X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ogólnopolski strajk kobiet!
Odpowiedz

Ogólnopolski strajk kobiet!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 26 września 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!
    Myślę, że to miejsce jest idealne, żeby nagłośnić sprawę. Wiele z nas jest po poronieniach. Wszystkie chcemy mieć dzieci, ale nie kosztem własnego życia. Część jest już mamami. byłybyście w stanie poświęcić swoje zdrowie i życie dla nienarodzonego dziecka, tracąc mozlwiość opieki nad drugim, trzecim dzieckiem które jest już w domu? To co chce nam zgotować rząd, jest niedopuszczalne.

    Na 3 października tego roku jest organizowany ogólnopolski strajk kobiet. który ma pokazać, że nie godzimy się na to, żeby ktoś decydował za nas w tak bardzo intymnych i ważnych sprawach. Te z was, które popierają akcję zapraszam do dołączenia w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/1659773451018196/.
    Pozostałe proszę o ponowne przemyślenie tematu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2016, 12:20

    Ania_84, Czarnaa94, bloodflower, makota lubią tę wiadomość

  • zbikowa Autorytet
    Postów: 2155 8099

    Wysłany: 27 września 2016, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poważnie? nikt?

  • Gośśś Autorytet
    Postów: 903 1844

    Wysłany: 28 września 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, gdybym miala blizej to na pewno bym dolaczyla, ale niestety mam za daleko :( Jestem jak najbardziej przeciwna temu wszystkiemu! Tym bardziej, ze 4 lata temu musialam podjac ta straszna decyzje... :(

    Aniołek 6tydz [*]
    Zuzia 20tydz [*]
    Amelka 25tydz [*]
    atdce6ydwl481p7x.png
  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 29 września 2016, 05:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czy ktoś przeczytał ten projekt ustawy czy tylko opiera się na doniesieniach z TV? To ważna sprawa.....bo TV jak wiadomo jest teraz telewizją opozycji więc zawsze będzie przedstawiać projekty ustawy w taki sposób aby oczernić rząd......taka jest prawda i moje spostrzeżenia.

    Dagn_, żonaAnia, kark lubią tę wiadomość

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 29 września 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytałam projekt ustawy, telewizji nie oglądam więc nawet nie wiem co tam na ten temat wygadują. Bardzo bym chciała w takim proteście wziąć udział, ale niestety mieszkam na takim zadupiu że wszędzie miałabym setki kilometrów. Najbardziej wkurza mnie to że o moim przyszłym życiu lub śmierci, o moich ciążach decyduje banda podstarzałych facetów! Cieszę się że w drugą ciążę zaszłam już teraz i współczuję kobietom które mają to jeszcze przed sobą.

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 29 września 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kataloza, ale to nie jest projekt rzadu tylko spoleczny od proliferow.

    Poza tym projekt ustawy projektem, a to interpretacja jest wazna. Zgadza sie, ze duzo naduzyc i przeinaczen jest w mediach, ale to, ze ta ustawa jest niedopuszczalna i godzi w zdrowie i dobro kobiet w sumie nie ulega watpliwosci. Juz samo sformulowanie poczatku nowego zycia jest z gruntu bledne, bo twierdzi, ze ciaza jest przed zagniezdzeniem, co jak wiemy jest bzdura, bo w ten sposob za pelnowartosciowa uznaje ciaze pozamaciczna...
    Ustawa bedzie miala wiele posrednich skutkow jak utrudnienie badan prenatalnych, a takze leczenia prenatalnego dzieci. Do tego zaklada tylko ratowanie zycia kobiety, nie jej zdrowia.
    Jezeli ustawa przejdzie to albo bedzie ustawa martwa albo wprowadzi nas w przerazajacy czas dla ludzi w wieku rozrodczym.

    Projekt ustawy czytalam i mnie on przeraza, mimo ze nie jest zwolenniczka aborcji.

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 29 września 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety z powodu zdrowotnych nie mogę brać czynnego udziału z powodu zdrowotnych. serduchem będę z wszystkimi obecnymi na marszach i walczących o Nas o Kobiety, o nasze zdrowie, o dalszą opiekę prenatalną.

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • mada87 Autorytet
    Postów: 275 205

    Wysłany: 2 października 2016, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę udział

    józefka lubi tę wiadomość

    atdcqps62brd8znj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tutusia wrote:
    ...Juz samo sformulowanie poczatku nowego zycia jest z gruntu bledne, bo twierdzi, ze ciaza jest przed zagniezdzeniem, co jak wiemy jest bzdura, bo w ten sposob za pelnowartosciowa uznaje ciaze pozamaciczna...
    .

    byłam w ciąży pozamacicznej i straciłam swoje maleństwo... twierdzisz więc ze nie byłam w ciąży i nic nie straciłam??? przykre...

    kataloza lubi tę wiadomość

  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 3 października 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twierdze, ze z Twojej ciazy nigdy nie moglo byc dziecka. I bardzo mi przykro, ze Cie to spotkalo. A jeszcze gorzej by bylo, gdyby lekarze nie mogli interweniowac w tej sytuacji.

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 3 października 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żonaAnia byłaś w ciąży, ale Twoje Maleństwo nie miałoby żadnych szans, i Ty gdyby nie interwencja lekarzy mogłaś stracić życie

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tutusia wrote:
    Twierdze, ze z Twojej ciazy nigdy nie moglo byc dziecka. I bardzo mi przykro, ze Cie to spotkalo. A jeszcze gorzej by bylo, gdyby lekarze nie mogli interweniowac w tej sytuacji.

    to było dziecko i teraz jest aniołkiem, bo życie ludzkie zaczyna się już od poczęcia, zagnieżdżenie to kolejny etap. dlaczego uważasz że zgodnie z tym nowym projektem ustawy antyaborcyjnej lekarz nie będzie mógł interweniować w przypadku ciąży pozamacicznej? nigdzie w projekcie ustawy nie ma nic na ten temat.to jest nadinterpretacja popierających aborcję.

    kataloza lubi tę wiadomość

  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 3 października 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żonaAnia wrote:
    to było dziecko i teraz jest aniołkiem, bo życie ludzkie zaczyna się już od poczęcia, zagnieżdżenie to kolejny etap. dlaczego uważasz że zgodnie z tym nowym projektem ustawy antyaborcyjnej lekarz nie będzie mógł interweniować w przypadku ciąży pozamacicznej? nigdzie w projekcie ustawy nie ma nic na ten temat.to jest nadinterpretacja popierających aborcję.
    Owszem, jest jasno zapisane w ustawie, wystarczy ją poprawnie poczytać. Za doprowadzenie do śmierci płodu (np.przez lekarza w przypadku ciąży pozamacicznej lub ciężko chorego płodu) lekarzowi grozi kara więzienia do 5 lat. Lekarz zatem będzie postawiony przed wyborem: ratuje życie matki a nie płodu i tym samym idzie do więzienia lub pozwala umrzeć matce a uratuje swoją skórę oraz płód, który umrze kilka dni po porodzie.
    Podoba Ci się taka sytuacja?
    Podoba Ci się również brak możliwości zrobienia badań prenatalnych?

    Aha, nikt tu nie "popiera aborcji". Zalecam nauczyć się logicznego myślenia. Kobiety chcą mieć WYBÓR w razie ciężkiej sytuacji a nie skrobać się na życzenie, bo nie o to ten strajk się rozchodzi.

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nita nie musisz tak ostro. widać sposób bycia ciężarnych z grudniówek 2016,każdy kto ma inne zdanie od razu jest atakowany. życzę spokojnej ciąży.

  • Dotty84 Autorytet
    Postów: 1945 3556

    Wysłany: 3 października 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żonaAnia wrote:
    Nita nie musisz tak ostro. widać sposób bycia ciężarnych z grudniówek 2016,każdy kto ma inne zdanie od razu jest atakowany. życzę spokojnej ciąży.

    Tak się składa, że na Grudniówkach 2016 tylko jedna osoba zaatakowała obrażając resztę i nazywając głupimi ze względu na poglądy. Proszę czytać ze zrozumieniem i nie przekazywać nieprawdziwych informacji :)

    Nita lubi tę wiadomość

    uxi9zb2.png
    sd5of8v.png
  • Dotty84 Autorytet
    Postów: 1945 3556

    Wysłany: 3 października 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecna ustawa NIE ZMUSZA nikogo to aborcji. W żadnym z trzech przypadków. Ona daje taką możliwość. Wszystkie kobiety, które są całkowicie przeciwne aborcji MAJĄ PRAWO z niej nie skorzystać. Nie rozumiem czemu zwolennicy Prolife próbują odebrać prawo wyboru innym??? Utrzymanie obecnego stanu gwarantuje obu stronom prawo WYBORU.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2016, 21:34

    uxi9zb2.png
    sd5of8v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotty84 wrote:
    Tak się składa, że na Grudniówkach 2016 tylko jedna osoba zaatakowała obrażając resztę i nazywając głupimi ze względu na poglądy. Proszę czytać ze zrozumieniem i nie przekazywać nieprawdziwych informacji :)
    nie mam na myśli tematu aborcji tylko ogólny sposób dyskusji i wyrażania opinii. można dyskutować i wyrażać swoje opinie ale delikatniej. poczułam się atakowana, być może to hormony, ale tak jak mówisz nikt nie powinien obrażać innych ze względu na poglądy.

    Dagn_ lubi tę wiadomość

  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 3 października 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żonaAnia wrote:
    Nita nie musisz tak ostro. widać sposób bycia ciężarnych z grudniówek 2016,każdy kto ma inne zdanie od razu jest atakowany. życzę spokojnej ciąży.
    Myślę, że nazywanie kogoś per "popierającego aborcję" jest wystarczającą obrazą, niezwykle chamską a więc nie dziw się mojej reakcji. Radzę po prostu na przyszłość ważyć słowa.

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nita "ważenie słów" działa w obie strony.

  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 3 października 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotty84 wrote:
    Tak się składa, że na Grudniówkach 2016 tylko jedna osoba zaatakowała obrażając resztę i nazywając głupimi ze względu na poglądy. Proszę czytać ze zrozumieniem i nie przekazywać nieprawdziwych informacji :)

    Ani pewnie chodzi o rozmowę na grudniówkach sprzed kilku miesięcy kiedy gadałyśmy o badaniach prenatalnych i ona napisała że ich nie będzie robić co spotkało się z naszym zdziwieniem ale nie przypominam sobie żeby ktoś cię Aniu wtedy atakował, po prostu byłyśmy zdziwione że ktoś w obecnych czasach nie chce korzystać z rozwoju medycyny ;)

    82doroeqdnooy9dr.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ