X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • Majowa_nadzieja Autorytet
    Postów: 283 316

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no mój dzieć na usg zawsze aktywny, wiec tlumacze sobie ze to dlatego. I dodatkowo jak leze na plecach na usg a on juz taki ciezki to tez moze ma to wplyw. Ktg jeszcze nie mialam wiec nie wiem jak to wyglada. Lekarz na usg mowi ze w normie..
    dziekuje Wam za odpowiedz, czuje sie uspokojona.

    talku, Agulkowa lubią tę wiadomość

    16.08. Drugi Synuś, pępowina trójnaczyniowa <3
    20.07.22 Prenatalne, pępowina dwunaczyniowa, synek ??
    15.06.22 Mamy 💜 i 10 mm Żabeczkę 😻

    05.03.2020 39tc , cc rodzi się Szymcio💙 ma 2 lata i 5 m-cy
    29.07.19 Serduszko 💖 8tc+1, 17 mm człowieka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest normalne tetno. Tachykardia to by bylo ponad 200 i napewno by lekarz zareagowal.

    Majowa_nadzieja lubi tę wiadomość

  • Coleen Autorytet
    Postów: 312 321

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :) aplikacja podpowiada mi,że jeszcze 50 dni do tp 🙊 zaczynam czuć lekki stres, ale chyba głównie przed tym, żeby się wszystko udało, mały urodził się bez komplikacji i w ogóle, bo reszta to luz.
    Ja dziś wyspałam się bardzo dobrze, pierwszy raz od dawna. Nie muszę dosypiać na kanapie.

    Dziewczyny jak teraz czujecie ruchy? Kopią was dzieci tak mocno, czy raczej rozpychanie? Mojemu zdarzą się jakieś kopy mocniejsze, ale głównie czuję jakbym się rozpychał i przekręcał.
    Od kiedy powinno się liczyć ruchy?

    17u93e5eksatl8vo.png
  • Coleen Autorytet
    Postów: 312 321

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie kokony dla dzieci? Ja zastanawiam się czy kupić. Mam upatrzony piękny kokon, ale cały czas zastanawiam się, bo niemowlę wiadomo powinno mieć dużo miejsca wokół twarzy i sama nie wiem czy wkładanie go do kokonu nie będzie jakimś zagrożeniem. Czytam internety i tam skrajne opinie.

    17u93e5eksatl8vo.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wychodzę dziś! 💪 wg szpitala wielowodzia nie ma, obraz usg prawidłowy, wszystko jak należy, tylko dzieć wybitnie duży 😰 dodatkowo zrobili mi przeciwciała na cytomegalię, które zleciła mi moja gin, więc stówka w kieszeni 😂 igm i igg ujemne. Powtórzyli mi też przeciwciała na boreliozę i igg mam wątpliwe, czyli coś było na rzeczy w tym listopadzie i dobrze rozpoznali na podstawie rumienia. Więc jestem przynajmniej spokojna, że ta antybiotykoterapia miała sens i nie faszerowałam się niepotrzebnie ☺️

    Agulkowa, Jejku, Natalia05, Mia ❤️, Elo, Majowa_nadzieja, Gratka, Ushio, Olalasz, kate2friend, bummy, Makt lubią tę wiadomość

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • Jejku Autorytet
    Postów: 266 234

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro lekarz mówi, że wszystko ok, to chyba nie ma co się doszukiwać, u tym sposobem to można naprawdę zwariować ;)

    Ja się martwiłam, czy moja walizka nie będzie za duża do szpitala, a właśnie próbowałam ją spakować i się nie zapięła 😂 najwięcej miejsca pampersy zajmują i ten nieszczęsny ręcznik papierowy 😒 i teraz się zastanawiam jak to sensownie rozdzielić na 2 torby. Jedna do porodu (koszule, klapki, zestaw ubranek dla dziecka, tetra itp) i druga na potem? To ma sens?

    2fwagov3v67bgll4.png
    gg64roeqsrk054fy.png
  • Jejku Autorytet
    Postów: 266 234

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coleen ja kokona nie mam. Mam kosz mojżesza i wydaje mi się, że starczy.
    A co do ruchów, to mi się ewidentnie od kilku dni zmieniły. Wcześniej były takie bardzo mocne (czasami aż bolesne), aż cały brzuch chodził. A teraz regularne kilka razy dziennie, ale raczej łagodne. Takie właśnie bardziej przesuwanie, wyginanie itp. Chyba po prostu ciasno się robi ;)
    Meeega jestem ciekawa w jakim jest ułożeniu teraz, a w żaden sposób nie mogę tego wyczuć.

    Coleen lubi tę wiadomość

    2fwagov3v67bgll4.png
    gg64roeqsrk054fy.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White Innocent wrote:
    A ja wychodzę dziś! 💪 wg szpitala wielowodzia nie ma, obraz usg prawidłowy, wszystko jak należy, tylko dzieć wybitnie duży 😰 dodatkowo zrobili mi przeciwciała na cytomegalię, które zleciła mi moja gin, więc stówka w kieszeni 😂 igm i igg ujemne. Powtórzyli mi też przeciwciała na boreliozę i igg mam wątpliwe, czyli coś było na rzeczy w tym listopadzie i dobrze rozpoznali na podstawie rumienia. Więc jestem przynajmniej spokojna, że ta antybiotykoterapia miała sens i nie faszerowałam się niepotrzebnie ☺️
    Jak duzy? Bo na podobnym etapie jestesmy ;)

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam kokon- ktoś juz kiedys pisal- wszystko z glowa ;) co do ruchów-czasem rozpychanie a czasem kopy
    Najbardziej nie lubię jak kladzie noge na skórze w okolicy zeber i przyciąga w strone mostka-au

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Coleen Autorytet
    Postów: 312 321

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White Innocent super, że sytuacja opanowana i że wychodzicie!
    Ile mały teraz waży?

    White Innocent lubi tę wiadomość

    17u93e5eksatl8vo.png
  • White Innocent Autorytet
    Postów: 1189 1146

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W środę miał 2200g. Wg siatek centylowych jest dużo dużo ponad 90 centyl :P

    dqprk6nlms3rllhb.png
    3i49k6nljfqm9pc5.png
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No fakt. Bo ja wczoraj czyli rowno 31tc i mala 1700 czyli prawie idealnie 50 centyl :p duzy chlop rosnie :D

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupilam kokon, ale postawilam na najtanszy jaki znalazlam :) Pomyslalam, ze przyda sie, zeby maly lezal w nim na kanapie jak bedziemy w salonie.

    Odliczam godziny do wizyty. Brzuch niestety nadal pobolewa i zauwazylam, ze napina sie najmocniej jak leze na lewym boku. Wszyscy tylko lewy bok i lewy bok, a ja najlepiej czuje sie lezac na plecach.

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Mia ❤️ Autorytet
    Postów: 433 534

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White innocent super wiadomość! :)

    Co do ruchów to fakt, zmienily się. Więcej przeciągnięć niż kopniaków i od kilku dni rzadziej.
    Ostatnio prawie caky dzień a teraz trochę z rana, wieczorem i w nocy

    A ja dziś miałam słaba noc. Brzuch mnie bolał Starsznie, głową też i chyba zgaga sie znów pojawiła a tak się ostatnio cieszyłam że się jej pozbyłam :D

    Co do kokona też się właśnie zastanawiam czy ma sens go kupić...

    White Innocent lubi tę wiadomość

    1usavcqgr9stsdyk.png
  • Coleen Autorytet
    Postów: 312 321

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko nic na siłę, jeśli nie jest Ci wygodnie na lewym boku leż na plecach lub na prawym.
    Ja najczęściej w ciągu dnia odpoczywam leżąc na plecach, w nocy prawy lub lewy bok. Choć zdarza się, że czasem mały tak mi coś uciska kiedy leżę na brzuchu, że od razu muszę zmienić pozycję, bo nie wyrabiam z bólu.

    17u93e5eksatl8vo.png
  • słonykarmel Ekspertka
    Postów: 250 118

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj miałam wizytę, dostałam kartę do liczenia ruchów, bo mówiłam, że słabo czuję, w czasie badania tętna wyraźnie się ruszył :) zmierzyła mi miednicę takim przyrządem, mówi, że wymiary książkowe a do porodu pewnie będzie jeszcze szersza, także pocieszyła mnie :)

    Tylko coś nie bardzo mam wyniki moczu, wyszły leukocyty... muszę powtórzyć analizę moczu+ posiew. Miałam to zrobić dzisiaj, ale nie dałam rady pobrać, bo pewnie się domyślacie dlaczego :) Czy te leukocyty są takie straszne? Bo już mi dała receptę na Monural i jak coś więcej wyjdzie to mam szybciej przyjść na wizytę...
    Na 4.02 umówiłam się na usg do tego najlepszego lekarza, mam nadzieję, że dokładnie zbada i zrobi ładne zdjęcia.

    A w ogóle też tak pilnujecie jak pobieracie mocz, żeby się umyć, ze środkowego strumienia? mi nawet mówiła, żeby coś włożyć do pochwy, tampon, gazik, żeby śluzu nie było...

  • Mia ❤️ Autorytet
    Postów: 433 534

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słonykarmel wrote:
    A w ogóle też tak pilnujecie jak pobieracie mocz, żeby się umyć, ze środkowego strumienia? mi nawet mówiła, żeby coś włożyć do pochwy, tampon, gazik, żeby śluzu nie było...

    Ja pilnuje. Podmywam się sama woda. Potem wkładam tampon i środkowy mocz :)

    1usavcqgr9stsdyk.png
  • Coleen Autorytet
    Postów: 312 321

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słonykarmel ja ostatnio na leukocyty dostałam furaginę :/ gin mi powiedział, że nie możemy tego tak zostawić.

    Mocz do badania też zawsze pobieram wg wszystkich zalecanych procedur.

    17u93e5eksatl8vo.png
  • słonykarmel Ekspertka
    Postów: 250 118

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coleen, a dużo miałaś tych leukocytów? ja miałam 5-10... u mnie też poważnie podeszła, jeszcze pytała, czy boli, piecze przy sikaniu, pukała w nerki, czy bolą, oby jutro udało się pobrać.

  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się jakoś do tego kokona nie mogę przekonać. No bo do czego to właściwie służy?
    Dziewczyny, zostało mi 23 dni do cesarki. Wciąż kiepsko się czuję. Tak bym to określiła w kategoriach dziwnie. No i tez już się stresuję. Wiec odliczam dni :)

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
‹‹ 600 601 602 603 604 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ