X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2022! 💜
Odpowiedz

Październikowe mamy 2022! 💜

Oceń ten wątek:
  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 23 maja 2022, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymianek wrote:
    Cześć mamuśki ☺ chciałam się przywitać. Kiedyś tam pisałam jakiś post ale potem zniknelam. Mamy termin na 31 października ☺ jesteśmy po ivf, pierwszym i udanym 💞 widzę kilka znajomych nickow z wątków miesiecznych, wspaniale że spotykamy się po tej stronie ☺

    Przerobilam trochę stron wstecz ale nie trafiłam na temat szkół rodzenia, co Wy o nich sądzicie, czekające na pierwsze dziecko chcecie iść na taki kurs? Mamy doświadczone, polecacie? Online czy przyszpitalne? Ja się strasznie bije z myślami 🤔

    Ja w sumie w pierwszej ciąży zrobiłam dwie szkoły rodzenia, jedna stacjonarna a potem druga online😆 ale to z nudów, bo zaczął się covid i tak sobie zrobiłam druga.
    Generalnie ważne żeby wybrać dobrą szkołę, moja była całkiem ok i dużo mi dała. I po części dzięki temu mój poród był taki jaki był, czyli szybki i przyjemny o ile można tak powiedzieć o porodzie 😂

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • Karolaaa8 Autorytet
    Postów: 261 265

    Wysłany: 23 maja 2022, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam pytanie odnośnie wózka. Najprawdopodobniej wybiorę 3w1 w kolorze czarnym. Tylko teraz moje pytanie brzmi: czy macie jakieś konkretne modele, które polecacie z doświadczenia lub kojarzycie, że są warte kupienia? 😏

    4b67f478d3.png
    13.05 dziewczynka 180g
    15.04 dziewczynka 6,87 cm
    24.03 dzidziuś 3,27 cm
    03.03 dzidziuś 0,98 cm z ❤️
    17.02 beta 2928 mIU/ml
    10.02 beta 233,6 mIU/ml
    08.02 beta 62,53 mIU/ml

    Niedoczynność tarczycy
    Hashimoto
  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 23 maja 2022, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś po USG połówkowy raczej dobre wieści.
    Anatomia w porządku, ogólnie wszystkie pomiary zgadzają się z terminem porodu.
    W sercu jedynie niedomknięta na razie zastawka trójdzielna. Będę musiała zrobić echo serca płodu między 22-28tc, ale lekarz powiedział że na tym etapie się to zdarza i jeśli pozostałe parametry są w normie a przepływy przez serce też prawidłowe to z dużym prawdopodobieństwem domknie się to samo w ciągu miesiąca czy dwóch. No ale skontrolować trzeba.

    A z takich nowinek to jednak zamiast dziewczynki będzie chłopiec 🙂 Długo się ukrywał 😁 Niespodzianka 😃
    Można zmienić na pierwszej stronie.

    Swatka, Kath, Karolaaa8, mrsmiki lubią tę wiadomość

  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 24 maja 2022, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymianek wrote:
    Cześć mamuśki ☺ chciałam się przywitać. Kiedyś tam pisałam jakiś post ale potem zniknelam. Mamy termin na 31 października ☺ jesteśmy po ivf, pierwszym i udanym 💞 widzę kilka znajomych nickow z wątków miesiecznych, wspaniale że spotykamy się po tej stronie ☺

    Przerobilam trochę stron wstecz ale nie trafiłam na temat szkół rodzenia, co Wy o nich sądzicie, czekające na pierwsze dziecko chcecie iść na taki kurs? Mamy doświadczone, polecacie? Online czy przyszpitalne? Ja się strasznie bije z myślami 🤔
    Ja w pierwszej ciąży byłam stacjonarnie w szkole rodzenia i bardzo polecam. Dużo się nauczyłam, przede wszystkim zdobyłam wiedzę na temat fizjologii porodu, co bardzo mi pomogło wybrać odpowiedni moment kiedy należy jechać do szpitala. Nie byłam ani za wcześnie ani za późno. Teraz już nie będę korzystać ze szkoły rodzenia, bo już nie potrzebuję, ale jak ktoś rodzi pierwszy raz to myślę że warto.

    Tymianek lubi tę wiadomość

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 24 maja 2022, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Basia wrote:
    U nas dziś po USG połówkowy raczej dobre wieści.
    Anatomia w porządku, ogólnie wszystkie pomiary zgadzają się z terminem porodu.
    W sercu jedynie niedomknięta na razie zastawka trójdzielna. Będę musiała zrobić echo serca płodu między 22-28tc, ale lekarz powiedział że na tym etapie się to zdarza i jeśli pozostałe parametry są w normie a przepływy przez serce też prawidłowe to z dużym prawdopodobieństwem domknie się to samo w ciągu miesiąca czy dwóch. No ale skontrolować trzeba.

    A z takich nowinek to jednak zamiast dziewczynki będzie chłopiec 🙂 Długo się ukrywał 😁 Niespodzianka 😃
    Można zmienić na pierwszej stronie.

    A to Ci niespodzianka!!

    A powiedzcie mi drogie Panie czy warto iść do szkoły rodzenia jak planuje się cesarkę??

  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 24 maja 2022, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    A to Ci niespodzianka!!

    A powiedzcie mi drogie Panie czy warto iść do szkoły rodzenia jak planuje się cesarkę??
    Szkoła rodzenia to nie tylko nauka o porodzie, o tym co się dzieje po cesarce również warto się dowiedzieć. No i też jest pielęgnacja noworodka, noszenie, przebieranie, kąpanie. W tej szkole rodzenia gdzie ja byłam były też jedne zajęcia podzielone na grupy na temat stanów psychicznych kobiet po porodzie, depresji, baby blues itd (osobno mamy i osobno tatusiowie mieli instrukcje jak rozpoznać i jak siebie radzić kiedy ich partnerkę to spotka). Mieliśmy też podstawy chustonoszenia. Dużo o karmieniu, higienie np nosa.
    Wg mnie jak ktoś jest "zielony" w temacie dzieci to szkoła rodzenia dużo rozjaśnia 😊

    Paulina12345, Celinka. lubią tę wiadomość

  • Kath Ekspertka
    Postów: 141 101

    Wysłany: 24 maja 2022, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj byłam na połówkowym i wszystko dobrze. Zdrowy chłopiec, waga 419g , serduszko i wszytskie parametry dobre. Łożysko 1 stopień na tylnej ścianie , przepływy też ok. Trochę zszedł ze mnie stres 🙈

    Mama_Basia o jednak też chłopiec hehe , to niezła armia chłopaków się szykuje 😀


    Co do szkoły rodzenia to ja nie chodziłam w pierwszej ciąży. Rodziłam sn ale wiedziałam co mnie mniej więcej czeka , bo trochę o tym czytałam i jakoś spokojnie podchodziłam do tematu porodu/pologu itp. Teraz też nie planuje chodzić do szkoły rodzenia i mam nadzieję że uda mi się kolejny raz rodzić sn bo cesarka mnie przeraża 😕

    Mama_Basia lubi tę wiadomość

    f2d8c0bda4.png
    26.09.2022💙Michaś
    27.09.2018💖Julcia
  • Tymianek Autorytet
    Postów: 459 717

    Wysłany: 24 maja 2022, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A słuchajcie czy na zajęciach zawsze musi być towarzysz w sensie partner lub inna osoba? Z racji pracy i innych obowiązków mężowi może być trudno zawsze byc 😌 kiedy najlepiej isc? Około 26tc byłoby ok?

    💃Ona:
    35 lat
    PAI-1 homo ❎

    👮 On:
    34 lata
    ❎Tetrazoospermia, oligospermia, ŻPN III st.
    bardzo słabe nasienie
    fragmentacja 24%

    IVF 2022:
    Transfer 3dniowego Kropka i mamy córeczkę 🥰


    IVF 2024:
    8.02 criotransfer blastka 4BB cykl naturalny 🍀✊
    4dpt cień cienia cienia na teście
    5dpt beta 8,0
    7dpt beta 44,6
    9dpt beta 126,2
    13dpt beta 666,4

    🍀✊❤️
  • Tymianek Autorytet
    Postów: 459 717

    Wysłany: 24 maja 2022, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    A to Ci niespodzianka!!

    A powiedzcie mi drogie Panie czy warto iść do szkoły rodzenia jak planuje się cesarkę??


    Paulina a czemu planujesz cc? Jeśli już pisałaś to przepraszam, nie trafiłam na ten wpis

    💃Ona:
    35 lat
    PAI-1 homo ❎

    👮 On:
    34 lata
    ❎Tetrazoospermia, oligospermia, ŻPN III st.
    bardzo słabe nasienie
    fragmentacja 24%

    IVF 2022:
    Transfer 3dniowego Kropka i mamy córeczkę 🥰


    IVF 2024:
    8.02 criotransfer blastka 4BB cykl naturalny 🍀✊
    4dpt cień cienia cienia na teście
    5dpt beta 8,0
    7dpt beta 44,6
    9dpt beta 126,2
    13dpt beta 666,4

    🍀✊❤️
  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 24 maja 2022, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymianek wrote:
    A słuchajcie czy na zajęciach zawsze musi być towarzysz w sensie partner lub inna osoba? Z racji pracy i innych obowiązków mężowi może być trudno zawsze byc 😌 kiedy najlepiej isc? Około 26tc byłoby ok?
    Fajnie jak jest, ale mój ze względu na pracę nie był na wszystkich zajęciach. Właśnie też tak jak MamaBasia pisze, dużo wiedzy na temat obsługi dziecka. Jak ktoś nie miał do czynienia z takimi maluchami to nawet ćwiczenia praktyczne z wkładania do wanienki były dla mnie potem po porodzie zbawieniem. I jak w ogóle podnosić i odkładac takie małe dziecko, żeby nie spowodować potem asymetrii.

    Paulina12345 lubi tę wiadomość

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 24 maja 2022, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymianek wrote:
    Paulina a czemu planujesz cc? Jeśli już pisałaś to przepraszam, nie trafiłam na ten wpis

    Mam.zespoly uciskowe mts, niewydolne sploty żylne jeszcze bez ciazy.

    Kurcze fajnie brzmi w takim razie szkola rodzenia!! MOZE i ja się wybiorę bo to że zielona jak ogorek jestem to już mówiłam 😆
    Jedyny minus to to, że.mieszkam daleko od dużego miasta więc nie wiem jak to ogarnąć. A te szkoły online są czegokolwiek warte??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2022, 13:27

  • Tymianek Autorytet
    Postów: 459 717

    Wysłany: 24 maja 2022, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Mam.zespoly uciskowe mts, niewydolne sploty żylne jeszcze bez ciazy.

    Kurcze fajnie brzmi w takim razie szkola rodzenia!! MOZE i ja się wybiorę bo to że zielona jak ogorek jestem to już mówiłam 😆
    Jedyny minus to to, że.mieszkam daleko od dużego miasta więc nie wiem jak to ogarnąć. A te szkoły online są czegokolwiek warte??


    Rozumiem. Ten Twój problem to pamiętam z miesięcznego wątku.

    Mam podobnie, dosyć daleko do miasta gdzie jest sensowna szkoła przy szpitalu, ale chyba mimo tego zdecyduje się, bo tam chce rodzić.

    Dzięki mama Basi i drzemka, to mnie bardzo przekonuje, bo jakiś tam kontakt z maluchem miałam ale nie noworodkiem, a mąż to zielony całkiem 🙈takie przeszkolenie zmniejszy stres jak już trzeba będzie tego malucha ogarnąć 😉

    💃Ona:
    35 lat
    PAI-1 homo ❎

    👮 On:
    34 lata
    ❎Tetrazoospermia, oligospermia, ŻPN III st.
    bardzo słabe nasienie
    fragmentacja 24%

    IVF 2022:
    Transfer 3dniowego Kropka i mamy córeczkę 🥰


    IVF 2024:
    8.02 criotransfer blastka 4BB cykl naturalny 🍀✊
    4dpt cień cienia cienia na teście
    5dpt beta 8,0
    7dpt beta 44,6
    9dpt beta 126,2
    13dpt beta 666,4

    🍀✊❤️
  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 24 maja 2022, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Mam.zespoly uciskowe mts, niewydolne sploty żylne jeszcze bez ciazy.

    Kurcze fajnie brzmi w takim razie szkola rodzenia!! MOZE i ja się wybiorę bo to że zielona jak ogorek jestem to już mówiłam 😆
    Jedyny minus to to, że.mieszkam daleko od dużego miasta więc nie wiem jak to ogarnąć. A te szkoły online są czegokolwiek warte??
    Jak się zaczęła pandemia to szkoły online były jedyną możliwością. Jak ktoś nie ma wyjścia to jest to też dobre rozwiązanie, choć myślę, że na żywo zawsze trochę lepiej.
    Znam też położną, która robi kursy (szkołę rodzenia) indywidualne z dojazdem do domu przyszłych rodziców (w małopolsce). To też jest fajne rozwiązanie jeśli ktoś nie ma jak dojeżdżać, choć pewnie trochę droższe.

  • Karolaaa8 Autorytet
    Postów: 261 265

    Wysłany: 24 maja 2022, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj trafiłam na YouTube na szkołę rodzenia online. Wiadomo, że to nie to samo co na żywo, ale po komentarzach widzę, że ludzie zadowoleni (filmik był nagrany w pandemii, kiedy nie odbywały się nigdzie zajęcia stacjonarne).
    Na pewno posłucham i oglądnę. Może ktoś już kojarzy lub będzie zainteresowany: Szkoła rodzenia - Joanna Mróz 😉

    4b67f478d3.png
    13.05 dziewczynka 180g
    15.04 dziewczynka 6,87 cm
    24.03 dzidziuś 3,27 cm
    03.03 dzidziuś 0,98 cm z ❤️
    17.02 beta 2928 mIU/ml
    10.02 beta 233,6 mIU/ml
    08.02 beta 62,53 mIU/ml

    Niedoczynność tarczycy
    Hashimoto
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 24 maja 2022, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolaaa8 wrote:
    A ja dzisiaj trafiłam na YouTube na szkołę rodzenia online. Wiadomo, że to nie to samo co na żywo, ale po komentarzach widzę, że ludzie zadowoleni (filmik był nagrany w pandemii, kiedy nie odbywały się nigdzie zajęcia stacjonarne).
    Na pewno posłucham i oglądnę. Może ktoś już kojarzy lub będzie zainteresowany: Szkoła rodzenia - Joanna Mróz 😉

    Ooo zerkne!

  • Pozytywka Ekspertka
    Postów: 336 58

    Wysłany: 25 maja 2022, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Basia wrote:
    U nas dziś po USG połówkowy raczej dobre wieści.
    Anatomia w porządku, ogólnie wszystkie pomiary zgadzają się z terminem porodu.
    W sercu jedynie niedomknięta na razie zastawka trójdzielna. Będę musiała zrobić echo serca płodu między 22-28tc, ale lekarz powiedział że na tym etapie się to zdarza i jeśli pozostałe parametry są w normie a przepływy przez serce też prawidłowe to z dużym prawdopodobieństwem domknie się to samo w ciągu miesiąca czy dwóch. No ale skontrolować trzeba.

    A z takich nowinek to jednak zamiast dziewczynki będzie chłopiec 🙂 Długo się ukrywał 😁 Niespodzianka 😃
    Można zmienić na pierwszej stronie.

    W którym tygodniu miałaś robione połówkowe? :-)

    Mama_Basia lubi tę wiadomość

  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 25 maja 2022, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywka wrote:
    W którym tygodniu miałaś robione połówkowe? :-)
    20+6

    Pozytywka lubi tę wiadomość

  • Mikoshi Ekspertka
    Postów: 183 119

    Wysłany: 25 maja 2022, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o wózek podwójny to tak mamy wybrany i już kupiony.
    Najpierw miał być ten jeden obok drugiego Xlander Xdouble bo mamy mały bagażnik, ale ze nasz syn jest z tych dzieci lubiących spacerować, a od września idzie do przedszkola to stwierdziliśmy że taki stricte wózek podwójny będzie upierdliwy. Dlatego zaopatrujemy sie w jeden za drugim baby jogger city select, który może być podwójnym ale i pojedynczym wózkiem :), dodatkowo jest mały i mieści się do mojego mini autka (kiedyś zmienimy :'D)

    A jeżeli chodzi o szkole rodzenia. W pierwszej ciąży wystarczająco wyedukowałam się z yt Joanna Mróz. Obejrzałam wtedy po kilka razy jej filmiki. Teraz mam zamiar jedynie sobie odświeżyć przed porodem :).

    05/03/2021 Szymon <3
    13/10/2022 Aniela <3
  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 25 maja 2022, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedna ważna rzecz odnośnie szkoły rodzenia, warto znaleźć taką gdzie w programie jest poruszany baby blues i depresja poporodowa. Bo mimo że większość z nas o tym nie myśli, zwłaszcza w pierwszej ciąży, to niestety dużą część dopadnie. Pamiętam jak byłam w szoku jak usłyszałam w szkole rodzenia, że będę miała ochotę wyrzucić swoje dziecko przez okno. Wydawało się to nierealne. A niestety po porodzie perspektywa zmienia się zupełnie i ważne żeby się w tym nie pogubić. Niestety macierzyństwo nie wygląda na jak Instagramie 🙃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2022, 23:16

    Mama_Basia, Kath lubią tę wiadomość

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 26 maja 2022, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drzemka masz całkowitą rację.
    Ja też nigdy nie myślałam, że mnie może dopaść jakiś baby blues czy depresja.
    Ale dopóki nie znajdziemy się w jakiejś nowej sytuacji to nie wiemy jak nasz organizm zareaguje. Warto wiedzieć jak sobie pomóc.

    Drzemka lubi tę wiadomość

‹‹ 194 195 196 197 198 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ