Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2025
Odpowiedz

Październikowe mamy 2025

Oceń ten wątek:
  • przyszłamama96 Autorytet
    Postów: 977 1721

    Wysłany: 29 marca 2025, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, miłego weekendu 🌸 do mnie na weekend przyjeżdża mama więc zamierzamy korzystać z pogody, wybrać się na jakąś kawkę i spacer na starówkę, upiec rogaliki drożdżowe i odpoczywać 😍

    OlgaB87, pupuś, Patkaa94 lubią tę wiadomość

    👩🏼30 🧔🏻‍♂️33

    01.2023 Eurofertil CZ 6x❄️
    02.2023 I FET bhcg 0
    03.2023 II FET bhcg 0, 1❄️ źle rozmrożona
    07.2023 I histeroskopia dr Janowiec (zapalenie endometrium)
    09.2023 II histeroskopia dr Janowiec (adenomioza -> 6xDipherline)
    12.2023 immunologia, dr Paśnik
    02.2024 III FET CB💔 bhcg max 650 i spadek
    03.2024 IV FET CB💔 bhcg 23 i złe przyrosty
    05.2024 ciąża naturalna, puste jajo💔
    07.2024 V FET 2x❄️ 💔bhcg 220, złe przyrosty

    09.2024 Invimed Warszawa 6x❄️
    09.2024 immunologia, dr Jarosz
    10.2024 polip w USG
    12.2024 histeroskopia
    01.2025 VI FET 6dpt - 38; 7dpt - 84; 9dpt - 256; 10dpt - 370; 12dpt - 926; 14dpt - 2475; 16dpt - 4973; 20dpt mamy ❤️; 29dpt- CRL 1,12cm, FHR 150 ; 7+5 1,62cm; 8+5 2,27cm; 9+5 3,21cm; 10+5 4,13cm
    12+0 prenatalne 5,44cm
    6.10.2025 córka na świecie 🩷

    event.png
  • Carolyn Autorytet
    Postów: 538 955

    Wysłany: 29 marca 2025, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziankaa wrote:
    Ja też idę w poniedziałek na krzywą 😉 ostatnio robiłam jakieś 2 lata temu i nie będąc w ciąży, nie było źle w sumie nawet lajtowo, ciekawe jak będzie teraz 😅

    Ja nigdy nie robiłam i ciekawa jestem jak zareaguję. Kiedyś mogłam zjeść czekoladę na raz i nawet słodko mi nie było, a w ciąży nie mogę patrzeć na słodkie, więc może być ciekawie 😛 to będziemy razem czekać na wyniki 😁 a kupujesz smakową glukozę? Ja byłam w jednej aptece, ale nie mieli i dziś chce podjechać do innej i dorwać smak cytrynowy.


    @agaga94 trzymam kciuki za dobre wyniki, dawaj znać 😊

    Jeju dziewczyny wczoraj w ciągu dnia drzemka 3h, w nocy spałam 10h i w sumie nie wiem czy się wyspalam 🤣

    A u nas plan na weekend to zakupy. Czeka nas przeprowadzka do naszego nowego mieszkanka, które będzie puste z wyjątkiem kuchni i łazienki. Jedziemy oglądać łóżka sypialniane. Nigdy nie mieliśmy prawdziwej sypialni, więc się jaaaram😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2025, 08:55

    pupuś lubi tę wiadomość

    27.02 dwie kreseczki
    06.03 pęcherzyk
    21.03 zarodek z ❤️
    04.04 2,8 cm 👶
    11.04 3,9 cm 👶
    24.04 prenatalne 6,3 cm 🩵
    05.05 7,4 cm 👶

    preg.png
  • Patkaa94 Autorytet
    Postów: 685 1391

    Wysłany: 29 marca 2025, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolyn wrote:
    Ja nigdy nie robiłam i ciekawa jestem jak zareaguję. Kiedyś mogłam zjeść czekoladę na raz i nawet słodko mi nie było, a w ciąży nie mogę patrzeć na słodkie, więc może być ciekawie 😛 to będziemy razem czekać na wyniki 😁 a kupujesz smakową glukozę? Ja byłam w jednej aptece, ale nie mieli i dziś chce podjechać do innej i dorwać smak cytrynowy.


    @agaga94 trzymam kciuki za dobre wyniki, dawaj znać 😊

    Jeju dziewczyny wczoraj w ciągu dnia drzemka 3h, w nocy spałam 10h i w sumie nie wiem czy się wyspalam 🤣

    A u nas plan na weekend to zakupy. Czeka nas przeprowadzka do naszego nowego mieszkanka, które będzie puste z wyjątkiem kuchni i łazienki. Jedziemy oglądać łóżka sypialniane. Nigdy nie mieliśmy prawdziwej sypialni, więc się jaaaram😁

    U mnie np. Samo wypicie to zero problemu ale 5 min później robi mi się słabo i wymiotuję także już po badaniu :/
    Miałam 4 razy, ani razu nie udało się… dobrze, że mam chociaż na czczo 80 ;)
    Teraz chciałabym spróbować na leżąco ale niewiem czy tak można..

    02.2018r. 👦
    03.2019r. 👦

    29.01.2025 ⏸️
    30.01 betaHCG 23,5 progesteron 19
    1.02 betaHCG 65,2
    6.02 betaHCG 744 progesteron 29
    12.02 sam pęcherzyk ciążowy
    20.02 maluch 0,61 cm ♥️ krwiaczek, bez plamień
    13.03 🩺 maluch nadgonił do terminu Om, wszystko ok ❤️
    19.03 NIPT 🩺 bardzo niskie ryzyka 🌸 dziewczynka
    26.03 USG prenatalne, wszystko super ❤️ maluszek ma 5,45 cm (11+6)
    02.04 USG prenatalne Invicta 🩺
    (12+6)
    6,4 cm ❤️ wysokie ryzyko preeklampsji 1:4 , trismomie niskie ryzyka 🥰 acard 150
    10.04 (14+0) 7,74 cm 🌸
    23.04 🩺

    preg.png
  • madziankaa Ekspertka
    Postów: 177 322

    Wysłany: 29 marca 2025, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Carolyn tak kupiłam sobie właśnie cytrynową 🍋 ja robiłam wcześniej bo diagnozowałam się pod kątem insulinooporności no i faktycznie wyszła. A teraz zobaczymy co wyjdzie bo odstawiłam już metforminę.

    Co do słodyczy to ja je uwielbiam i zawsze chętnie zjem 😅

    Warszawa
    👩🏻 28 👱🏻‍♂️ 31

    starania od 12.2024

    2cs
    24.01.2025 😳 ⏸️ 12 dpo beta HCG 98 mlU/ml
    27.01.2025 15 dpo beta HCG 446,5 mlU/ml
    29.01.2025 beta HCG 1076,6 mlU/ml
    03.02.2025 beta HCG 8122,0 mlU/ml

    14.02.2025 dzidziulek o CRL 5mm z bijącym serduszkiem ❤️
    25.02.2025 8+2 fasolka o CRL 1,8 cm 172 u/min ❤️
    12.03.2025 10+3 bejbik 3,7 cm 👶🏻
    26.03.2025 12+5 dzieciątko 6,3 cm, prenatalne ok, prawdopodobnie dziewczynka🌸👶🏻

    preg.png
  • Maltra Ekspertka
    Postów: 216 116

    Wysłany: 29 marca 2025, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaa94 wrote:
    U nas piękne słoneczko 😍
    No ale ja się z bólem głowy obudziłam o 5:20,
    Zasnęłam no ale ale 7:30 wstałam i dalej boli :/
    Paracetamol mogę wziąć co? Nie jest to migrena ale jednak mi dokucza 😬

    Mnie też okropnie boli głowa od rana 🙄 paracetamol nawet nie pomógł 😏

    age.png
  • ananas123 Ekspertka
    Postów: 237 651

    Wysłany: 29 marca 2025, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ☀️ na Śląsku też dzień zapowiada się słonecznie. W planach jest skorzystać trochę ze słonka i złapać witaminę D na jakimś spacerze. A poza tym porządki jak i u Was. Ja chcę przede wszystkim ogarnąć trochę zimowe rzeczy, które potem wywożę do mamy, bo nie mamy u siebie miejsca na trzymanie wszystkiego. Głównie pranie kurtek, czyszczenie butów itp., ale na pełnym luzie. Jak się zmęczę, to idę leżeć, bajzel zaczeka 😉

    Dobrego weekendu dla Was ❤️

    preg.png
  • Kiki2025 Ekspertka
    Postów: 136 93

    Wysłany: 29 marca 2025, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie czekam na ostatnie pobranie krzywej, ludzie jakby mogli pożarliby mnie z gó@#em wzrokiem że wchodzę bez kolejki, to potęguje stres. Oby nie wpłynęło na wynik.
    Na czczo z palca sprawdzali czy nie ma powyżej 120 paru czy mogę robic badanie i bylo 92, zobaczymy ile wykaze z żyły na czczo.

    Juka96 lubi tę wiadomość

  • Agaga94 Przyjaciółka
    Postów: 72 255

    Wysłany: 29 marca 2025, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też właśnie czekam na ostatnie pobranie do krzywej. Miałam glukozę cytrynową i weszła jak złoto. Czuję się super a tak się bałam tego badania. U mnie w luxmedzie pielęgniarki wołają po imieniu i nikt się nie pulta.

    👱🏻‍♀️30 & 🧔🏻‍♂️35
    Okolice Trójmiasta

    Starania o pierwsze bobo

    09/24 ⏸ w 2CS
    11/24 poronienie zatrzymane (ok. 7 tyg.) 💔

    25/01/2025 nieśmiałe dwie kreski ok. 8-9 dpo w 2 cs po poronieniu
    27/01/2025 beta 62,9
    29/01/2025 beta 111🤞
    31/01/2025 beta 275 ❤️
    05/02/2025 beta 1900 🥰
    11/02/2025 beta 12609 🥰

    12/02/2025 mamy zarodek 0,32 cm z bijącym serduszkiem ❤️
    27/02/2025 jednorazowe krwawienie ze skrzepami, SOR, mamy 1,8 cm fasolki z serduszkiem jak dzwon ❤️‍🩹
    28/02/2025 badania USG luxmed i wizyta NFZ. Wszystko w normie
    07/03/2025 dodatkowa wizyta prywatnie. Mamy 2,5 cm ❤️
    02/04/2025 I prenatalne

    preg.png
  • Patkaa94 Autorytet
    Postów: 685 1391

    Wysłany: 29 marca 2025, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maltra wrote:
    Mnie też okropnie boli głowa od rana 🙄 paracetamol nawet nie pomógł 😏

    No mnie jeszcze pobolewa :/ leżę na kanapie i nic nie robię… a tyle mam zaległości w pracach domowych 😬
    Jak nie mdłości, to ból głowy, później dojdzie refluks i zgaga… 😅 ta 3 ciąża a to jakaś katastrofa… poprzednie to były piękne, bezobjawowe, ale damy radę jakoś to przetrwać dla tych maluszków ♥️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2025, 10:03

    02.2018r. 👦
    03.2019r. 👦

    29.01.2025 ⏸️
    30.01 betaHCG 23,5 progesteron 19
    1.02 betaHCG 65,2
    6.02 betaHCG 744 progesteron 29
    12.02 sam pęcherzyk ciążowy
    20.02 maluch 0,61 cm ♥️ krwiaczek, bez plamień
    13.03 🩺 maluch nadgonił do terminu Om, wszystko ok ❤️
    19.03 NIPT 🩺 bardzo niskie ryzyka 🌸 dziewczynka
    26.03 USG prenatalne, wszystko super ❤️ maluszek ma 5,45 cm (11+6)
    02.04 USG prenatalne Invicta 🩺
    (12+6)
    6,4 cm ❤️ wysokie ryzyko preeklampsji 1:4 , trismomie niskie ryzyka 🥰 acard 150
    10.04 (14+0) 7,74 cm 🌸
    23.04 🩺

    preg.png
  • Carolyn Autorytet
    Postów: 538 955

    Wysłany: 29 marca 2025, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a zwracałyście uwagę na to co jadłyście na kolację przed wynikami?
    Rozmawiałam z dziewczyną, która ma cukrzycę to mówiła mi, że ostatni posiłek potrafi wpłynąć na cukier rano. 🤔

    27.02 dwie kreseczki
    06.03 pęcherzyk
    21.03 zarodek z ❤️
    04.04 2,8 cm 👶
    11.04 3,9 cm 👶
    24.04 prenatalne 6,3 cm 🩵
    05.05 7,4 cm 👶

    preg.png
  • Kiki2025 Ekspertka
    Postów: 136 93

    Wysłany: 29 marca 2025, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaga94 wrote:
    Ja też właśnie czekam na ostatnie pobranie do krzywej. Miałam glukozę cytrynową i weszła jak złoto. Czuję się super a tak się bałam tego badania. U mnie w luxmedzie pielęgniarki wołają po imieniu i nikt się nie pulta.

    Ja czekałam w aucie więc przychodziłam tylko pobrac i do auta 😀 piłam bezsmakową raz dwa jak sok

  • OniloraK Autorytet
    Postów: 773 1027

    Wysłany: 29 marca 2025, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaa94 wrote:
    U mnie np. Samo wypicie to zero problemu ale 5 min później robi mi się słabo i wymiotuję także już po badaniu :/
    Miałam 4 razy, ani razu nie udało się… dobrze, że mam chociaż na czczo 80 ;)
    Teraz chciałabym spróbować na leżąco ale niewiem czy tak można..
    Można, ostatnio jak ja byłam na krzywej go na poczekalni rozmawiałam z kobitka, bo się zainteresowała że tyle siedzę i siedzę ...i sieeeeedze.... No to ona właśnie mówiła że nie dałaby tak rady jak ja czyli że nic mi nie jest, że jej to się aż w głowie kręci, wrażenie że zemdleje itp. i że właśnie po wypiciu zawsze leży na kozetce i czeka na pobranie, czyli u nas tak można, nie wiem jak praktyki w Twoim labie.

    Patkaa94 lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️41 🫣
    Okolice Poznania
    29/01/25⏸️🫣😅 ---> 05/10/25🤱🏻
    06/02/25🩺👀🥚
    27/02/25🩺1,96cm💓160bpm
    20/03/25 🩺4,62cm💓162bpm
    27/03/25 I prenet. 6,00cm💓176bpm, kość👃🏻👍🏻NT 1,7mm,
    PAPPA 👎🏻 ryzyko pośrednie t21
    10/04/25🩺7,86 cm💓146bpm,
    11/04/25 pobranie nifty pro -> niskie ryzyka -> będzie 🩵 Tymon
    08/05/25 🩺 210g 🩵140bpm,
    21/05/25 II prenet. 340g 🩵 wszystko dobrze, wieeeeelkie uffffff 😃
    29/05/25 🩺 390g🩵145bpm,
    17/06/25 🩺 660g🩵143bpm,
    15/07/25 🩺 983g🩵149bpm, Doppler ✅
    29/07/25 🩺1516g🩵151bpm, Doppler, KTG ✅
    04/08/25 III prenet. 1625g, Doppler ✅
    12/08/25🩺1867g, Doppler, KTG ✅
    26/08/25 🩺2391g, Doppler, KTG ✅
    09/09/25🩺2900g, Doppler ✅
    22/09/25⏳skierowanie na indukcję w 38w1d...
    16.09.2025 witaj Tymku🤱🏻❤️

    age.png
  • Zło_snica Autorytet
    Postów: 1471 1837

    Wysłany: 29 marca 2025, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje się i ja.
    Wczoraj gorączki już nie było, Mały cały w kropki (nie sądziłam, że tak można czekać na wysypkę u dziecka 🙄)wiec mamy potwierdzenie diagnozy - trzydniówka. Dzisiejsza noc już też całkiem w normie - wracamy do normalnego życia! A przynajmniej taką mam nadzieję 😄


    Starania od 06.2021
    21.03.2024 spełniło się nasze największe marzenie 🩵
    ___________
    „Jak przechytrzyć endomende” - 11.2024 starania o drugiego Bobasa

    15.02.2025 ⏸️, 18.02.2025: beta 400,54mIU/ml, 10.03.2025 ❤️, 14.04.2025 usg prenatalne, 15.04.2025 SANCO „dzień dobry Chłopczyku” 💙😉

    age.png

    To Ty, mamo,
    moja żywa kołysko,
    byłaś bliżej niż blisko,
    gdy serdeczne stukanie,
    Twoje ciche śpiewanie
    było pierwszym kochaniem.
  • Zło_snica Autorytet
    Postów: 1471 1837

    Wysłany: 29 marca 2025, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I w innym temacie - co dostawałyście na krwiaki? Ja mam tylko proga po którym czuje się fatalnie, jestem zmęczona jeszcze bardziej… muszę się pozbyć tego krwiaka jak najszybciej bo zarosnę w brudzie. Zazdroszczę pani do pomocy, próbowałam to przeforsować u mnie w domu, ale jak na razie to nie do przejścia. Ja nie wiem co mu to przeszkadza.

    Udanej soboty 😉❤️❤️❤️❤️

    Starania od 06.2021
    21.03.2024 spełniło się nasze największe marzenie 🩵
    ___________
    „Jak przechytrzyć endomende” - 11.2024 starania o drugiego Bobasa

    15.02.2025 ⏸️, 18.02.2025: beta 400,54mIU/ml, 10.03.2025 ❤️, 14.04.2025 usg prenatalne, 15.04.2025 SANCO „dzień dobry Chłopczyku” 💙😉

    age.png

    To Ty, mamo,
    moja żywa kołysko,
    byłaś bliżej niż blisko,
    gdy serdeczne stukanie,
    Twoje ciche śpiewanie
    było pierwszym kochaniem.
  • Gracja29 Przyjaciółka
    Postów: 72 129

    Wysłany: 29 marca 2025, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego weekendu dziewczyny 😊

    U nas weekend na spokojnie, wczoraj kotka była kastrowana, więc odpoczywamy w domu i obserwujemy czy wszystko z nią w porządku.

    Jedyne plany na dziś poza odpoczywaniem i ogólnym ogarnięciem mieszkania to południu wyjść na krótki spacer i kupić kwiaty żeby było wiosennie i w domu 💐

  • Kiki2025 Ekspertka
    Postów: 136 93

    Wysłany: 29 marca 2025, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolyn wrote:
    Dziewczyny, a zwracałyście uwagę na to co jadłyście na kolację przed wynikami?
    Rozmawiałam z dziewczyną, która ma cukrzycę to mówiła mi, że ostatni posiłek potrafi wpłynąć na cukier rano. 🤔


    Zjadlam 2 kanapki z chleba żytniego, wg mnie nie ma co się specjalnie przygotowywać pod badanie ale jeść tak jak to wygląda, żeby nie wygladalo tylko ladnie na wyniku a pokazalo prawdę. Korygowanie diety w naszym przypadku pewnie i tak nieuniknione 😔 wazne zachować te pare godzin na czczo

  • Helcia Autorytet
    Postów: 1925 1614

    Wysłany: 29 marca 2025, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maltra wrote:
    Mi jak powiedział w 3 dniu, że póki nie zrobiw stolca nie pójdę do domu, tak od razu mi się zachciało 😂
    Dobrze, że Ci chociaż ktoś powiedział. U mnie była cisza, na obchodzie porannym (w dniu, w którym miałam iść do domu) przyszło takie wredne babsko i zapytało. To powiedziałam jej prawdę, a ta z pretensją i krzykiem do mnie, że do domu mnie nie wypisze... a najlepsze, że obok dziewczyna chodziła do ich lekarza i też nie zrobiła dwójki i uwaga- jej powiedziała, że coś się pomyśli... później przyszła położna, ja się rozpłakałam i jej chyba było mnie żal i powiedziała po cichu, że nie muszę mówić prawdy i żebym sobie wzięła czopki od położnych, i nawet w domu na spokojnie zrobię...

    8.03.2023r. test pozytywny (drugi cykl po łyżeczkowaniu, II z niedrożnej strony!!)

    14.11.2023r. synuś ♥

    23.01.2025r. test pozytywny, beta 245 (pierwszy cykl starań!!)

    Czekamy na nasz drugi cud ♥♥♥

    preg.png
  • EwiczekM Autorytet
    Postów: 616 733

    Wysłany: 29 marca 2025, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zło_snica wrote:
    I w innym temacie - co dostawałyście na krwiaki? Ja mam tylko proga po którym czuje się fatalnie, jestem zmęczona jeszcze bardziej… muszę się pozbyć tego krwiaka jak najszybciej bo zarosnę w brudzie. Zazdroszczę pani do pomocy, próbowałam to przeforsować u mnie w domu, ale jak na razie to nie do przejścia. Ja nie wiem co mu to przeszkadza.

    Udanej soboty 😉❤️❤️❤️❤️

    Tylko progesteron, u mie tabsy, czopki a przy plamieniach w zastrzykach

    Zło_snica lubi tę wiadomość

    Olivier 3170g, 50 cm, 38+4 tc

    age.png
  • Maltra Ekspertka
    Postów: 216 116

    Wysłany: 29 marca 2025, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaa94 wrote:
    No mnie jeszcze pobolewa :/ leżę na kanapie i nic nie robię… a tyle mam zaległości w pracach domowych 😬
    Jak nie mdłości, to ból głowy, później dojdzie refluks i zgaga… 😅 ta 3 ciąża a to jakaś katastrofa… poprzednie to były piękne, bezobjawowe, ale damy radę jakoś to przetrwać dla tych maluszków ♥️

    Ani mi nie mów!
    Dziś powiedziałam mężowi że chyba na święta wynajmę kogoś do posprzątania mieszkania 🙄 ja po prostu nie mam siły, a jak czuje się dobrze i za coś się biorę to po chwili mi słabo, brzuch mnie boli, mdli mnie 🤦‍♀️

    age.png
  • sofiz Autorytet
    Postów: 477 1242

    Wysłany: 29 marca 2025, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miłego weekendu 🌸

    dzisiaj korzystam bo jutro 9h na uczelni
    czuje się bardzo dobrze tylko odruch wymiotny mi się nasilił przy nieprzyjemnych/mocnych zapachach

    🔬 hormonalny chaos
    🙋🏻‍♀️ 33, Poznań

    age.png
‹‹ 268 269 270 271 272 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie pozwól, by decydował przypadek – świadomie zaplanuj swoje rodzicielstwo

Planowanie rodziny to proces, który wymaga nie tylko przygotowania emocjonalnego, ale również kompleksowego podejścia zdrowotnego. Współczesna medycyna oferuje narzędzia, które pozwalają przyszłym rodzicom świadomie zadbać o zdrowie swojego potomstwa. W tym kontekście niezwykle istotne jest zrozumienie roli genetyki i docenienie możliwości wczesnego wykrywania ryzyka chorób dziedzicznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ