X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Pimka Autorytet
    Postów: 1250 3088

    Wysłany: 27 marca 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2020, 12:19

    Doriska87 lubi tę wiadomość

    2021:➡️12.02 długi protokół
    22.03🎯15 dojrzałych
    ❄4AA❄3BB❄3BC

    🍀29.05 4AA 7dpt-44,05; 10dpt-158,3; 12dpt-447,0; 14dpt-1075,0; 19dpt-7018, 26dpt mamy ❤rośnij Kropelinko🙏Intralipid+Accofil+Atosiban+Neoparin+Embroglue+Metypred
    2020: z rozmrożonych oocytów:
    4BB❌ 6t2d😥(puste jajo)2BB❌ nieudany😔2/3BC ❌CB😔2/3CB(5doba),3CB(6doba)❌nieudany😔

    2018: protokół krótki:🎯12 dojrzałych, 6 zamrożonoDo 5 doby dotrwał tylko 1(3AC)
    ✅nasz cud urodzony w Dzień Matki❤

    O Nas:
    ♀️Ja
    Histeroskopia-CD3 wysokie👎CD56-NK👎 CD138👍
    👎niedrożne jajowody👎mthrf hetero,👎IO od IX 2020👍hormony 👍edopoduszka👍AMH-3,14
    👍immunologia
    ♂️On-
    👎👍morfologia 2%(2018)-->4%(2020)-->6%(2021);👎ruchliwość- 24,2%👎mthrf homo
    👍test HBA-87%👍test stresu oksydacyjnego plemników👍Fragmentacja DNA-91%
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 27 marca 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska87 wrote:
    Lila - nie martw się tak bardzo morfologią. Ja np. ciągle mam za duże krwinki i chyba już tak zostanie.

    Pimka - gratulacje. Dobrze że z tą szyjką się wyjaśniło. Spora też zmiana w terminie porodu. Powiedz proszę jak to teraz jest - który termin jest wiążący pod kątem porodu i ewentualnego przenoszenia ciąży (ten z początkowego usg czy ten teraz)?

    Ja mam w pasie 100 cm - 31 tydzień ciąży i jestem +12 kg do przodu. Generalnie chyba wszystkie te kilogramy poszły w brzuch i cycki - masakra.

    A ja miałam mieć w piątek usg (po ponad 2 miesięcznej przerwie) i dzwonili że musza przełożyć na poniedziałek - dżizas…

    O coś jeszcze pytają kontrolerzy z ZUSu? Maja jakieś legitymacje? Jakieś dokumenty im trzeba podpisywać?
    Kurczę ja przez większość czasu siedzę sama w domu i boję się otwierać drzwi jakimś domokrążcom... Poza tym zanim bym się ogarnęła tak aby pokazać się ludziom (zazwyczaj dzień spędzam w piżamie:-)) to już by sobie poszli i klops.
    Rozumiem że na L4 na szkołę rodzenia mogę iść prawda?


    Pokazuje legitymację, ale to raczej nie problem podrobić. Przecież nie wiemy jak wygląda oryginalna tak naprawdę.
    Ja raz nie wpuściłam, bo się bałam właśnie zakapturzonego gościa. Po krótkim czasie dostałam pismo, że była kontrola i mnie nie zastała i wyjaśniać kazali. Więc napisałam, że byłam w domu tylko się bałam otworzyć chłopu itd.
    No i przyszli teraz. Za każdym razem przyszli po tym jak dzwoniłam na infolinię, bo kasa nie przychodziła ponad 30 dni. Tak więc lepiej nie drażnić lwa. Przy czym u mnie okazywało się, że pracodawca nie dosłał im Z3.

    Dzisiaj wpuściłam, tylko poinformował, że wpisuje, że zastał mnie w miejscu zamieszkania i kazał podpisać. Tyle. Ale stres jest, nie powiem. Ja otworzyłam w piżamie, owinięta kocem. Obudził mnie :D Ale najlepsze, że chwilę później zbierałam się już na wizytę, więc miałam szczęście. Bo oczywiście udokumentowałabym wizytę itd, ale znowu zwłoka, bo wyjaśnienia itd.
    Do szkoły rodzenia na L4 nie wolno chodzić. Po prostu lekarka nie wyda zgody ( też ryzykuje kontrolami). Ale może jakieś szkoły rodzenia przepychają bez zgody ginekologa...


    Ja już po wizycie. I trochę się zestresowałam, bo okazuje się, że Mały główkę ma odpowiednią do wieku ciąży ( z OM) ale brzuszek mały i kość udową. Waga 1008g.
    Lekarka mówi, że to nic groźnego nie jest raczej, że taka moja uroda, że rodzę małe dzieci, ( córka urodziła się 2700g, 50cm), ale już się nakręciłam trochę. Więc trzecie usg 4D, nad którym się zastanawiałam, jednak odbędę, dla pewności.
    Mam nadzieję, że jakby to jakieś wady były, to wyszłoby to wcześniej. Zapytałam tylko o zespół Downa, ale podobno nie ma opcji.

    No i szyjka trochę się skróciła ( o 3mm), ale ma 34mm, więc chyba OK, prawda?
    Dziewczyny, jak tam u was w 28 tyg ta długość AFL ( kość udowa)np?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 17:20

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 27 marca 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, szyjka okej :)
    u mnie kość udowa w 26+5 była 5.06cm, co dawalo 27+1
    a ważył 985g +\-144g co mu dawało 52centyl.
    Głowę miał na 97centylu i odpowiadała 29+2.
    A bruszek idealnie odpowiada terminowi z OM.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4843 3994

    Wysłany: 27 marca 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała raczej modelką nie zostanie :P Kość udową mamy krótką bardzo ale staram się o tym nie myśleć.Pewnie będzie mieć krótkie nóżki jak mama ;) Zobaczymy czy w 28t coś się zmieni ale już jestem nastawiona,że taka jej uroda.

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, ja pierniczę, to kopyto jak koszykarz będzie miał, u mnie dzisiaj wg różnych kalkulatorów albo 29w1 albo tu widzę na pasku 28w3. A wyniki usg takie:
    FL (k. udowa) - 4,87 ( 26w2d)
    AC ( obwód brzucha) - 22,06 ( 26w3d)
    BPD ( główka)= 7,57 (30w3d)

    Miała któraś z Was takie wyniki ( niższe niż wiek ciąży)? już się nakręcam oczywiście... :(

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Moja mała raczej modelką nie zostanie :P Kość udową mamy krótką bardzo ale staram się o tym nie myśleć.Pewnie będzie mieć krótkie nóżki jak mama ;) Zobaczymy czy w 28t coś się zmieni ale już jestem nastawiona,że taka jej uroda.

    A lekarz co mówił nt krótkiej kości udowej?

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Magda, ja pierniczę, to kopyto jak koszykarz będzie miał, u mnie dzisiaj wg różnych kalkulatorów albo 29w1 albo tu widzę na pasku 28w3. A wyniki usg takie:
    FL (k. udowa) - 4,87 ( 26w2d)
    AC ( obwód brzucha) - 22,06 ( 26w3d)
    BPD ( główka)= 7,57 (30w3d)

    Miała któraś z Was takie wyniki ( niższe niż wiek ciąży)? już się nakręcam oczywiście... :(
    Marilen, nie patrzy się na wiek w ciąży tylko na centyle, masz oznaczone centyle? Twoje dziecko ma być między 10 a 90 centylem i wtedy jest okej :)

    Mój ma głowę na 97centylu, ale ja robiłam NiftyPro więc się nie martwię.

    Rudzik1 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Marilen, nie patrzy się na wiek w ciąży tylko na centyle, masz oznaczone centyle? Twoje dziecko ma być między 10 a 90 centylem i wtedy jest okej :)

    Mój ma głowę na 97centylu, ale ja robiłam NiftyPro więc się nie martwię.

    Nie mam w opisie, ale pokazywała mi lekarka na wizycie, tylko nie pamiętam, z nerwów nie zapamiętałam. Coś mi się kojarzy 5 centyl czegoś, ale mogę się mylić.
    Ja nie robiłam Nifty, lekarz nie zalecał, tylko usg genetyczne 2 razy i za każdym razem wszystko było OK. A byłam u jednego z najlepszych lekarzy od usg w Polsce, mam nadzieję, że coś by zauważył? Dopiero 9 kwietnia mam kolejne genetyczne u tego samego lekarza. Umrę do tego czasu :(

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4843 3994

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    A lekarz co mówił nt krótkiej kości udowej?

    Ja jestem bardzo niska 157cm.i lekarz mówił,że taka może być uroda dziecka.Wagę ma też drobną,więc wygląda że po prostu będzie małe dziecko aczkolwiek to było w 22tc.wiec wszystko może się jeszcze zmienić.U mnie tylko ta kość trochę do tyłu była a reszta w normie.Miałam test NIPT i wiem,że nie ma syndromu Downa.Na początku też trochę schizowałam ale poczytałam,że kość udową nie jest też tak łatwo zmierzyć a nawet jak jest 2tyg.do tyłu to się jeszcze nie jest źle.Nie wiem natomiast jak to jest z brzuszkiem.

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Nie mam w opisie, ale pokazywała mi lekarka na wizycie, tylko nie pamiętam, z nerwów nie zapamiętałam. Coś mi się kojarzy 5 centyl czegoś, ale mogę się mylić.
    Ja nie robiłam Nifty, lekarz nie zalecał, tylko usg genetyczne 2 razy i za każdym razem wszystko było OK. A byłam u jednego z najlepszych lekarzy od usg w Polsce, mam nadzieję, że coś by zauważył? Dopiero 9 kwietnia mam kolejne genetyczne u tego samego lekarza. Umrę do tego czasu :(

    Zobacz na wydruku usg, tam powinnaś mieć takie tabelki i rozrys centylowy. Chyba, że Twój gin Ci tego nie drukuje, to wtedy faktycznie możesz nie mieć.
    Marilen, spokojnie, na pewno wszystko jest dobrze.

    Ja też nie miałam zalecenia, ale jestem panikarą więc sobie dla spokoju zrobiłam.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Magda, ja pierniczę, to kopyto jak koszykarz będzie miał, u mnie dzisiaj wg różnych kalkulatorów albo 29w1 albo tu widzę na pasku 28w3. A wyniki usg takie:
    FL (k. udowa) - 4,87 ( 26w2d)
    AC ( obwód brzucha) - 22,06 ( 26w3d)
    BPD ( główka)= 7,57 (30w3d)

    Miała któraś z Was takie wyniki ( niższe niż wiek ciąży)? już się nakręcam oczywiście... :(

    Ja mam takie z dzisiaj(29+4)
    FL- 5,7 cm ( 30w1d)
    AC- 25,2 cm ( 30w 1d)
    BPD- 7,4( 29w4d)
    Niestety tez nie mam nic na siatkach i idę powtórzyć. Ale tak jak Magda napisała liczą się centyle :)
    Ja sobie sama sprawdziłam jeśli masz wagę i dokładny dzień i tydzień to b łatwo tam obliczyć :)

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 27 marca 2019, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie ma co schizować. Mój Mały też ma mniejszą główkę i krótszą kość udową, za to brzuch ma duży- taka uroda. Na tym etapie to pomiary nawet i trzy tygodnie na plus lub minus mogą się zdarzyć i jest to norma. A kość udowa jest tak naprawdę króciutka, każdy milimetr ma tu znaczenie. No i jest jeszcze jedna rzecz - dzieci rosną skokowo, teraz rośnie bardziej intensywnie główka, za tydzień nogi, jeszcze potem przez dwa tygodnie ręce itd. Luz, na pewno wszystko jest ok!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2019, 00:03

    Marilen, Lady_Dior, GreenK, Rudzik1 lubią tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 28 marca 2019, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, troche sie nie odzywalam, bo glownie siedze na fb, ale zapomnialam rowniez hasla do Belly. Zresetowalam teraz i znow moge pisac na forum :) U mnie troszke nowin od ostatniego wpisu. Podczas rutynowej wizyty u poloznej, wyszlo ze dziecko moze byc dosc duze, ale polozna kazala sie jeszcze nie martwic i przyjsc za 2 tygodnie. Ja jednak sie zmartwilam i poszlam na usg prywatnie. To bylo w sobote. Bylam wtedy w 29+2 tygodniu ciazy. Maly wazyl 1700 gram a glowke mial w 97 centylu odpowiadajaca na ponad 31 tydzien ciazy. Brzuch tez duzy. Ogolnie mowiac klops wielki. Nie mam pojecia dlaczego, bo pierwsze dziecko urodzilam z normalna waga 3450 a tu taka niespodzianka... Poszlam z wynikami z usg do lekarza i wypisano mi skierowanie na krew na czczo (sprawdzenie cukru) i krzywa cukrowa w nastepna srode rano. Jesli wyjdzie cukrzyca to niestety, bede musiala przejsc na diete. A tak poza tym to u mnie ok, duzo spaceruje z synkiem, staram sie zapewnic mu jakas rozrywke w ciagu dnia na tyle na ile jeszcze moge i nacieszyc sie wspolnym czasem we dwoje, bo wkrotce to wszystko sie zmieni. Z wyprawki nie mam jeszcze nic :P musze w kwietniu zaczac powoli kompletowac 🙈

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 28 marca 2019, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam jakiś kalkulator tych centyli, wpisałam moje dane, zawyżając tylko wynik FL zamiast 4,87 wpisałam 5 bo od takiej wartości przyjmowało, i wyszło mi tak:
    Wymiary w zależności od wieku ciąży
    BPD 6.7054 cm
    (5 centyl) 7.2212 cm
    (50 centyl) 7.6304 cm
    (95 centyl)
    FL 4.7168 cm
    (5 centyl) 5.3989 cm
    (50 centyl) 5.9424 cm
    (95 centyl)
    AC 22.0662 cm
    (5 centyl) 24.8662 cm
    (50 centyl) 27.6774 cm
    (95 centyl)
    EFW 708 gram
    (10 centyl) 1148 gram
    50 centyl) 1689 gram
    (90 centyl)

    Wiek płodu na podstawie wymiarów USG
    BPD 28 tydzień (50 centyl)
    FL 26 tydzień (50 centyl)
    AC 25 tydzień (50 centyl)
    EFW 27 tydzień (50 centyl)
    Dystocia Index(AD-BPD):0.01
    (Wartość powyżej 2.6 wskazuje na podwyższone ryzyko dystocia)

    Czyli chyba OK?

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4843 3994

    Wysłany: 28 marca 2019, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen ja też użyłam tego kalkulatora i mi wyszły zupełnie inne centyle niż na wydruku u ginekologa a ja ufam bardziej lekarzowi.Tak jak Oleśka11 pisze-nie ma się co martwić,bo dzieci naprawdę różnie rosną.Gdyby różnica była 4tyg.no to bym schizowała ale 2tyg.w tył czy w przód,to nie jest źle.Tu w Nl nikt mi o tym nawet nie wspomniał-nie mówią takich szczegółów i kobiety są "zdrowsze " dopiero jak naprawdę się coś dzieje, to informują.W Pl natomiast lekarz powie każdy szczegół i nawet jeśli dopowie,że to jeszcze nic nie znaczy,to kobieta już się stresuje,zastanawia i dostaje do głowy a w rzeczywistości wszystko jest w porządku,dlatego głowa do góry,bo z Twoim dzieckiem na pewno wszystko jest dobrze.Nic mu nie dolega-dalej sobie normalnie rośnie :) Już się nie stresuj,bo zbyt duża ilość kortyzolu w ciąży jest naprawdę szkodliwa a po co Ci to ;)

    Nita no no niezłego klocuszka masz pod sercem hehe :) Dobrze,że zrobią Ci krzywą-mam nadzieję,że wyniki będą dobre i będziesz mogła spokojnie jeść jak do tej pory ;)

    Magda - mbc, Marilen, Rudzik1 lubią tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 28 marca 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen - dzięki za info o tym ZUSie.
    Z tą szkoła rodzenia to patrzyłam w necie i zdania są podzielone.
    U nas w szpitalu na szkole rodzenia sa tylko 2 godziny ćwiczeń a raczej zajęć z fizjoterapeutą (nie ćwiczy się pozycji, oddychania, tylko omawia + ćwiczenia co robić aby mniej plecy bolały itd., więc w sumie ma to wymiar prozdrowotny). Położna mi powiedziała ze odbywa się to tak że jeśli ktoś nie chce lub nie może ćwiczyć (w sensie naśladować fizjoterapeutę aby potem ćwiczyć w domu) to może tylko patrzeć lub w ogóle nie przychodzić.Reszta zajęć to wykłady i przejście przez trakt porodowy.
    Lekarz mi mówił że jak mogę chodzić to nie ma przeciwskazań do szkoły rodzenia w takiej formie.

    Kurczę...boję się czy taka sama jest logika urzędników. Nie dość że człowiek ma tyle powodów do stresów to jeszcze jakieś ZUSy…

    Jesteś pewna z ta szkoła rodzenia?

    2019 Natalka
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 28 marca 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska87 wrote:
    Marilen - dzięki za info o tym ZUSie.
    Z tą szkoła rodzenia to patrzyłam w necie i zdania są podzielone.
    U nas w szpitalu na szkole rodzenia sa tylko 2 godziny ćwiczeń a raczej zajęć z fizjoterapeutą (nie ćwiczy się pozycji, oddychania, tylko omawia + ćwiczenia co robić aby mniej plecy bolały itd., więc w sumie ma to wymiar prozdrowotny). Położna mi powiedziała ze odbywa się to tak że jeśli ktoś nie chce lub nie może ćwiczyć (w sensie naśladować fizjoterapeutę aby potem ćwiczyć w domu) to może tylko patrzeć lub w ogóle nie przychodzić.Reszta zajęć to wykłady i przejście przez trakt porodowy.
    Lekarz mi mówił że jak mogę chodzić to nie ma przeciwskazań do szkoły rodzenia w takiej formie.

    Kurczę...boję się czy taka sama jest logika urzędników. Nie dość że człowiek ma tyle powodów do stresów to jeszcze jakieś ZUSy…

    Jesteś pewna z ta szkoła rodzenia?

    Jestem pewna, ale to zależy od szkoły, czy wymaga zaświadczenia od lekarza. Jeśli Twój lekarz wyraża zgodę to wystawi pewnie zaświadczenie do szkoły. Natomiast na wszelki wypadek jakbyś miała kontrolę, absolutnie się nie przyznawaj. Czego oko nie widzi...ZUS szuka sobie powodów...

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 28 marca 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Marilen ja też użyłam tego kalkulatora i mi wyszły zupełnie inne centyle niż na wydruku u ginekologa a ja ufam bardziej lekarzowi.Tak jak Oleśka11 pisze-nie ma się co martwić,bo dzieci naprawdę różnie rosną.Gdyby różnica była 4tyg.no to bym schizowała ale 2tyg.w tył czy w przód,to nie jest źle.Tu w Nl nikt mi o tym nawet nie wspomniał-nie mówią takich szczegółów i kobiety są "zdrowsze " dopiero jak naprawdę się coś dzieje, to informują.W Pl natomiast lekarz powie każdy szczegół i nawet jeśli dopowie,że to jeszcze nic nie znaczy,to kobieta już się stresuje,zastanawia i dostaje do głowy a w rzeczywistości wszystko jest w porządku,dlatego głowa do góry,bo z Twoim dzieckiem na pewno wszystko jest dobrze.Nic mu nie dolega-dalej sobie normalnie rośnie :) Już się nie stresuj,bo zbyt duża ilość kortyzolu w ciąży jest naprawdę szkodliwa a po co Ci to ;)

    Nita no no niezłego klocuszka masz pod sercem hehe :) Dobrze,że zrobią Ci krzywą-mam nadzieję,że wyniki będą dobre i będziesz mogła spokojnie jeść jak do tej pory ;)

    Ale wyszły Ci na wydruku lepsze, czy gorsze?
    No mnie wyszło ok. 50 centyla wg tego kalkulatora, jeśli dobrze to czytam, bo ta pierwsza kolumna to podane najniższe i najwyższe dane dla tego tygodnia ciąży, więc opóźnienie niektórych wymiarów to max.2 tyg.
    Trzymam się tego, że będzie dobrze. I tak zmniejszył się dystans w stosunku do poprzedniego usg. Więc może mały nadrabia. na początku kwietnia mam to usg gnetyczne to się dowiem wszystkiego pewnie.

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4843 3994

    Wysłany: 28 marca 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszły mi gorsze na tym kalkulatorze np.obwod dwuciemniowy głowy u lekarza mam na 79centylu a według tego kalkulatora na 50.Coś ten kalkulator chrzani,bo tam wszystko wychodzi w granicach 50centyla.No i bardzo ważna rzecz,to przy kości udowej liczy się każdy milimetr a tam nie da się wbić mm.wiec dla mnie do bani ten kalkulator.Na wizycie zobaczysz,że będzie dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2019, 09:09

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 28 marca 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Wyszły mi gorsze na tym kalkulatorze np.obwod dwuciemniowy głowy u lekarza mam na 79centylu a według tego kalkulatora na 50.Coś ten kalkulator chrzani,bo tam wszystko wychodzi w granicach 50centyla.No i bardzo ważna rzecz,to przy kości udowej liczy się każdy milimetr a tam nie da się wbić mm.wiec dla mnie do bani ten kalkulator.Na wizycie zobaczysz,że będzie dobrze :)

    Ale absolutnie 79 centyl nie jest w niczym lepszy niż 50! On Cię tylko informuje że w tym wieku plodowym 79 % dzieci jest mniejszych niż Twoje. To że dziecko jest większe niż większość nie zawsze oznacza lepiej. Zazwyczaj nie oznacza po prostu nic.

    GreenK, Rudzik1 lubią tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
‹‹ 476 477 478 479 480 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ