacz z oczyszczaczem?
    Mam stary, ale ultradzwiekowy i prawde powiedziawszy w ogole nie dzialal... A powietrze w mieszkaniu mamy bardzo suche, mimo ze nie grzejemy.

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 4 października 2022, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil super dystans! Napewno piękne widoki ! a jak jedzenie ? :) slyszalam ze w Hiszpani w menu dużo owocow morza? faktycznie przecież dzieci Nasze jeżdżą jak księżniczki i książeta hihi
    Mimo zlych nocek na szczęście przywieziecie duzo fajnych wspomnien💕

    Mimo zlych nocek żyje w przeświadczeniu że przeciez wkoncu sie to skonczy 😅 damy rade dziewczyny- u mnie dzis tez wcale nie lepiej. 2 razy nawet cyc nie pomógl i musialam chodzic na śpiocha 🤦‍♀️😬 ale UWAGA 1 raz wzięła smoka! bibs może okaze sie teraz przydatnym gadżetem. 🤔

    Vende u mnie faktycznie kiedys byly lepsze nocki jak dawalam jej pic moje pewne ml i pozniej cyc. Ale w pt zostala mi butla, dalsm na noc i ciut bylo lepiej bo 1 pobudka po północy a nie o 23. Tylko znow musialabym robic czesto sesje 🙈 ale moze zrobie jeszcze raz test...
    Z mm i mężem też nie glupi pomysl ale moj wstaje codziennie o 6:00 do pracy i byloby mi go szkoda 🙈
    Wgl mój mąż kupil mi mega prezent. nowy telefon! Powiedzial, że to za to że urodziłam i „ładnie”zajmuje sie córką. Niewiem czy chcial mnie przekupic czy nie, ale nieważne 😅Wkoncu bedzie wiecej pamięci na nowe zdj i filmy 😀

    Asiulka87 lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
‹‹ 674 675 676 677 678 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ