X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2022! 💜
Odpowiedz

Październikowe mamy 2022! 💜

Oceń ten wątek:
  • Martka_Marti Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź, na opisie badania mam napisane, że przepływy przez zastawki są prawidłowe, ale tak jak mówisz zapiszę się za 3-4 tygodnie na echo dla świętego spokoju 😊

  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martka_Marti wrote:
    Dzięki za odpowiedź, na opisie badania mam napisane, że przepływy przez zastawki są prawidłowe, ale tak jak mówisz zapiszę się za 3-4 tygodnie na echo dla świętego spokoju 😊
    Ale dostałaś skierowanie? Bo ja mam normalnie skierowanie na NFZ na to echo serca, bo takie było zalecenie w moim przypadku.
    Echo serca wykonuje się między 22-28 Tc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2022, 14:55

  • Klarnecistka Znajoma
    Postów: 27 41

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, trochę wcześniej pisałam, potem na długo zniknęłam, ale poczytuję ;)
    Jestem po USG połówkowym, na którym wszystko ok. Zastanawiam się jedynie nad różnicą w wieku ciąży i terminie porodu po pomiarach dziecka. U mnie wychodziło 20+6 z pierwszego USG (wtedy termin był 22.10), po połówkowym było 21+1 (termin 20.10). Wcześniej po USG I trymestru było jeszcze inaczej - termin 18.10.
    Z racji cukrzycy ciążowej i z zaleceń diabetologa mam zwracać uwagę na obwód brzuszka dziecka w stosunku do innych pomiarów. Na razie ta różnica nie jest zbyt duża, brzuszek idzie na równi z obwodem główki, więc nie martwię się jakoś szczególnie. Waga też jest ok. Ale może wiecie jaka różnica jest dopuszczalna? Kiedy te rozbieżnosci w pomiarach powinny zacząć niepokoić, a kiedy jest jeszcze ok?

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarnecistka wrote:
    Hej, trochę wcześniej pisałam, potem na długo zniknęłam, ale poczytuję ;)
    Jestem po USG połówkowym, na którym wszystko ok. Zastanawiam się jedynie nad różnicą w wieku ciąży i terminie porodu po pomiarach dziecka. U mnie wychodziło 20+6 z pierwszego USG (wtedy termin był 22.10), po połówkowym było 21+1 (termin 20.10). Wcześniej po USG I trymestru było jeszcze inaczej - termin 18.10.
    Z racji cukrzycy ciążowej i z zaleceń diabetologa mam zwracać uwagę na obwód brzuszka dziecka w stosunku do innych pomiarów. Na razie ta różnica nie jest zbyt duża, brzuszek idzie na równi z obwodem główki, więc nie martwię się jakoś szczególnie. Waga też jest ok. Ale może wiecie jaka różnica jest dopuszczalna? Kiedy te rozbieżnosci w pomiarach powinny zacząć niepokoić, a kiedy jest jeszcze ok?

    Przy ciazy naturalnej taka różnica to nie różnica;-) Po ivf zdarzają się nawet takie różnice i to też jest normalne a co dopiero u Was jak ciąża naturalna i nie do końca wiadomo czy owilka była wtedy i wtedy :-)

  • Martka_Marti Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Basia wrote:
    Ale dostałaś skierowanie? Bo ja mam normalnie skierowanie na NFZ na to echo serca, bo takie było zalecenie w moim przypadku.
    Echo serca wykonuje się między 22-28 Tc.

    Nie dostałam skierowania, ta babeczka od prenatalnych stwierdziła wtedy na wizycie, że wystarczą badania prenatalne w 3 trymestrze, a mój lekarz prowadzący też stwierdził, że nie jest to powód do niepokoju. Także jedynie mogę zrobić sobie echo serca na własną rękę.

  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarnecistka wrote:
    Hej, trochę wcześniej pisałam, potem na długo zniknęłam, ale poczytuję ;)
    Jestem po USG połówkowym, na którym wszystko ok. Zastanawiam się jedynie nad różnicą w wieku ciąży i terminie porodu po pomiarach dziecka. U mnie wychodziło 20+6 z pierwszego USG (wtedy termin był 22.10), po połówkowym było 21+1 (termin 20.10). Wcześniej po USG I trymestru było jeszcze inaczej - termin 18.10.
    Z racji cukrzycy ciążowej i z zaleceń diabetologa mam zwracać uwagę na obwód brzuszka dziecka w stosunku do innych pomiarów. Na razie ta różnica nie jest zbyt duża, brzuszek idzie na równi z obwodem główki, więc nie martwię się jakoś szczególnie. Waga też jest ok. Ale może wiecie jaka różnica jest dopuszczalna? Kiedy te rozbieżnosci w pomiarach powinny zacząć niepokoić, a kiedy jest jeszcze ok?
    Taka różnica to błąd pomiaru, który przecież jest dość prawdopodobny.
    Problem się robi kiedy jest różnica 2-3 tygodnie, albo duże dysproporcje różnych części ciała. Ale kilka dni, czy nawet tydzień to żaden problem :)

  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martka_Marti wrote:
    Nie dostałam skierowania, ta babeczka od prenatalnych stwierdziła wtedy na wizycie, że wystarczą badania prenatalne w 3 trymestrze, a mój lekarz prowadzący też stwierdził, że nie jest to powód do niepokoju. Także jedynie mogę zrobić sobie echo serca na własną rękę.
    To ja bym nie robiła jeśli nie ma wskazania lekarza. U mnie w opisie USG połówkowego jest wskazanie do dalszej diagnostyki.

  • Martka_Marti Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Basia wrote:
    To ja bym nie robiła jeśli nie ma wskazania lekarza. U mnie w opisie USG połówkowego jest wskazanie do dalszej diagnostyki.

    Dzięki, tak myślę, że nasz rację i muszę przestać wariować, bo niedługo wszyscy ze mną oszaleją 🤦🏻‍♀️ Ja w zaleceniach mam tylko kiedy wykonać kolejne badanie prenatalne, że pomiędzy 28 a 32 drugim tygodniem.

    Mama_Basia lubi tę wiadomość

  • Mikoshi Ekspertka
    Postów: 183 119

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już po połówkowych. Wszystko w porządku. Dziewczyna potwierdzona już na 100%. Teraz krzywa cukrowa mnie czeka przed kolejna wizyta i usg piersi(nie wiem po co). Jakoś nie dociera do mnie ze to juz 6msc. Jakoś szybko to zleciało. Niby jeszcze do terminu 4 msc... :) Brzuch całkowicie inaczej wygląda w tej ciąży niż w poprzedniej. Jakiś taki mniejszy, ledwo co się pokazał. Aż się boję, że jak się pojawi to nagle.

    Mama_Basia lubi tę wiadomość

    05/03/2021 Szymon <3
    13/10/2022 Aniela <3
  • Klarnecistka Znajoma
    Postów: 27 41

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Basia wrote:
    Taka różnica to błąd pomiaru, który przecież jest dość prawdopodobny.
    Problem się robi kiedy jest różnica 2-3 tygodnie, albo duże dysproporcje różnych części ciała. Ale kilka dni, czy nawet tydzień to żaden problem :)

    No wlasnie zastanawiałam się, kiedy ta różnica jest już duża i powinna zaniepokoić, głównie chodzi o ogarnięcie cukrzycy. Uspokoiłyście, dziękuję :)

    Moja pierwsza ciąża, która dotarła do tego etapu, łożysko na przedniej ścianie, a i ruchy zaczęłam czuć stosunkowo szybko i brzuch też wywaliło... Ale jestem bardzo plus size, może to dlatego ;)

  • Celinka. Nowa
    Postów: 2 3

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, witam się z bliźniakami i terminem na 14.10.2022
    Po USG połówkowym na którym wyszło, że będzie chłopiec i dziewczynka.

    Mama_Basia, Mikoshi, mrsmiki lubią tę wiadomość

    Bliźniaki chłopiec i dziewczynka
    Termin na 14.10.2022
  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celinka. wrote:
    Cześć, witam się z bliźniakami i terminem na 14.10.2022
    Po USG połówkowym na którym wyszło, że będzie chłopiec i dziewczynka.
    O wow! Gratulacje!
    To Twoja pierwsza ciąża? Napisz coś o sobie.

  • PannaJoanna Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celinka. wrote:
    Cześć, witam się z bliźniakami i terminem na 14.10.2022
    Po USG połówkowym, na którym wyszło, że będzie chłopiec i dziewczynka.

    Super! Gratulacje! Ja zawsze marzyłam o bliźniakach XD a tu drugi raz tylko jedno:)


    7cbc0e7858.png[/url]
    c9b9c58053.png[/url]
  • mrsmiki Autorytet
    Postów: 842 892

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celinka. wrote:
    Cześć, witam się z bliźniakami i terminem na 14.10.2022
    Po USG połówkowym na którym wyszło, że będzie chłopiec i dziewczynka.


    Ale super! 😍
    Powiedz coś więcej o sobie 🙂

    Mężatka od 20.06.2020 🥂🕊️
    Hubert 💙
    Sara 🩷
  • Olkaa Autorytet
    Postów: 3383 921

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny dawno mnie nie było jestem po usg połówkowych aktualnie 22+3 wszystko jest Ok . W dzień wizyty miałam posiew z pochwy bo już wcześniej kontaktowałam się z lekarzem ze kam dużo żółtej wydzieliny wiec na wizycie zrobił mi posiew po 5 dniach przyszły wyniki i wyszły mi nieliczne bakterie jutro mam dostać antybiotyk doustny na 5’dni . I teraz mam pytanie czytałam ze infekcje nie są dobre wywołują przedwczesny poród ogólnie chodzę z tym 2 tyg czy któraś z was tak miała . Od jutra zacznę antybiotyk wiec mam nadzieieje ze szybko przejdzie

    Walka 2018! Pcos , Ana1 graniczne , niedoczynnosc
    Leki : eutyrox 100, encorton 10 mg , neoparin , systen 50
    2020-1IUI 😑
    2020.06 punkcją -4blastki
    2020.08 transfer 5AA beta zero
    2020.11 transfer 5 AA beta zero
    2021 immunolog
    2021 histeroskopia - stany zapalne
    2021.09 transfer 4AA beta zero
    2022.02 transfer 4 CB na atosiban
    12dpt 1222,26🙏🏻
    15 dpt 3502,36🙏🏻
    19 dpt 12928,9🙏🏻
    22 dpt 27147,8🙏🏻
    26 dpt mamy serduszko ❤️
  • Celinka. Nowa
    Postów: 2 3

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaJoanna wrote:
    Super! Gratulacje! Ja zawsze marzyłam o bliźniakach XD a tu drugi raz tylko jedno:)

    Długo z mężem staraliśmy się o dzidzie. Po 2 latach postawilismy na inseminację i faktycznie za 2 razem się udało. Więc myślę, że bliźniaki to dzięki lekom i inseminacji.
    Na początku szok i niedowierzanie, a teraz już radość i zbieranie wyprawki. A zarazem stres czy damy radę 😅

    Bliźniaki chłopiec i dziewczynka
    Termin na 14.10.2022
  • Pozytywka Ekspertka
    Postów: 336 58

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olkaa wrote:
    Cześć dziewczyny dawno mnie nie było jestem po usg połówkowych aktualnie 22+3 wszystko jest Ok . W dzień wizyty miałam posiew z pochwy bo już wcześniej kontaktowałam się z lekarzem ze kam dużo żółtej wydzieliny wiec na wizycie zrobił mi posiew po 5 dniach przyszły wyniki i wyszły mi nieliczne bakterie jutro mam dostać antybiotyk doustny na 5’dni . I teraz mam pytanie czytałam ze infekcje nie są dobre wywołują przedwczesny poród ogólnie chodzę z tym 2 tyg czy któraś z was tak miała . Od jutra zacznę antybiotyk wiec mam nadzieieje ze szybko przejdzie

    Ja od początku ciąży mam dużo białej bądź żółtej wydzieliny. Wymaz miałam robiony raz na początku ciąży i na każdej wizycie ginekolog mówi, że nie ma powodu do niepokoju. Ale we wtorek pewnie poproszę o ponowny wymaz.

  • Olkaa Autorytet
    Postów: 3383 921

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miewacie bóle menstruacyjne z promieniowaniem na plecy ?

    Walka 2018! Pcos , Ana1 graniczne , niedoczynnosc
    Leki : eutyrox 100, encorton 10 mg , neoparin , systen 50
    2020-1IUI 😑
    2020.06 punkcją -4blastki
    2020.08 transfer 5AA beta zero
    2020.11 transfer 5 AA beta zero
    2021 immunolog
    2021 histeroskopia - stany zapalne
    2021.09 transfer 4AA beta zero
    2022.02 transfer 4 CB na atosiban
    12dpt 1222,26🙏🏻
    15 dpt 3502,36🙏🏻
    19 dpt 12928,9🙏🏻
    22 dpt 27147,8🙏🏻
    26 dpt mamy serduszko ❤️
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olkaa wrote:
    Dziewczyny miewacie bóle menstruacyjne z promieniowaniem na plecy ?

    Raczej się nie zdarza, ewentualnie czasami coś tam ćmi ale takie typowe bóle menstruacyjne raczej nie. Bardziej kłucie, ciągnięcie

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywka wrote:
    Ja od początku ciąży mam dużo białej bądź żółtej wydzieliny. Wymaz miałam robiony raz na początku ciąży i na każdej wizycie ginekolog mówi, że nie ma powodu do niepokoju. Ale we wtorek pewnie poproszę o ponowny wymaz.
    Żółty kolor wydzieliny świadczy o tym, że jest wysoki poziom progesteronu w organizmie. To normalne w ciąży ;)
    Ja za każdym razem w ciąży zawsze mam żółty i bez żadnych infekcji czy bakterii.

‹‹ 196 197 198 199 200
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ