X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie październik 2019
Odpowiedz

Mamusie październik 2019

Oceń ten wątek:
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tez teraz przewraca się z boku na bok, kotłuje, śni mu się coś co chwila, wybudza z płaczem... to ponoć typowe dla wieku naszych „maluszków” 😅

    Aguuula;2525 lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Weronikaaa Przyjaciółka
    Postów: 73 118

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni05, tak rozszerzamy dietę powoli. Jak na razie podałam: dynie, marchew, ziemniaka i jabłko. Zębów jeszcze nie mamy i nie widać nic na horyzoncie. Co do skoku to też o tym myślałam, tyle że te wybudzanie co godzinę, dwie trwa już od ponad miesiąca a dopiero teraz córka ma 24 tygodnie (fakt, że sam sen był wcześniej spokojniejszy,nie było stekania i płaczu przez sen).

    13 cs starań o drugie dziecko - szczęśliwy ❤️
    Termin: 06.11.2019 - Dziewczynka ❤️
    CC - 22.10.2019
    10.09 - 1990g
    15.10- 2837g
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez leci trzeci tydzień takich nocek i końca nie widać... a było tak pięknie :( spał 19:00-5:00. Ech. Trzeba chyba przetrwać. Niby to, ze zębów nie widać nie musi znaczyć, ze dziąsła nie dokuczają. Sama nie wiem. A ból brzuszka, gazy? Wchodzą w grę?

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Weronikaaa Przyjaciółka
    Postów: 73 118

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, to nie brzuszek. Próbowałam też kleik na noc do mlenia podać, nie poskutowalo. Dziąsła też smarowałam na noc i nic. Moja nigdy tyle nie przespała, wcześniej chodziła spać o 23 wstawala o 7 w tym jedna lub dwie pobudki. Teraz zasypia o 20 wstaje już o 22 i jest kulanie przez godzinę albo i dłużej. Później już pobudki zazwyczaj co godzinę i wstaje ostatecznie po 5.

    13 cs starań o drugie dziecko - szczęśliwy ❤️
    Termin: 06.11.2019 - Dziewczynka ❤️
    CC - 22.10.2019
    10.09 - 1990g
    15.10- 2837g
  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiecie moze czym mogę zastapic jogurt jeśli młody ma alergię na białko mleka krowiego? 🤔 niedługo kończy 6 msc i chciałam mu coś zaserwować,ale nie wiem co. W necie znalazłam tylko zamienniki dla dorosłych typu jogurty kokosowe.

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktoriaa wrote:
    Twoja od początku miała takie długie przerwy między posiłkami? Moja czasem ma 3 godziny, czasem 2, czasem je co chwilę ale raz je 2 minuty A raz 20
    Rozumiem, ze pytasz oprzerwy w mleku. Na pewno nie od poczatku, ale juz od dluzszego czasu staram sie nie karmic czesciej jak co 2h, optymalnie co 3-3.5, a w nocy ile sie uda, bywalo i 6-8h

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • kkkaaarrr Autorytet
    Postów: 2361 2967

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahhh, i zwazylam dzis panienke i wyszlo mi 6,9kg, wiec przeszacowalam :) zrobila sieokraglutka, ale dalej jest raczej filigranowa, w koncu panna ma.juz 6.5msc!

    eVspp2.png
    SBwKp2.png
    - Olga [*] 8.11.2015 [26tc] - mama Cię kocha córeczko -
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nocne mleka ma inny sklad, więcej kwasów DHA i tłuszczy. I to fakt potwierdzony badaniami

    Ja też miałam spinkę z rozszerzeniem diety starszaka. Teraz luz. Od początku daje i kawałki i papki. Wcale mi nie zależy żeby jadła mniej lub więcej. Je póki chce. Jak już ma dość to rozkłada rączki i piszczy. I sama je, nie otwiera buzi jak chce ją karmić, za to wyrywa mi z rąk jak ja jem. Dziś mufinke chwyciła i coś tam do buzi wpakowała, domowy wypiek na marchewki która mi została po jej posiłku. Mąż się śmieje że rozszerzamy dietę metoda BMW - BOBAS MOŻE WYRWAĆ. 😁 I nie gotuję jakoś specjalnie dla niej. Np wyjmuje ziemniaka przed posolenjem pod koniec gotowania i daje kawałek. Memli sobie, coś tam zje. Jak ugotowałam cukinię i zblendowalam to nic nie tknela, aż się rozpłakała.

    Lidia na domowej wadze też waży koło 7,5kg. I moje dziecię ruchowo fajnie jak brat. Przewraca się od 4m. Teraz pełza po podłodze i to dość szybko. Trzeba uważać co jest na dolnych półkach bo ściąga na siebie. Starszak stracił już dwa obrazki bo zjadła i wygniotla. Placz był z dwóch stron.

    Dodanie kaszki do mleka nic nie zmieni ale można próbować. Też się łudziłam przy synku bo był na mm od 7m.


    Ja podawałam jogurty weganskie dziecku. Tzn synowi bo córce jeszcze nie. Nie pamiętam ile wtedy miał. A jogurty naturalne krowie też są "dla dorosłych "

    Nasze nocki też ciężkie. Piszczy mi przez sen. Zębów brak.
    Z nowych umiejętności dmuchać i pluje. Wygląda jakby parskała jak konik. I tak cały dzień.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2020, 17:04

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Bartek juz sie kręci w obie strony. I zaczął juz pelzac. Ogólnie teraz juz nie polezy jak go położę wiec musi byc w łóżeczku albo go obstawiam poduchami.

    A u nas dzis 4 urodziny Judki. 4 lata temu juz miala 36 minut a ja bylam jeszcze uśpiona. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2020, 20:01

    moni05, aga_ni lubią tę wiadomość


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
  • meerici Autorytet
    Postów: 440 408

    Wysłany: 3 kwietnia 2020, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek już od ponad miesiąca, może nawet od dwóch wybudza się w nocy non stop... a wcześniej były tylko dwie pobudki, hop do lozeczka i dalej spanko. Aktualnie śpi z nami w łóżku bo nie jestem w stanie go odłożyć po nocnym karmieniu, wiec wisi na cycku, szarpie się tak ze mam wrażenie, ze wysysa mi duszę 😜 A wieczorne lulanie trwa do 1,5 godziny. Ale nie dziwię się zupełnie. Tak jak pisały dziewczyny to czas wielkich zmian. Tylko w tym tygodniu zaczął przekręcać się z brzucha na plecy, pełzać, gaworzyć, szykuje się tez do raczkowania, wyszły mu dwie dolne jedynki także dzieje się... poza tym dzieci cały czas rosną, to tez wpływa na ich samopoczucie i jakość snu (polecam netflix - niemowlęta).

    U nas rozszerzanie od 3 tygodni, najbardziej smakuje mu pietruszka i jaglanka. Marchewka największe feeeee 😜

    nuśka91 lubi tę wiadomość

  • Zimri Autorytet
    Postów: 327 338

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karooo93 wrote:
    Dziewczyny, a czy wszystkie maluchy się już obracając z plecaków na brzuszek?
    Kurcze zaczynam się trochę martwić,bo Julka jeszcze ani razu się sama nie przeleciała... Łapie się ładnie za stopy i przekręca na boczek, ale na tym koniec 😬
    Ćwiczymy trochę turlanie itd, ale nawet jak jej pomagam i ma już nogi i pupę w pozycji na brzuszek to często tułów jej jeszcze leży dopiero po chwili jakoś podnosi do pozycji na brzuszku.
    Jak leży na plecach też ponosi pupę jakby robila mostek.
    Ale ten brak obrotów zaczyna mnie niepokoić.
    Julia waży 6 kg.
    Podobne te nasze dziewczyny z wagą, zmianami skórnymi i Natka też się nie przekręca. Na boczku się zatrzymuje. Tylko nie ma. Kiedy się nauczyć bo ciągle jest na rękach..tragedia z tym

    tb738ribhpbf794l.png
    lprkcwa1ivv4h570.png
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 02:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś pół dnia analizowałam zabawki interaktywne, żeby kupić coś fajnego małemu i czacha dymi 😮 chyba jestem jakaś dziwna, ale nie podoba mi się 90% tych zabawek (wiem, że to dziecku ma się podobać, ale jednak ja decyduje😉). Zwierzątka zazwyczaj mają straszne twarze 😏 niech mi takie ustrojstwo zacznie jeszcze grać w nocy i horror jak tralala 😱😁

    Chyba ostatecznie kupię szczeniaczka uczniaczka. Ktoś ma? dobre to? Kieruję się tym, że jest pluszowy a nie plastikowy i ma chyba najwięcej dźwięków i piosenek z tego typu miśków. Kiedyś w przyszłości kupię małemu jakieś fajne pianinko i może jakąś kostkę.

  • adella1 Autorytet
    Postów: 760 580

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Nuska- moje dzieci miały. Każde wersję dla siebie. Szału wielkiego szczeniaczek nie zrobił. U mnie było tak, że dzieci najchętniej bawiły się nie tym co trzeba :P A te piosenki ze szczeniaczka to potem wszystkie na pamięć znałam i w nocy mi w głowie grały :D Mąż niedawno Czarkowi jakąś super hiper polecany drogi gryzak kupił. I co? Nic go nie zainteresował, za to bawi się zabawką od sama nie wiem kogo za kilka złotych :P
    Dwa zęby u Czarka w natarciu, jęczy przez sen, budzi się. Niech już mu wyjdą.

  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosowa, najlepsze życzenia dla Judytki 💐

    Kupowałam córce koleżanki siostrę szczeniaczka uczniaczka. Ponoć chwaliła bardzo. My spróbujemy z leniwce z fisherprice. Z tych linkimals. 🤷🏼‍♀️ Na targetpol są fajne rzeczy tez. Takie nieoczywiste, ale proste zabawki.

    Kookosowa lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adella - my to samo. Dwa żeby na raz. Ale już są, dziąsło całe spuchnięte. Dentinox, camilia, bobolen - nic nie pomaga :/ ibuprofen nawet niekoniecznie coś zdziałał :/ ale dzisiaj nocka niespokojnie, wiercił się, ale nie obudził na mleko ostatecznie od 20:30 do 6:30. Kilka razy mąż mu instalował smoka tylko.

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z linkimals mam jeża i łosia. Planuje na dzień dziecka dokupić leniwca. Póki co te 2 zabawki fajnie sobie gadają i śpiewają razem Maja lubi leżeć i na nie patrzeć

    moni05 lubi tę wiadomość

    syy26iye928jhyb7.png
  • Karooo93 Autorytet
    Postów: 603 549

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zimri wrote:
    Podobne te nasze dziewczyny z wagą, zmianami skórnymi i Natka też się nie przekręca. Na boczku się zatrzymuje. Tylko nie ma. Kiedy się nauczyć bo ciągle jest na rękach..tragedia z tym

    Zimir rzeczywiście podobne 😂 unas puder się fajnie sprawdził, plamy bledsze 💪
    Julka ogólnie duzo jest na podłodze.
    No i u nas noce też słabe, jęczy, poplakuje, budzi się co chwilę 🙉

    6ff2db1f3a.png
    e787fc5cda.png
  • wiktoriaa Autorytet
    Postów: 1250 616

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka jak była młodsza to spacery były koszmarem darła się z wózku jak szalona. Teraz można jeździć dopóki nie zgłodnieje i leży elegancko w gondoli 😁 A dać jej grzechotke w ręce to już w ogóle zadowolona okropnie 😀

    syy26iye928jhyb7.png
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nuśka91 wrote:
    Dziś pół dnia analizowałam zabawki interaktywne, żeby kupić coś fajnego małemu i czacha dymi 😮 chyba jestem jakaś dziwna, ale nie podoba mi się 90% tych zabawek (wiem, że to dziecku ma się podobać, ale jednak ja decyduje😉). Zwierzątka zazwyczaj mają straszne twarze 😏 niech mi takie ustrojstwo zacznie jeszcze grać w nocy i horror jak tralala 😱😁

    Chyba ostatecznie kupię szczeniaczka uczniaczka. Ktoś ma? dobre to? Kieruję się tym, że jest pluszowy a nie plastikowy i ma chyba najwięcej dźwięków i piosenek z tego typu miśków. Kiedyś w przyszłości kupię małemu jakieś fajne pianinko i może jakąś kostkę.

    Zachęcona Twoim postem, mysle, zobaczę jakie mamy zabawki. Okazuje się ze jest jakiś szczeniaczek uczniaczek, ale plastikowy. Pomyślałam ze mimo ze dopiero od 6mcy, to włączę i pokaże Władkowi. Omg! Odkąd mu się skończyły kolki nigdy tak nie płakał. Darł się ponad pół godziny! W końcu z trudem go uspilam i teraz wybudza się co 2-3 min z rykiem, jakby mu się ten szczeniaczek śnił 🙈

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • Kookosowa Autorytet
    Postów: 1939 1984

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nuśka91 wrote:
    Dziś pół dnia analizowałam zabawki interaktywne, żeby kupić coś fajnego małemu i czacha dymi 😮 chyba jestem jakaś dziwna, ale nie podoba mi się 90% tych zabawek (wiem, że to dziecku ma się podobać, ale jednak ja decyduje😉). Zwierzątka zazwyczaj mają straszne twarze 😏 niech mi takie ustrojstwo zacznie jeszcze grać w nocy i horror jak tralala 😱😁

    Chyba ostatecznie kupię szczeniaczka uczniaczka. Ktoś ma? dobre to? Kieruję się tym, że jest pluszowy a nie plastikowy i ma chyba najwięcej dźwięków i piosenek z tego typu miśków. Kiedyś w przyszłości kupię małemu jakieś fajne pianinko i może jakąś kostkę.


    Judka ma szczeniaka uczniaczka wersje dziewczynke. I bardzo sobie chwale. Lubi go i bawi sie nim do tej pory. Teraz juz przechodzi w udzial Bartkowi.
    Lubimy tez taka rybke grająca vtech. Jak hula kula.


    Bartuś 19.09.2019 20:14
    37 tydzien 1 dzien :)
    Witaj synku
‹‹ 1590 1591 1592 1593 1594 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ