X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo się uwstecznia przy tamtych dzieciach🤦‍♀️Jak miał rok to go przenieśli do 2 latków, teraz ma iść do grupy 2,5 - 3.I nie wiem co dalej? Jak będzie miał 2,5 do do przedszkola go wywalą? W sumie córka też w tym wieku poszła do przedszkola i żyje no ale ten...

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola jak to jest?Jeśli miał rok i przenieśli go do dwulatków to teraz jak ma dwa to tamte dzieci mają trzy.To dlaczego chcą go przenosić i gdzie?

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On wrócił do pierwszej grupy w październiku.
    Poszedł do żłobka w sierpniu, kiedy nie wystartowala najmłodsza grupa(rok się zaczyna od września) , więc chodził ze starszymi, później poszedł do tej pierwszej. Później jakoś go wyratowałam przed przeniesieniem, ale ta jego podzielili na dwie grupy,dokoptowali więcej dzieci bo miasto uruchomiło dodatkowe miejsca. Podział był na tych malutkich co nawet nie siedzą same i tych samodzielnych. Pomieszali , z dwulatkami. Ale było okej, z tym że właśnie tam się uwstecznia. I chcą go dać, z tego co mi się wydaje, do tych 2,5-3,bo tam się miejsce zwolniło właśnie. Jedne jedyne.tylko szkoda że nikt nawet nie zadzwoli, nic nie napisali tylko stary się na korytarzu przypadkiem dowiedział.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2021, 13:58

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego piszę że to 3 przeniesienia w 8 miesiący

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to rzeczywiście kiepsko.Dużo stresu dla malucha.

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się zastanawiam jakim cudem one go tam widzą. Ostatnio wrzucili foty że starszych grup, jak dzieci robiły sobie takie opaski z żabkami, na pierwszy dzień wiosny. I udawali żabki. I teraz tak myślę że jakby on tam był to by zeżarł ta opaskę i kręciłby się jak smród po gaciach, bo by nie skumał zabawy w żabki, tzn ze ma ja udawać. No gdzie🤦‍♀️

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć i czołem! Melduję, iż tak jak nie chcieliśmy poznać płci aż do porodu, tak na polowkowych mym oczom ukazał się niespodziewanie mały pindolek 😆 Także spodziewam się drugiego syna 🥰
    Wczoraj zadzwoniła do mnie dyrektorka żłobka i przedszkola z propozycją, by od września dac już Mikołaja do przedszkola, bo jest taki dosyć "do przodu". Myślę,że to niezły pomysł, ale poprosiłam jeszcze o ocenę psychologiczną Mikołaja, która ma być wystawiona do końca tygodnia. Także trzymajcie kciuki 😃 Dziwię się Karola, że Stasia przenoszą bez wiedzy rodzica. Nie sądziłam, że gdziekolwiek takie rzeczy się dzieją. U nas każda zmiana musi odbyć się za wiedzą i zgodą rodzica. Dziwny masz jakiś ten żłobek..
    Ponadto zapisałam Izę na piłkę nożną dla 3/4 latkow z zastrzeżeniem, że będzie również po boisku paletal się niespełna 2-latek, z którym nie mam co zrobić na czas "treningu". Efekt jest taki, że po zajęciach próbnych Mikołaj został wcielony do drużyny 😆 Radzi sobie naprawdę dobrze poza momentami gdy leży krzyżem na boisku, bo akurat czego nie chce zrobić, a i Iza jest dzięki jego obecności dużo odwazniejsza. Ogólnie zabawa jest przednia 😆 Zwykle tam jednym dzieckiem zajmuje się dwójka rodziców, natomiast ja jestem jedna na dwójkę dzieci i do tego w ciąży, ale jak widać jak się chce to wszystko można 😁 Wprawdzie dzisiaj był z nami stary, ale powiedział, że więcej nie przyjdzie i że tego się nie da ogarnąć nawet we dwójkę 🤣
    Karola co do udawania żabek i tym podobnych, jeśli zrobicie Stachowi szybko rodzeństwo, to gwarantuję Ci, że to drugie w jego wieku doskonale będzie kumalo o co chodzi 😅 Jest dla mnie niesamowite jak szybko i jak dużo młodsze dziecko uczy się od starszego 😊

    KasiaLukasia, anngelikamartaa lubią tę wiadomość

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4843 3994

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja szybko coś skrobnę zanim mnie znowu na pół roku wyloguje😂

    Mikka86,Xgirl, KasiaLukasia dziękuję za miłe komentarze co do Zosi 😉

    Xgirl Zosia jest podobna do samej siebie-raczej bardziej do starego niż do mnie ale ponoć synowie często są podobni do matek także liczę na to, że syn będzie bardziej przypominał mnie😂 Ci do mowy, to moja Zosia coś tam mówi. Jej najdłuższe zdanie to "tata/mama gdzie jest elmo" 😂

    KasiaLukasia piękny masz ten brzuszek😊 Pewnie już większy 😉 Mi też baaardzo szybko w tej ciąży wyszedł brzuch ale ponoć to norma. Ruchy czuję już od dawna i łożysko mam tym razem na tylnej ścianie,więc czuję wyraźnie.Pępek mi już nawet wyszedł, co mnie zszokowało bo z córką to po 30tc dopiero😧 Chyba muszę się przygotować na rozstępy...
    Czuję się dobrze, syn ułożony główkowo na razie.Polowkowe wyszły dobrze, więc odetchnęłam trochę 😊

    Mikka86 jaki Ksawery śliczny blondasek 😁 Słodziak z niego naprawdę. Co do jedzenia, to moja Zosia jest niemal wszystkożerna i wpieprza tyle, że się w głowie nie mieści 🤦🏼‍♀️ Nie daje sobie obciąć paznokci-jedyna opcja to na śpiocha.Z grzywki to ma już prawie zygzag, bo też na widok nożyczek jest pisk🙈 Mycie głowy podczas kąpieli to też horror i jestem ciekawa, czy to się kiedyś skończy 🤷🏼‍♀️

    Jaszczurek cieszę się, że wszystko u Was pięknie i czujesz się spełniona 😊 Dzieciaki prześliczne 😁

    Casjopea gratuluję drugiego syna 😃

    Danii ojj ale mieliście przeżycia 😒 Strasznie współczuję tego stresu, jaki musieliście przejść. Jak to dobrze, że wszystko już ok🙏🏻

    Drobinka91 jaki Oluś jest duży i śliczny 😊 Zdrowia dla Was 😌

    Kamsza to co w niedzielę rodzisz 😜 W kontakcie cały czas 😁Trzymam kciuki 😘

    Pozdrawiam wszystkie matki 😁

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laaaady! Kopa lat! Super, że wszystko u Was dobrze 😗 Ja się właśnie zbieram na krzywą cukrową. Nie cierpię tego badania. Już przesuwałam i odwoływałam, dziś więc nie ma bata, muszę iść...
    Ja również obcinam Ali paznokcie jak śpi. Na jawie też docinam, jest nauczona, ale ma taki motor w tyłku, że musiałabym się bardzo spieszyć zanim odbiegnie w siną dal, więc dla wlasnej wygody wolę to robić jak śpi. Z myciem włosów za to dramat. Ryki, wrzaski, zawsze mam w tyle głowy, że zaraz jakiś sąsiad wezwie policję 🙄
    7a5a13b09960.jpg

    anngelikamartaa, mikka86, Lady_Dior lubią tę wiadomość

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo gratuluję drugiego synka!!! Męskie rozdanie w tej turze 🤣🙃

    Casjopea lubi tę wiadomość

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo wiedzialam ze będzie syn😅Wisisz mi kasę za wróżbę 😅
    No ten żłobek jest zajebany. Tzn w pewnych kwestiach. Oni uznali, że poinformują nas pod koniec kwietnia, i wyślą decyzję i uzasadnienie mailem. Ale wiemy to bo opiekunka się wygadała, myślała że już wiemy. Także ten.
    Co do zabaw jednego z drugim to nie jest dla mnie argument żeby mieć teraz dziecko. Czasy są okropne.
    A Mikołaj już nie nosi pieluch że biorą go do przedszkola? U nas to nie wezmą jak wali w pampka, więc się domyślam że o grania bez.

  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo gratuluję synka 💙

    Casjopea lubi tę wiadomość

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola3xJ:D wrote:
    Casjo wiedzialam ze będzie syn😅Wisisz mi kasę za wróżbę 😅
    No ten żłobek jest zajebany. Tzn w pewnych kwestiach. Oni uznali, że poinformują nas pod koniec kwietnia, i wyślą decyzję i uzasadnienie mailem. Ale wiemy to bo opiekunka się wygadała, myślała że już wiemy. Także ten.
    Co do zabaw jednego z drugim to nie jest dla mnie argument żeby mieć teraz dziecko. Czasy są okropne.
    A Mikołaj już nie nosi pieluch że biorą go do przedszkola? U nas to nie wezmą jak wali w pampka, więc się domyślam że o grania bez.
    Ale ja nie szukam dla Ciebie argumentów, żeby mieć dziecko 😆 Czasy kijowe, ale innych nie mamy i długo innych mieć niestety nie będziemy 😔

    Nie Ty jedna prorokowalas syna 😅 Nie wiem dlaczego miałam z początku przeczucie, że będzie dziewucha 🤷‍♀️

    Mikołaj chodzi w pampku jeszcze, ja jestem zdecydowanie z tych leniwych w kwestii odpieluchowania. Sam woła co jakiś czas siku i wtedy robi na kibelek oraz gdy już walnie klocka do pieluchy to idzie do łazienki wołając, że kupa. Także odpieluchowanie powinno pójść sprawnie. No i nasze przedszkole absolutnie tu nie robi problemu.
    Karola nie myślałaś, żeby może zmienić żłobek?

    Lady fajnie, że u Ciebie ok :)

    KasiaLukasia dzięki 😀 Współczuję krzywej 🤢🤮 Ja pewnie dam się położyć do szpitala na tę okoliczność. Książka, Netflix i cały dzień w łóżku.. Czego chcieć więcej 😆

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelikamarta co u Ciebie? Mikaja jak żyjesz? 🙃

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo gratuluję drugiego syna,my tu przecie wszyscy wiedzieli, że chłop będzie 😛 Ale biedna Iza, będzie zdominowana 😆, chyba nie pocieszona,co??

    Casjopea lubi tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka a Ty kiedy i gdzie dajesz Ksawerego? Jak skończy 3 lata to do przedszkola czy inaczej?

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Casjo gratuluję drugiego syna,my tu przecie wszyscy wiedzieli, że chłop będzie 😛 Ale biedna Iza, będzie zdominowana 😆, chyba nie pocieszona,co??
    Gdy spytałam co woli, małego brata czy siostrę, to powiedziała, że siostrę 😛 Ale później powiedziała, że mały braciszek też może być 🥰

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo na luzie, może 4 będzie dziewczynką. Pędzie po równo.

    xgirl lubi tę wiadomość

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola3xJ:D wrote:
    Bo się uwstecznia przy tamtych dzieciach🤦‍♀️Jak miał rok to go przenieśli do 2 latków, teraz ma iść do grupy 2,5 - 3.I nie wiem co dalej? Jak będzie miał 2,5 do do przedszkola go wywalą? W sumie córka też w tym wieku poszła do przedszkola i żyje no ale ten...
    Co to za pomysly zeby co pol roku do innej grupy lazic😶 Dla dziecka to mega stres.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola3xJ:D wrote:
    Casjo na luzie, może 4 będzie dziewczynką. Pędzie po równo.
    Stary też tak mówi. Że jak chłopak to jeszcze nie kończymy produkcji 😅 Ale tym razem ja zdecydowanie odpuszczam. Serio już wystarczy 😉

‹‹ 3506 3507 3508 3509 3510 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ