X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Adria Autorytet
    Postów: 2236 1553

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kawusie pije

    qdkk3e5e17wj0gq3.png
    córka👱 Amelia 9 lat, 👱Zuzia 5 lat synek aniołek👼Kubuś 24 maj 2017 ,poronienie marzec 2018r
    Łukaszek 13 lipiec 2019r.
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Aga, podobno działa cuda u dzieci:
    https://lullalove.com/maslo-pszczele-do-ciala
    https://lullalove.com/maslo-do-kapieli-z-propolisem

    🙂 Chyba spróbuję.
    Emma zdania są podzielone. Moze uczulać, więc zrób najpierw próbę. Nam farmaceutka odradziła przy maluchu.

    Ja mam zamiar wypróbować przy następnym zamówieniu z Rossmanna balsam do ciała i żel do kąpieli z siemieniem lnianym od Chodakowskiej, dla Miłosza oczywiście 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2020, 10:16

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie słyszałam, że propolis może silnie uczulać. Zrobimy próbę 👍🏻

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma jak skóra Emilki ? Na co stawiasz alergia AZS , ŁZS ?

    Czytałam trochę i nawet dla lekarza niekiedy trudne to jest do oceny dlatego zalecają żeby część zmian natłuszczać a część zasuszyć i sprawdzić po czym będzie lepiej 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️


    AgaSy jak u Miłosza ?


    a31il5w.png

  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Właśnie słyszałam, że propolis może silnie uczulać. Zrobimy próbę 👍🏻
    Koniecznie daj znac jaki efekt!

    Emma_ lubi tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Emma jak skóra Emilki ? Na co stawiasz alergia AZS , ŁZS ?

    Czytałam trochę i nawet dla lekarza niekiedy trudne to jest do oceny dlatego zalecają żeby część zmian natłuszczać a część zasuszyć i sprawdzić po czym będzie lepiej 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️


    AgaSy jak u Miłosza ?
    U nas narazie jest ładnie ale to zasługa sterydu i antybiotyku. Teraz kontynuujemy leczenie Protopiciem, jeszcze tydzień i będziemy z niego powoli schodzić. A jak Twoja mała?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2020, 10:41

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas pojawiło się dużo suchych plam po drożdżach 😫😫😫 a tak się cieszyłam jak upiekłam sama żytni chleb . Lena ma też uczulenie na pszenicę, bmk, soję, jajka .........

    Na zakwasie nie dam rady piec chleba bo nie mam warunków żeby trzymać zakwas w 30C przez 6 dni a w piekarni już nie pieką więc dodatkowa załamka z moją dietą 😖😖😖
    W Norwegii trudno dostać inny makaron niż z pszenicy , kasz też się nie kupi także bardzo kiepsko ...........


    a31il5w.png

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSy Miłosz ma zmiany tylko na buzi ?

    Lena ma na rączkach i pleckach .


    a31il5w.png

  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieee kochana, Miłosz ma zmiany na całym ciele oprócz pleców i okolicy pieluszkowej. Najgorzej jest na buzi, fakt. Ale ma mocno zapalona szyję, brzydkie ręce i nogi.
    Glowa do góry, pocieszające jest to, że z czasem nabierze tolerancji na większość produktów, jak nie na wszystkie i będzie tylko lepiej 🙂. Ty albo tata Lenki jesteście alergikami?

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojej zdiagnozowano AZS, zrobilam testy na nietolerancje, ktore w sumie nic nie wykazaly, niby wszystko ok🤷🏻‍♀️ Odkad smaruje emolientem jest dobrze. Ale u nas raczej lekka postac. Czekam az to minie, podobno u wiekszosci przechodzi. No i rzeczywiscie kazdy lekarz mowi co innego, wiele rzeczy trzeba samemu wyprobowac.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu maluchowi ostatnio zrobiły się czerwone poliki takie dwa okrągłe placki.Zastanawiam się od czego.Uwielbia spać w ciągu dnia na balkonie-może słońce albo wiatr.Z rzeczy do jedzenia to może białko jajka.I jeszcze zrezygnowałam z gotowania na wodzie mineralnej na rzecz kranówki.Poliki są taki już trzeci dzień.Jak sprawdzić co to?Wcześniej problemów nie mieliśmy.

  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia, xgirl, podajecie dziewczynkom probiotyki?

    Gwziado chyba nie ma jak sprawdzić, tylko metoda eliminacji. Może być, że od słońca.

    Niebieska Gwiazda lubi tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno czerwone policzki moga byc od zebow tak?
    Moja tez ma czwrwone i takie troche szorstkawe... Na ciele jak posmaruje rmolientem to wszystko schodzi ale z policzkow nie🤷🏻‍♀️

    Aga nie. Co polecasz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2020, 12:39

    Niebieska Gwiazda lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Latopic dla dzieci uczulonych na mleko, albo Vivomixx. Często czytam o jakimś zielonym Narine, ponoć też dobry, ale ja go nie znam.

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSy oboje z mężem nie jesteśmy alergikami . Co do probiotyku w Norwegii jest tylko BioGaia u Leny się nie sprawdził - ból brzucha więc jej nie podaje . Nikt nam też nie może wysłać z Polski bo sprowadzanie leków do Norwegii jest zabronione 😔😔😔

    a31il5w.png

  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    AgaSy oboje z mężem nie jesteśmy alergikami . Co do probiotyku w Norwegii jest tylko BioGaia u Leny się nie sprawdził - ból brzucha więc jej nie podaje . Nikt nam też nie może wysłać z Polski bo sprowadzanie leków do Norwegii jest zabronione 😔😔😔
    Kurcze szkoda 😔. A to, że nie jesteście alergikami to super, większe szanse, że Lena zaraz wyrośnie 🙂. Mojemu starszemu synowi wszystko przeszło po roczku, dziś może jeść wszystko i myć się wszystkim 😁

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    U Nas pojawiło się dużo suchych plam po drożdżach 😫😫😫 a tak się cieszyłam jak upiekłam sama żytni chleb . Lena ma też uczulenie na pszenicę, bmk, soję, jajka .........

    Na zakwasie nie dam rady piec chleba bo nie mam warunków żeby trzymać zakwas w 30C przez 6 dni a w piekarni już nie pieką więc dodatkowa załamka z moją dietą 😖😖😖
    W Norwegii trudno dostać inny makaron niż z pszenicy , kasz też się nie kupi także bardzo kiepsko ...........
    Ojeju Alisia współczuję bardzo! A jak radzą sobie z takimi problemami norweskie mamy alergików? Może mają jakieś fora internetowa/grupy na fejsie w których sobie doradzają gdzie co kupic i co jeść? Problem nietolerancji pokarmowych pojawia się przeciez i w Norwegii. Biedna.

    Miłosz, Emilka i Florka kciukaski za stałą poprawę.

    Gwiazdo niestety nie pomogę, bo się nie znam. Ale z grona winowajcow plam wylaczylabym wodę z kranu.

    Kinga... Jednoczę się w bólu. Koszmarno-koszmarna noc. Dalej jestem nieprzytomna. Ssanie co 15 minut. Zaczynam żałować, że tak szybko odstawilismy smoczek. Robię zamówienie do rosska, kupię kaszke jakąś i spróbuje podawać na noc. No to spanie, a raczej niespanie to jest jakiś dramat. Czy to mozliwe, że byłoby lepiej gdyby Ala miała tylko jedną drzemkę dziennie? Może za dużo śpi w dzień?

    Niebieska Gwiazda lubi tę wiadomość

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm tylko jaką tę kaszkę? Mleczną, bezmleczną? No bo, że bez cukru i z prostym składem to jasne. Te bezmleczne to można podawać na wodzie czy będę musiała specjalnie odciagac mleko?

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • Lullaby Autorytet
    Postów: 1562 1354

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymuś dzisiaj kończy 9 miesięcy🎈🎉🎁😁

    KasiaLukasia, Aniamania, mikka86, kinga27.30, Eja, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    0FDyp1.png
    82bip1.png
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 2 kwietnia 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia wrote:
    Hmm tylko jaką tę kaszkę? Mleczną, bezmleczną? No bo, że bez cukru i z prostym składem to jasne. Te bezmleczne to można podawać na wodzie czy będę musiała specjalnie odciagac mleko?
    Ala nie ma chyba uczulenia na białko mleka nie? To może być mleczna, będzie bardziej treściwa. A bezmleczna możesz spokojnie zrobić na wodzie tylko dodaj odrobinkę oleju jako nośnika dla witamin z kaszy czy owoców jeśli dodasz.

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
‹‹ 3326 3327 3328 3329 3330 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ