X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 13 maja 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi to tak wszystko wisi... Czy wygodne czy nie, czy ladne czy nie .. mam wszyyyyystkooooo gdzieeees. Nie chce mi sie o tym nawet myslec, bede robic jak mi kaza w szpitalu.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 13 maja 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze mam teraz ostatnie przejawy tego, zeby jakos wygladac, ale jezdze do pracy i to mnie trzyma. Maluje sie, mam czyste swieze ubrania, wyprasowane :D Jednak juz mi coraz ciezej.
    Teraz bylam 40 minut na spacerze i caly czas obracalam jadaczka do mamy :P Jestem z siebie dumna. Podbrzusze ciagnelo cala droge od obciazenia, ale czuje sie super po takim spacerze :)

    Napisala do mnie czeszka albo slowaczka, ktora ma torta mojemu synkowi na urodziny piec i podoba mi sie to tworzenie polskiego :D Podejrzewam, ze ja pewnie nieraz brzmie tak tutaj jesli chodzi o angielski :D

    "Ahoj pisem ci bo mam zmiane,v piontek rano ide na holiday 31-2.6 jak chces moge zrobic torta ale ve cvartek viecorem potrzebny odbiur" bledy czy nie - czlowiek sie dogada i tak :)

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 13 maja 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl widze ze masz apogeum srania w gacie i wyjebki jednocześnie 😂ale wiesz,lepiej po cc czuć sie ja mała kupa gówna niż jak duża kupa gówna wiec fajnie jest miec wygodne rzeczy
    Ja jestem bardzo ciekawa ile moj mały urósł w ciagu tygodnia bo czuje ze znowu ma wiecej siły.Jutro sie dowiem.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 13 maja 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz nosicie swoją bieliznę z przed ciąży czy już nie? Na mnie moja z przed ciąży jest za mała,nawet majtki co świadczy o tym, że nieźle urosło mi dupsko

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest to, że ja np musialam miec po cc hiper wysokie majty - takie az do pepka, bo tak mnie podrazniala blizna - mimo, ze opatrunek mialam itd. I te siateczkowe mi spadaly na blizne wiec szybko je w pizdu wywalilam. W zasadzie do dzis juz takie musze miec, bo jak mi gumka idzie po bliznie, to mnie to strasznie drazni, ale liczylam sie z tym, bo to niestety przeciete wszystko i to czucie jest jakie jest - a raczej go nie ma. I jest takie wkurzające odrętwienie tam.

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja a jak ciezko sie dogadac z polakiem ktory używa polinglisza🙄 Ja bylam w Uk 2 lata ale mam cieżko z językiem. Mam blokade i tyle. Albo jestem zwyczajnie głupia,czasem mi bardzo wstyd bo wszyscy młodzi znaja angielski tak dobrze a ja ledwo ledwo

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jutro mam wizytę po 6 tygodniach

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Xgirl widze ze masz apogeum srania w gacie i wyjebki jednocześnie 😂ale wiesz,lepiej po cc czuć sie ja mała kupa gówna niż jak duża kupa gówna wiec fajnie jest miec wygodne rzeczy
    Ja jestem bardzo ciekawa ile moj mały urósł w ciagu tygodnia bo czuje ze znowu ma wiecej siły.Jutro sie dowiem.
    Dobrze to ujelas ;) Nawet sobie sama z tego sprawy nie zdawalam.

    Tez zawsze jestem ciekawa, dawaj znac😍

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Mikaja a jak ciezko sie dogadac z polakiem ktory używa polinglisza🙄 Ja bylam w Uk 2 lata ale mam cieżko z językiem. Mam blokade i tyle. Albo jestem zwyczajnie głupia,czasem mi bardzo wstyd bo wszyscy młodzi znaja angielski tak dobrze a ja ledwo ledwo

    Mnie ponglisz wkurza - w sensie jak slucham, ze ktos wynajmuje flata z gardenem albo ma pejslipy, szifty albo jedzie na 'holideja'. To jak juz uzywasz tego holiday, to chociaz wymow to poprawnie, czyli nie 'holidej' a 'holydej' - tam jest takie i lamane na y a nie czyste i jak w pisowni :P
    Uzywaja tego i sa taaacy madrzy wsrod swoich, a jak potem przyjdzie do banku czy do lekarza, to tlumaczy szukaja :P Ja tam przyznam, ze jestem mocno wymagajaca w tym temacie na niekorzysc ludzi czesto i siebie samej zarazem, bo nie wyobrazam sobie sama tu mieszkac i nie znac komunikatywnie jezyka. Potrafie wszystko tu ogarnac, lacznie z terminologia medyczna, finansowa itd, bo wszelkie sprawy zalatwialam od poczatku ja, nie maz.
    Stad wlasnie zyje tu a nie np. w Niemczech - ja bym chetnie wyemigrowlaa do Niemiec, ale wlasnie brak jezyka mnie hamuje. Bo o ile w mojej branzy spokojnie moge pracowac po angielsku - nawet mialam 2 razy oferty z Niemiec wlasnie i praca po angielsku - o tyle no trzeba jeszcze poza praca zyc, isc do sklepu, do lekarza itd :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2019, 14:07

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja ja juz jakis czas temu kupilam sobie kilka par takich wysokich majciochow bo cos kiedys pisalas, ze takie sa fajne po cc. Wiec jak cos to nie bede skazana na te jednorazowki w szpitalu jak co.

    Karola tez sie baaaaardzo dlugo wstydzilam po niemiecku gadac, dzis czasem tez mam takie momenty ale staram sie nie dac poznac, ze sie wstydze.. a mowie bardzo dobrze, wiec bez sensu troche, chyba sporo ludzi tak ma.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ja jeszcze mam teraz ostatnie przejawy tego, zeby jakos wygladac, ale jezdze do pracy i to mnie trzyma. Maluje sie, mam czyste swieze ubrania, wyprasowane :D Jednak juz mi coraz ciezej.
    Teraz bylam 40 minut na spacerze i caly czas obracalam jadaczka do mamy :P Jestem z siebie dumna. Podbrzusze ciagnelo cala droge od obciazenia, ale czuje sie super po takim spacerze :)
    No właśnie, też chodzę do pracy więc chcę jakoś wyglądać mimo wszystko,ale nawet jak mam wolne a wychodzę z domu to także lubię być ogarnięta, dużo rzeczy już mi ciężko robić albo zwyczajnie mi się nie chce ale robię to na siłę i później jestem z siebie dumna , że dałam radę 😅

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Mikaja ja juz jakis czas temu kupilam sobie kilka par takich wysokich majciochow bo cos kiedys pisalas, ze takie sa fajne po cc. Wiec jak cos to nie bede skazana na te jednorazowki w szpitalu jak co.

    Karola tez sie baaaaardzo dlugo wstydzilam po niemiecku gadac, dzis czasem tez mam takie momenty ale staram sie nie dac poznac, ze sie wstydze.. a mowie bardzo dobrze, wiec bez sensu troche, chyba sporo ludzi tak ma.

    Tez tak mam - 6 lat tutaj, a blokada czasem mi sie wlaczy.
    Mam jedna taka babeczke w pracy, ktora mnie ostatnio non stop wpedza w gorsze poczucie wartosci. Gadamy czasem o pierdolach i mowie, ze z czyms mialam kiedys problem, a ona wiecznie sie mnie pyta czy to przez 'bariere jezykowa' i mam ochote jej juz jebnac :P
    Przez to serio zaczelam sie przy niej jąkać. Ostatnoi bylysmy w przerwie po kawe i wzielam goraca kawe, a zawazylam, ze maja mrozone i probowlaam jej 5 razy powiedziec, ze zaluje, ze nie wzielam mrozonej :D Inna sprawa, ze te przerypane zdania warunkowe nigdy nie byly moja domena :D

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No takie wrzucanie angielskich slow jest mega wiesniackie, nie znosze tego :D Czasem jak rozmawiam ze znajomymi Polakami to powiem cos po niem ale tylko wtedy jak zapomne jak to bylo po polsku bo takie cos sie zdarza i to dosc czesto, ale to nie jest na zasadzie chwalenia sie.

    Wlasnie najsmieszniejsi sa tacy co sie dogadac nie umieja ale kozakuja przy innych Polakach, ze wymalowali livingrum albo ze stoja w trafiku (moja walnieta ciotka z USA co pol zdania po ang sklecic nie moze ale takie slowka wrzuca co chwile jak z nami gada:D ).

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A juz wiocha ze mna jest jak jestem w Polsce i sie zapomne, wchodze gdzies i GUTEN TAG :D :D :D

    Albo ostatnio zaczynam z moja mama gadac a ona, ze o co mi chodzi i dopiero po chwili sie skapnelam, ze do niej po niemiecku nawijam :D Mnostwo mam takich historii ale ja duzo mowie w ciagu dnia po niem i czasem mi sie miesza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2019, 14:16

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w stanie powiedzieć, o co mi chodzi i po angielsku i po niemiecku, ale żeby zrozumieć, co do mnie mówią, to już kiepsko. Chyba, że mówią powoli i gestykulują, to jakoś dawałam radę. A tekst pisany jest dla mnie najwygodniejszy 😂

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zawsze imponuje jak ktos z innego kraju stara sie mowic po polsku. Nie wazne ze kaleczy i duka ledwo ledwo,zawsze ma szacunek u mnie za to ze sie stara. Ja w Uk jak typowy polaczek....miedzy polakami w chacie,w pracy,w sklepie,ten angielski jakoś mi uciekł tam. Jak mialam z kims rozmawiac to rzadko mnie rozumieli,mi ze strasu sie gardło zaciskało. Taka dupa wołowa ze mnie. W pewnym momencie nawet przestalam tam jeździc w odwiedziny (boje sie latać- żona pilota😂) bo mi wstyd ze sie dogac nie umiem

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz zawsze probuje po polsku. ''Poprosiem kafa z mlekiem'' i kazda kelnerka usmiech od ucha do ucha i ''oooo'' a ten sie cieszy :D :D

    mikaja lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahah 😅

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl ja mam tak, ze w piatki juz czesto odpowiadam do ludzi w pracy po polsku - z przemeczenia po calym tygodniu po prostu :D niektorzy sie smieja juz ze mnie i nauczyli sie np co oznacza 'dobra', 'sprobuj', 'chyba', 'nie wiem' itd :D

    Karola i takie cos jest tutaj zgubne wlasnie - zamykanie sie na ta kulture tu cala. Jak mawia przyslowie - Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one - i to jest mega prawdziwe - mnie ruszyl jezyk dopiero, jak zaczelam pracowac - to jest raptem 8h dziennie, 5 dni w tygodniu, ale robi roznice. Teraz juz np nie musze sie wsluchiwac co ktos mowi, bo nawet jak aktywnie nie slucham, to moj mozg juz to odbiera i wiem, o czym ludzie rozmawiaja obok. Ale to wymaga jednak czasu. Na poczatku to mialam asakre pamietam - bylam wykonczona praca + praca po angielsku.

  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    25483ef9cc43d794med.jpg

    Nie bijcie, ale zobaczcie co mąż przywiózł 😍 gdybym mogła to bym się podzieliła z Wami, nie jestem w stanie opisać jakie są pyszneeeeee....🤤

    xgirl, Emma_, Czarna_kawa, Sylka135, Kamsza, JaSzczurek, Casjopea lubią tę wiadomość

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

‹‹ 993 994 995 996 997 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ