X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marzec 2025 🤱
Odpowiedz

Marzec 2025 🤱

Oceń ten wątek:
  • blabla Przyjaciółka
    Postów: 83 91

    Wysłany: 11 lipca, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monii00 - trzymam kciuki za wizytę. Daj znać 😊
    Madzik2208- z jednej strony współczuję, a z drugiej zazdroszczę. Nie mam mdłości, a w poprzedniej ciąży miałam straszne.

    Jak by można było co raz w tygodniu sprawdzała czy wszystko jest ok. Chociaż, żebym objawy miała to bym spokojniejsza była. A tak to chociaż serce widziałam i czekać do wizyty 19 lipca

    Madzik2208, monii00 lubią tę wiadomość

    preg.png
    08.01 💔
    17.06 ⏸️
    24.06 17 dpo beta 2450
    26.06 19 dpo beta 5500 🥹
    6.07 6 + 1 ❤️
    19.07 8+0 1,89 cm 🐻
    30.07 3.14 cm 🍀
    20.08 7,7 cm 😍
  • Madzik2208 Autorytet
    Postów: 351 565

    Wysłany: 11 lipca, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monii00 wrote:
    Też miałam przy takiej becie, łącze się w bólu 🙂
    Ja w sumie pierwszy raz. Zawsze miałam tylko takie "cofki" a dzisiaj po śniadaniu, fakt zobaczyłam coś nie fajnego i jak mnie ruszyło 🤣 Ale jak tak ma być to niech jest, wyczekane objawy ☺️

    Wytrwała z Nadzieją na Happy End 🩷

    Starania od 2021 🫶

    💔 Luty 2022
    💔 Listopad 2022
    💔 Styczeń 2024

    Cykl stymulowany Aromek 💊 i Ovitrelle 💉 i mamy ⏸️ 03/07/2024

    🫶 4/07 Beta 10,8 prog. 37,69
    🫶 06/07 Beta 58,6 prog. 39 🥹
    🫶 08/07 Beta 160,2 prog. 47,16 🥹
    🫶 10/07 Beta 487,9 prog. 42,98 🥹
    🫶 13/07 Beta 1815,4 prog. 36,30 🙏 dołożona jedna dodatkowa tabletka utrogestan (dmuchamy po 3 stratach)

    🩺👩‍⚕️ Wizyta 17/07 ✊🫶

    Na pokładzie: Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, Badanie drożności OK 🤗

    Leki 💊💊💊
    ✔️ Metformax
    ✔️ Euthyrox
    ✔️ Utrogestan
    ✔️ Wit D3
    ✔️ Acidum Folicum
    ✔️ Kwas foliowy z Naturell
    ✔️ B - Complex
    ✔️ Koenzym Q10
    ✔️ Selen
    ✔️ Acard
    ✔️ Zincteral
    ✔️ Clexane od pozytywnej bety

    Dla Małego Cudu WSZYSTKO 💪✊
  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 2056 746

    Wysłany: 11 lipca, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Dzień dobry 🤩

    Ja też myślę o wizycie, zastanawiam się, czy brać 27.07 czy 03.08. Z jednej strony chciałabym, żeby było już serduszko, z drugiej zobaczyć chociaż czy jest dobrze umiejscowiony pęcherzyk 😅 ale chyba jednak poczekamy dłużej.
    Wy tu o informowaniu rodziny i znajomych, a u mnie sam najbardziej zainteresowany jeszcze nie wie 😅 planuję mu powiedzieć jutro lub w sobotę. zamówiłam dla synka koszulkę w stylu „będę starszym bratem” i dziś powinna dotrzeć 😀 ale może jeszcze poczekam na przyrost z piątku 😅
    Fajny sposób znalazłaś, ciekawe czy tata zauważy w pierwszej chwili koszulkę 😆 mój pewnie potrzebowałby czasu. Swoich rodziców poinformowałam na obiedzie u nich tak, że młody przyniósł dziadkom pozytywny test. Wtedy nic innego jeszcze nie miałam, a chciałam to zrobić szybko, żeby plotki z pracy do nich nie dotarły przede mną. O dziwo tata od razu wiedział o co chodzi widząc test w rękach syna, a mama potrzebowała chwili 😅

    Majania objawy pewnie nadejdą z czasem :) nawet te delikatne.

    Blabla potem można sprawdzać detektorem tętna :) w każdej chwili możesz usłyszeć, czy wszystko jest ok. Ja na pewno kupię, w poprzedniej ciąży wiele razy mnie uspokajał.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 12:04

    Starania od 09.2018
    💗31 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
    06.2024 naturalny cud ❤️
    I beta 13 - II beta 38 - III beta 115
    progesteron 30
    preg.png
  • blabla Przyjaciółka
    Postów: 83 91

    Wysłany: 11 lipca, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abilify05 - oczywiście, że planuje kupić. Mój spokój psychiczny jest więcej wart 😊

    Abilify05 lubi tę wiadomość

    preg.png
    08.01 💔
    17.06 ⏸️
    24.06 17 dpo beta 2450
    26.06 19 dpo beta 5500 🥹
    6.07 6 + 1 ❤️
    19.07 8+0 1,89 cm 🐻
    30.07 3.14 cm 🍀
    20.08 7,7 cm 😍
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 11 lipca, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abilify05 wrote:
    Fajny sposób znalazłaś, ciekawe czy tata zauważy w pierwszej chwili koszulkę 😆 mój pewnie potrzebowałby czasu. Swoich rodziców poinformowałam na obiedzie u nich tak, że młody przyniósł dziadkom pozytywny test. Wtedy nic innego jeszcze nie miałam, a chciałam to zrobić szybko, żeby plotki z pracy do nich nie dotarły przede mną. O dziwo tata od razu wiedział o co chodzi widząc test w rękach syna, a mama potrzebowała chwili 😅

    Majania objawy pewnie nadejdą z czasem :) nawet te delikatne.

    Blabla potem można sprawdzać detektorem tętna :) w każdej chwili możesz usłyszeć, czy wszystko jest ok. Ja na pewno kupię, w poprzedniej ciąży wiele razy mnie uspokajał.
    No ciągle myślę o tym, czy jeszcze kupić taki test z zatyczką i okienkiem, żeby jeszcze tacie wręczył, ale obawiam się, że po drodze otworzy i włoży do buzi 😂 choć ten patyk chyba można wyjąć 🤔

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • aghata Autorytet
    Postów: 1530 1826

    Wysłany: 11 lipca, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzwoniła położna że wizyta na NFZ 31 lipca to będzie w 8 tygodniu jak ja wytrzymam do tego czasu to nie wiem

    Konieczko lubi tę wiadomość

    preg.png[/url]
  • natsad Przyjaciółka
    Postów: 70 112

    Wysłany: 11 lipca, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, znalazłam ten wątek więc napiszę tu.
    2 tygodnie urlopu…wróciłam dziś, wizyta też wypadła na dziś. Może zacznę od początku. Ostatnia miesiączke miałam 7.05, owu miała być 20/21 maj, napewno się przesunęła o ok 2 tyg. 13 czerwca test pozytywny, beta 113, potem jeszcze 3 bety - wszystkie przyrost ok 150-160%.
    Wizyta 25.06, crl 3mm, piękny pęcherzyk.
    Dziś wizyta, crl 6mm, brak serduszka…
    Pani doktor nastraszyła mnie, że teraz to czekać tylko na krwawienie, że ciąża się nie rozwija… że coś jest nie tak. Że nie widzi szansy, ale kazała czekać…
    Wyszłam z gabinetu cała roztrzęsiona, zapłakana, z jedną wielką niewiadomą.
    Kazała zrobić betę. Zrobiłam.
    Błagam, pomóżcie bo zaraz zwariuję 😭
    Nie wiem co mam myśleć, co robić… naprawdę.. już było tak dobrze 😭

    07.12.19 - Zuzanna ❤️
    24.07.24 - 11 tc - Marcelina🪽💔
  • Madzik2208 Autorytet
    Postów: 351 565

    Wysłany: 11 lipca, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natsad wrote:
    Cześć dziewczyny, znalazłam ten wątek więc napiszę tu.
    2 tygodnie urlopu…wróciłam dziś, wizyta też wypadła na dziś. Może zacznę od początku. Ostatnia miesiączke miałam 7.05, owu miała być 20/21 maj, napewno się przesunęła o ok 2 tyg. 13 czerwca test pozytywny, beta 113, potem jeszcze 3 bety - wszystkie przyrost ok 150-160%.
    Wizyta 25.06, crl 3mm, piękny pęcherzyk.
    Dziś wizyta, crl 6mm, brak serduszka…
    Pani doktor nastraszyła mnie, że teraz to czekać tylko na krwawienie, że ciąża się nie rozwija… że coś jest nie tak. Że nie widzi szansy, ale kazała czekać…
    Wyszłam z gabinetu cała roztrzęsiona, zapłakana, z jedną wielką niewiadomą.
    Kazała zrobić betę. Zrobiłam.
    Błagam, pomóżcie bo zaraz zwariuję 😭
    Nie wiem co mam myśleć, co robić… naprawdę.. już było tak dobrze 😭
    Kochana, ja bym skonsultowała jeszcze z innym lekarzem.

    Wytrwała z Nadzieją na Happy End 🩷

    Starania od 2021 🫶

    💔 Luty 2022
    💔 Listopad 2022
    💔 Styczeń 2024

    Cykl stymulowany Aromek 💊 i Ovitrelle 💉 i mamy ⏸️ 03/07/2024

    🫶 4/07 Beta 10,8 prog. 37,69
    🫶 06/07 Beta 58,6 prog. 39 🥹
    🫶 08/07 Beta 160,2 prog. 47,16 🥹
    🫶 10/07 Beta 487,9 prog. 42,98 🥹
    🫶 13/07 Beta 1815,4 prog. 36,30 🙏 dołożona jedna dodatkowa tabletka utrogestan (dmuchamy po 3 stratach)

    🩺👩‍⚕️ Wizyta 17/07 ✊🫶

    Na pokładzie: Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, Badanie drożności OK 🤗

    Leki 💊💊💊
    ✔️ Metformax
    ✔️ Euthyrox
    ✔️ Utrogestan
    ✔️ Wit D3
    ✔️ Acidum Folicum
    ✔️ Kwas foliowy z Naturell
    ✔️ B - Complex
    ✔️ Koenzym Q10
    ✔️ Selen
    ✔️ Acard
    ✔️ Zincteral
    ✔️ Clexane od pozytywnej bety

    Dla Małego Cudu WSZYSTKO 💪✊
  • Kat. Ekspertka
    Postów: 179 103

    Wysłany: 11 lipca, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natsad wrote:
    Cześć dziewczyny, znalazłam ten wątek więc napiszę tu.
    2 tygodnie urlopu…wróciłam dziś, wizyta też wypadła na dziś. Może zacznę od początku. Ostatnia miesiączke miałam 7.05, owu miała być 20/21 maj, napewno się przesunęła o ok 2 tyg. 13 czerwca test pozytywny, beta 113, potem jeszcze 3 bety - wszystkie przyrost ok 150-160%.
    Wizyta 25.06, crl 3mm, piękny pęcherzyk.
    Dziś wizyta, crl 6mm, brak serduszka…
    Pani doktor nastraszyła mnie, że teraz to czekać tylko na krwawienie, że ciąża się nie rozwija… że coś jest nie tak. Że nie widzi szansy, ale kazała czekać…
    Wyszłam z gabinetu cała roztrzęsiona, zapłakana, z jedną wielką niewiadomą.
    Kazała zrobić betę. Zrobiłam.
    Błagam, pomóżcie bo zaraz zwariuję 😭
    Nie wiem co mam myśleć, co robić… naprawdę.. już było tak dobrze 😭

    To okropne, ze musisz przechodzić przez taki stres. Tak jak napisała Makdzik skonsultuj się jeszcze z innym lekarzem. Trzymam bardzo mocno kciuki

    preg.png
  • natsad Przyjaciółka
    Postów: 70 112

    Wysłany: 11 lipca, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/plik-VBYoaHP2bh
    Wrzucam wam link do pierwszego USG z 25.06… wg pani doktor to 6 tydz, jak dla mnie…za małe na 6 tydz + mierzone jakoś dziwnie…
    Już nie wiem naprawdę co robić 😓

    07.12.19 - Zuzanna ❤️
    24.07.24 - 11 tc - Marcelina🪽💔
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 11 lipca, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natsad wrote:
    https://zapodaj.net/plik-VBYoaHP2bh
    Wrzucam wam link do pierwszego USG z 25.06… wg pani doktor to 6 tydz, jak dla mnie…za małe na 6 tydz + mierzone jakoś dziwnie…
    Już nie wiem naprawdę co robić 😓
    Kochana, przykro mi, że przez to przechodzisz. Również uważam, że warto skonsultować z lekarzem, a reszta to już tylko czas… nic więcej chyba nie zrobisz… 🫂
    monii00 wrote:
    Też miałam przy takiej becie, łącze się w bólu 🙂
    To i ja się nastawiam na przyszły tydzień 😅 oby niepotrzebnie 😅

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Eduardo Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: 11 lipca, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @natsad przykro mi bardzo, że masz tyle stresu. Musisz być cierpliwa i badać wszystko co możesz badać, żeby sytuacja stała się jaśniejsza. Masz już wyniki bety? Daj znać, zobaczymy jak przyrasta. Trzymam kciuki, że może to jednak jakiś błąd ze strony usg czy coś. 🤞

    Dziewczyny dlaczego wy tak wcześnie macie mdłości😅 ja betę na poziomie 400 miałam 8 dni temu a do dziś czuję się super. Zaraz będę schizować, że coś jest nie tak.

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 11 lipca, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eduardo wrote:
    @natsad przykro mi bardzo, że masz tyle stresu. Musisz być cierpliwa i badać wszystko co możesz badać, żeby sytuacja stała się jaśniejsza. Masz już wyniki bety? Daj znać, zobaczymy jak przyrasta. Trzymam kciuki, że może to jednak jakiś błąd ze strony usg czy coś. 🤞

    Dziewczyny dlaczego wy tak wcześnie macie mdłości😅 ja betę na poziomie 400 miałam 8 dni temu a do dziś czuję się super. Zaraz będę schizować, że coś jest nie tak.
    No to ja od razu napiszę, że nie zgadzam się z tym, co pisałaś wcześniej i uważam, że to bardzo szkodliwa bzdura (nie bierz tego oczywiście do siebie, po prostu to wyczytałaś) - mdłości i wymioty nie świadczą o jakości ciąży. Ja w poprzedniej ciąży wymiotowałam raz, właściwie nie były to nawet jakieś specjalne wymioty, tylko cofnęło mi się przy myciu zębów. Mdłości miałam, ale lekkie. I wszystko było ok. Każdy organizm inaczej reaguje i tyle.

    PaulaG, Malinowysorbet lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 11 lipca, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I nie chodzi mi o to, że ja tak miałam, to teraz to jakiś wyznacznik, to akurat dodałam od siebie, jak było u mnie. Myślę, że to wymyślił ktoś, żeby pocieszyć kobiety wymiotujące, bo faktycznie zdaje się, że wysoka beta powoduje mdłości. Ale ostatecznie zupełnie niepotrzebnie martwią się te, co takich objawów nie mają.

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 11 lipca, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aghata wrote:
    Zadzwoniła położna że wizyta na NFZ 31 lipca to będzie w 8 tygodniu jak ja wytrzymam do tego czasu to nie wiem

    Ja mam 30 lipca 7+6 i uwazam ze na styk. Bo serce powinno być. W drugiej ciąży poszłam 7+1 pewna ze serce bedzie i beret....

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 11 lipca, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natsad wrote:
    Cześć dziewczyny, znalazłam ten wątek więc napiszę tu.
    2 tygodnie urlopu…wróciłam dziś, wizyta też wypadła na dziś. Może zacznę od początku. Ostatnia miesiączke miałam 7.05, owu miała być 20/21 maj, napewno się przesunęła o ok 2 tyg. 13 czerwca test pozytywny, beta 113, potem jeszcze 3 bety - wszystkie przyrost ok 150-160%.
    Wizyta 25.06, crl 3mm, piękny pęcherzyk.
    Dziś wizyta, crl 6mm, brak serduszka…
    Pani doktor nastraszyła mnie, że teraz to czekać tylko na krwawienie, że ciąża się nie rozwija… że coś jest nie tak. Że nie widzi szansy, ale kazała czekać…
    Wyszłam z gabinetu cała roztrzęsiona, zapłakana, z jedną wielką niewiadomą.
    Kazała zrobić betę. Zrobiłam.
    Błagam, pomóżcie bo zaraz zwariuję 😭
    Nie wiem co mam myśleć, co robić… naprawdę.. już było tak dobrze 😭

    Wg owulacji to jest jakoś 6 tydzień? Moze nie być serca to jest logiczne.. do 8 tygodnia serce może zacząć bić. Kiedy była ostatnia beta i ile miała? Był zarodek?

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 11 lipca, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eduardo wrote:
    @natsad przykro mi bardzo, że masz tyle stresu. Musisz być cierpliwa i badać wszystko co możesz badać, żeby sytuacja stała się jaśniejsza. Masz już wyniki bety? Daj znać, zobaczymy jak przyrasta. Trzymam kciuki, że może to jednak jakiś błąd ze strony usg czy coś. 🤞

    Dziewczyny dlaczego wy tak wcześnie macie mdłości😅 ja betę na poziomie 400 miałam 8 dni temu a do dziś czuję się super. Zaraz będę schizować, że coś jest nie tak.

    Ja mam mdłości co któryś dzień tylko i czasem.... nie wiem ile może mieć beta, nie mierzyłam. Idę na wizytę dopiero w 8 tygodniu i bedzie co ma być. Po co sie stresować? Nie każda ma mdłości i nie każda rzyga....

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 11 lipca, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    No to ja od razu napiszę, że nie zgadzam się z tym, co pisałaś wcześniej i uważam, że to bardzo szkodliwa bzdura (nie bierz tego oczywiście do siebie, po prostu to wyczytałaś) - mdłości i wymioty nie świadczą o jakości ciąży. Ja w poprzedniej ciąży wymiotowałam raz, właściwie nie były to nawet jakieś specjalne wymioty, tylko cofnęło mi się przy myciu zębów. Mdłości miałam, ale lekkie. I wszystko było ok. Każdy organizm inaczej reaguje i tyle.

    Zgadzam się. Z córką mialam bete 36 tysięcy z hakiem i mdłości zero.

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • Eduardo Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: 11 lipca, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że i ja nie będę miała mdłości i nie będzie to żadnym wyznacznikiem czy z ciążą wszystko ok.
    Wiem, że każda jest inna i ma inne objawy z ciąży na ciążę, nie biorę do siebie, że napisałaś ze to bzdura, bo sama tak myślę😅

  • monii00 Autorytet
    Postów: 927 1259

    Wysłany: 11 lipca, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, jest serduszko ❤️
    Dzisiaj to się zestresowałam przed tą wizytą. Chyba dlatego, że do mnie to dotarło. Po wizycie poszła taka ściana deszczu a ja bez parasola i przemokłam 😂 Z tego wszystkiego zapomniałam recepty na acard i heparynę. Mam włączone i mam się zjawić za 3-4 tygodnie.

    Eduardo, Madzik2208, Monk@, Malinowysorbet, pp2018, eliz, Kat. lubią tę wiadomość

    👧 29 l. 🧔‍♂️ 34 l.
    06.09.2024 Wyniki PAPP-A ➡️ niskie ryzyka
    06.08.2024 Mam już 3,12 cm i mama usłyszała pierwszy raz moje serduszko ❤️
    11.07.2024 Jest ❤️
    25.06.2024 ⏸️
    09.05.2024 Wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do kontroli ➡️ nie powiększa się 👍
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz

    💉 Neoparin 60 mg 💊 Acard 150
    🗓 29.08 wizyta gin prywatnie
    preg.png
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ