X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie luty 2019
Odpowiedz

Mamusie luty 2019

Oceń ten wątek:
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1190 1228

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kjt91 to mamy taki sam wiek ciąży ;) a jak się czujesz? Pierwsza ciąża? Życzę wszystkiego najlepszego :**

    kjt91 lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • nati1992 Autorytet
    Postów: 617 230

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Nati1992 a wiesz kiedy doszło do zapłodnienia? 22-23 dni po zapłodnieniu widać już serduszko ale czytałam tez ze zalezy od sprzętu. Ja idę w poniedziałek 11.06 wtedy będzie 5t5d i mam nadzieje ze będzie serduszko tez chce powiedzieć w pracy jak najszybciej...
    Jestem dokładnie 20 dni po owulacji więc wychodzi na to że zarodek będzie miał równe 4 tygodnie w dniu badania. Papapatka ja pracuje w szkole, mam wychochowawstwo, za chwilę będą wakacje chciałabym to załatwić jak najszybciej żeby iść na zwolnienie od września

    felkdcimq0ye506j.png[/url]
    oar83e3k8h9orfzf.png[/url]
  • kjt91 Autorytet
    Postów: 546 519

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Kjt91 to mamy taki sam wiek ciąży ;) a jak się czujesz? Pierwsza ciąża? Życzę wszystkiego najlepszego :**
    Nie to moja druga ciąża, czuję się średnio strasznie dokucza mi ból piersi, popołudniu znowu zaczynają się mdłości i dopada mnie senność dopiero wieczorem czuję się trochę lepiej w pierwszej ciąży dla odmiany miałam straszne mdłości i wymioty praktycznie do 18 tc. :)

    Byłaś już u lekarza?

    69342ca952.png
    2871cbcc6e.png
    a7a05578c6.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1190 1228

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kjt91 wrote:
    Nie to moja druga ciąża, czuję się średnio strasznie dokucza mi ból piersi, popołudniu znowu zaczynają się mdłości i dopada mnie senność dopiero wieczorem czuję się trochę lepiej w pierwszej ciąży dla odmiany miałam straszne mdłości i wymioty praktycznie do 18 tc. :)

    Byłaś już u lekarza?
    Byłam w lekarza w ostatni poniedziałek, 4.04 (4t5d ciąży) i był pęcherzyk sam, ale powiedziała mi ze jest w macicy, ze jest ok. To moja pierwsza ciąza, bardzo upragniona i chciałąm isc zadać gin pytania pierwsze. Moze i takie podsstawowe, ale wole nie szukać w internecie odpowiedzi. Czyli co z rowerem, cwiczenia, co z jedzeniem, pracą itp.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1190 1228

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nati1992 wrote:
    Jestem dokładnie 20 dni po owulacji więc wychodzi na to że zarodek będzie miał równe 4 tygodnie w dniu badania. Papapatka ja pracuje w szkole, mam wychochowawstwo, za chwilę będą wakacje chciałabym to załatwić jak najszybciej żeby iść na zwolnienie od września
    Ja będę 11.06 wieczorem u lekrza, wtedy będę w 5t5d z tego co rozumiem, Ty idziesz do lekarza jak będziesz w 5t4d. To dam znać w poniedziałek czy było u mnie serduszko :) Jakieś odniesienie będziesz miała :)

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • nati1992 Autorytet
    Postów: 617 230

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to może jeszcze się wstrzymać i zamiast iść 14 czerwca poczekam do 18-tego? Nie wiem czy te 4 dni coś zmienią

    felkdcimq0ye506j.png[/url]
    oar83e3k8h9orfzf.png[/url]
  • nati1992 Autorytet
    Postów: 617 230

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka moja też pierwsza a w marzeniach mam 3 :D

    A co myślicie o wyjeździe na wakacje? Wybieracie się gdzieś? Miałam na początku lipca jechać w góry, oczywiście zaplanowane mieliśmy wędrówki po szlakach jednak chyba muszę z tego zrezygnować. Co można robić innego w górach? :P

    felkdcimq0ye506j.png[/url]
    oar83e3k8h9orfzf.png[/url]
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila_85 wrote:
    Ja mam różnice niecałe 1,5 roku między dziećmi. Pracy jest sporo przy takich maluszkach. Przez pierwsze pół roku miałam nianie na pół etatu do pomocy. Niestety nie mamy rodziny w pobliżu, aby pomogła. Jak dziecko ma te 2 lata jest bardziej samodzielne i jest łatwiej, dlatego teraz między 2 a 3 dzieckiem różnica będzie u nas trochę ponad 2 lata.
    Moja mama idzie w przyszłym roku na emeryturę i już deklaruje że chce mi pomagać. Powiedziałam jej już o ciąży i bardzo się cieszy.

    Ja na szczęście mogę liczyć na teściów oraz rodziców a mąż też z tych robiących wszystko ale strach jest... Decyzja świadoma bo mam 33 lata i stwierdziłam że albo teraz albo wcale

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2018, 19:03

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was karmiła piersią i była w kolejnej ciąży ? Chciałabym karmić córkę do roku i zastanawiam się czy wszystko będzie ok .

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • nati1992 Autorytet
    Postów: 617 230

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was karmiła piersią i była w kolejnej ciąży ? Chciałabym karmić córkę do roku i zastanawiam się czy wszystko będzie ok .

    moja kuzynka karmiła piersią kiedy dowiedziała się o kolejnej ciąży, ginekolog zalecił zaprzestanie

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    felkdcimq0ye506j.png[/url]
    oar83e3k8h9orfzf.png[/url]
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nati1992 wrote:
    moja kuzynka karmiła piersią kiedy dowiedziała się o kolejnej ciąży, ginekolog zalecił zaprzestanie

    No właśnie tego się obawiam .

    nati1992 lubi tę wiadomość

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • nati1992 Autorytet
    Postów: 617 230

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    No właśnie tego się obawiam .

    Z tym, że ona ma problemy z szyjką macicy

    felkdcimq0ye506j.png[/url]
    oar83e3k8h9orfzf.png[/url]
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nati1992 wrote:
    Z tym, że ona ma problemy z szyjką macicy

    U mnie w obydwu poprzednich ciążach zero komplikacji więc na wizycie dopytam lekarza .

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Mila_85 Ekspertka
    Postów: 224 241

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was karmiła piersią i była w kolejnej ciąży ? Chciałabym karmić córkę do roku i zastanawiam się czy wszystko będzie ok .
    Ja karmiłam do ok 20 tygodnia, synek sam się odstawił, miał wtedy niewiele ponad rok. Mi gin mówiła żeby lepiej odstawić bo to duże obciążenie dla organizmu. Jakoś nie miałam sumienia odstawić synka, dobrze że sam to zrobił, ale cieszę się że udało nam się karmić rok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2018, 23:50

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

  • labamba Autorytet
    Postów: 279 283

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was karmiła piersią i była w kolejnej ciąży ? Chciałabym karmić córkę do roku i zastanawiam się czy wszystko będzie ok .
    Nie ma przeciwwskazan, przeczytaj co Hafija napisala na ten temat :)
    gdyby moje wczesniejsze kp bylo udane,to pewnie bym sie nawet nie zastanawiala i probowala tandemu :) ale czesto jest tak ,ze dzieciaczki same sie odstawiaja gdy mama w ciazy..zobaczysz:)

    a ja w srode mialam lekkie plamienie..skonsultowalam sie z polozna i mnie olala,kazala odopoczywac i i wziac nospe w razie bolu brzucha...
    jak zapytalam o progesteron,to kazala przyjsc dopiero po 6tc...czyli jaoby sie cos dzialo to by mi nie pomogli innymi slowy ...

    ale mam nadzieje,ze kropek caly czas z nami,bo plamienie bylo malutkie i ustalo natychmiast prawie jak zauwazylam..oby to byla implantacja!

    Lekarza mam teraz ustawionego na 20 czerwca,razem z endo, bo mam niedoczynnosc..

    Mam przeczucie ze to dziewczynka ;-)

    Ewelcia85 lubi tę wiadomość

    zem343r825mztggd.png
    eikt43r83o0w939j.png

  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny kolejne 2 tygodnie niepewności, dziś byłam na cytologii i wymazie z pochwy...i na tym patyczku co pobierana jest cytologia widziałam krew, pytając położną o to powiedziała że jest tam "skrzepik" i że to pewnie z niego....boję się :( dodam że w środę byłam u ginekologa i powiedziała że wszystko jest ok...

  • kjt91 Autorytet
    Postów: 546 519

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    dziewczyny kolejne 2 tygodnie niepewności, dziś byłam na cytologii i wymazie z pochwy...i na tym patyczku co pobierana jest cytologia widziałam krew, pytając położną o to powiedziała że jest tam "skrzepik" i że to pewnie z niego....boję się :( dodam że w środę byłam u ginekologa i powiedziała że wszystko jest ok...

    Mój ginekolog w pierwszej ciąży mówił żeby nie robić cytologii ani innych wymazów do 16 tyg. bo szyjka macicy jest mocno ukrwiona i właśnie po pobraniu materiału może pojawić się plamienie, co naraża nas niepotrzebnie na stres.

    69342ca952.png
    2871cbcc6e.png
    a7a05578c6.png
  • ruda90 Autorytet
    Postów: 3234 996

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a moja ginekolog dało mi skierowanie więc zrobiłam- co lekarz to opinia :) dzięki za pocieszenie jestem w 5-6 tyg :)

  • kjt91 Autorytet
    Postów: 546 519

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że to jest tylko plamienie związane z pobraniem i z ciążą jest wszystko w porządku. :)

    69342ca952.png
    2871cbcc6e.png
    a7a05578c6.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda90 wrote:
    dziewczyny kolejne 2 tygodnie niepewności, dziś byłam na cytologii i wymazie z pochwy...i na tym patyczku co pobierana jest cytologia widziałam krew, pytając położną o to powiedziała że jest tam "skrzepik" i że to pewnie z niego....boję się :( dodam że w środę byłam u ginekologa i powiedziała że wszystko jest ok...

    W pierwszej ciąży po cytologii w 6-7 tyg ciąży zauważyłam plamienie i oczywiście spanikowałam , na szczęście lekarz mnie uspokoił i wytłumaczył że badanie pobiera sie "szczoteczką " która może ale nie musi podrażnić i stąd te krwawienie.

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ