Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2024
Odpowiedz

Październik 2024

Oceń ten wątek:
  • Maja2023 Autorytet
    Postów: 293 389

    Wysłany: 8 marca 2024, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta1993 wrote:
    Wszystkiego najlepszego! obyśmy były zdrowe i piękne, a nasze maluszki rozwijały się prawidłowo ☺️🤗❤️

    Co do wagi, to u mnie od zawsze prawidłowo. Więc mam cichą nadzieję, że to się utrzyma w ciąży i później po porodzie ... 🫣

    Zapachy też mi przeszkadzają...zawsze byłam wrażliwa, a teraz to już do przesady 🙈

    A powiedzcie jak z waszym libido??

    Spadło, pierwszy raz w życiu odczuwam taki niż w tym temacie 🙈 zasypiam po 21 jak dziecko snem kamiennym wiec no 😅

    Marta1993 lubi tę wiadomość

    Starania o drugiego bobasa od 06.2023

    06.2019 - I ciąża , brak serduszka 8tc , poronienie wywoływane w szpitalu

    06.2020 - II ciąża , 3254 g cudu <3 córeczka jest z nami

    09.2023 - III ciąża , ciąża biochemiczna

    12.2023 - IV ciąża , 6tc serduszko bije -> 8tc poronienie samoistne , poronienie chybione

    06.02.2024 cień cienia
    07.02 beta 17.90
    9.02 beta 61.70
    20.02 beta 10 688
    26.02 usg 5+4tc , FHR + 💓🤞🤰
    01.04 10+4 tc , maluszek rośnie- 41 mm
    11.04 - I prenatalne


    Mutacja genu MTHFR, PAI1
    Niski progesteron
    PCOS

    PrenaCare complete, jod, duphaston , heparyna
  • Maja2023 Autorytet
    Postów: 293 389

    Wysłany: 8 marca 2024, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina9408 wrote:
    Hej dziewczyny, dzisiaj byłam na wizycie. Dzidzia ma 1,84cm i serduszko biło 170. ❤️😊

    Gratulacje 🥰

    paulina9408 lubi tę wiadomość

    Starania o drugiego bobasa od 06.2023

    06.2019 - I ciąża , brak serduszka 8tc , poronienie wywoływane w szpitalu

    06.2020 - II ciąża , 3254 g cudu <3 córeczka jest z nami

    09.2023 - III ciąża , ciąża biochemiczna

    12.2023 - IV ciąża , 6tc serduszko bije -> 8tc poronienie samoistne , poronienie chybione

    06.02.2024 cień cienia
    07.02 beta 17.90
    9.02 beta 61.70
    20.02 beta 10 688
    26.02 usg 5+4tc , FHR + 💓🤞🤰
    01.04 10+4 tc , maluszek rośnie- 41 mm
    11.04 - I prenatalne


    Mutacja genu MTHFR, PAI1
    Niski progesteron
    PCOS

    PrenaCare complete, jod, duphaston , heparyna
  • Vam Autorytet
    Postów: 1126 1641

    Wysłany: 8 marca 2024, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta1993 wrote:
    Wszystkiego najlepszego! obyśmy były zdrowe i piękne, a nasze maluszki rozwijały się prawidłowo ☺️🤗❤️

    Co do wagi, to u mnie od zawsze prawidłowo. Więc mam cichą nadzieję, że to się utrzyma w ciąży i później po porodzie ... 🫣

    Zapachy też mi przeszkadzają...zawsze byłam wrażliwa, a teraz to już do przesady 🙈

    A powiedzcie jak z waszym libido??
    Oj ja póki co libido mam zero, ale pamiętam że poprzednim razem też tak miałam. Jeśli będzie podobnie jak w pierwszej i drugiej to z czasem wzrośnie 😎

    Marta1993 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png

    age.png
  • Karos31 Autorytet
    Postów: 607 1018

    Wysłany: 8 marca 2024, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja libido mam ale lekarz narazie zakazał współżycia. Ubolewam :)

    👱33 🧔32

    02.2015 - 🩷🤱

    11.2023 - 14 tydz 🩵💔 Trisomia 18

    06.2024 - 23 tydz 🩷💔 Rozszczep kręgosłupa, wielowadzie.

    01.2026 zaczynamy starania ♥️

    4.02 - ⏸️ jasna kreska 😍
    16.06 - 600g synka 🩵

    preg.png
  • Hera098 Autorytet
    Postów: 2921 3589

    Wysłany: 8 marca 2024, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @paulina9408 Gratulacje😍 Duże już nam się robią te dzieci😘❤️

    Co do zapachów - chyba mam farta, bo nie mam węchu🙈 Straciłam za dziecka przez traumę psychiczną. Mózg kompletnie zablokował mi węch i tak do dzisiaj😅 Ale zdarza sie, że ktos cos je i jestem blada, niedobrze mi, mimo iż nic nie czuje.

    Co do libido - na początku trochę miałam, potem ustało. Później znów miałam, a teraz w ogóle. Chce się najpierw dowiedzieć na wizycie w poniedziałek czy wszystko jest okay, i może po wizycie troche sie rozluźnienie. Chcę tez ginekolog sie zapytac czy w ogole moge, i pewnie będzie mi lepiej jeśli będę miała pozwolenie od lekarza😂

    @espoir ja sie igiel tez boje, np w kregoslup, pupę czy w brzuch. W ramie jest ok i pobieranie krwi też na luzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2024, 12:47

    paulina9408 lubi tę wiadomość

    Ja 1998, On 1990
    PCOS, lekka IO,
    MTHFR A1298C - A/C hetero
    PAI - 4G/4G homo

    2024:

    26.01 - Beta 9,9😍
    07.02 - USG (2,5tyg leżeć, bo pęcherzyk nisko ułożony)
    24.02 - CRL 8,3mm bobasa + mikroserduszko❤️
    11.03 - CRL 2,75cm i serce 175😍

    Wyniki Nifty, niskie ryzyka, córcia Laura👶🏻🩷

    04.04 - CRL 7,27cm
    Łożysko przednia ściana
    19.04 - CRL 9,5cm, ⚖️160g
    02.05 - wyczułam pierwsze ruchy👣❤️
    16.05 - 340g⚖️
    Połówkowe ok, 32cm 😊
    02.07 - 1kg⚖️
    echo serca dobre
    17.09 - szpital, 3800g⚖️

    20.09 - cesarka, 3530g Szczęścia❤️


    2026:

    23.04 - Beta 54 😍
    11.05 - serduszko ❤️
    26.05 - 1,73cm

    event.png

    preg.png
  • Nicole123 Autorytet
    Postów: 566 1384

    Wysłany: 8 marca 2024, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też z libido średnio 😣ale i tak mamy zakaz przez plamienia więc czekamy na drugi trymestr,może wtedy dostaniemy pozwolenie


    A co do zastrzykow,to ja bylam okropną panikarą w tym temacie . Ale przez przygotowania do invitro musiałam robić sobie czasami nawet 4 dziennie więc szybką się przyzwyczaiłam ☺️ale fakt że nie jest to moją ulubiona codzienna czynność

    Hera098, Marta1993 lubią tę wiadomość

    🙋‍♀️29
    PCOS
    Długie cykle, owulacyjne
    Hormony w normie
    Jajowody drożne
    🙋🏼‍♂️30
    Badanie nasienia
    06.2022 morfologia 0%
    08.2022 morfologia 6%

    02.2022 5tyg 💔
    11.2022 5tyg 💔
    11.2023 start invitro ❤️
    Punkcja ➡️33🥚➡️❄️❄️❄️❄️
    25.01.2024 transfer 4.1.2🤞
    10.2024 Nasz wyczekany maluch 💙
    08.2025 Naturalny cud ❤️

    age.png
    preg.png
  • Kruszyna35 Ekspertka
    Postów: 138 168

    Wysłany: 8 marca 2024, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mewa wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    postanowiłam się i ja przyłączyć, chociaż wątek obserwuje od 1 strony.

    To moja 3 ciąża, termin na 22 października.

    Dołączam trochę z duszą na ramieniu, bo drugą ciążę straciłam. Mam już prawie 5 letnią córkę.

    Po stracie ciąży okazało się, że mąż miał nowotwor jadra. Na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo, ale myślałam ze przez niskie parametry nasienia raczej nie zajdziemy w ciąże i już jakiś czas temu odpuściłam. A tutaj po prawie 3 latach niespodzianka.

    Obecnie jestem w 8 tyg ciazy i kolejna wizyte mam 18 marca i czekam jak na szpilkach.
    W zeszlym tygodniu widzialam juz zarodek 5mm i serduszko.

    Co do objawów to nudności 24h, i wymiotuje srednio 2 razy dziennie. Pocieszam sie ze przy pierwszej ciazy tez tak bylo i dzidzia ładnie rosła.

    No cześć 😁 witaj w naszym rosnącym gronie.
    Ja mam wizytę 19 😊

    mewa lubi tę wiadomość

    17.02. dwie kreski
    19.02. Beta HCG : 3230
    21.02. pierwsze USG -pęcherzyk ma 9,5 mm
    26.02. Beta HCG : 19537
    04.03. USG jest serduszko <3 8 mm człowieka
    19.03 USG 2,48 cm człowieka ❤️
    09.04. 6,5 cm człowieka ❤️
    11.04. I badania prenatalne , z maluchem wszystko ok, ryzyka niziutkie
    7.05. wizyta kontrolna
    11.06. II badania prenatalne



    preg.png
  • Paula00 Autorytet
    Postów: 638 977

    Wysłany: 8 marca 2024, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wagi ja mam około 171 i obecnie waga około 74/73 kg, w poprzedniej ciąży startowałam z wagą 80 kg która spadła mi do 71 kg w I trymestrze, a do porodu ważyłam około 76/77 kg 🙈

    Hera098, Marta1993 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Kruszyna35 Ekspertka
    Postów: 138 168

    Wysłany: 8 marca 2024, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina9408 wrote:
    Hej dziewczyny, dzisiaj byłam na wizycie. Dzidzia ma 1,84cm i serduszko biło 170. ❤️😊

    O jaką już duża! 😍😍😍

    Hera098, paulina9408 lubią tę wiadomość

    17.02. dwie kreski
    19.02. Beta HCG : 3230
    21.02. pierwsze USG -pęcherzyk ma 9,5 mm
    26.02. Beta HCG : 19537
    04.03. USG jest serduszko <3 8 mm człowieka
    19.03 USG 2,48 cm człowieka ❤️
    09.04. 6,5 cm człowieka ❤️
    11.04. I badania prenatalne , z maluchem wszystko ok, ryzyka niziutkie
    7.05. wizyta kontrolna
    11.06. II badania prenatalne



    preg.png
  • mewa Autorytet
    Postów: 605 905

    Wysłany: 8 marca 2024, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruszyna35 wrote:
    No cześć 😁 witaj w naszym rosnącym gronie.
    Ja mam wizytę 19 😊

    No to prawie identycznie idziemy ja mam dziś 7+3.


    Kruszyna35 lubi tę wiadomość

  • Cezarowa Autorytet
    Postów: 272 645

    Wysłany: 8 marca 2024, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ile wypowiedzi do nadrobienia :).
    Cześć nowym osobom i gratulacje pomyślnych wizyt :)

    Co do wagi to ja 167cm i dziś waga pokazuje 68 kg. Przytyłam już 2kg. Mniej się ruszam i muszę wrócić chociaż do regularnych spacerów :)

    Hera098 lubi tę wiadomość

    👩'88 🧔‍♂️'86

    2023 💔 puste jajo płodowe
    2024 🤰 ⏸️ 17.10.2024 🎀 🩷
    ______________________
  • Kruszyna35 Ekspertka
    Postów: 138 168

    Wysłany: 8 marca 2024, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta1993 wrote:
    Wszystkiego najlepszego! obyśmy były zdrowe i piękne, a nasze maluszki rozwijały się prawidłowo ☺️🤗❤️

    Co do wagi, to u mnie od zawsze prawidłowo. Więc mam cichą nadzieję, że to się utrzyma w ciąży i później po porodzie ... 🫣

    Zapachy też mi przeszkadzają...zawsze byłam wrażliwa, a teraz to już do przesady 🙈

    A powiedzcie jak z waszym libido??


    Libido? A co to takiego?
    Ostatnio zero,myślę,że to przez stres o maluszka. Wiem, że przesadzam , ale wolę przesadzac niż później mieć wyrzuty sumienia , chociaż ostatnio śnił mi się sex, naszczesciw z TZ 😅

    Hera098 lubi tę wiadomość

    17.02. dwie kreski
    19.02. Beta HCG : 3230
    21.02. pierwsze USG -pęcherzyk ma 9,5 mm
    26.02. Beta HCG : 19537
    04.03. USG jest serduszko <3 8 mm człowieka
    19.03 USG 2,48 cm człowieka ❤️
    09.04. 6,5 cm człowieka ❤️
    11.04. I badania prenatalne , z maluchem wszystko ok, ryzyka niziutkie
    7.05. wizyta kontrolna
    11.06. II badania prenatalne



    preg.png
  • Kruszyna35 Ekspertka
    Postów: 138 168

    Wysłany: 8 marca 2024, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicole123 wrote:
    U mnie też z libido średnio 😣ale i tak mamy zakaz przez plamienia więc czekamy na drugi trymestr,może wtedy dostaniemy pozwolenie


    A co do zastrzykow,to ja bylam okropną panikarą w tym temacie . Ale przez przygotowania do invitro musiałam robić sobie czasami nawet 4 dziennie więc szybką się przyzwyczaiłam ☺️ale fakt że nie jest to moją ulubiona codzienna czynność

    A jakie masz plamienia?

    17.02. dwie kreski
    19.02. Beta HCG : 3230
    21.02. pierwsze USG -pęcherzyk ma 9,5 mm
    26.02. Beta HCG : 19537
    04.03. USG jest serduszko <3 8 mm człowieka
    19.03 USG 2,48 cm człowieka ❤️
    09.04. 6,5 cm człowieka ❤️
    11.04. I badania prenatalne , z maluchem wszystko ok, ryzyka niziutkie
    7.05. wizyta kontrolna
    11.06. II badania prenatalne



    preg.png
  • Cezarowa Autorytet
    Postów: 272 645

    Wysłany: 8 marca 2024, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libido od wczoraj level wyżej niż zawsze 🙈
    Kochaliśmy się od początku ciąży, ostatni tydzień odpuściliśmy i tak chyba zostanie do prenatalnych. Nie wiem, trochę się boję 😅. W sumie to po cytologi kiedy pani pielegniarka powiedziała, że nie weźmie próbki zbyt głęboko, by nie zaszkodzić dziecku. I wtedy taka myśl mi przeszła po głowie, że może seks może zaszkodzić.

    Marta1993, Kruszyna35, Hera098 lubią tę wiadomość

    👩'88 🧔‍♂️'86

    2023 💔 puste jajo płodowe
    2024 🤰 ⏸️ 17.10.2024 🎀 🩷
    ______________________
  • Nicole123 Autorytet
    Postów: 566 1384

    Wysłany: 8 marca 2024, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruszyna35 wrote:
    A jakie masz plamienia?
    Miałam przez kilka dni w 6 i 7 tygodniu takie brunatne . Nie było tego jakoś dużo ,ale wiadomo jak to jest . Człowiek i tak panikuje. Na szczęście już jest ok i lekarz też mnie uspokajał ,że dopóki nie ma krwawienia to raczej nic złego się nie dzieje. Wyszło że miałam małego krawiaka ,który się opróżniał ,ale już się wchłonął ☺️

    Kruszyna35 lubi tę wiadomość

    🙋‍♀️29
    PCOS
    Długie cykle, owulacyjne
    Hormony w normie
    Jajowody drożne
    🙋🏼‍♂️30
    Badanie nasienia
    06.2022 morfologia 0%
    08.2022 morfologia 6%

    02.2022 5tyg 💔
    11.2022 5tyg 💔
    11.2023 start invitro ❤️
    Punkcja ➡️33🥚➡️❄️❄️❄️❄️
    25.01.2024 transfer 4.1.2🤞
    10.2024 Nasz wyczekany maluch 💙
    08.2025 Naturalny cud ❤️

    age.png
    preg.png
  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 836 727

    Wysłany: 8 marca 2024, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje i męża libido dość ostro spadło po urodzeniu synka, ale obojgu nam to nie przeszkadza 😅 lubimy przytulaski i całusa na noc i dzień dobry, ale lubimy też dobrze się wyspać i odpocząć zwłaszcza że synek nocy nie przesypia 🤷

    Kruszyna35, Hera098 lubią tę wiadomość

    🧑 1985 🧒 1980

    17.06.2022 Kacperek ❤️
    Kwiecień 2023 7tc Piotruś 😪
    27.09.2024 Nikodem ❤️
    Starania o trzecie dzieciątko maj 2025
    23.09.2025 dwie kreseczki 😃
    5+2 tc bhcg 5124,20 💪
    14.10. Zarodek 3.3mm jest ❤️
    6+3 tc bhcg 53075,30 nie zwolnila 💪 ❤️155
    04.11.25 9+1 tc 2.44cm ❤️161
    13.11.25 10+4 3.76cm ❤️
    27.11. 6.78cm prawdopodobnie córeczka 😍
    07.01. 18+3 284g ❤️
    21.01. 2 prenatalne 418g
    23+2 tc 637g i 149❤️
    29+4 tc 1564g cudownej dziewczynki
    36+5 tc 2914g czekam na ciebie ❤️
    38+4 Basia jest z nami, 2990g 50cm i 10 punktów
  • Vam Autorytet
    Postów: 1126 1641

    Wysłany: 8 marca 2024, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam generalnie gin dała szlaban. Ona każdemu zabrania praktycznie całą ciążę 🤷

    Hera098 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png

    age.png
  • świtezianka Autorytet
    Postów: 1335 2923

    Wysłany: 8 marca 2024, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam absolutnie zero chęci 🤷🏻‍♀️

    Kruszyna35 lubi tę wiadomość

    7.10.2024: Na świat przyszedł mój ukochany synek 🩵

    17.10.2025: ⏸️ - totalna niespodzianka 🙈

    4.11.25: śliczne maleństwo z bijącym serduszkiem ❤️
    25.11.25: 3 cm skaczącego bobaska
    8.12.25: wynik NIFTY: zdrowa dziewczynka 🥹🩷
    13.01.25: dzidzia waży już 173g!

    age.png

    preg.png
  • Laura Autorytet
    Postów: 430 314

    Wysłany: 8 marca 2024, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neta wrote:
    Laura ja też dolegliwości nie miałam ale od tygodnia mam mdłości przez cały dzień i tak dwa razy dziennie wymiotuję.
    To jest masakra. Mam nadzieję że to się niedługo skończy… dlatego też się nie ważę jak na razie.

    Dużo siedzę przy kibelku i dlatego tutaj mnie mało ale staram się czytać na bieżąco 😊

    A co do heparyny to też mnie przeraża robienie sobie zastrzyków jak brzuch już będzie duży i ciężko będzie naciągnąć tą skórę 🙈

    Ja mam tak dziwnie że jak nie mam objawów to się lekko stresuje więc chyba wolę już to rzyganie 😆 ale Nie jest latwo dziś 5h drogi z torebka pod ręką 😆

    Cezarowa lubi tę wiadomość

    Starania od 05.2019
    ●IVF- listopad 2021- nieudana próba transferu 5 dniowego zarodka
    ●IVF- styczeń 2022 - udany transfer 5 dniowego zarodka
    ●IVF-wrzesien 2023- transfer 3 dniowego zarodka- nieudany
    ●IVF2-luty 2024-udany transfer 5 dniowego zarodka
    Stan 3 - ❄️
    ●Naturalny cud- in progress
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~
    👩 39l.
    🧔 37l.
    👼 02.2020 (10 tc)
    👶 09.2022 - córeczka
    👶 10.2024- synek
    ❌MTHFT-A1298C hetero
    ❌PAI-1 homo
    ❌ niedrożność jajowodów L i P
    ✔ AHM 4.0
  • świtezianka Autorytet
    Postów: 1335 2923

    Wysłany: 8 marca 2024, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też panikuję strasznie, jak mi objawy trochę miną. Jeszcze dowiedziałam się, że można mieć bezobjawowe poronienie, tzw. zatrzymane 🙈 Ale podobno przy nim szyjka macicy twardnieje, a moja jest dalej miękka, więc tego się trzymam, jednocześnie pracując nad sobą i swoim głupim lękiem 😁

    7.10.2024: Na świat przyszedł mój ukochany synek 🩵

    17.10.2025: ⏸️ - totalna niespodzianka 🙈

    4.11.25: śliczne maleństwo z bijącym serduszkiem ❤️
    25.11.25: 3 cm skaczącego bobaska
    8.12.25: wynik NIFTY: zdrowa dziewczynka 🥹🩷
    13.01.25: dzidzia waży już 173g!

    age.png

    preg.png
‹‹ 103 104 105 106 107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

💔 Jak przetrwać Święta, gdy Twoje ramiona są puste? Poradnik dla par starających się o dziecko

Święta Bożego Narodzenia. Magiczny czas, pełen ciepła, rodzinnych spotkań i... presji. Dla par, które od dawna marzą o dziecku, grudzień potrafi być emocjonalnym rollercoasterem. Wzruszenie miesza się z frustracją, poczuciem niesprawiedliwości i bólem, a każda reklama czy uśmiechnięte dziecko przy stole tylko uwypukla to, czego w ciągu roku udaje się jakoś nie dostrzegać.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Spokój rodziców zaczyna się od jednego sprytnego urządzenia. Czy niania elektroniczna to must have rodziców?

Pierwsze miesiące z dzieckiem to wyjątkowy czas, ale też nieustanna czujność i troska o jego bezpieczeństwo. Coraz więcej rodziców sięga po nowoczesne rozwiązania, które pomagają spokojniej czuwać nad snem malucha. Czy niania elektroniczna to rzeczywiście niezbędny element domowej wyprawki, czy tylko kolejny gadżet? Sprawdź, jak działa, co daje na co dzień i czy może realnie ułatwić życie rodzicom.

CZYTAJ WIĘCEJ