X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 18 września 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu wrote:
    Zależy czy teraz te dwa tygodnie z duphastonem i oszczędnym trybem życia coś dały. Brzuch mi się nie napina jak wcześniej więc jestem dobrej myśli. No, ale w razie czego dobrze, że są pessary.
    Czasem nie ma objawów, ale trzymajmy się tego że leżenie pomaga

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 18 września 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolika wrote:
    U nas jak wszystko będzie dobrze to szkole rodzenia zaczynamy 7 października ❤

    A ja ciagle mam mieszane uczucia co do szkoły rodzenia. Macie je bezpłatne czy to będą odpłatne zajęcia?
    Ja się zastanawiam nad położną albo doulą. Takie rodzą mi się pomysły w głowie, ale zobaczymy😉

    Celia89 lubi tę wiadomość

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 18 września 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ja bym sobie poćwiczyla z chęcią: jakieś zajęcia z jogi, dłuższe spacery albo w ogóle na macie ćwiczenia dla kobiet w ciazy, bo zawsze lubiłam ruch i dobrze się po nim czuje, ale po prostu się boje ze względu na tę szyjke. Jest krótka wiec wole nie kusić losu. Ale jak nie ma przeciwwskazań i szyja długa to czemu nie.

    Celia89 lubi tę wiadomość

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 18 września 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susie no niestety.. Czekam do wtorku to się okaże. Emisia położna prywatna super sprawa, u mnie niestety nie uznają a najbliższy szpital 40km ode mnie gdzie można wykupić położną.. A z synkiem ktoś musi zostać, ktoś mnie zawieźć więc za dużo kombinowania. Szkoła rodzenia daje taki ogólny pogląd, ale nie ma się co łudzić, że tam się nauczy dobrze oddychać 😉 Ale przy pierwszym dziecku fajnie się nauczylismy z mężem jak kąpać noworodka, przewijać itd więc myślę, że warto.

    Emisia, Celia89 lubią tę wiadomość

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Klio86 Autorytet
    Postów: 454 184

    Wysłany: 18 września 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudyLis wrote:
    Hej hej, meldujemy z bliźniakami poprawne wyniki, masę 390 i 400g i długość szyjki 39mm :)
    Dziewczyny, czy wy się jakoś specjalnie gimnastykujecie? Mieszkam w Niemczech i tu nie do pomyślenia jest że nie uprawiam w ciąży sportu...

    Tez mieszkałam w Niemczech 9 lat i tam urodzilam córeczkę. Tak tak one tam wszystkie takie fit są kobietki 😉 nie stresuj się i nie przejmuj podejściem innych. Ja po dwóch poronieniach leżałam na L4 od 6 tygodnia ciazy. To były piękne czasy 😜 teraz mam sportu przy córeczce aż za dość, czasem się zastanawiam jak mój brzusio to znosi 🙈

    Ja planuje dwójkę dzieci wiec chyba ten adapter by mi się nie zdał na długo skoro w styczniu drugie już na świecie będzie 😉

    RudyLis lubi tę wiadomość

  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 18 września 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu wrote:
    Susie no niestety.. Czekam do wtorku to się okaże. Emisia położna prywatna super sprawa, u mnie niestety nie uznają a najbliższy szpital 40km ode mnie gdzie można wykupić położną.. A z synkiem ktoś musi zostać, ktoś mnie zawieźć więc za dużo kombinowania. Szkoła rodzenia daje taki ogólny pogląd, ale nie ma się co łudzić, że tam się nauczy dobrze oddychać 😉 Ale przy pierwszym dziecku fajnie się nauczylismy z mężem jak kąpać noworodka, przewijać itd więc myślę, że warto.
    Takie rzeczy potrafię bo mam dużo młodsza siostrę :) poza tym ja mam zakaz chodzenia 😂

    Emisia lubi tę wiadomość

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 18 września 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu wrote:
    Susie no niestety.. Czekam do wtorku to się okaże. Emisia położna prywatna super sprawa, u mnie niestety nie uznają a najbliższy szpital 40km ode mnie gdzie można wykupić położną.. A z synkiem ktoś musi zostać, ktoś mnie zawieźć więc za dużo kombinowania. Szkoła rodzenia daje taki ogólny pogląd, ale nie ma się co łudzić, że tam się nauczy dobrze oddychać 😉 Ale przy pierwszym dziecku fajnie się nauczylismy z mężem jak kąpać noworodka, przewijać itd więc myślę, że warto.

    Mmalibu rozumiem.
    Zapisałam się na jakieś darmowe warsztaty w październiku.
    Na pewno coś z samej szkoły rodzenia można pozytywnego wynieść, ale mi chyba najbardziej zależałoby (jako pierworódce😉) na kimś już w fazie przed porodem i w trakcie. Taka położna tez jest do dyspozycji po porodzie, żeby w praktyce pomoc w kąpieli czy laktacji. Ale jak to jest z planami mogą się zmienić i może być ccvwiec wtedy odpada faza porodu albo jakiś urlop czy problemy zdrowotne położnej. Nic nie da się zaplanować i trzeba być przygotowanym na zmiany☺️

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    Takie rzeczy potrafię bo mam dużo młodsza siostrę :) poza tym ja mam zakaz chodzenia 😂
    Też mam młodsza siostra dokładnie 16,5 roku :p W grudniu kończy 10 lat 😊

    SusieOne lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emisia wrote:
    A ja ciagle mam mieszane uczucia co do szkoły rodzenia. Macie je bezpłatne czy to będą odpłatne zajęcia?
    Ja się zastanawiam nad położną albo doulą. Takie rodzą mi się pomysły w głowie, ale zobaczymy😉
    Ja mam szkole rodzenia za darmo :) u mnie rozważają cc więc możliwe że samo oddychanie prawidłowe nawet mi się nie przyda. Zastanawiam się nad środowiskową bo podobno jak się na dobra trafi to fajna sprawa, a też za da mi przysługuje z tego co mi mówili:)

  • Niqa89 Ekspertka
    Postów: 132 126

    Wysłany: 18 września 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak tam Wasze wyniki krzywej? U mnie pięknie ☺
    Na czczo:76
    Po godzinie: 93
    Po 2 godz: 65

    mhsvi09kaq7hme36.png
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 18 września 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niqa89 wrote:
    Dziewczyny jak tam Wasze wyniki krzywej? U mnie pięknie ☺
    Na czczo:76
    Po godzinie: 93
    Po 2 godz: 65
    U mnie już dawno i też dobre

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 18 września 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez w porządku

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie raczej też:) Chociaż zastanawiam się czemu po 2 godzinach mam wyższą niż po godzinie ?
    Na czczo:79
    Po godzinie: 108
    Po 2 godzinach 122

    Celia89 lubi tę wiadomość

  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 18 września 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    Zależy. Jak dobrze widać w tym terminie narządy to już raczej nie ma pomyłki u nas np od 12 tygodnia jest ze dziewczyna co usg

    Pieguska który tydzień u ciebie i dzień? Bo nie ogarniam suwaczka
    22tc (trzymam się z usg z prenatalnego)
    Bo z usg wychodzi starszy..

    SusieOne lubi tę wiadomość

    4018d16ae9.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 18 września 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emisia wrote:
    A ja ciagle mam mieszane uczucia co do szkoły rodzenia. Macie je bezpłatne czy to będą odpłatne zajęcia?
    Ja się zastanawiam nad położną albo doulą. Takie rodzą mi się pomysły w głowie, ale zobaczymy😉

    U mnie szkoła rodzenia oferuje cykl 6 spotkań w ramach szkoły rodzenia, a po jej ukończeniu można chodzić na dodatkowe bloki tematyczne (można wybierać), do 31tc 1 raz w tygodniu przysługuje, po 32tc można dwa razy w tygodniu. Zajęcia są różne są bezpłatne (duża większość i zajęcia gimnastyczne lub oddechowe)) a także płatne (np pierwsza pomoc niemowlakowi, masaż szantala) ale ceny są bardziej symboliczne bo 20pln :)

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 18 września 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne Aa Ty, który tydzień? Ten co na suwaczku?

    SusieOne lubi tę wiadomość

    4018d16ae9.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 18 września 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tam u dołu jest że 21 i 4 dni :) :p ja bym się chętniej dowiedziała jak rodzić nuż kąpać. Nauczę się. Pralam koty, zające, fretki. Czymże będzie moje małe niewinne niemowle które potrzebuje odpowiedniej temperatury, ale nie podrapie, nie wgryzie się w rękę :p

    Emisia, Ania_85_ lubią tę wiadomość

    ug378rib3ih251jk.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 18 września 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sie chyba pośpieszyłam z ta radością ze mi brzuch nie twardnieje bo wieczorem dzis znow... Eh... do tego mały znow sie nisko ułożył bo kopie po pęcherzu... wczoraj byl wysoko a dzis znow...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 18 września 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celia89 wrote:
    Tam u dołu jest że 21 i 4 dni :) :p ja bym się chętniej dowiedziała jak rodzić nuż kąpać. Nauczę się. Pralam koty, zające, fretki. Czymże będzie moje małe niewinne niemowle które potrzebuje odpowiedniej temperatury, ale nie podrapie, nie wgryzie się w rękę :p

    Hhahahaha 😂popłakałam się !!!

    Celia89 lubi tę wiadomość

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 18 września 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    U mnie szkoła rodzenia oferuje cykl 6 spotkań w ramach szkoły rodzenia, a po jej ukończeniu można chodzić na dodatkowe bloki tematyczne (można wybierać), do 31tc 1 raz w tygodniu przysługuje, po 32tc można dwa razy w tygodniu. Zajęcia są różne są bezpłatne (duża większość i zajęcia gimnastyczne lub oddechowe)) a także płatne (np pierwsza pomoc niemowlakowi, masaż szantala) ale ceny są bardziej symboliczne bo 20pln :)

    O wow no to rzeczywiście symbolicznie i duzy wybór. U mnie niestety wszystko odpłatne (tak porządnie bo kilka stow) i tak średnio ciekawy program🤷🏼‍♀️

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
‹‹ 266 267 268 269 270 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ