X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie Luty 2022
Odpowiedz

Mamusie Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś tu straszne cicho, czyżby koniec naszego wątku? Co u was słychać dziewczyny?

    U nas nocki ostatnio ciężkie, nie wiem co jest małemu, może to zęby dalej idą. Ma już 4 zęby na pokładzie, dwie dolne jedynki a na górze jedynkę i dwójkę. Dni też ostatnio lepsze nie są, strasznie dużo marudzenia i płaczu, aż nie poznaję tego mojego spokojnego bąbla.

    Jak u was przygotowania do świąt? Jakieś ambitne plany czy na spokojnie? Pochwalcie się co wasze maluchy dostały na Mikołaja a co dostaną pod choinkę?

    Aneta8, niutek87, Stokrotka 86, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falk, fajnie że napisałaś. Ja zbieram się co jakiś czas żeby coś napisać ale natchnienia brak i czasu. U nas podobnie jak u ciebie. Chyba idą 3 chociaż ponoć 4 są pierwsze. Bardzo go to boli ale on tak niestety ma☹️ już nawet Ibuprom forte mu dajemy to chociaż ulga na chwilę.
    My święta spędzamy z rodziną męża. Jedziemy do nich na wigilię i 1 dzień świąt. My jeszcze prezentu młodemu nie kupiliśmy więc od nas pewnie dostanie z poślizgiem. Jak narazie młody dostał nocnik sedes i szczeniaczka co gada, świeci i śpiewa😛 to od rodziny.

    Aneta8, niutek87, f_a_l_k, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! No coś umiera ten wątek, każda coraz bardziej zabiegana za maluchem, dni mijają niewiadomo kiedy..
    U nas dziś roczek 💜 dziękuję jeszcze raz za wszystkie życzenia facebookowe dla Maksia. Chyba tam łatwiej i szybciej coś napisać niż tutaj. U nas tez ostatnio problemy ze spaniem. Usypianie na noc to tragedia, czasem godzina się schodzi zanim M się wyciszy i uspokoi, bo jak go kładziemy, to jest strasznie nakręcony. Trochę się martwię, bo po nowym roku chcemy go przenosić do jego pokoju.
    U nas święta na spokojnie, choć organizujemy wigilie w domu. Ale wszystko podzielone, każdy coś przynosi wiec nie mamy dużo szykowania. Sprzątnie w toku, tez bez spiny, jutro będziemy kończyć. A właściwie to mąż wszystko ogarnia 🙈 w drugi dzień świat za to organizujemy przynęcie urodzinowe, zamówiony tort, balony, mama pomaga w gotowaniu. Będzie motyw leśny 😊 miało być 14 osób z nami, ale niestety teściowa mocno się pochorowała, synek brata męża też, więc nie przyjeżdżają.. przykro mi strasznie, bo jakoś w głowie sobie tak wyidealizowałam ten dzień..
    Jeśli chodzi o prezenty, to będzie ich sporo, no bo i urodzinowe i świąteczne 😃 od nas dostał tablice manipulacyjną i jest nią zachwycony! Ma tez dostać jeździł/hulajnogę scoot and ride, basen z kulkami, kostkę manipulacyjną, tor samochodzikowy, odkrywczą farmę z dumela i pewnie jeszcze trochę 🙈
    Ściskam Was dziewczyny, życzę zdrowych, pięknych i magicznych świąt 🎄✨💛

    Stokrotka 86, niutek87, f_a_l_k, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My Święta spędzimy w domu, bo wszyscy chorzy. Jędrek zapalenie oskrzeli ma,a Marek i mąż zapalenie górnych dróg odddechowych. Wszyscy na antybiotyku poza mną. U mnie straszny kaszel i katar, ale się trzymam, bo muszę 🙂

    Życzę Wam zdrowych,pogodnych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia ❤️

    Anetko jak się czujesz? 🙂

    f_a_l_k, Stokrotka 86, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • f_a_l_k Ekspertka
    Postów: 205 683

    Wysłany: 24 grudnia 2022, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka łączę się w bólu z tymi zębami. My też czasami dajemy Ibuprom jak już nic innego nie pomaga. Tylko cały czas nie jestem do końca przekonana czy słusznie rybie podając mu ten lek, zastanawiam się czy to nie czasem marudzenie nie od bólu tylko może od zmęczenia? Ale chyba nie bo naprawdę się zmienił ostatnio, taka maruda że szkoda gadać. Aż się boje jak te święta będą wyglądały.

    Aneta to macie bardzo ambitne plany na Święta! No ale fakt, roczek zobowiązuje. Co prawda to chyba bardziej święto dla babć i mam bo nasze maluchy jeszcze za dużo z tego nie kumają.
    Trzymam kciuki za przeniesienie M do swojego pokoju. Ja sobie tego nie wyobrażam, nasze szkraby są jeszcze takie malutkie. Ale mam nadzieję że u ciebie sprawnie to pójdzie. Rozumiem też że chcecie zrobić miejsce dla siostrzyczki w waszej sypialni.
    Piękne prezenty! Chyba też będę kupować odkrywczą farmę na roczek mojego małego.

    Niutek trzymam kciuki żeby chorubska jak najszybciej przeszły. Trzymajcie się ciepło w ten świąteczny czas.

    Wesołych świąt dziewczyny!

    niutek87, Stokrotka 86, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 25 grudnia 2022, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowych spokojnych świąt dla mam, bobasów i waszych rodzin.
    Spełnienia marzeń 🎄🎄🎄
    Pogody ducha
    Chwili dla siebie na ciepła kawę
    Zadbania o swoje potrzeby
    Uśmiechu wdzięczności dziecka
    Marzeń na nowy rok

    Ściskam Was mocno i serdecznie pozdrawiamy z Olkiem. 🍀🍀🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2022, 10:24

    niutek87, Stokrotka 86, f_a_l_k, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 25 grudnia 2022, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez nie wesoło pokazały się pierwsze zęby i pierwsze choroby zaczęło się od kaszlu na następny dzień kichanie i katar,temp niewysoka może dwa razy się pokazała 37.8a tak ciągle 36.8/37.0. Mam nadzieję że to zęby, miałyście podobne przejścia przy pierwszych zębiskach? Jak tylko młoda zaczęła kaszleć to lekarz ją osłuchał było czysto ale było to w pt a od sb rozwinął się katar i kochanie i całkiem nie wiem czy to może mieć związek z zębami ... :(

    f_a_l_k lubi tę wiadomość

  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 26 grudnia 2022, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inkaa u nas przy pierwszych zębach był bardzo marudny i budził się bardzo często w nocy na jedzenie lub płakał i trzeba było go utulić i zasypiał dalej.

    Jeśli chodzi o choroby, to do tej pory zawsze łapał wirusa od starszaka, ale to był tylko lekki kaszel i tydzień kataru. Teraz przy zapaleniu oskrzeli nie miał wcale podniesionej temperatury tylko straszny duszący kaszel (aż czerwony sie robił, furczało mu w klatce piersiowej jak oddychał) i taki wodnisto-śluzowaty katar, który nie dał się odciągnąć aspiratorem. Jak lekarz usłyszał jego kaszel, to powiedział, że zapalenie oskrzeli. Po osłuchaniu potwierdził.

    Jędrek dzień przed Wigilią zaczął sam chodzić 🤩

    jaina_proudmoore, Inkaa85, Stokrotka 86, f_a_l_k, AnSan89 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 26 grudnia 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niutek a co braliście na zapalenie oskrzeli ? Co pomogło? My jutro chyba też jedziemy na osłuchanie o ile gdzieś się dostaniemy do lekarza bo jest tragedia (nawet prywatnie )

  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 26 grudnia 2022, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wtorku miał antybiotyk Amoksiklav (2× dziennie przez 7 dni), inhalacje z Berodualu rozcieńczonego solą fizjologiczną (3×dziennie), a na kaszel Flegamina baby (2×dziennie). Wydaje mi się, że wszystko razem zadziałało, bo kolejnego dnia już nie miał tego duszącego kaszlu.
    U nas też ciężko się dostać do lekarza. Trzeba od 7.15 dzwonić do przychodni i czasami coś się zwalnia na ten sam albo następny dzień. Po 18.00 i w weekendy pozostaje nocna pomoc, ale tam przynajmniej u nas o pediatrę ciężko. Byliśmy tydzień przed świętami w sobotę, to przyjmował na dyżurze chirurg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 grudnia 2022, 21:42

    f_a_l_k, Inkaa85 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 26 grudnia 2022, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Niutek strasznie współczuje choroby na święta 😞 naprawdę jest jakiś pomór, bo wśród znajomych bardzo dużo dzieciaków chorych, a nawet w szpitalach 😥
    Ja się czuję ogólnie dobrze, nadal miewam bóle brzucha i pleców, no ale to już lepiej nie będzie 🙈 wieczorem to już jestem cała połamana po całodziennym przesiadywaniu i czołganiu sie po podłodze.
    Gratulacje dla Andrzejka!! 😍

    Falk, tez sobie trochę nie wyobrażam tego przenoszenia, bo kocham widzieć tę moją mordkę z rana, No ale właśnie musimy zrobić miejsce dla Mili i chcemy, żeby odbyło się to odpowiednio wcześniej, tak żeby M nie odczuł, ze to przez nią się go „pozbywamy” z sypialni.
    Plany były ambitne, ale wszystko super się udało. Maksio zachwycony wszystkimi prezentami 😊 a jeszcze czekają go podarunki od rodziny męża. Oszaleje chłopak 😅
    Tez często podajemy lek przeciwbólowy na ząbkowanie, ale właśnie jak mowisz, często ciężko stwierdzić czy to faktycznie zęby..

    Jaina, mam nadzieje, ze Wasze święta udane 🙂

    Inka, u nas przy ząbkowaniu glownie marudzenie, płacz przy zasypianiu, gryzienie rąk i obfite slinienie. Zdarzył sie kaszel, ale to właśnie chyba od sciekajacej śliny, ale raczej sporadyczny. Dobrze, ze idziecie sprawdzić do lekarza, oby udało Wam sie dostać!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 grudnia 2022, 22:43

    jaina_proudmoore, niutek87, f_a_l_k, Stokrotka 86, Inkaa85 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Ja totalnie nie mam na nic czasu!
    Wpadam tylko na chwilkę, żeby podrzucić Wam informację o zbiórce pieniędzy dla malutkiej Poli. Już kiedyś Wam tutaj wklejałam link. Malutka Pola kończy za niedługo roczek ♥️ Zróbmy jej piękny prezent…

    https://www.siepomaga.pl/pierwsze-urodziny-poli?fbclid=IwAR3tiJ8Ju8Ks-ROGgU64jaHb7qiBUdDBczoYZpdUwzfc5jsZnOy_16RYWjI

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, Kasiastaraczka, niutek87 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ponownie! :) Mam pół chwili wolnego :)

    Święta, święta i po świętach :) nawet porządnego zdjęcia przy choince nie mamy! Zleciało nie wiem kiedy :) Utrapienie z tym RD - wszystko wokół tego się kręci ;) ale u nas już jest coraz lepiej, Kajka już ogarnia jak się je łyżeczką :D przez co mamy oczywiście jeszcze więcej bałaganu 🥳

    Falk, Twój synek jest o miesiąc młodszy od Kajki i dokładnie miesiąc temu (przypomnę w moje urodziny;)) też przechodziliśmy horror :D U nas to były zęby połączone ze skokiem.. Jeszcze chwila i się wszystko wyprostuje 😘

    Niutek, Inkaa - dużo zdrówka dla Waszych maluchów 😘
    Niutek - brawo dla Andrzejka za pierwsze kroczki!!! Ekstra! Kajka z tym przystopowała, ciagle próbuje, ale jeszcze jej nie idzie ;) przerzuciła się na w gadanie ;)

    Anetka, trzymam kciuki za przenosiny :) Zerknę sobie na Wasze prezenty, może coś zgapimy ;) Kajka tez jeszcze sama nie zasypia odłożona do łóżeczka. Potrzebuje chwili przytulenia, ale już coraz krócej to trwa. Może kladziecie Maksia za późno spać?

    Dziewczyny kp - ile zostało Wam karmień w ciągu dnia/doby?

    jaina_proudmoore, niutek87, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 29 grudnia 2022, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana, staramy się trzymać 3h od wstania z ostatniej drzemki, jak widzimy, ze jest zmęczony, to wcześniej. Ale jak go kładziemy, to wstępuje w niego nowa energia 🙈

    jaina_proudmoore, niutek87, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 30 grudnia 2022, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    My byliśmy chorzy na święta.
    Zaczęło się od męża w poniedziałek, potem Olek w środę.
    Na końcu ja. W piątek byliśmy u lekarza bo mały miał kaszel i nie chciałam zostać z niewiadoma na świąteczne dni. Dostał witaminę c, do inhalacji Nabudose i sprey do gardła.
    Tyle czekania na te święta i jedno wielkie rozczarowanie.
    W skrócie znów stałam przy garach 🤦‍♀️
    Mój mąż to powiedział już swojej mamie, że ani nie pomogą ani się nie zajmą dzieckiem.

    @Niutek - gratulacje dla Andrzeja za pierwsze kroczki. 🍀

    @Joana - ja nie liczę karmień.
    Czasem są przed drzemka i po, czasem pomimo wody do obiadu i tak potem wjedzie cycek na dokładkę. Zależy od dnia. Nocą minimum to 4x.
    Jak u was z jedzeniem i ze smoczkiem? 😊udało się już odstawić?
    Masz racje, czas leci nie wiadomo kiedy. Zaraz koniec roku. Przeleciał niczym mrugnięcie okiem. Początku roku i połogu to już ledwo nie pamietam serio. 🙄

    @Falk - masz racje, wątek upada bo już szybciej coś można na fb napisać.
    Ja dziś pilnowalam Olo bo w kółko chce po schodach na piętro włazić.
    Zabawki olewa, siedzi godzinę z odkurzaczem albo w torbach 🤣
    Jeszcze nie raz, nie dwa się zmieni humor twojemu małemu.
    Zęby to zawsze marudzenie.
    Zawsze coś. Albo jakieś rozwojowe akcje albo zęby albo po prostu do mamy.

    @Aneta - super prezenty.
    Już się czaje na farmę Dumel 🤣
    Zdrowia dla was i dla ciebie chwil na odpoczynek.
    My planujemy w domu chyba 1 urodziny. Zaprosimy rodziców i potencjalnych chrzestnych.
    Będzie tort, szampan, coś do jedzenia, dwie godziny i do domu 🤣
    Chciałabym kupić małemu Bujak Montessori 😊i tablice manipulacyjna.

    @Inka - udało się do lekarza dostać?

    @Stokrotka - daj znać jak się zacznie wasza adaptacja w żłobku i jak mały sobie radzi 😊
    Ja nie wiem co robić.
    Zmieniła się dyr w mej szkole i jest kiepsko, jednym słowem.
    Nie wiem czy dostanę urlop zdrowotny to dwa.
    Trzy, żłobek i choroby to wielki minus przy mej pracy.
    Jestem w kropce 😳serio.
    Znów sąsiadka zachwala żłobek - jako samodzielność dla dziecka i czas dla siebie.
    Dziecko się tez musi nadawać do żłobka.
    Nie wiem mam w głowie sajgon jak o tym myśle, 🤦‍♀️
    Może wy coś poradzicie dobrego w temacie. 😊

    @Kasia - co u was słychać?
    Jak tam Tadeo? 😊

    Ile posiłków jedzą teraz wasze dzieci? 😊
    My mamy 3. I obecnie dwie drzemki.
    Znalazłam fajne przepisy na grupach.
    Na przykład placki : banan masło orzechowe łyżka i jajko. Pyszne! Olek sam zeżarł 4 🤣
    Przy jednej drzemce dodam kolejny posiłek bo inaczej Olek obecnie by tylko jadł jadł i spał a gdzie spacer czy czas na zabawę.

    Jakie plany na 31.12? 😊
    Ja dostałam zaproszenie na studniówkę i na urodziny kuzynki.
    Urodziny sa o 18, Olek idzie spać po 19.30 wiec podziękujemy.
    Chciała nam pokój nawet zamówić ale to bez sensu mym zdaniem.
    Męczarnia nie wiem dla kogo większa 🙄🤦‍♀️

    Aaa z hitów. Teściowa miała zrobić małemu oddzielna porcje ryby sandacza na wigilie.
    Ale patelnia się jej paliła bez oleju wiec zrobiła wszystkie kawałki mało słone, żeby się nie pomylić 🤣
    No comment. 🤷‍♀️


    niutek87, Aneta8, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 30 grudnia 2022, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, o gruubo z Twoją teściową! Ręce opadają..
    Myślałaś moze o niani? Albo o znalezieniu takiej pani, która opiekuje się dwójką, trójką dzieci?
    Posilki mamy obecnie 3, ale zaraz bedą 4. Mleko podaję rano, po przebudzeniu, a potem około 13-14 przed drugą drzemką. Potem około 18-19 (na kolację) i o 23. Coraz rzadziej Kaja wstaje o 3 :) przesunęło jej się to wstawanie na 5 :) Proponowałam jej mleczko w ciągu dnia, ale nie chciała, więc już coraz rzadziej prponuję - jak widzę, że nie podeszło jej jedzenie ;) Pije wodę, sporo je, więc najwyraźniej nie potrzebuje więcej. Ale chcę zostać do drugiego roku życia z tymi porannymi i wieczornymi karmieniami.

    Smoooczek… 🙄 ciągle cholera w użyciu! Co prawda tylko do spania, ale będzie turbo cieżko go wyeliminować. Już miałam parę podejść, ale odpuszczałam. Także jedziemy z nim dalej :D

    jaina_proudmoore, niutek87, Aneta8, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 30 grudnia 2022, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Podczytuje,ale ciężko coś napisać
    Zwłaszcza, że w wigilię Tadzio znowu z katarem,a mnie gardło drapało...
    U Tadzia na szczęście nie rozwinęło się nic poważnego,ma katarek,ale już mniejszy. Daję mu Wit C i robię inhalacje z soli fizjologicznej i mgiełki solankowej
    Za to mnie mocno walnęło po 3 dniach, gdzie już myślałam, że mi przechodzi. Mama minw końcu bańki postawiła,ale teraz mi zawaliło zatoki i kaszel mnie męczy..ech

    Jaina Twoja teściowa....
    Heh ciężko coś doradzić ze żłobkiem czy opiekunką..ech..
    Ale może tak jak Joana pisze, może jakaś pani dla 2/3 dzieci?

    Aneta super prezenty dla Maksia 💙

    Niutek ojej to Was przetyralo...
    Wow, gratulacje dla Andrzeja 🥰

    Joana u nas cyc rano, później do dwóch drzemek i na noc,a w nocy to różnie 3/4 razy? Nie ogarniam,bo dzisiejszej nocy to Tadek sam na śpiocha,z zamkniętymi oczami podłączył się 🤣 tak mąż rano mówił

    Jaina ojej Was też wzięło..mam nadzieję, że już lepiej?
    U nas też 3 posiłki, ciężko by coś jeszcze wcisnąć,bo spacery,drzemki i zabawy







    jaina_proudmoore, niutek87, Aneta8, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 803 1985

    Wysłany: 30 grudnia 2022, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana może jak zacznie przegryzać smoczek to sama odrzuci, tak było u nas 🙂 Koleżanka lekko nacinała, ale nie wydaje mi mi się to bezpieczne.

    Aneta8, Stokrotka 86 lubią tę wiadomość

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 31 grudnia 2022, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaina, ten bujak super, ja bym chciała cały plac zabaw dla M, ale nie mam kompletnie na niego miejsca 🙈
    U nas dzień jedzeniowo-derzemkowy wyglada tak: Rano jak wstanie (ok 8:00)butla, po 10 kaszka, po 1 drzemce ok 12-13 butla, ok 14 obiadek, po 2 drzemce ok 16-17 butla, po 19 kaszka i o 23 butla. W miedzy czasie jakaś przekąska typu owoc. Myślę, ze je sporo ale niestety waga cały czas stoi w miejscu na 8kg.. 😔 fakt bardzo dużo się rusza, ale żeby aż tyle spalać. Ubranka nosi już na 80 wiec rośnie. No ale może taka jego uroda po mnie. Lekarze nic się nie czepiają jak jesteśmy na wizytach, ze za chudy..

    U nas tym smoczkiem tez nadal dramat 🙈 nie wiem jak uda się odstawić. Ma tylko do zasypiania na drzemki i na noc, potem często wypluwa, ale nauczył się i sam znajduje i sobie wkłada do buzi jak potrzebuje. Chyba, ze nie może znaleźć to niestety się wybudza i jęczy. Ale najbardziej rozczula mnie, jak rano wyciągam go z łóżeczka do nas, żebyśmy sobie jeszcze poleżeli razem i mowie, żeby oddał smoczka i wyciągam rękę, a on go wyciąga i mi podaje 🥹 co prawda za chwile robi smutna minkę i mówi „ma” 😄 jeszcze odszyfrowuje czy znaczy to mama czy nie ma, bo często tak mówi jak mu coś wypadnie z ręki, albo wyrzuci 😃

    Z tym żłobkiem ciężko doradzić, ale np moje koleżanki co posłały swoje roczne dzieci mówią, ze nieźle zniosły adaptacje, w przeciwieństwie do relacji koleżanki co posłała 2,5 latkę.. no ale wszystko pewnie najbardziej zależy od dziecka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2022, 12:10

    jaina_proudmoore, Stokrotka 86, niutek87 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Stokrotka 86 Autorytet
    Postów: 1641 4840

    Wysłany: 31 grudnia 2022, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dużo szczęścia w 2023! Żeby było tylko lepiej i żeby może ten świat wokół nas się nieco uspokoił wreszcie.

    Szkoda że forum zamiera. Ja uwielbiam czytać dlugasne wpisy ale fakt, nie mam czasu i weny żeby teraz takie tworzyć.

    Dużo zdrówka dla wszystkich którzy chorują.u nas niestety mąż się zaczął rozkładać...

    Święta były okropne🤦 u rodziny męża. Wszystko było robione żeby ładnie wyglądało, było sztywno, bez radości i w okropnej spinie. Nigdy więcej! I przy okazji wyszło to co podejrzewałam. Że wszelkie deklaracje i ochy achy nad młodym są tylko gdy siedzi cicho. Gdy zachowuje się jak dziecko to już problem.

    Ja nie liczę kp. Było już dosyć mało, teraz jest znowu sporo... Taki okres chyba. Młody dynamicznie się rozwija i ząbkuje.

    Z tym żłobkiem to faktycznie zależy jakie dziecko, jaki żłobek i pewnie jacy rodzice. My akurat wyjścia nie mamy dlatego cieszę się że trafił nam się fajny. Liczę że i młodemu się spodoba. I że pomimo powrotu do pracy będę miała chwilę dla siebie. Serio, fajnie się mówi że czas dla siebie jest ważny ale jak nikt nie pali się do pomocy a mąż pracuje to ciężko ten czas znaleźć. Jeszcze mój pierworodny ma dosyć wyrazisty charakter ( po rodzicach niestety) wiec wiele spokoju to my nie mamy😛

    Pozdrawiam serdecznie i przesyłam buziaki od siebie i Wiktorka 😘😘😘

    niutek87, jaina_proudmoore, Aneta8 lubią tę wiadomość

    16-01-2022 - synek💙
‹‹ 814 815 816 817 818
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ