X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Lolla Autorytet
    Postów: 364 715

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny. Czyli lada dzień ruszam na glukozę.

    Współczuję sytuacji jakie Was spotkały. Niestety niektórzy ludzie nie mają podstaw grzeczności i wyobraźni. Kierują się tylko własną wygodą.

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia wrote:
    No właśnie! Bezczelny! Ja naprawdę się nie oszczędzam. Remontuję teraz mieszkanie, sama maluję, tapetuję, jak trzeba wiercę w ścianach. Moja ciąża jest na szczęście zdrowa, a ja robię to, kiedy czuję się na siłach i kiedy mam ochotę. Ale jak czuję się słabo, to mam święte prawo tak się czuć, położyć się i odpoczywać. A już faceci, którzy mają czelność w ogóle się wypowiadać, że coś "musimy, bo ktośtam coś kiedyś robił" to totalnie mnie wnerwiają. Jak im nie wstyd? Że chłop sam się chwali, że w niczym nie pomagał ciężarnej żonie i dała radę. I to ma być przykład dla narodu. Niepojęte. Wstyd.
    Robisz to, na co masz ochotę i tyle, na ile pozwala ci twoje samopoczucie. Nikt nie może od ciebie wymagać, żebyś robiła coś, co przekracza twoje możliwości w tym stanie. Takie twoje święte prawo w ciąży. Zresztą od niecieżarnej też nie powinno się oczekiwać, że będzie wnosić chłopu siatki z zakupami albo znosić z nim meble. 😅 Może jeszcze jego samego gdzieś podrzucić na plecach... Ja już zauważyłam, że najwięcej do powiedzenia w temacie ciąży mają faceci (którzy tego nie przeżyli i nie przeżyją) i stare baby (które to przeżyły czterdzieści lat temu i już zapomniały jak to jest).

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na szczęście też mam zdrową ciążę i się nie muszę oszczędzać, ale bardzo współczuję tym, które muszą, bo chyba bym zwyczajnie nie umiała, zwłaszcza że każdy wokół zdaje się oczekiwać, że będziesz na pełnych obrotach, a i ja nie lubię prosić o pomoc w podniesieniu czegoś itp. A co do wkurwa, to chyba taki tydzień, bo ja wczoraj też dostałam takiego wścieku na wiadomość na grupie od współpracownika, że normalnie czułam jak mi krew tętni w żyłach. Ja ogólnie jestem bardzo spokojną i wyluzowaną osobą, ale hormony od jakiegoś czasu nieźle mi podbijają irytację, złość i tym podobne, trzy razy bardziej intensywnie odczuwam.

    KasiaLukasia, LidziA89 lubią tę wiadomość

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie, co jeszcze mi hormony zrobiły? Dziury w mózgu. Od paru dni zapominam o zastrzyku. Dziś miałam 8h opóźnienia... Ostatnio zapomniałam też nakarmić psa i bidulka czekała pół dnia, kręciła się przy miskach, szczekała na mnie, a ja nic! Już ustawiłam przypomnienia w telefonie, ale to chyba początki demencji ciążowej. 😀

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma brakuje mi teraz serduszka na forum. "Lubię" to za mało ;) Serduszko <3 dla Ciebie.

    I zen... Niech się wszyscy ugryzą ze swoimi radami i racjami.


    Oprócz Was :D Wasze rady zawsze w cenie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 16:54

    Emma_, Drobinka91, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • Messy92 Autorytet
    Postów: 316 169

    Wysłany: 18 marca 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    zrob dzień przed wizyta czyli 24t1d to będzie 25 :P

    Chętnie ale ha na wyniki muszę czekać u siebie , mam na drugi dzień dopiero więc niestety :p

    qskyyx8d10137q6y.png
    zem33e5e95i14u8v.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 18 marca 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj jakas taka zle sie czujaca. Wczoraj zwymiotowalam caly obiad i musialam zjesc drugi raz obiad ze wzgledu na cukry. Bylam w teatrze na Pilotach (bardzo polecam), ale tez sie wkurzylam.

    Poszlam do wc w przerwie, juz mnie bolal pecherz, kolejka ogromna z 30 bab. No, ale dostalam do swojej tury, po czym ktos mowi "ojej tam kobieta w ciazy, trzeba ja puscic" myslalam, ze p********* :) ale kobieta chyba sie nie zdecydowala, bo ja nie ogladajac sie szybko polecialam do kabiny. Nie moja wina, ze jeszcze po mnie nie widac, a w za luzniej bluzce to juz w ogole ;p Ale juz bylam gotowa do awantury ;)
    A dzisiaj cos mnie pobolewaja plecy, rwa mnie biodra i pachwiny. Troche po sikaniu czuje dyskomfort i nie wiem czy to nie od jakiejs infekcji ;/ jutro ide zrobic badanie krwi i moczu. myslicie, zeby robic posiew czy dopiero jak cos wyjdzie w ogolnym?
    Swoja droga dziecko z szyjki sobie zrobilo niezla zabawke, kopie czy sie odbija, az zwariowac mozna. Moze to od tego ten dyskomfort?

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 18 marca 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulli88 wrote:
    Dziś dzień prawdy. Trzymajcie kciuki od 17:40. Zobaczymy co doktor powie po usg. Teraz czeka. Aż młody wstanie z drzemki i lecę do szkoły bo córka zapomniała mazakow na zajecia. Później szybki prysznic i ruszamy do Olsztyna (przy okazji wózki podwójne chcemy zobaczyć i Wojtka przymierzyć który dla niego będzie wygodny

    Ullis, jak tam? Chyba, ze pisalas, a ja przeoczylam?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tka__aa miałam podobna sytuacje w sobotę w operze. Na przerwie mega kolejka do wc dużo kobiet po 50 tce oczywiście widząc mnie odwracaly wzrok bo akurat po mnie widać ciąże. Jak już myślałam że się posikam bo cierpliwie czekalam na swoja kolej to jedynie mloda dziewczyna zaproponowała mi zebym przeszla przed nia. Oczywiście skorzystalam bo już nie mogłam wytrzymac ale zal mi się zrobiło tej dziewczyny jak zobaczyłam z jaka irytacja te baby się na nia patrzą. Co za świat przecież większość z nich też byla kiedyś w ciąży mam nadzieję że ja bede pamiętać jak to jest ;)
    KarolaJJJ mam nadzieję że u Ciebie już sytuacja się uspokoila Ulli daj znać co u Ciebie.
    Emma mi niestety tez się robia dziury w mozgu zapominam o wszystkim ;)

  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 19 marca 2019, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj nie miałam już sił pisać bo wróciliśmy po 22. Z cewka nerwowa jest w porządku. MAŁY waży 386gram i ewidentnie siusiak nie odpadł. Ma jakiś szmery na serduszku do kontroli w 31 tygodniu. Lekarz kazał się nie przejmować na razie bo ponoć na tym etapie się zdarza tym bardziej że ewidentnej wady serca nie widać

    ines., Emma_, KasiaLukasia, Eluska, Sylka135, poliś, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 19 marca 2019, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ullis, to dobrze :)
    Ja wlasnie czekam pzed gabinetem zabiegowym i jakas wystraszona jeste., bo sie okazalo ze mam zrobic badania na parowirus i bojr sie juz wyniku :/
    poza tym 30 minut temu w domu cukier mialam 91 na czczo a teraz zrobilam przed gabinetem i 120 :O mam nadzieje, ze to efekt brudnego palca

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Ullis, to dobrze :)
    Ja wlasnie czekam pzed gabinetem zabiegowym i jakas wystraszona jeste., bo sie okazalo ze mam zrobic badania na parowirus i bojr sie juz wyniku :/
    poza tym 30 minut temu w domu cukier mialam 91 na czczo a teraz zrobilam przed gabinetem i 120 :O mam nadzieje, ze to efekt brudnego palca
    Co to za parwowirus? Podejrzewają, że przeszłaś jakąś infekcję?

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Wiecie, co jeszcze mi hormony zrobiły? Dziury w mózgu. Od paru dni zapominam o zastrzyku. Dziś miałam 8h opóźnienia... Ostatnio zapomniałam też nakarmić psa i bidulka czekała pół dnia, kręciła się przy miskach, szczekała na mnie, a ja nic! Już ustawiłam przypomnienia w telefonie, ale to chyba początki demencji ciążowej. 😀

    To jest udowodniony fakt, że w ciąży kobiecie zmienia się 'struktura' mózgu. W sesnie zanikają pewne połączenia nerwowe, żeby ustapić miejsca nowym, matczynym :P Mnie to zostało :P Także spoko - wszystko z Tobą ok :D

    Emma_ lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki!

    Byli u nas znajomi 3 dni więc totalne odcięcie od internetu - i dobrze!
    Witam się w 25T3D :D Ja sie pytam - kiedy to leci ?!

    kinga27.30 lubi tę wiadomość

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Co to za parwowirus? Podejrzewają, że przeszłaś jakąś infekcję?

    Wiesz co, w sumie to wyszlo tak przez przypadek, bo rozmawialam z ginekologiem o przedszkolu, w ktoorgm pracuje i powiedzialam, ze dzieci teraz choruja na bostonke (ja coprawda o 6tc nie pracuje), no i on zaproponowal, zeby zrobic przeciwciala ( co kosztuje 175 zl). A wczoraj, przez przypadek naczytalam sie o przedwczesnych porodach, ktore zakonczyly sie niefajnje i tam dziewczyny napos

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cd:
    i tam dziewczyny napisaly, ze wlasnie to przez tego wirusa parwocostam. I dzis sie zorientowalam, ze to na to to badanie jak bylam w przychodni i sie zestresowalam. A na wynik czeka sie 14 dni w ogole.

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Hej kobietki!

    Byli u nas znajomi 3 dni więc totalne odcięcie od internetu - i dobrze!
    Witam się w 25T3D :D Ja sie pytam - kiedy to leci ?!


    Gratuluje. u mnie dzis 22 t 0 d i mam wrazenie, ze czas stanal w miejscu ;p

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! Ja chciałam tylko powiedzieć że Rysio wczoraj dostał od cioteczek z ovf moje pierwsze skarby od mamyginekolog i te rzeczy są super jakości! Więc rożek i otulacze mogę również odfajkowac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 09:08

    LidziA89, ines., Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja dzisiaj godzinę i dziesięć minut spędziłam w kolejce w labo. Masakra,a specjalnie poszłam we wtorek bo myślałam,że to w poniedziałek po weekendzie będzie najwięcej ludzi,a tu dupaaa

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka, ja dzisiaj podobnie się w autobusie rozczarowałam. Zwykle najgorzej jest w poniedziałek, a tymczasem taka "niespodzianka", ludzi tłumy po prostu.

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
‹‹ 696 697 698 699 700 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ