X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Alala Ekspertka
    Postów: 190 196

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaśkaKwa - zaklinaczka dzieci świetna lektura! Czytałam w pierwszej ciąży i myślałam jaka głupia jestem, po co czytam jak jeszcze nie mam odniesienia, a ta książka jest tak napisana, że można porównać ze swoim dzieckiem. Jaka byłam szczęśliwa po porodzie, że czytałam ją wcześniej, bo pierwszą książkę dałam radę tknąć dopiero jak mały miał pół roku :P

    Narobiłyście smaka tymi plackami ziemniaczanymi...
    A co do zakazanego - nie umiałam się w pierwszej ciąży dostosować i żarłam ( ŻARŁAM!! ) kabanosy i kiełbasę polską - wędzone, nie suszone/parzone. Przyznaję się bez bicia. W tej na szczęście nie mam żadnych zachcianek na razie.

    synuś <3 01.05.2018
    synuś <3 26.06.2019
    0d1yskjooixdxgsx.png
  • Alala Ekspertka
    Postów: 190 196

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój mąż już tylko kiwa głową i mówi - rób co chcesz :D

    OBIECYWAŁAM! jak kupowaliśmy pierwszy wózek, że na pewno wykorzystam go dla drugiego dziecka, że nie znudzi mi się kolor, firma ani nic. Kręcił nosem jak, dokupiłam ostatnio używaną lekką spacerówkę, bo nie chciałam się przeciążać z dźwiganiem tamtego wózka (chociaż też jest z kategorii lekkich). A że teraz wynalazłam sobie super hiper nosidełko, które da się wpiąć tylko na stelaż wózka tej samej firmy to już co ja poradzę :D Ale tym razem kupię chociaż używany.
    Wezmę go za to do kina i na pizzę :D

    A najlepszy hit - byliśmy przymierzyć nowe nosidełko do auta(wiem, ze szybko ale ostatecznie dobrze się stało), zobaczyć jak się zmieści to z fotelikiem klopsika, wyobraziliśmy sobie ile miejsca zajmą dwa wózki, gdzie usiądę ja... i nie znalazło się już miejsce nawet na torbę z potrzebnymi rzeczami dla dzieci - więc musimy zmienić auto :D Na szczęście znajomi chcą sprzedać takie, które będzie nam pasowało - co prawda zejdziemy z rocznikiem w dół, ale przyda się te zaoszczędzone kilka tysi na budowę, a lepiej kupić coś sprawdzonego niż z autohandlu, a potem wyjdą fajerwerki w czym przekłamali...

    synuś <3 01.05.2018
    synuś <3 26.06.2019
    0d1yskjooixdxgsx.png
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gratuleje udanych wizyt :)

    Moje placki juz przygotowane w misce tylko smażyć.

    W ramach przerwy wciągnęłam się na kanapie i z ręką oparta o brzuch nadrabiam forum i dostałam dwa kopniaki prosto w rękę aż telefon podskoczył :)

    Ja wczoraj odebrałam os koleżanki pierwszy karton ciuszków. Cudne. I jeszcze dostałam w prezencie proszek Lovela do białego i kolorowego :) będzie matka prac ;) ;)

    Mama Wojtka, Ariette1983 lubią tę wiadomość

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi z kolei narobiłyście smaka na polską kiełbasę. O!
    I w tym celu jak synek wstanie z drzemki, to podjedziemy do polskiego sklepu i kupię sobie krakowską suszoną, bo wytrzymać już nie mogę :D

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alala wrote:
    A mój mąż już tylko kiwa głową i mówi - rób co chcesz :D

    OBIECYWAŁAM! jak kupowaliśmy pierwszy wózek, że na pewno wykorzystam go dla drugiego dziecka, że nie znudzi mi się kolor, firma ani nic. Kręcił nosem jak, dokupiłam ostatnio używaną lekką spacerówkę, bo nie chciałam się przeciążać z dźwiganiem tamtego wózka (chociaż też jest z kategorii lekkich). A że teraz wynalazłam sobie super hiper nosidełko, które da się wpiąć tylko na stelaż wózka tej samej firmy to już co ja poradzę :D Ale tym razem kupię chociaż używany.
    Wezmę go za to do kina i na pizzę :D

    A najlepszy hit - byliśmy przymierzyć nowe nosidełko do auta(wiem, ze szybko ale ostatecznie dobrze się stało), zobaczyć jak się zmieści to z fotelikiem klopsika, wyobraziliśmy sobie ile miejsca zajmą dwa wózki, gdzie usiądę ja... i nie znalazło się już miejsce nawet na torbę z potrzebnymi rzeczami dla dzieci - więc musimy zmienić auto :D Na szczęście znajomi chcą sprzedać takie, które będzie nam pasowało - co prawda zejdziemy z rocznikiem w dół, ale przyda się te zaoszczędzone kilka tysi na budowę, a lepiej kupić coś sprawdzonego niż z autohandlu, a potem wyjdą fajerwerki w czym przekłamali...

    Właśnie też musimy zmienić samochód na większy bo średnio to widzę, 2 foteliki, ja a jeszcze pies z nami jeździ a w bagażniku wszystkie klamoty. Masakra. Będziemy cekowac w jakiegoś suva 7 osobowego. Mamy 3 typy ale najpierw musimy ten sprzedac

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Alala Ekspertka
    Postów: 190 196

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My narazie celujemy w kombi, jak będzie kiedyś 3 dziecko to wtedy już tylko van 7 osobowy :D
    Chociaż potem nie będzie aż tak zle może, najwiecej miejsca zajmują jednak nosidełko i rwf

    synuś <3 01.05.2018
    synuś <3 26.06.2019
    0d1yskjooixdxgsx.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alala wrote:
    My narazie celujemy w kombi, jak będzie kiedyś 3 dziecko to wtedy już tylko van 7 osobowy :D
    Chociaż potem nie będzie aż tak zle może, najwiecej miejsca zajmują jednak nosidełko i rwf

    My mamy takie spore kombi ale jednak i tak z tyłu nie jest za dużo miejsca. Vana nie chcemy a SUV z opcją 7 osób jest spoko. Ostatnio przepinalismy nasz rwf do vana rodziców i o ile miejsca sporo to pasa ledwo wystarczyło. Musieliśmy kombinować żeby zapiac

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolciaa171 wrote:
    Ja również nić jeszcze nie czuje :( i troszke mi smutno jak piszecie że to takie cudowne jak czujecie Maleństwa :)

    Zamartwiałam się ostatnio tymi licznymi guzkami na piersiach po USG i tarczycą :(
    Ale własnie przeglądam badania sprzed ciąży i nigdy nie miałam problemów z tarczycą, wszystkie badania miała książkowe, więc może to dzieciątko tak rozstroiło moją tarczyce.
    Jolcia ja poczułam cokolwiek tydzień temu :) a między nami 3 tyg różnicy, wiec spokojnie. Teraz już czuje prawie codziennie ale to są baaardzo słabiutkie ruchy. Tak naprawdę to po 20 tyg zaczyna się czuć ruchy a tymbarskiej w 1szej ciazy :)

  • Alala Ekspertka
    Postów: 190 196

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, trzeba po modelach konkretnie patrzeć, bo czasem coś co z kategori powinno być mniejsze będzie bardziej przestronne nawet od busa ;)

    synuś <3 01.05.2018
    synuś <3 26.06.2019
    0d1yskjooixdxgsx.png
  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki dziekuję za słowa otuchy! dziś to już dużo lepiej psychicznie się czuje, ale w tym tygodniu to już było dla mnie za duzo.

    Pobuszuje teraz na necie za czymś dla Synusia (jeśli od prenatalnych nie stał się dziewczynka :D)

    uwo99jcga48s16g3.png
  • Mama Wojtka Autorytet
    Postów: 415 438

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lubię nasz samochód, ale nie da rady dać z tyłu 3 fotelików. Tam są dwa fotele i taki "podłokietnik" na środku i nie ma tam możliwości zamontowania fotelika (brak ISOFIXa i pas tylko z sufitu). Jest w sumie 7-osobowy, ale bagażnik też się przydaje ;-). Także musimy zmienić. Szukamy Citroena C4 Grand Picasso. Gdyby nie bliźniaki to chętnie byśmy zostawili nasz dotychczasowy, bo na 4 osoby jest super.

    Rysiu i Marysia 29.04.2019r.

    Wojtek 10.08.2016r.
  • Lilka26 Autorytet
    Postów: 265 202

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do fotelików i samochodów to my się martwimy czy uda nam się dopasować jeden fotelik do mojego Suva, męża sedana i kombi rodziców, a wiemy, że Franek będzie podróżującym dzieckiem moi rodzice 300km od nas, a ja wracam do pracy jak będzie miał pół roku i bez ich pomocy się nie obejdzie...

    Dodatkowo musimy zrobić praktycznie podwójną wyprawkę wanienka, łóżeczko itp. również u moich rodziców...

  • Lorella Ekspertka
    Postów: 223 190

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem wlasnie po wizycie. Z maluszkiem wszystko w porzadku, wazy 311gram, wszystkie wymiary ok. Ulzylo mi bardzo bo od ostatniej wizyty minelo 6 tyg i troche sie stresowalam. Połówkowe mam w przyszlym tygodniu.

    Freyja, Pimka, czarnulka24, GreenK, Trine91, Nadinka83, Mama Wojtka, Lady_Dior, Ann.ann, Hiszpaneczka, Izieth, Ariette1983, bratfrandu lubią tę wiadomość

    0d1y3e3kz4mwxduv.png

    bfarxzdv5ixw2s0t.png
  • makalotia Autorytet
    Postów: 977 644

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do aut to mamy teraz forda Galaxy 7 osobowego i jest luksus :p wcześniej, mimo , że mieliśmy kombiaka to z przodu prawie miejsca nie było przez nasz rwf, ale my mamy axkid minkid , są i mniejsze napewno ;)

    Ale mnie rozłożyło. Już gorączka ponad 38, a mięśnie tak bolą, że ruszać mi się ciężko. A tu jeszcze dziecko w domu. Już sie zastanawiam co ja zrobię chora z dwójką, ale wtedy zawsze będzie można wziąć jakiś silniejszy lek .

    8 cykl starań, 1 cykl z modlitwą do Św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych
    15 .10 - beta 26,25 ; p13,3
    17.10- beta 63,54; p23,1
    23.10-b 1213, p 15,3

    Niedoczynność tarczycy,
    Hashimoto

    n59y3e5ery2u3gss.png
    860i4z17o1rgxg0z.png
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy Renault Scenic Privilege, taki większy samochód, ale nie SUV. Bagażnik jest bardzo duży, starczy nawet na dwa wózki i jakieś zakupy. Z tyłu mamy fotelik rwf, Axkid Move i jeszcze sporo miejsca na drugi fotelik. Kupiliśmy ten samochód w grudniu z myślą o większej rodzinie i na razie jesteśmy zadowoleni. :)

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dzisiaj zjadłam pysznego i ogromnego kebaba <3
    Kupiłam dzisiaj jeszcze 3 ubranka dla Maryśki, muszę przywieść w końcu ubranka po synku bo pożyczałam znajomej. Wiem że cześć zniszczyli. Mam nadzieję że nie te najlepsze...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 19:24

    KaśkaKwa lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Ann.ann Ekspertka
    Postów: 192 145

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alala wrote:
    A mój mąż już tylko kiwa głową i mówi - rób co chcesz :D

    OBIECYWAŁAM! jak kupowaliśmy pierwszy wózek, że na pewno wykorzystam go dla drugiego dziecka, że nie znudzi mi się kolor, firma ani nic. Kręcił nosem jak, dokupiłam ostatnio używaną lekką spacerówkę, bo nie chciałam się przeciążać z dźwiganiem tamtego wózka (chociaż też jest z kategorii lekkich). A że teraz wynalazłam sobie super hiper nosidełko, które da się wpiąć tylko na stelaż wózka tej samej firmy to już co ja poradzę :D Ale tym razem kupię chociaż używany.

    mam to samo, dla syna kupiliśmy wózek 3w1 i miał być na zawsze. Potem uświadomiłam się fotelikowo, potrzebna była lekka spacerówka i w rezultacie z wózka 3w1 "na zawsze" teraz skorzystam tylko z gondoli, bo tylko ona się do czegoś nadaje z tego całego zestawu. Gdzieś pomiędzy kupiłam chustę, nosidło, a mąż tylko przewraca oczami i nie może się doczekać aż to wszystko posprzedajemy :)

    Basia: ukdybd3mnkuh4sjx.png
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makalotia wrote:
    Co do aut to mamy teraz forda Galaxy 7 osobowego i jest luksus :p wcześniej, mimo , że mieliśmy kombiaka to z przodu prawie miejsca nie było przez nasz rwf, ale my mamy axkid minkid , są i mniejsze napewno ;)

    Ale mnie rozłożyło. Już gorączka ponad 38, a mięśnie tak bolą, że ruszać mi się ciężko. A tu jeszcze dziecko w domu. Już sie zastanawiam co ja zrobię chora z dwójką, ale wtedy zawsze będzie można wziąć jakiś silniejszy lek .

    zdrowka zycze!! :)

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samsaramsa wrote:
    A dzisiaj zjadłam pysznego i ogromnego kebaba <3
    Kupiłam dzisiaj jeszcze 3 ubranka dla Maryśki, muszę przywieść w końcu ubranka po synku bo pożyczałam znajomej. Wiem że cześć zniszczyli. Mam nadzieję że nie te najlepsze...

    dlaczego ty mi robisz smaka, ja się pytam ? :) mniam mniam

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje udanych wizyt :)

    Do mojej jeszcze 5 dni, jak ten czas wolno leci :)

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
‹‹ 344 345 346 347 348 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ