X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie poczekam może w najbliższym czasie coś "rzucą" w biedronie lub lidlu z pizam lub koszul.

    uwo99jcga48s16g3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie połówkowe możnaby zrobić nawet i po 22tyg ciąży, ale widełki są ustalone tak żeby w razie czego można było jeszcze zrobić aborcję..... Więc lepiej zrobić to badanie nawet i w 24tyg niż nie robić go w ogóle, jeśli nie bierzecie pod uwagę aborcji. Wiem, że to okrutne ale po prostu dostosowano to badanie do prawa.

  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ani koszule ani staniki do karmienia się nie sprawdziły. Spałam w podkoszulku i po prostu podciagalam do góry a jak miał większy dekold to wyjmowałam cycka ;p w szpitalu po porodzie zalowałam że nie wzięłam sobie spodenek i koszulki. Dużo dziewczyn tak chodziło a ja jakoś ie komfortowo się czułam w tej koszuli i jeszcze jak tu się położyć żeby tego podkładu nie było widać

    Lena1984 lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolciaa171 wrote:
    Drogie doświadczone mamusie powiedzcie co u WAS do karmienia w nocy się sprawdziło?
    Czy te koszule do karmienia sa ok? Nie bardzo właśnie lubie spać w koszuli nocnej :(

    Ja uwielbiam koszulki do karmienia z H&M, chodziłam w nich i spałam w takich samych - dla mnie genialne, nic nie trzeba podciągać, tylko odpiąć ramiączko :D

    Makalotia, jak lekarza masz spoko, to może Ci wypisać skierowanie, moja bratowa dostała, lekarz napisał, że coś mu się nie podobało w USG i miała prenatalne za darmo. Zapytaj, może akurat wypisze, zawsze to kasa w kieszeni :)
    Na Śląsku jest jakiś program, w ramach którego robione są bezpłatne badania prenatalne dla kobiet poniżej 35 roku życia, nie wiem, czy w innych województwach jest coś podobnego, warto poszukać.

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4873 4023

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freya a czemu byś się miała wahać :) To raczej normalne-niektóre dziewczyny mają siarę już w ciąży,niektóre po porodzie.Moje piersi może są bardziej żylaste,pełniejsze ale nic poza tym-totalnie bezbolesne.

    A ta linia na brzuchu robi się już Wam? Ja myślę,że nie będę jej mieć-jestem biała jak sufit a ta przeważnie na ciemnej karnacji występuje nie?

    Jolciaa171 dzięki-skoczę też do h&m może coś znajdę-mam dżinsy ciążowe i tylko miesiąc w nich pochodziłam :D

    Mama_wojtka to straszne jest :( Myślałam,że syndrom Downa łatwo dostrzec na usg ale widocznie nie zawsze :( Ja miałam NIPT ale i tak do końca nigdy nie wiadomo...Jednak wolałabym wiedzieć przed urodzeniem dziecka,żeby się dokształcać ehhh...

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 2 pary rurek ciążowych HM z secon-hand'u i są tak cudnie wygodne :) ubrałam ja na moment bo jeszcze nie mam co do nich włozyć :) ale są super wygodne, takie mięciutkie :)

    Kreski nie mam póki co i chyba raczej mieć nie będę mam jasną karnacje,

    Dziewczyny napiszcie co warto przeczytać, oczwyiście w temacie dzidziusiowo ciążowym :)

    Przewijało sie to pewnie kilka razy.

    uwo99jcga48s16g3.png
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam że tylko ja tak mam ze wiecznie bym chodziła z gołym brzuchem bo wszystko mnie drażni ;)

    Ja już w drodze na II prenatalne. Dotarłam do etapu ze radość ze spotkania z dziećmi jest większa od strachu że coś jest nie tak :)

    Lady_Dior, Mama Wojtka, Trine91, Ariette1983, Izieth, Madamee92, Lorella, bratfrandu lubią tę wiadomość

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mam kreski i podejrzewam, że już się nie pojawi. Ja jestem bardzo bardzo jasna, zmnieniam kolor skóry tylko na odcienie czerwonego :P

    Ahh jak dobrze mieć Was jako wsparcie.

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4873 4023

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadinka83 to super :) Też chcę już tylko się cieszyć a nie stresować przed usg-powodzenia :)

    Miałam jeszcze spytać-czy też macie płaski brzuch jak leżycie na płasko? Jak stoję to mam brzuch jak w 6-7 miesiącu a jak się położę, to mi się cały zapada :/ Kiedy w końcu mi ten brzuch urośnie no :P

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Dior, u mnie właśnie powoli zaczyna już widać brzuch :)
    Dzis zaczęłam 17 tydzeiń, wcześniej wygladałam jakbym się upasła :D

    Może to woda na początku się zatrzymała. Aktualnie na twarzy to chyba nawet schudłam, kilka osób w pracy mi tak mowiło jak byłam podpisać papiery, na dodatek obrączka spada z palca wiec nie nosze, mimo 2.5kg na plusie.

    uwo99jcga48s16g3.png
  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na dodatek jestem niska bo mam 158cm wzrostu i byłam pewna ze brzuch będzie bardzo widoczny bardzo szybko,a tu taki psiku :D

    uwo99jcga48s16g3.png
  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Potwierdzam legginsy z h&m super wygodne! Dla mnie przypadly o wiele bardziej do gustu niż dżinsy ciążowe. Właściwie wszędzie w nich chodze :P

    Lady dior u mnie też tej linii nie widac, tez jestem jasnej karnacji. Haha no ja dopiero od niedawna przestałam być płaska na leżąco :P

    Co do ZD to właśnie różnie bywa. Ja mam jedną z najbardziej serdecznych przyjaciółek z ZD. Dziewczyna z rocznika 78. Bardzo uzdolniona artystycznie, pięknie rysuje, maluje, przepięknie tańczy, uwielbia muzykę, pisze wiersze, robi fantastyczne zdjęcia. Od małego chodziłam z nią do świetlicy w której grała pierwsze skrzypce, razem występowałyśmy w przedstawieniach, wszędzie widniały jej prace :) Pozniej swietlice zamknięto, dla niej to był ciężki szok, ale wtedy zapraszala wszystkich do siebie zeby dalej być razem. Strasznie lubi towarzystwo ale i potrafi rzucić focha jak ktoś ją zawiedzie. Oooj trzeba się wtedy tłumaczyć :D W ostatnim czasie ze względu na odległość rzadko się widujemy, ale jak już się spotkamy to przytula mnie godzine :) Wspaniała dziewczyna, chociaż wiem że dużo jest w tym szczęścia, że nie miała dodatkowych problemów zdrowotnych...

    p19uskjoxacp4928.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 20 tydz i brzuch mam wrażenie mniejszy niż 2 tyg temu :) zwłaszcza rano jest jeszcze malutki, a wieczorem już spora kuleczka. Na płasko jest prawie płaski :). Tez najchętniej chodziłabym z gołym brzuchem i bez stanika bo wszystko drażni.
    Dziewczyny a możecie polecić jakieś legginsy sportowe dla ciężarnych? Najchętniej takie ala biodrówki. Szukam szukam i nic nie ma :/ wszystko pod piersi :/ i nie sportowe

  • makalotia Autorytet
    Postów: 977 644

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 18 tydzień i też wydaje mi się , że brzuch mniejszy niż w 14 tygodniu :D ale mi to pasuje. Właśnie wróciłam od lekarza, dostałam antybiotyk, bo mam zapalenie gardła. Zauważyłam, że gdybym nie była w ciąży to może by się jeszcze wstrzymała z tym antybiotykiem , a tak to lepiej nie narażać dziecka. Kardiolodzy przestrzegają, że bakterie są niebezpieczne dla serduszek naszych dzieci więc nie lepiej nie bronić się od antybiotyków w ciąży.

    8 cykl starań, 1 cykl z modlitwą do Św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych
    15 .10 - beta 26,25 ; p13,3
    17.10- beta 63,54; p23,1
    23.10-b 1213, p 15,3

    Niedoczynność tarczycy,
    Hashimoto

    n59y3e5ery2u3gss.png
    860i4z17o1rgxg0z.png
  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po badaniach. Wszystko prawidłowe :) i co tu chcieć więcej :) bez wątpienia dwóch chłopaków. pan doktor pokazywał nawet dziurki w nosie :)

    Leginsy z h&m mam dwie pary i faktycznie wygodne. Dużo lepiej w leginsy chyba niż dzisnach ciążowych. Bardziej miękko i wygodnie.

    Dzieci ułożone poprzecznie, jeden sięga już prawie pod żebra. Ja juz z płaskim brzuchem się pozegnalam jakis czas temu. Nie ważne czy stoję czy leżę :)

    Ann.ann, Samsaramsa, Freyja, Mama Wojtka, jolciaa171, Trine91, Marryy, Takana5, Ariette1983, Izieth, Madamee92, Lady_Dior, Szczesliwa1405, Lorella, bratfrandu, Hiszpaneczka lubią tę wiadomość

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę wysyp chłopaków <3

    Freyja lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dvoujfeze.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do kogo tutaj trzeba się zgłosić żeby dostać się do grupy na fb? :)

  • Ann.ann Ekspertka
    Postów: 192 145

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makalotia wrote:
    Dobra, szybko mnie namówiłyście. Zapisałam się na 6 lutego. Według moich obliczeń zacznę wtedy 21 tydzień, a według ostatnich USG będzie to koniec 21 tygodnia więc chyba ok?
    Zapłacę 250zl taniej raczej we Wrocławiu nie znajdę. A co do NFZ to z tego co się orientowałam to trzeba mieć do tego jakieś wskazania by lekarz mógł wystawić, typu wiek 35+, albo jakieś nieprawidłowości, które wyszły na USG.

    21 tydzień to bardzo dobry termin, a to badanie jest na 100% refundowane przez NFZ, jest w zestawie badań obowiązkowych, tzn lekarz prowadzący musi na nie skierować.
    Badania zależne od wieku to pappa, tam rzeczywiście można zrobić na NFZ, nawet jeśli USG wyjdzie książkowo a jedynym wskazaniem jest wiek przy porodzie 35 i więcej.
    Ale te trzy podstawowe badania USG w każdym trymestrze (11-13tc, połówkowe i 28-32 tc) należą się każdej kobiecie jak psu zupa :)

    Lilka26 lubi tę wiadomość

    Basia: ukdybd3mnkuh4sjx.png
  • jolciaa171 Autorytet
    Postów: 288 261

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja również chciałabym dołaczyc do fejsbukowej grupy:)

    uwo99jcga48s16g3.png
  • Samsaramsa Autorytet
    Postów: 1294 771

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do Oleśki :) musicie wysłać jej link do profilu na fb

    3jgxyx8dvoujfeze.png
‹‹ 346 347 348 349 350 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ