X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Puszek serio???! Od kiedy nie ma lewatywy? Jeszcze 3 lata temu była. To sie teraz zmienilo?

    Kurcze ja nie chce robic lewatywy w domu dama bo niestety słyszałam z opowiesci poloznej, ze czesto taka lewatywa samodzielna jest zle zrobiona i sie do konca mie wyproznisz albo jest za mocna i moze przyspieszyć akcje porodowa, w domu...
    :(
    Na prośbę pacjentki jest możliwość, nie wiem może w niektórych szpitalach maja na stanie u nas muszą mieć swoje i pewnie w części szpitali tak jest. Poprostu sobie kupcie do torby najwyżej nie zuzyjecie, a na Wasza prośbę zrobią lewatywe :)

    4me, Oleander lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nigdy nie miałam lewatywy i pewnie to nic przyjemnego ale jednak przed porodem wolałabym mieć zrobioną

  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek369 wrote:
    Na prośbę pacjentki jest możliwość, nie wiem może w niektórych szpitalach maja na stanie u nas muszą mieć swoje i pewnie w części szpitali tak jest. Poprostu sobie kupcie do torby najwyżej nie zuzyjecie, a na Wasza prośbę zrobią lewatywe :)
    Uff to troche pocieszające. Bede miec swoja ale pojade z nia do szpitala. Jeszcze sie upewnię u swojej położnej srodowiskowej bo ona w Redlowie to tez staly rezydent.

    Btw przy pierwszym porodzie mialam wkrecone, ze juz na IP musza mi zrobić lewatywe bo pozniej na oddziale nie robia. Sprawdzone info od kolezanek i poloznej. Siedzialam na plastikowym krzeselku 3 godziny (tej nocy bylo 12 cesarek! Nie bylo w zwiazku z tym lekarza, ktory mógłby po mnie zejsc) prosilam o lewatywe kilka razy i ostatecznie mi nie zrobily... To byla 3 w nocy, Bylam tylko ja na IP ;) jak poprosiłam ostatni raz Pani mi powiedziała, ze juz idzie lekarz i juz nie zdazy... Pojechalam na górę, trafilam do sali i jak przyszla położna to pierwsze co do niej powiedziałam to, ze poprosze lewatywe a ona mowi do mnie, jak to na dole Pani nie zrobily? I zaczela na nie psioczyc... To byla juz 6 rano. Powiedziała, ze juz kończy zmianę i kolezanka z drugiej zrobi. Kolezanka przyszła powiedziala, ze juz za pozno i nie zrobila. Oprocz tego była cudowna ;) Urodzilam dopiero 6h pozniej o 12 w południe...

    Nie musze chyba mowic co dzialo aie orzez caly porod... Do tego jeszcze wymiotowalam. Maz byl ze mna... Podobno dalej mnie kocha hahahaha :D

    Dziewczyny lewatywa to podstawa - uwierzcie mi ;)

    Oleander, Szczesliwa ledwo zywa, Agata :), maderdin, Alicja-33, Milka1991 lubią tę wiadomość

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przekonalyscie mnie na 100% .dopisuje do wyprawki szpitalnej lewatywe:P

    Oleander, 4me, Milka1991 lubią tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • didi123 Autorytet
    Postów: 1715 710

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa ledwo zywa wrote:
    Przekonalyscie mnie na 100% .dopisuje do wyprawki szpitalnej lewatywe:P

    Ja też XD

    Szczesliwa ledwo zywa, 4me lubią tę wiadomość

    Moje szczęście <3
    Filip 20.05.2019, godz. 11:45
    3500 g i 53 cm
  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i ja też! :D

    ps. mam straszne krwawienia przy załatwianiu się, przed ciążą też miałam, ale teraz to już się armagedon z tego robi, sama krew się ze mnie leje :< nie wiem czy w takim przypadku lewatywa będzie wskazana.

    powiedzieć lekarzowi prowadzącemu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 22:07

    Szczesliwa ledwo zywa, 4me lubią tę wiadomość

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata mysle ze dobrze zebys zapytala

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata :) wrote:
    i ja też! :D

    ps. mam straszne krwawienia przy załatwianiu się, przed ciążą też miałam, ale teraz to już się armagedon z tego robi, sama krew się ze mnie leje :< nie wiem czy w takim przypadku lewatywa będzie wskazana.

    powiedzieć lekarzowi prowadzącemu?
    Powiedz koniecznie! A Ty wiesz jaka jest tego przyczyna?

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzieć obowiązkowo.

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata zdecydowanie zgłoś to lekarzowi i może pomyśl o wizycie u proktologa.

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wogole ja mam mega zaparcia i wzdęcia. Nie wiem czy taki urok mojej ciąży czy przez tą dietę cukrzycową bo jeszcze do niedawna nie miałam problemu

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Ja niczego nie czuje ... M twierdzi, że poczuł ręka ale ja nic... tzn od środka nic ;)
    Ok - juz wiem jak liczyć wiek ciąży - jednak prawidłowo mi lek policzył tp na 05 maja ... musze zmienić suwaczek ;)
    Jak w koncu policzylas?

    Ja znalazlam ten kalkulator. Wybierasz odpowiednia dla siebie opcje po rozpisce. Ja nie mialam crio po dacie pobranie jajeczek a takze po daxie transferu blastkk W obu przypadkach mi pokazuje tak jak lekarz wyliczył czyli 31.05 :)

    http://www.ivf-infertility.com/calc_preg.php

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 22:22

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh to trzeba będzie :( ja to taka boidupa jestem jeśli chodzi o takie rzeczy

    4me nie mam pojęcia, podejrzewam IBS, ale skąd mam wiedzieć jak nigdy nie leczyłam, koleżanka ma to samo/podobnie, poszła się leczyć, jak opowiedziała co jej robili to zrezygnowałam ze strachu, a i tak nic jej nie pomogli. też ma uważać na dietę itp. wielu produktów nie może jeść. u mnie stopień nasilenia zleży też od tego co jem, stąd taki wniosek, ogólnie do tego non stop rozwolnienia, zaparć brak. to tak ciągnie się za mną już drugi rok. raz jest lepiej, raz gorzej.

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaMaMi83 wrote:
    Wogole ja mam mega zaparcia i wzdęcia. Nie wiem czy taki urok mojej ciąży czy przez tą dietę cukrzycową bo jeszcze do niedawna nie miałam problemu
    Bierzesz zelazo lub witaminy ciazowe z zelazem? Niestety to baardzo często powoduje zaparcia. Walczylam z tym cala poprzednia ciaze i teraz tez miewam problemy ale narazie mniejsze.

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata :) wrote:
    ehhh to trzeba będzie :( ja to taka boidupa jestem jeśli chodzi o takie rzeczy

    4me nie mam pojęcia, podejrzewam IBS, ale skąd mam wiedzieć jak nigdy nie leczyłam, koleżanka ma to samo/podobnie, poszła się leczyć, jak opowiedziała co jej robili to zrezygnowałam ze strachu, a i tak nic jej nie pomogli. też ma uważać na dietę itp. wielu produktów nie może jeść. u mnie stopień nasilenia zleży też od tego co jem, stąd taki wniosek, ogólnie do tego non stop rozwolnienia, zaparć brak. to tak ciągnie się za mną już drugi rok. raz jest lepiej, raz gorzej.
    Idz koniecznie. Niestety krwawienie odbytu to poważna sprawa i obawiam sie ze lekarz Cie skieruje dalej.

    Tak czy siak powiedz mu ;)

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sumie przed żadnym porodem miałam lewatywy A że strachy poprostu zachciało mi się do łazienki do pielęgniarką powiedziała że nie zdążę bo właśnie jadę że mną na salę operacyjną masakra ! Po cc miałam taki strach się załatwić bałam się że mnie rozpruje ze przez tydzień nie mogłam się załatwić mąż po czopki do apteki leciał i dopiero pomogło. Ale teraz kupię ta lewatywe i poproszę przed operacją żeby zrobili bez jaj znów się będę stresować i przez tydzień się nie załatwię że strachu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata

    Nie żartuj że masz krwawienia odbytu i nie byłaś z tym u lekarza !!! Przecież to nie ma żartów, to nie jest normalne

  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobra, zabiorę się za to :p ehhh kiedyś trzeba i do tego dorosnąć :D

    wiem Samari :( ale boję się tego bardziej niż porodu :D
    dziewczyny czego oni nie robią... rura w tyłek, rura w gardło, matko święta, wiecie ile się nasłuchałam o tym :D potem człowiek się boi właśnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 22:37

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata może Cię pocieszę, moja koleżanka miała bardzo duże problemy z jelitami no i niestety wszelkie badania musiała przejść, ale teraz ma dobrane leki, wie co jej jest i co na robić w danych sytuacjach i problemy prawie całkiem ustały :)

    A ja się nie pochwaliłam jeszcze, dziś mamy z mężem 9 rocznicę bycia razem, kiedy to zleciało :D 10 rocznica będzie już z maleństwem, od zawsze o tym marzę <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 22:49

    Agata :), Szczesliwa ledwo zywa, 4me, PatkaPP, iwwk lubią tę wiadomość

‹‹ 462 463 464 465 466 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ