X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2022! 💜
Odpowiedz

Październikowe mamy 2022! 💜

Oceń ten wątek:
  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 19 maja 2022, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karka wrote:
    Dziewczyny, kupowałyście już smoczki i butelki dla maluchów? Macie jakieś sprawdzone, warte polecenia?
    Ja na razie jeszcze nie kupowałam, ale przy pierwszej córce używaliśmy butelek i smoczków Lovi. Dobrze nam się sprawdziły. Wiem też, że ich smoczki mają dobry kształt, polecany przez doradców laktacyjnych (mam znajomą położną, która się w tym kierunku dokształca).
    Ogólnie z tego co mi wiadomo najlepsze smoczki powinny być taką jakby kulką ale lekko spłaszczoną i od góry i dołu takie same. Czyli np ten Lovi jest ok, ale popularne Bibs albo Chicco nie bardzo.

  • Mikoshi Ekspertka
    Postów: 183 119

    Wysłany: 19 maja 2022, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie smoczków to jest loteria i trochę szczęście. Będąc w 1 ciąży kupiłam 4 smoczki lovi, co bym miała jaki wybrać do wdzianka małego xD?. Nie zaakceptował go, pomimo wielu prób. Potem kupiliśmy jakiś inny już nie pamiętam firmy. Też nie przypasował. Zrezygnowana kupiłam Bibsa, choć w ciąży nasłuchałam się na youtube na blogach, że nie jest to dobry wybór. Przyjął go od razu i dał mi trochę odpocząć (tak to wisiał na cycu). Najlepiej zaopatrzyć się w kilka różnych firm o różnych kształtach ;).

    05/03/2021 Szymon <3
    13/10/2022 Aniela <3
  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 19 maja 2022, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z kilku smoczków zaakceptował dopiero MAM, i w sumie dobrze bo to na jeden z polecanych smoczków. Więc radze nie kupować tych samych smoczków, tylko bardziej kilka różnych, bo nie wiadomo który dziecko zaakceptuje. No i nie podawać przez kilka pierwszych tygodni.

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • Karolaaa8 Autorytet
    Postów: 261 265

    Wysłany: 20 maja 2022, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy zaczynałyście kupowanie wyprawki lub rzeczy dla maluszka? Bardziej chodzi mi o osoby, które były w ciąży z pierwszym dzidziusiem, bo wiadomo przy drugim czy kolejnym co nieco zawsze zostaje 😉

    4b67f478d3.png
    13.05 dziewczynka 180g
    15.04 dziewczynka 6,87 cm
    24.03 dzidziuś 3,27 cm
    03.03 dzidziuś 0,98 cm z ❤️
    17.02 beta 2928 mIU/ml
    10.02 beta 233,6 mIU/ml
    08.02 beta 62,53 mIU/ml

    Niedoczynność tarczycy
    Hashimoto
  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 20 maja 2022, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolaaa8 wrote:
    Kiedy zaczynałyście kupowanie wyprawki lub rzeczy dla maluszka? Bardziej chodzi mi o osoby, które były w ciąży z pierwszym dzidziusiem, bo wiadomo przy drugim czy kolejnym co nieco zawsze zostaje 😉
    Ja o ile dobrze pamiętam jakos między 20 a 30 tygodniem zaczelam kompletować, na początku głównie ubranka, jak nadarzyła się jakaś promocja to wtedy kupowałam, wanienki itp można szybko ogarnac na allegro więc to może dluzej poczekać, a wozek zależy gdzie będziesz kupowac i jaki, bo ja pamiętam że się mocno zdziwiłam w bobowozkach jak kazali czekać 3 mc...więc na allegro ten sam zamowilam od reki.
    Ps. Teraz jeszcze nic nie kupilam 🙈, dużo rzeczy po synku będę używać, ubranka tez mam raczej uniseks ale wiadomo kupie jakieś sukieneczki ale to już kilka sztuk a nie cala wyprawkę ubraniową. Najgorszy problem mam z wózkiem...potrzebuję podwójny. Czy ktoś ma z tym doświadczenie i doradzi?
    Ps2. Właśnie gdyby któraś chciała używany Anex m type w kolorze grafitowym, idealny stan, gondola używana 5mc a spacerowka 2mc, kupiony nowy w zeszłym roku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2022, 21:15

    Karolaaa8 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 21 maja 2022, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolaaa8 wrote:
    Kiedy zaczynałyście kupowanie wyprawki lub rzeczy dla maluszka? Bardziej chodzi mi o osoby, które były w ciąży z pierwszym dzidziusiem, bo wiadomo przy drugim czy kolejnym co nieco zawsze zostaje 😉
    Ja w drugiej połowie ciąży, bliżej 24-28tc, bo wtedy się przeprowadzaliśmy i nie chciałam przed przeprowadzką gromadzić dodatkowych rzeczy. Ale potem dużo na raz już kupowałam.
    Teraz liczę na to że wiele rzeczy po pierwszym dziecku wykorzystam.

    Karolaaa8 lubi tę wiadomość

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 21 maja 2022, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolaaa8 wrote:
    Kiedy zaczynałyście kupowanie wyprawki lub rzeczy dla maluszka? Bardziej chodzi mi o osoby, które były w ciąży z pierwszym dzidziusiem, bo wiadomo przy drugim czy kolejnym co nieco zawsze zostaje 😉

    Nie martw się ją też jestem zielona jak ogorek w tym temacie... A już 20tc na karku. Nie mam dosłownie nic bo nie chce zapeszać.

  • Kath Ekspertka
    Postów: 141 101

    Wysłany: 21 maja 2022, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolaaa8 wrote:
    Kiedy zaczynałyście kupowanie wyprawki lub rzeczy dla maluszka? Bardziej chodzi mi o osoby, które były w ciąży z pierwszym dzidziusiem, bo wiadomo przy drugim czy kolejnym co nieco zawsze zostaje 😉

    Ja przy pierwszym zaczęłam kompletować w 28-30tc i teraz przy drugim będzie podobnie ;p Większość rzeczy mam po córce , więc nie będę jakoś szaleć z zakupami. W ciąży z córką rzuciłam się w wir zakupów i niestety kupiłam kilka rzeczy , które mi się nie przydały więc teraz robię bardziej przemyślane i minimalistyczne zakupy ;p Jedynie ubranka dla chłopca będę musiała w większości skompletować.

    f2d8c0bda4.png
    26.09.2022💙Michaś
    27.09.2018💖Julcia
  • Karolaaa8 Autorytet
    Postów: 261 265

    Wysłany: 21 maja 2022, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Nie martw się ją też jestem zielona jak ogorek w tym temacie... A już 20tc na karku. Nie mam dosłownie nic bo nie chce zapeszać.

    U mnie dokładnie tak samo. Jakoś ciągle jeszcze czekam. Myślałam żeby zacząć od połówkowych, ale chyba jednak za wcześnie jeszcze będzie 🤔

    4b67f478d3.png
    13.05 dziewczynka 180g
    15.04 dziewczynka 6,87 cm
    24.03 dzidziuś 3,27 cm
    03.03 dzidziuś 0,98 cm z ❤️
    17.02 beta 2928 mIU/ml
    10.02 beta 233,6 mIU/ml
    08.02 beta 62,53 mIU/ml

    Niedoczynność tarczycy
    Hashimoto
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 22 maja 2022, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży też jakoś chwilę przed 20tc kupowałam ciuszki. Takie większe rzeczy które zajmują dużo miejsca typu wózek łóżeczko to gdzieś tak 1-2 mce przed terminem porodu :) Teraz już też pokupowalam trochę ciuszków ale na razie nic więcej nie planuję. Może tak bardziej w sierpniu kupię powoli resztę.
    Smoczków i butelek nie kupowałam wcale. Karmilam córkę piersią. Później w desperacji kupiłam smoczki bo Mała tez ciągle wisiała na piersi ale niestety zaburzyło nam to laktacje, bo córka zamiast otwierac szeroko buzię to zaczęła wciągać sutka jak makaron (tak jak zasysala smoczek) i potem pękła mi brodawka i długo to się goiło :/

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 22 maja 2022, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolaaa8 wrote:
    U mnie dokładnie tak samo. Jakoś ciągle jeszcze czekam. Myślałam żeby zacząć od połówkowych, ale chyba jednak za wcześnie jeszcze będzie 🤔

    Ja planuje dodawać sobie do zakładek rzeczy i jakby co to mąż będzie wiedział co kupić :-P

  • Mikoshi Ekspertka
    Postów: 183 119

    Wysłany: 22 maja 2022, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży w 17 tyg dowiedziałam się że syn to kupiłam pierwsze ubranko, tak symbolicznie. A na poważnie zaczęłam zamawiać po 20 tyg przez internet aby było taniej i nie wszystko na raz bo bym sie troche $$$ przeraziła :D.

    Teraz zaczęłam podobnie. Po usłyszeniu płci, standardowo jakiś ciuszek musiał zostać zakupiony, a że dziecko innej płci i z synkiem nie szalałam jakoś z ubrankami to tak 70% wyprawki ciuszkowej muszę niestety/stety stworzyć od nowa (chociaż mam kolezankę która dopiero niedawno urodziła i ma mnie troche poratować kombinezonkiem czy czymś takim małego użytku), ale dużo zostaje po synku akcesorii.
    -Wanienka
    -Przewijak
    -Rożek ;)
    -Baby Hug
    -Łóżeczko (tylko dla syna nowe musimy kupić :/ )
    -Wózek, ale robimy podmiankę. Stary sprzedajemy, kupujemy podwójny (ale tym razem używany)
    -I inne tego typu rzeczy pozostają więc tragedii jakiejś $$$ nie odczuwam tym razem.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 18:14

    05/03/2021 Szymon <3
    13/10/2022 Aniela <3
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 22 maja 2022, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też właśnie musimy córce teraz kupić łóżko żeby to małe bylo dla synka :)

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 22 maja 2022, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikoshi wrote:
    W pierwszej ciąży w 17 tyg dowiedziałam się że syn to kupiłam pierwsze ubranko, tak symbolicznie. A na poważnie zaczęłam zamawiać po 20 tyg przez internet aby było taniej i nie wszystko na raz bo bym sie troche $$$ przeraziła :D.

    Teraz zaczęłam podobnie. Po usłyszeniu płci, standardowo jakiś ciuszek musiał zostać zakupiony, a że dziecko innej płci i z synkiem nie szalałam jakoś z ubrankami to tak 70% wyprawki ciuszkowej muszę niestety/stety stworzyć od nowa (chociaż mam kolezankę która dopiero niedawno urodziła i ma mnie troche poratować kombinezonkiem czy czymś takim małego użytku), ale dużo zostaje po synku akcesorii.
    -Wanienka
    -Przewijak
    -Rożek ;)
    -Baby Hug
    -Łóżeczko (tylko dla syna nowe musimy kupić :/ )
    -Wózek, ale robimy podmiankę. Stary sprzedajemy, kupujemy podwójny (ale tym razem używany)
    -I inne tego typu rzeczy pozostają więc tragedii jakiejś $$$ nie odczuwam tym razem.
    Masz już wybrany wozek podwójny? Ja mam taki kłopot z tym że oszaleje, nie wiem czy jeden obok drugiego czy jeden za drugim najlepiej.

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Kath Ekspertka
    Postów: 141 101

    Wysłany: 23 maja 2022, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dziś o 18 usg połówkowe i mega się stresuje 😶

    Mrsmiki czy mogłabyś mnie dodać do grupy na fb?

    Mama_Basia lubi tę wiadomość

    f2d8c0bda4.png
    26.09.2022💙Michaś
    27.09.2018💖Julcia
  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 23 maja 2022, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kath wrote:
    Ja mam dziś o 18 usg połówkowe i mega się stresuje 😶

    Mrsmiki czy mogłabyś mnie dodać do grupy na fb?
    Ja dziś też mam połówkowe, ale o 15:20. Nie mogę się doczekać.
    Trzymam kciuki za wszystkie wizyty dzisiaj! 😊

    Kath lubi tę wiadomość

  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 23 maja 2022, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swatka wrote:
    Masz już wybrany wozek podwójny? Ja mam taki kłopot z tym że oszaleje, nie wiem czy jeden obok drugiego czy jeden za drugim najlepiej.
    Ja akurat nie muszę wybierać wózka podwójnego, ale gdybym miała kupować to chyba bym wolała jeden obok drugiego.
    Potem jak dzieci będą siedzieć obok siebie to będzie fajnie, że będą miały kontakt, a nie każde osobno. Chyba łatwiej w takiej konfiguracji.

  • Swatka Autorytet
    Postów: 949 1424

    Wysłany: 23 maja 2022, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Basia wrote:
    Ja akurat nie muszę wybierać wózka podwójnego, ale gdybym miała kupować to chyba bym wolała jeden obok drugiego.
    Potem jak dzieci będą siedzieć obok siebie to będzie fajnie, że będą miały kontakt, a nie każde osobno. Chyba łatwiej w takiej konfiguracji.
    Właśnie też bardziej się skłaniam do tej opcji bo czytalam ze sa bardziej zwrotne i lepiej się prowadzą takie wózki. Tylko ja potrzebuje cos na wiejskie drogi 🤔

    age.png

    age.png
    AMH - 1.18 ng/ml
    NK 29%
    05.01.2021 r. - transfer 8A
    8 dpt - beta hcg 2.31
    10 dpt - beta hcg 22.92
    13 dpt - beta hcg 88.17
    15 dpt - beta hcg 233.90
    17 dpt - beta hcg 629.40
    22 dpt pecherzyk ciążowy
    27 dpt zarodek z ❤
    16.02 - całe 1.63 cm szczęścia 💗
    4.03 - 3.79 cm 💗
    13.03 - 4.80 cm 💗 rośnie kruszynka
    16.03 - prenatalne, zdrowy chłopczyk ❤
  • Tymianek Autorytet
    Postów: 459 717

    Wysłany: 23 maja 2022, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mamuśki ☺ chciałam się przywitać. Kiedyś tam pisałam jakiś post ale potem zniknelam. Mamy termin na 31 października ☺ jesteśmy po ivf, pierwszym i udanym 💞 widzę kilka znajomych nickow z wątków miesiecznych, wspaniale że spotykamy się po tej stronie ☺

    Przerobilam trochę stron wstecz ale nie trafiłam na temat szkół rodzenia, co Wy o nich sądzicie, czekające na pierwsze dziecko chcecie iść na taki kurs? Mamy doświadczone, polecacie? Online czy przyszpitalne? Ja się strasznie bije z myślami 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2022, 16:10

    💃Ona:
    35 lat
    PAI-1 homo ❎

    👮 On:
    34 lata
    ❎Tetrazoospermia, oligospermia, ŻPN III st.
    bardzo słabe nasienie
    fragmentacja 24%

    IVF 2022:
    Transfer 3dniowego Kropka i mamy córeczkę 🥰


    IVF 2024:
    8.02 criotransfer blastka 4BB cykl naturalny 🍀✊
    4dpt cień cienia cienia na teście
    5dpt beta 8,0
    7dpt beta 44,6
    9dpt beta 126,2
    13dpt beta 666,4

    🍀✊❤️
‹‹ 193 194 195 196 197 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ