X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2022! 💜
Odpowiedz

Październikowe mamy 2022! 💜

Oceń ten wątek:
  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olkaa wrote:
    Dziewczyny miewacie bóle menstruacyjne z promieniowaniem na plecy ?
    Takich typowych bóli menstruacyjnych nie mam, czasem mnie coś ciągnie w podbrzuszu, ale jak biorę większe dawki magnezu to jest lepiej (Asmag Forte 3x1).

  • Kath Ekspertka
    Postów: 141 101

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olkaa wrote:
    Dziewczyny miewacie bóle menstruacyjne z promieniowaniem na plecy ?
    Ja nie miewam takich bóli , nawet magnezu nie biorę , bo nie odczuwam żadnych twardnień albo po prostu nie umiem tego wyłapać i nie wiem kiedy je mam ;p

    f2d8c0bda4.png
    26.09.2022💙Michaś
    27.09.2018💖Julcia
  • Klarnecistka Znajoma
    Postów: 27 41

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam spore bóle, takie kłucia i ciągnięcia, zdarzały się też takie skurcze menstruacyjne. Biorę magnez ciągle, mam też w razie czego gdyby było źle wykupioną spasmoline, ale na razie nie ma już potrzeby. Szyjka ma się dobrze, dlatego to jest według lekarza kwestia pierwszej ciąży, która dotarła do takiego etapu, kolejne już może nie będą takim szokiem dla organizmu.

    A ja mam pytanie o to, jak Wasze piersi na takim etapie ciąży? Trochę mnie niepokoi, że często mnie bolą... Do tego są strasznie ciężkie, większe o rozmiar (a i bez ciąży są duże), bywają też gorące, a czasem na sutkach mam jakaś zaschnietą wydzielinę. Znów, podobno to wszystko normalne, ale mimo wszystko dla mnie nowe i dziwne ;)

  • Kath Ekspertka
    Postów: 141 101

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarnecistka wrote:
    Ja miałam spore bóle, takie kłucia i ciągnięcia, zdarzały się też takie skurcze menstruacyjne. Biorę magnez ciągle, mam też w razie czego gdyby było źle wykupioną spasmoline, ale na razie nie ma już potrzeby. Szyjka ma się dobrze, dlatego to jest według lekarza kwestia pierwszej ciąży, która dotarła do takiego etapu, kolejne już może nie będą takim szokiem dla organizmu.

    A ja mam pytanie o to, jak Wasze piersi na takim etapie ciąży? Trochę mnie niepokoi, że często mnie bolą... Do tego są strasznie ciężkie, większe o rozmiar (a i bez ciąży są duże), bywają też gorące, a czasem na sutkach mam jakaś zaschnietą wydzielinę. Znów, podobno to wszystko normalne, ale mimo wszystko dla mnie nowe i dziwne ;)
    U mnie piersi też rozmiar większe, czasami bolą i są jakby bardziej nabrzmiałe, zależy od dnia. Ta wydzielina na sutkach to siara , to normalne u mnie też się czasami pojawia.

    f2d8c0bda4.png
    26.09.2022💙Michaś
    27.09.2018💖Julcia
  • Martka_Marti Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Basia wrote:
    Mam w przyszłą środę dopiero to echo serca. Mam nadzieję, że do tego czasu wszystko już będzie w porządku.
    Jeśli się stresujesz to może uda się pójść na jakieś USG wcześniej, za 3-4 tygodnie.
    Mi lekarz tłumaczył, że zdarza się że taka niedomyklana zastawka domyka się trochę później czasami. Ale przy takiej diagnozie powinno się dostać skierowanie na echo serca. Chociaż jak mówisz, u Ciebie jest to chyba widoczne w małym stopniu. Najważniejsze żeby przepływy były dobre, jeśli serce mimo wszystko działa jak należy to nie przejmuj się na zapas 🙂

    Hej!

    Chciałam tylko zapytać jak wyszło to echo serca? Wszystko ok?
    Pozdrawiam!

  • Eedzia11 Autorytet
    Postów: 351 129

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy macie bóle podbrzusza gdy wstajecie z łóżka, bądź zmieniacie pozycje z jednego boku na drugi? Takie same bóle mam gdy próbuję robić coś przy stopach, np ubierać skarpetki, obcinać paznokcie... Nie jest to ból ala menstruacyjny. Już sama nie wiem czy to wypłukanie z magnezu, bo go nie biorę czy coś nie teges.

    3jgxgzu39cero8h3.png

    _____________________________
    01.02 beta 24,53 💛 progesteron 24,58 (3 tygodnie i 5 dni)
    11.02 beta 2403,0 (5 tydzień i 1 dzień)
    17.02 beta 11870,0
    18.02 CRL 3,7 mm mamy serduszko ❤
    23.02 CRL 6,2mm
    ❤❤❤ 11.10.2022 urodził się Synuś ❤❤❤
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eedzia11 wrote:
    Dziewczyny, czy macie bóle podbrzusza gdy wstajecie z łóżka, bądź zmieniacie pozycje z jednego boku na drugi? Takie same bóle mam gdy próbuję robić coś przy stopach, np ubierać skarpetki, obcinać paznokcie... Nie jest to ból ala menstruacyjny. Już sama nie wiem czy to wypłukanie z magnezu, bo go nie biorę czy coś nie teges.

    Ja mam coś dziwnego. Od 6 nad ranem mam ciało jak z ołowiu i problemy ze wstaniem, twardnieje mi wtedy brzuch, przechodzi jak się rozchodzę.

  • Kath Ekspertka
    Postów: 141 101

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eedzia11 wrote:
    Dziewczyny, czy macie bóle podbrzusza gdy wstajecie z łóżka, bądź zmieniacie pozycje z jednego boku na drugi? Takie same bóle mam gdy próbuję robić coś przy stopach, np ubierać skarpetki, obcinać paznokcie... Nie jest to ból ala menstruacyjny. Już sama nie wiem czy to wypłukanie z magnezu, bo go nie biorę czy coś nie teges.
    Też nie biorę magnezu i od tygodnia mi się zaczęły tego typu lekkie bóle lub dyskomfort w podbrzuszu , najczęściej wieczorem po całym dniu jak się dużo nabiegam.. Muszę zapytać na wizycie mojego gina. Trochę się obawiam czy to nie spojenie łonowe :/

    f2d8c0bda4.png
    26.09.2022💙Michaś
    27.09.2018💖Julcia
  • Olkaa Autorytet
    Postów: 3383 921

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miewam bóle pleców takie promieniowanie właśnie i pobolewa mnie w podbrzuszu po środku jakby spojenie łonowe

    Walka 2018! Pcos , Ana1 graniczne , niedoczynnosc
    Leki : eutyrox 100, encorton 10 mg , neoparin , systen 50
    2020-1IUI 😑
    2020.06 punkcją -4blastki
    2020.08 transfer 5AA beta zero
    2020.11 transfer 5 AA beta zero
    2021 immunolog
    2021 histeroskopia - stany zapalne
    2021.09 transfer 4AA beta zero
    2022.02 transfer 4 CB na atosiban
    12dpt 1222,26🙏🏻
    15 dpt 3502,36🙏🏻
    19 dpt 12928,9🙏🏻
    22 dpt 27147,8🙏🏻
    26 dpt mamy serduszko ❤️
  • Mama_Basia Autorytet
    Postów: 606 363

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martka_Marti wrote:
    Hej!

    Chciałam tylko zapytać jak wyszło to echo serca? Wszystko ok?
    Pozdrawiam!
    Po echu serca wyszło że nadal jest ta niedomykalność zastawki trójdzielnej, ale bez znaczenia klinicznego. Oznacza to, że taka wada nie wpływa na nic i nic się z nią nie robi. Lekarz dodatkowo zaznaczył, że to powinno się domknąć jeszcze do końca ciąży, a nawet jeśli nie to dziecku robi się echo serca po porodzie. W każdym razie przepływy są prawidłowe i serce pracuje prawidłowo pomimo niedomykalności.

  • Martka_Marti Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Basia wrote:
    Po echu serca wyszło że nadal jest ta niedomykalność zastawki trójdzielnej, ale bez znaczenia klinicznego. Oznacza to, że taka wada nie wpływa na nic i nic się z nią nie robi. Lekarz dodatkowo zaznaczył, że to powinno się domknąć jeszcze do końca ciąży, a nawet jeśli nie to dziecku robi się echo serca po porodzie. W każdym razie przepływy są prawidłowe i serce pracuje prawidłowo pomimo niedomykalności.

    O to są bardzo dobre wieści 😉😁

  • karka Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 20 lipca 2022, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was ma już zaplanowane cesarskie cięcie?
    Na usg w 23 i 27 tygodniu mój mały był w położeniu miednicowym co jest wskazaniem do cc. Czy któraś z Was w poprzednich ciążach tez tak miała a ostatecznie dziecko odwróciło się główką na dół?

  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 27 lipca 2022, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dawno nie zaglądałam tu... Czy któraś z Was ma cukrzyce ciazowa???? I jak sobie z nie radzi?

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 28 lipca 2022, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karka wrote:
    Czy któraś z Was ma już zaplanowane cesarskie cięcie?
    Na usg w 23 i 27 tygodniu mój mały był w położeniu miednicowym co jest wskazaniem do cc. Czy któraś z Was w poprzednich ciążach tez tak miała a ostatecznie dziecko odwróciło się główką na dół?
    Dziecko układa się główką do dołu chyba ok 32 tygodnia... Do tego czasu nie należy się tym martwić. Czasem jeszcze później,do 36tc. W każdym razie nawet jeśli się nie obróci to chyba nie trzeba mieć od razu planowanej cc na zimno 🤔 Chyba spokojnie można czekać aż samo się zacznie.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 28 lipca 2022, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna1719 wrote:
    Hej dziewczyny, dawno nie zaglądałam tu... Czy któraś z Was ma cukrzyce ciazowa???? I jak sobie z nie radzi?
    Mi ten 3 pomiar po 2h wyszedł powyżej normy więc teoretycznie cukrzyca. Ale mój lekarz aż tak się tym nie przejmuje inie traktuje tego jak typową cukrzycę. Zresztą kupiłam nawet glukometr i kontroluję cukry i nigdy, niezależnie co bym zjadła nie miałam nawet blisko granicznego poziomu :/ Ale co się nastresowalam po tym złym wyniku to moje...

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 8 sierpnia 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam cukrzycę. Problem tylko z cukrem na czczo (między 91-96). Po 2 tygodniach diety dostałam insulinę. Aktualnie przyjmuję 4 jednostki przed snem. W poradni duży nacisk kładą na przekąskę przed snem w postaci pół kromki chleba z wędliną+ jakieś warzywo. Mimo stosowania diety i posiłki przed snem + insuliny wciąż nie mogłam zejść do poziomu poniżej 90 mg rano. Wczoraj zrobiłam "eksperyment" i zamiast chleba zjadłam garść pistscji i rano cukier 87. Może po prostu ta przekąska mi nie służyła. Będę jeszcze testować. Jaki chleb jecie? Ja na początku IG, ale okazało się że mimo niskiego indeksu glikemicznego miały nawet po 50% mąki pszennej! Teraz przerzuciłam się na żytni ze słonecznikiem.

    atdccwa173tcycke.png
  • Mikoshi Ekspertka
    Postów: 183 119

    Wysłany: 18 września 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu taka cisza? Jak czujecie się na końcówce?

    05/03/2021 Szymon <3
    13/10/2022 Aniela <3
  • Kath Ekspertka
    Postów: 141 101

    Wysłany: 18 września 2022, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikoshi wrote:
    Co tu taka cisza? Jak czujecie się na końcówce?
    Ogólne w ciągu dnia czuję się ok , daję radę ogarnąć wszystko(a myślałam że bedzie gorzej), jedynie noce mam słabe, częste pobudki na siku albo przekręcanie się z boku na bok w szukaniu wygodnej pozycji do snu.. U mnie TP na 30 więc czekam w miarę spokojna na jakieś sygnały od Młodego, ale raczej wątpię że będzie chciał wyjść wcześniej..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2022, 21:45

    f2d8c0bda4.png
    26.09.2022💙Michaś
    27.09.2018💖Julcia
  • Mikoshi Ekspertka
    Postów: 183 119

    Wysłany: 19 września 2022, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kath wrote:
    Ogólne w ciągu dnia czuję się ok , daję radę ogarnąć wszystko(a myślałam że bedzie gorzej), jedynie noce mam słabe, częste pobudki na siku albo przekręcanie się z boku na bok w szukaniu wygodnej pozycji do snu.. U mnie TP na 30 więc czekam w miarę spokojna na jakieś sygnały od Młodego, ale raczej wątpię że będzie chciał wyjść wcześniej..

    To już lada dzień! U mnie termin na 11/10
    Ze spaniem nic mi nie mów. :/. Na szczęście sikanie jakoś w nocy mnie nie nawiedza, ale pozycja do spania i wstania jest tragiczna. Jeszcze śpię na materacu bez łóżka (remont ^^'') także podniesienie się z parteru czasami graniczy z cudem. xd

    Musimy wytrwać jakoś te ostatnie dni. A jak waga dzieciątka? U mnie jak urodze w terminie gin kazał się nastawić na 4kg... Już w tej chwili waży 3,100, także liczyłam na lżejszy poród a tu chyba nici ( rok temu syn w marcu 3720)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2022, 08:28

    05/03/2021 Szymon <3
    13/10/2022 Aniela <3
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 19 września 2022, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikoshi wrote:
    To już lada dzień! U mnie termin na 11/10
    Ze spaniem nic mi nie mów. :/. Na szczęście sikanie jakoś w nocy mnie nie nawiedza, ale pozycja do spania i wstania jest tragiczna. Jeszcze śpię na materacu bez łóżka (remont ^^'') także podniesienie się z parteru czasami graniczy z cudem. xd

    Musimy wytrwać jakoś te ostatnie dni. A jak waga dzieciątka? U mnie jak urodze w terminie gin kazał się nastawić na 4kg... Już w tej chwili waży 3,100, także liczyłam na lżejszy poród a tu chyba nici ( rok temu syn w marcu 3720)

    Jak.Ty kobieto wstajesz z ziemi??? Współczucie mega...

‹‹ 196 197 198 199 200
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ