X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • vanilia120 Autorytet
    Postów: 298 143

    Wysłany: 24 września 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że dużo jest mamusie, które rodziły w sierpniu 2018 ;)

    0b1298a846.png
    d9rgk6nlgu4atc8w.png

    08.08.2016 - ciaza obumarla w 9 tygodniu :(
    Mthrf c667, pai-1, pco

  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 24 września 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofijka85 wrote:
    Właśnie mam jeszcze dylemat czy zapisać się do jakiejś szkoły rodzenia. Wśród znajomych zdania podzielone, jedni bardzo chwalą, inni uznają to za zbędne. Rodzić na pewno bym chciała w Krakowie bo zawsze będę mogła liczyć na wsparcie i doświadczenie mojej mamy 😊 Mąż zgodził się na takie rozwiązanie. Też nie wiem jaki rodzaj porodu mnie będzie czekał. Bardzo bym chciała SN ale mam znaczną wadę wzroku i wszystko zależy od tego czy okulista mi na to zezwoli. Choć mam koleżankę z podobną wadą wzroku i dwukrotnie rodziła SN i to w soczewkach. Co do wyboru szpitala to też muszę zrobić rozeznanie wśród znajomych ;) Ze mnie świeżak, pierwsza ciąża 😁

    Ja też świeżak :):)
    Ale teraz od dwóch,trzech lat szpital Rydygiera ma bardzo dobre opinie. A w tym roku porodówkę i patologie ciąży mają po remoncie. A chwalą przed wszystkim cudowne położne, więc ja się już chyba na tego Rydygiera zdecydowałam.
    Tylko teraz muszę znaleźć położną albo lekarza z tego szpitala żeby nie było problemów z porodem u nich nawet przy braku miejsc.
    W ogóle myślę nad swoją prywatną położną.

    relgi09kukfprg92.png
  • Jejku Autorytet
    Postów: 266 234

    Wysłany: 24 września 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi odnośnie ruchów. Pomarudziłam, pomarudziłam i w nagrodę dostałam właśnie serię małych „kopniaczków” ;) Ja chyba osiwieję w tej ciąży, jednak stresuje mnie to, czy u Bejbisa wszystko ok. Najchętniej chodziłabym na USG co drugi dzień ;)

    Co do szkoły rodzenia - ja się wybieram. Właśnie jestem na etapie przeglądania i szukania czegoś blisko. Jakoś mam poczucie, że dużo spraw jest dla mnie niejasna i będę się czuła bezpieczniej, jak dostanę jakąś porcję nawet podstawowej wiedzy.

    2fwagov3v67bgll4.png
    gg64roeqsrk054fy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie udzielam się ostatnio bo mam mega dół.

  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 24 września 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nawet nie doszukuje sie ruchow :)
    Sylwia - czemu dol??

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia co sie stalo?

  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 24 września 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się nawet nie doszukuje. Mój ginekolog powiedział, że mały odsetek kobiet odczuwa ruchy przed 18 tc. Zdecydowana większość po 18 tc.
    Czekam cierpliwie na mojego akrobatę ☺️

    Sylwia, odpowiadaj co wprowadziło Cię w takie złe samopoczucie?

    relgi09kukfprg92.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 24 września 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi można dopisać 29.02 -01.03. Katowice imokolice bo jeszcze nie mam pomysłu gdzie rodzic

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Mia ❤️ Autorytet
    Postów: 433 534

    Wysłany: 24 września 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo. Nie nastawiam się na ruchy w najbliższym czasie :) będę czekać cierpliwie

    Sylwia, daj znać bo się martwimy :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2019, 18:29

    1usavcqgr9stsdyk.png
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 24 września 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Olalasz ale jak to nie wyszedl?? Za malo materialu? Przeciez to juz 16 tc jestes? Wspolczuje stresu :/
    Za mało materiału genetycznego w pobranej krwi. Lekarz powiedział, że może tak być, że jestem przypadkiem u którego ten test się nie powiedzie :( Zaproponował amniopunkcję, choć podkreślił, ze tak naprawdę to po USG nie ma wskazań. No wiec zaproponował opcję z Panoramą. Zryczalam się, bo czekam w napięciu na te wyniki już tyle czasu. No ale nie mam na to wpływu... Otrzepałam się, oddałam ponownie krew i znowu 10 dni czekania🙈

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Mia ❤️ Autorytet
    Postów: 433 534

    Wysłany: 24 września 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    Za mało materiału genetycznego w pobranej krwi. Lekarz powiedział, że może tak być, że jestem przypadkiem u którego ten test się nie powiedzie :( Zaproponował amniopunkcję, choć podkreślił, ze tak naprawdę to po USG nie ma wskazań. No wiec zaproponował opcję z Panoramą. Zryczalam się, bo czekam w napięciu na te wyniki już tyle czasu. No ale nie mam na to wpływu... Otrzepałam się, oddałam ponownie krew i znowu 10 dni czekania🙈
    Oby panorama była dla Ciebie równie szczęśliwa jak dla mnie 😍

    Olalasz lubi tę wiadomość

    1usavcqgr9stsdyk.png
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 24 września 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White Innocent wrote:
    O kurcze, co może być przyczyną, że już drugi raz nie wyszedł? A co jeśli teraz (tfu tfu, oczywiście) nie wyjdzie to zwrócą Ci pieniądze? W końcu to nie Twoja wina, że tak się dzieje, a mało to nie kosztuje przecież 😐
    Myśle, że zwrócą. Pani pielęgniarka powiedziała, ze jeszcze im się nie zdażyło, żeby za trzecim razem nie wyszło. Mam nadzieje, ze nie będę tym pierwszym przypadkiem :)

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 24 września 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku wrote:
    Olalasz co za masakra! Współczuję. Mam nadzieję, że kolejne już wyjdą i będziesz spokojna… A robisz ze względu na jakieś wskazania, czy „profilaktycznie”?
    Ja na razie myślę o Żelaznej albo o szpitalu na Czerniakowskiej. O obu słyszałam dobre opinie i mam tam względnie blisko.

    Mam jeszcze pytanie o ruchy, bo zaczynam schizować… Czy w tych pierwszych dniach/tygodniach czucia ruchy powinny być codziennie z tą samą częstotliwością? Czułam ruchy już od kilku dni na tyle wyraźnie, że nie miałam wątpliwości, że to to. A dziś rano poczułam lekkie smyranie, a tak to cisza. I nie wiem, czy na tym etapie (17 tydzień) to jeszcze normalne, że raz czuję, raz nie? Jak często w ogóle powinnam czuć ruchy?
    Dziekuję. Robiłam, bo mam 37 lat, ciąża z IVF i ryzyko Trisomii 21: 1:339. Tak naprawdę dla spokoju, bo na USG wszystko wyszło w porządku.
    Ja już jestem zdecydowana na Żelazną. Teraz szukam położnej z która chciałabym rodzic.

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 24 września 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Nie udzielam się ostatnio bo mam mega dół.
    A co się dzieje, Kochana? Napisz, pocieszymy.

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • słonykarmel Ekspertka
    Postów: 250 118

    Wysłany: 24 września 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, o co chodzi z tą położną? mówicie o wyborze takiej środowiskowej czy do samego porodu, żeby mieć prywatną?

  • talku Autorytet
    Postów: 1679 1678

    Wysłany: 24 września 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słonykarmel wrote:
    dziewczyny, o co chodzi z tą położną? mówicie o wyborze takiej środowiskowej czy do samego porodu, żeby mieć prywatną?

    Ja mówię o położnej do porodu

    relgi09kukfprg92.png
  • dory Ekspertka
    Postów: 186 139

    Wysłany: 24 września 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słonykarmel wrote:
    dziewczyny, o co chodzi z tą położną? mówicie o wyborze takiej środowiskowej czy do samego porodu, żeby mieć prywatną?

    Ja również mówię o położnej do porodu. Nawet jeśli skończy się cc, wówczas jest ona z Tobą przez kilka godzin, pomaga w pierwszym karmieniu i pionizacji.

    dhi4qqmze6ab5zr4.png
    🌈 A. 2018
    🎀 F. 2020
    🖤 🖤 🖤
  • Jejku Autorytet
    Postów: 266 234

    Wysłany: 24 września 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz będzie dobrze! Chociaż to czekanie na pewno Ci nie pomaga. U mnie ryzyko trisomii 21 z pappa było 1:208 i czekanie na wyniki badań to było najdłuższe kilka dni w moim życiu...

    A z tą położną, o której piszecie,to mam takie głupie pytanie... Skąd się ją bierze? ;) w sensie po prostu prywatnie sobie kogoś szukam (w necie?) czy w szpitalu jakoś się to wcześniej zgłasza?
    Jezu, zielona jestem, myślę, że przyda mi się ta szkoła rodzenia 😂

    Olalasz lubi tę wiadomość

    2fwagov3v67bgll4.png
    gg64roeqsrk054fy.png
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 24 września 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku wrote:
    Olalasz będzie dobrze! Chociaż to czekanie na pewno Ci nie pomaga. U mnie ryzyko trisomii 21 z pappa było 1:208 i czekanie na wyniki badań to było najdłuższe kilka dni w moim życiu...

    A z tą położną, o której piszecie,to mam takie głupie pytanie... Skąd się ją bierze? ;) w sensie po prostu prywatnie sobie kogoś szukam (w necie?) czy w szpitalu jakoś się to wcześniej zgłasza?
    Jezu, zielona jestem, myślę, że przyda mi się ta szkoła rodzenia 😂
    Ja mam na myśli położną prywatną do porodu za która się dodatkowo płaci. W moim szpitalu jest lista na stronie.

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 24 września 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej i powiedziałam o tych długotrwałych bólach brzucha o których wam ostatnio pisałam... no i mam troszkę bardziej twarda macice jeśli dobrze zapamiętałam, dramatu nie ma ale mam brać luteinę pod język i magnez. Dzisiaj wzięłam pierwsza dawkę tej luteiny i jest tak okropna w smaku ze uffffff.... :P no ale czego się nie robi żeby było dobrze :) za tydzień wizyta kontrolna :)

    Jejku nie martw się, ja tez nie wiem o co chodzi z położnymi :P

    Ja ruchów jeszcze jako takich nie czuje, może kilka razy takie smyrniecie, ale co wieczór wyraźnie wyczuwam a od wczoraj już widzę, kulkę w podbrzuszu, pojawia się na 2-3 min i znika także syncio daje o sobie znak :D

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
‹‹ 268 269 270 271 272 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ