X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka Twoja lekarka to jest jedno wielki WTF, serio... badan nie robi, na glukozie pozwala chodzic na zakupy, nie zna sie na przepisach podstawowych. Naprawde podziwiam Cie za jej zaufanie do niej :P
    Ja to chociaz wiem, ze tutaj niedbalstwo wynika z procedur odgornych, ktorych wszyscy MUSZA sie trzymac - tlumaczyla mi kiedy moja terapeutka, ktora tez pod angielskim NHS pracuje, ze tutaj lekarze nie wyhylaja sie, bo kary i mozliwe konsekwencje niestosowania sie do tych odgornych procedur sa po prostu bolesne dla nich. W Pl jest wiekszy luz, a i tak lekarze robia, co chca, ale czasem jak widac nie w ta strone, co trzeba.

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka, u mnie jest to rwa kulszowa, więc żyć się nie da. Zdarzył mi się już nawet taki ból, że straciłam władzę w lewej nodze. Wystarczyło, że trochę połaziłam przy garach w kuchni. 🙂 Nic przyjemnego.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl mnie tez tak boli - osttanio poszlismy z malym na spacer i ledwo do domu wrocilam :D
    jak w domu cos sprzatam, tak ze czesto kucam, to mega mi idzie w biodra - bol nie do opisania, ale nadwaga i obciazenie punktowe swoje robi eh.

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Mikka Twoja lekarka to jest jedno wielki WTF, serio... badan nie robi, na glukozie pozwala chodzic na zakupy, nie zna sie na przepisach podstawowych. Naprawde podziwiam Cie za jej zaufanie do niej :P
    Ja to chociaz wiem, ze tutaj niedbalstwo wynika z procedur odgornych, ktorych wszyscy MUSZA sie trzymac - tlumaczyla mi kiedy moja terapeutka, ktora tez pod angielskim NHS pracuje, ze tutaj lekarze nie wyhylaja sie, bo kary i mozliwe konsekwencje niestosowania sie do tych odgornych procedur sa po prostu bolesne dla nich. W Pl jest wiekszy luz, a i tak lekarze robia, co chca, ale czasem jak widac nie w ta strone, co trzeba.
    podejrzewam,że się zna,tylko chce zaoszczędzić dla nfz i wciska kity. Dobrze,że ta ciąża już niebawem dobiega końca to już nie zamierzam nic zmieniać, nie no chyba mam wszystkie badania zrobione te co trzeba, oprocz tej nieszczęsnej glukozy :P ale skoro dzieciak taki mały,to raczej nie mam cukrzycy :P

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Adria Autorytet
    Postów: 2236 1553

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    , no to ja chyba powinnam zadzwonić do swojego diabetologa. U mnie też teraz codziennie przekroczenia rano...
    No po 30 zaczyna się jazda z cukrem na czczo

    qdkk3e5e17wj0gq3.png
    córka👱 Amelia 9 lat, 👱Zuzia 5 lat synek aniołek👼Kubuś 24 maj 2017 ,poronienie marzec 2018r
    Łukaszek 13 lipiec 2019r.
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adria wrote:
    No po 30 zaczyna się jazda z cukrem na czczo
    U mnie nawet chwilę przed się zaczęła. To może spotkamy się na Polnej. 😉

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Mikka, u mnie jest to rwa kulszowa, więc żyć się nie da. Zdarzył mi się już nawet taki ból, że straciłam władzę w lewej nodze. Wystarczyło, że trochę połaziłam przy garach w kuchni. 🙂 Nic przyjemnego.
    o to współczuje, ja nawet nie wiem co to jest ta Twoja dolegliwość , mnie po prostu boli miednica, która podobno się rozciąga i przygotowuje do porodu

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to chyba sie zle zrozumialysmy bo mnie od chodzenia nic nie boli tylko mi mega slabo i jestem wykonczona jakbym trenowala pol dnia na silowni.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    A to chyba sie zle zrozumialysmy bo mnie od chodzenia nic nie boli tylko mi mega slabo i jestem wykonczona jakbym trenowala pol dnia na silowni.
    Xgirl a może ty rzeczywiście za mało jesz i nie dostarczasz sobie odpowiednich składników a mała z Ciebie wszystko wyciąga i ona się rozwija dobrze a Tobie ciągle jest słabo, co dzisiaj zjadłaś?

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    A to chyba sie zle zrozumialysmy bo mnie od chodzenia nic nie boli tylko mi mega slabo i jestem wykonczona jakbym trenowala pol dnia na silowni.

    A to ja typowo fizyczne dolegliwości mam :D
    Ale że Ci słabo, to trochę słabo - teoretycznie na spacerku powinnaś być lepiej dotleniona. A jak staniesz to Ci sie kreci w glowie, czy cos?

  • Adria Autorytet
    Postów: 2236 1553

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    U mnie nawet chwilę przed się zaczęła. To może spotkamy się na Polnej. 😉
    Może kto wie

    qdkk3e5e17wj0gq3.png
    córka👱 Amelia 9 lat, 👱Zuzia 5 lat synek aniołek👼Kubuś 24 maj 2017 ,poronienie marzec 2018r
    Łukaszek 13 lipiec 2019r.
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zjadlam talerz grysiku, bulke z ogorkiem, wypilam latte, zjadlam drozdzowke i loda. W sumie moze szalu rzeczywiscie nie ma.. Ale wiecej i tak w siebie nie wepcham bo mi zaraz wsyzstko do gardla podchodzi. Teraz odczekac chce chwile i zjesc zupe warzywna, kupilam tez truskawki.

    Mikaja ja od chyba 3 miesiecy chodze non stop jak zadzumiona, ciagle mi slabo i zle. A wyniki wszystkie ok, morfologia ok, dziecko ok.. Chyba tak juz mam i tyle.

    W ogole w lutym i marcu bylam lacznie prawie miesiac u mamy to mozecie sobie wyobrazic jak mi dogadzala :P Zarlam az mi sie uszy trzesly i to bardzo fajne, zdrowe i wartosciowe rzeczy a i tak bylam slaba jak stara babcia. A teraz tez nie powiem, ze sobie nie dogadzam. Jak pisalam chyba tak juz mam i co zrobic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 12:54

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z was korzystała albo kupiła szczotkę na ciemieniuchę z Lullalove? Chodzi mi o coś takiego: https://lullalove.com/kategoria/szczotki/szczotka-z-naturalnego-w-osia-w-zestawie-z-mu-linow-myjk-2

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl, ja też czuję się bardzo źle - szybko się męczę, mam babciową kondycję, wszystko mnie boli i muszę się oszczędzać. Myślę, że tak po prostu znosimy ciążę. 😗 A zjadłaś więcej ode mnie (u mnie musli z jogurtem i połówką banana na śniadanie, a na drugie gruszka i parę orzechów). Przecież się nie głodzisz, tylko jesz tyle, ile potrzebujesz.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z was korzystała albo kupiła szczotkę na ciemieniuchę z Lullalove? Chodzi mi o coś takiego: https://lullalove.com/kategoria/szczotki/szczotka-z-naturalnego-w-osia-w-zestawie-z-mu-linow-myjk-2
    Ja może że 2 razy korzystałam z jakiejkolwiek szczotki dla niemowlaka. A ciemieniuche pokonałam olejem kokosowym. On jakoś magicznie ja rozpuszczal. Nawet nie trzeba było jej wyczesywac.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Ja może że 2 razy korzystałam z jakiejkolwiek szczotki dla niemowlaka. A ciemieniuche pokonałam olejem kokosowym. On jakoś magicznie ja rozpuszczal. Nawet nie trzeba było jej wyczesywac.
    A do czesania włosków czego używałaś? One się nie plączą? 🙂 Zupełnie nie mam wyobrażenia o tym, jakiej pielęgnacji może potrzebować taki maluszek.

    _Hope_ lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Xgirl, ja też czuję się bardzo źle - szybko się męczę, mam babciową kondycję, wszystko mnie boli i muszę się oszczędzać. Myślę, że tak po prostu znosimy ciążę. 😗 A zjadłaś więcej ode mnie (u mnie musli z jogurtem i połówką banana na śniadanie, a na drugie gruszka i parę orzechów). Przecież się nie głodzisz, tylko jesz tyle, ile potrzebujesz.
    No wlasnie, glodna nie chodze, co chwile cos jem.. moze powinnam wiecej warzyw jesc… ehh
    To mam to samo. Stara babcia, co chwile odpoczynek ale nawet lezenie jest meczace haha :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 13:01

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    A do czesania włosków czego używałaś? One się nie plączą? 🙂 Zupełnie nie mam wyobrażenia o tym, jakiej pielęgnacji może potrzebować taki maluszek.
    No właśnie niczego. Młoda miała trochę wlosow na całej głowie ale one były krótkie i dawały się ugłaskać. Na czubku miała długiego Irokez Ale nie pamiętam żeby się cokolwiek platalo.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    No wlasnie, glodna nie chodze, co chwile cos jem.. moze powinnam wiecej warzyw jesc… ehh
    To mam to samo. Stara babcia, co chwile odpoczynek ale nawet lezenie jest meczace haha :P
    Daj spokój, i tylko wzdychanie i marudzenie aż ma się samej siebie dość. 🤣 Ale co zrobić - przetrwamy. Myślę, że nasze córcie wynagrodzą nam wszelkie niedogodności. ❤️

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    No właśnie niczego. Młoda miała trochę wlosow na całej głowie ale one były krótkie i dawały się ugłaskać. Na czubku miała długiego Irokez Ale nie pamiętam żeby się cokolwiek platalo.
    Ok, dziękuję. Ja chyba zamówię na próbę. Najwyżej będę nią czesać uszy spaniela. 😀

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
‹‹ 1031 1032 1033 1034 1035 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ