X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 682 702

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni, cieszę się, bo to są w sumie bardzo dobre wiadomości! No i przede wszystkim teraz wiesz na czym stoisz, to i może stresu trochę odejdzie.

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, w sumie dobrze wyszło i dzięki temu więcej się wyjaśniło na plus👍🏻🍀 tak więc Moni, teraz masz lepszy obraz całej sytuacji🙂

    Ja jestem już po wizycie online u diabetologa. Na razie muszę mierzyć cukry glukometrem na czczo i po każdym posiłku i trzymać się diety. Jak będzie poniżej 140 po posiłkach to już tak zostanę z tą dietą i mierzeniem do końca ciąży, a jeśli nie dam rady utrzymać się poniżej 140 to wjedzie insulina🤷‍♀️

    Ewuszek lubi tę wiadomość

  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pójdę do innego gin nic nie będę mówić zobaczę co powie 😔 jak powie to co w szpitalu to zmienię ginekologa bo to bez sensu. Ona nawet mnie nie bada na fotelu tylko USG. Jest bardzo miła ale ile się naplakalam tym łożyskiem tyle leków. Nie ma co zobaczę innego gin i podejmę decyzję.

    Praskovia lubi tę wiadomość

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 589 608

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny obiecywałam to wrzucam wyprawkę dla dziecka i mamy ;) lista od położnej:

    Wyprawka dla dziecka
    Wózek
    Podręczna torba
    Łóżeczko
    Materac
    Prześcieradło nieprzemakalne (minimum 2 szt)
    Ceratka do łóżeczka (gdy prześcieradło jest przemakalne)
    Rożek lub śpiworek do spania
    Przewijak
    Fotelik samochodowy
    Kocyk do wózka/ fotelika samochodowego
    Wanienka/ wiaderko do kąpieli
    Stojak na wanienkę (opcjonalne)
    Miękka myjka (opcjonalnie)
    Ręcznik kąpielowy z kapturem (minimum 2 sztuki)
    Pieluszki tetrowe(minimum 15 sztuk) / bambusowe/flanelowe (ok. 5 sztuk)
    Termometr elektryczny
    Obcinacz do paznokci z zaokrąglonymi końcami
    Miękka szczotka do włosów
    Aspirator do nosa
    Elektryczna niania (opcjonalnie)
    Monitor oddechu (opcjonalnie)
    Smoczek (opcjonalnie)

    Środki pielęgnacyjne dla dzidziusia (analiza składu kosmetyków srokao.pl)
    Krem na odparzenia
    Mydło/ płyn do kąpieli
    Balsam/ oliwka do skóry
    Patyczki kosmetyczne
    Woda morska do nosa
    Balsam/ Płyn/ Płatki do prania
    Pampersy jedno- lub wielorazowe
    Chusteczki nawilżone lub duże waciki

    Apteczka noworodka
    Paracetamol (syrop lub czopki)
    Biogaja/ Dicoflor
    Preparat na kolki zawierający Simeticon
    Octanisept
    Krem na chłodne dni (bez dodatku wody)
    Krem z filtrem na lato


    Ubranka dla maleństwa
    Pajacyki ok. 7 szt
    Body z krótkim rękawem ok. 5 szt
    Body z długim rękawem ok. 5 szt
    Kaftaniki ok. 5 szt
    Półśpiochy/ śpiochy ok. 7 szt
    Czapeczki (kilka cienkich ok. 3 szt, jedna grubsza)
    Kombinezon (cieplejszy na chłodne dni)
    Rękawiczki + szalik (gdy dziecko urodzi się w zimie)
    Skarpetki ok. 5 par
    Rękawiczki niedrapki (opcjonalnie)

    Dokumenty do szpitala
    Dowód osobisty
    Karta ciąży
    Wyniki ostatnio przeprowadzonych badań laboratoryjnych
    Wynik badania GBS
    Wynik badania WR (lub jego odpowiednik) i HBs-Ag
    Dowód osobisty lub akt małżeństwa (jeżeli nazwisko w dowodzie nie jest zgodne z aktualnym)
    Oryginał grupy krwi lub KREWKARTA, wystawione na aktualnie używane nazwisko
    Karty informacyjne z pobytu w szpitalu (jeżeli są)
    Jeżeli współistnieją inne choroby konieczne będzie zaświadczenie od lekarzy prowadzących z zaleceniami co do przebiegu porodu

    Wyprawka dla mamy
    Koszula nocna do porodu
    Koszule nocne do karmienia (minimum 2 sztuki)
    Szlafrok
    Skarpety
    Klapki kąpielowe
    Wkładki lub muszle laktacyjne (2 opakowania)
    Maść na brodawki (100% lanolina)
    Stanik do karmienia (minimum 2 szt)
    Majtki poporodowe jednorazowe (2 opakowania)
    Podpaski higieniczne lub podkłady poporodowe (3 opakowania)
    Woda mineralna niegazowana
    Pomadka/ wazelina do ust
    Mgiełka do nawilżania twarzy
    Szare mydło
    Dwa ręczniki
    Przybory toaletowe
    Chusteczki higieniczne
    Herbatka na laktację (opcjonalnie)
    Laktator (opcjonalnie)
    Poduszka do karmienia (opcjonalnie)

    jane789, Filcek, Praskovia, zozo, Kalina32 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2537 3396

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul dzięki za listę napewno pomoże mi przy tworzeniu swojej 😉 też analizuje składy kosmetyków ze strony srokao.pl mam problem z wyborem kremu na odparzenia myślę o zakupie dwóch jeden do użytku codziennego drugi w razie problemów masz jakieś swoje typy ?🙂

    Junjul lubi tę wiadomość

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Junjul Autorytet
    Postów: 589 608

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Junjul dzięki za listę napewno pomoże mi przy tworzeniu swojej 😉 też analizuje składy kosmetyków ze strony srokao.pl mam problem z wyborem kremu na odparzenia myślę o zakupie dwóch jeden do użytku codziennego drugi w razie problemów masz jakieś swoje typy ?🙂
    Ja używałam linomag i taki krem niebieski z Rossmana, te kosmetyki babydream mają dobry skład 🙂 na wszelkie zaczerwienienia pomagał bo zawiera cynk, a linomag maść ochronnie

    Ewuszek lubi tę wiadomość

    preg.png
  • martakam Autorytet
    Postów: 562 773

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni* wrote:
    Pójdę do innego gin nic nie będę mówić zobaczę co powie 😔 jak powie to co w szpitalu to zmienię ginekologa bo to bez sensu. Ona nawet mnie nie bada na fotelu tylko USG. Jest bardzo miła ale ile się naplakalam tym łożyskiem tyle leków. Nie ma co zobaczę innego gin i podejmę decyzję.
    Moni, Ty chodzisz do tej lekarki gdzieś w Gdańsku?

    qb3c4z173dm8368h.png
    qb3c3e5e4rtuompq.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 589 608

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od siebie dodam, że warto zakupić dobry termometr elektroniczny, ale nie ten bezdotykowy tylko taki co można włożyć do pupy 😉 przy noworodkach i niemowletach bezdotykowe nie są dokładne niestety, sprawdzają się przy starszych dzieciach. Osobiście bardzo nie lubię tych termometrów i miałam kilka, gdzieś sie pogubily, sprawdzały się tylko przy mierzeniu temperatury dziecku, teraz używamy bezdotykowy i jest na pewno wygodniej

    Ewuszek, Kalina32 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martakam wrote:
    Moni, Ty chodzisz do tej lekarki gdzieś w Gdańsku?
    Tak do dr Chwastek. A masz moze jakiegoś gin z polecenia?

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • MichaLina Autorytet
    Postów: 267 261

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni* wrote:
    Tak do dr Chwastek. A masz moze jakiegoś gin z polecenia?
    Ja polecam dr Chmielewskiego....bardzo dokładny i kompetentny lekarz. Ja co prawda chodzę do luxmedu ale Do niego na wszystkie ważne badania i lubię jego sposób rozmowy z pacjentem i dokładne tłumaczenie

    m3sx3e3kecqpqjc6.png

  • martakam Autorytet
    Postów: 562 773

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni* wrote:
    Tak do dr Chwastek. A masz moze jakiegoś gin z polecenia?
    O matko... To właśnie ta co mi nagadała, że będzie dziewczynka, a 2 tygodnie później na 200% chłopiec.
    Ja chodzę do Podsiadło i polecam. Ale byłam też na wizycie na zastępstwie u Tupacz-Mosakowskiej i mega byłam zadowolona.

    qb3c4z173dm8368h.png
    qb3c3e5e4rtuompq.png
  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martakam wrote:
    O matko... To właśnie ta co mi nagadała, że będzie dziewczynka, a 2 tygodnie później na 200% chłopiec.
    Ja chodzę do Podsiadło i polecam. Ale byłam też na wizycie na zastępstwie u Tupacz-Mosakowskiej i mega byłam zadowolona.
    Czyli znasz Chwastek 🤦 no mnie tak z tym łożyskiem wrobiła. A macie już wybrany szpital?

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 682 702

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ze starszymi dziećmi, miała któraś z Was kołyskę albo kosz mojżesza na pierwsze miesiące życia? Wiem, że dziecko może w nich bezpiecznie spać dopóki nie siada, ale zastanawiam się do którego momentu się faktycznie... mieści? Bo to są dosyć malutkie rzeczy. Mam na oku ponad stuletnią kołyskę, ale jest wąska- 35cm (a standardowy materac do kołysek to 40cm) i nie wiem, czy starczy chociaż na dwa miesiące? :)

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam kosz Mojżesza, posłużył bardzo krótko, bo 6 tygodni, potem dziecko jak się przeciągało to nie miało miejsca. I ogólnie osobiście nie polecam, moja córka zaczęła o niebo lepiej spać po przełożeniu do łóżeczka. Tylko tez dzieci są różne, są ponoć takie, które lubią ograniczona przestrzeń, zwłaszcza na początku. Moje nie 🤣

    Praskovia lubi tę wiadomość

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mojego doświadczenia dodam jeszcze że warto zaopatrzyć się wcześniej w ubrania do karmienia, oczywiście jeśli będziecie karmić piersią :) Nie chodzi mi o karmienie w domu, bo tam każda z nas sobie poradzi ;) ja o tym wcale nie pomyślałam i jak się syn urodził to okazało się, że nie mam w czym iść z nim do lekarza na pierwszą wizytę bo nie mam nic typowo do karmienia :D a przecież taki bąbel w każdej chwili może zapragnąć mleka :)

    Junjul dzięki za listę :D niby człowiek już to przerobił ale jakoś tak fajniej mieć ściągę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2021, 21:36

    July lubi tę wiadomość

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • MichaLina Autorytet
    Postów: 267 261

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam przed chwilą w toalecie i podczas podcierania zobaczyłam krew. Nie dużo, ale jednak. Jak gdzieś grzebie przy ujściu to mam wrażenie że trochę tam jest ale nie wiem jak sprawdzić czy to z zewnątrz czy ze środka? Któraś kiedyś pisała, że jej ginekolog kazał włożyć tampon?

    Dziś mam też zaparcia straszne i myślę czy to nie od tego

    m3sx3e3kecqpqjc6.png

  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MichaLina niestety nie pomogę. Oby to było od zaparć ✊

    Dobrym pomysłem w aktualnej sytuacji jest np butelka z filtrem Dafi bo skoro nie ma odwiedzin to nikt nam wody nie przyniesie a pić trzeba bardzo dużo.
    I ładowarkę do telefonu z długim kablem bo czego w szpitalu kontakty są wysoko i daleko od łóżka.

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MichaLina wrote:
    Dziewczyny, byłam przed chwilą w toalecie i podczas podcierania zobaczyłam krew. Nie dużo, ale jednak. Jak gdzieś grzebie przy ujściu to mam wrażenie że trochę tam jest ale nie wiem jak sprawdzić czy to z zewnątrz czy ze środka? Któraś kiedyś pisała, że jej ginekolog kazał włożyć tampon?

    Dziś mam też zaparcia straszne i myślę czy to nie od tego
    Jak się czujesz? Już wiesz skąd krew?

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • Mag91 Ekspertka
    Postów: 181 183

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michalina, pewnie przez zaparcia. Obserwuj to teraz. Ja ogólnie już przed ciążą miałam stwierdzone żylaki odbutu, ale teraz w trakcie nie ma na to jakiegos specjalnego leczenia. Pozostało mi pilnować co jem, dużo pić i co kilka dni przemywam naparem z kory dębu lub rumianku. Ale mimo wszystko co jakiś czas i tak mam takie krwawienie, a w zasadzie tylko po dwójce.

    zrz6i09kjbhnyse8.png
  • Milu Ekspertka
    Postów: 249 270

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MichaLina wrote:
    Dziewczyny, byłam przed chwilą w toalecie i podczas podcierania zobaczyłam krew. Nie dużo, ale jednak. Jak gdzieś grzebie przy ujściu to mam wrażenie że trochę tam jest ale nie wiem jak sprawdzić czy to z zewnątrz czy ze środka? Któraś kiedyś pisała, że jej ginekolog kazał włożyć tampon?

    Dziś mam też zaparcia straszne i myślę czy to nie od tego
    Mnie lekarz kazał założyć tampon na 3/4godziny i sprawdzić akad jest krwawienie. Możliwości masz 3: albo hemoroidy, albo przy zewnętrzu szyjki i to nie jest jic poważnego, pewnie naczynko pękło czy coś albo normalne krwawienie z szyjki wtedy pędem na IP.

    A boli Cie brzuch? Czujesz malucha?


    zi13dqk3avb8xhi8.png

    25.01.2021 II kreski 🙏❤
    03.02.2021 beta 2506 ❤
    29.03.2021 -7cm zdrowego maluszka 👶
    21.04.2021 - NIFTY wynik prawidłowy ❤🙏 córa ❤❤❤
‹‹ 259 260 261 262 263 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ