Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2025
Odpowiedz

Październikowe mamy 2025

Oceń ten wątek:
  • Zło_snica Autorytet
    Postów: 1471 1837

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sofiz wrote:
    cały czas mam wrażenie, że to ogromne wzdęcia a to już 17 tydzień 🙈

    dzisiaj ostatni dzień w pracy <3 jutro mówimy moim rodzicom, nadal nie wiem w jaki sposób i trochę mnie to stresuje xd

    Ja nie mówię 🤣 daję ramkę ze zdjęciem z USG, to zupełnie wystarcza - ogólnie mam duży problem z mówieniem o emocjach - także polecam. To tez fajna pamiątka 😉

    sofiz, Palaczowa lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2021
    21.03.2024 spełniło się nasze największe marzenie 🩵
    ___________
    „Jak przechytrzyć endomende” - 11.2024 starania o drugiego Bobasa

    15.02.2025 ⏸️, 18.02.2025: beta 400,54mIU/ml, 10.03.2025 ❤️, 14.04.2025 usg prenatalne, 15.04.2025 SANCO „dzień dobry Chłopczyku” 💙😉

    age.png

    To Ty, mamo,
    moja żywa kołysko,
    byłaś bliżej niż blisko,
    gdy serdeczne stukanie,
    Twoje ciche śpiewanie
    było pierwszym kochaniem.
  • Patkaa94 Autorytet
    Postów: 685 1391

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzka :) wrote:
    Zmienione ❤️ jeśli ktoś chce jeszcze zrobić edycję terminu porodu albo się w ogóle wpisać to piszcie 😁
    No to może jeszcze przy mnie 🩷, to później będziemy wiedzieć jaka płeć ma przewagę ;)

    ananas123 lubi tę wiadomość

    02.2018r. 👦
    03.2019r. 👦

    29.01.2025 ⏸️
    30.01 betaHCG 23,5 progesteron 19
    1.02 betaHCG 65,2
    6.02 betaHCG 744 progesteron 29
    12.02 sam pęcherzyk ciążowy
    20.02 maluch 0,61 cm ♥️ krwiaczek, bez plamień
    13.03 🩺 maluch nadgonił do terminu Om, wszystko ok ❤️
    19.03 NIPT 🩺 bardzo niskie ryzyka 🌸 dziewczynka
    26.03 USG prenatalne, wszystko super ❤️ maluszek ma 5,45 cm (11+6)
    02.04 USG prenatalne Invicta 🩺
    (12+6)
    6,4 cm ❤️ wysokie ryzyko preeklampsji 1:4 , trismomie niskie ryzyka 🥰 acard 150
    10.04 (14+0) 7,74 cm 🌸
    23.04 🩺

    preg.png
  • Nowelove Znajoma
    Postów: 23 119

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzka :) wrote:
    Zmienione ❤️ jeśli ktoś chce jeszcze zrobić edycję terminu porodu albo się w ogóle wpisać to piszcie 😁


    W takim razie też poproszę 01.10 i serduszko 🩵



    Dawno znów mnie tu nie było, chciałam wszystkim pogratulować wyników, dobrych wiadomości po wizytach i oby tak dalej ❣️
    Spokojnych i zdrowych Świąt dziewczyny!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2025, 16:54

    kamilja, szlamek, Nati_96, Patkaa94, Palaczowa lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Forsycja Znajoma
    Postów: 22 50

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po usg prenatalnym, wszystko jest dobrze :) co prawda krew na test pappa miałam pobraną dopiero dziś, więc na ostateczny wynik trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

    Lekarz powiedział, że przyszli tacy spokojni rodzice, a mała jest wściekła i energiczna 🙈

    Zastanawiam się jak to jest z terminem porodu. Jakoś byłam w szoku, że nie dopytałam o to na wizycie.
    Początkowo między pomiarami CRL, a OM było 7 dni różnicy, dlatego termin miałam korygowany o tydzień. Dziecko przyspieszyło o 2 dni i teraz różnica to tylko 5 dni.
    W badaniach mam wpisany termin porodu z OM, czyli na ten moment jestem w 13+5, a CRL pokazuje 13+0.
    Którego terminu powinnam się trzymać?

    sofiz, Patkaa94, Zło_snica, ananas123, przyszłamama96, Pdes, szlamek, pupuś, Nowelove, Helcia, Agaxyz00, Anettka10 lubią tę wiadomość

    30 🙎‍♀️ 31 👨‍💼

    13.02 ⏸️ cień cienia 😌, beta 40
    15.02 beta 96
    17.02 beta 233
    22.02 USG - pęcherzyk ciążowy
    07.03 USG - mamy ♥️
    10.04 wyniki Nifty, będzie córka!
    18.04 USG prenatalne + test pappa

    preg.png
  • sofiz Autorytet
    Postów: 477 1242

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forsycja wrote:
    My już po usg prenatalnym, wszystko jest dobrze :) co prawda krew na test pappa miałam pobraną dopiero dziś, więc na ostateczny wynik trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

    Lekarz powiedział, że przyszli tacy spokojni rodzice, a mała jest wściekła i energiczna 🙈

    Zastanawiam się jak to jest z terminem porodu. Jakoś byłam w szoku, że nie dopytałam o to na wizycie.
    Początkowo między pomiarami CRL, a OM było 7 dni różnicy, dlatego termin miałam korygowany o tydzień. Dziecko przyspieszyło o 2 dni i teraz różnica to tylko 5 dni.
    W badaniach mam wpisany termin porodu z OM, czyli na ten moment jestem w 13+5, a CRL pokazuje 13+0.
    Którego terminu powinnam się trzymać?

    gratuluję :) jeżeli różnica jest większa niż 7 dni to dopiero wtedy patrzy się na datę z usg

    🔬 hormonalny chaos
    🙋🏻‍♀️ 33, Poznań

    age.png
  • Pdes Ekspertka
    Postów: 191 506

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forsycja wrote:
    My już po usg prenatalnym, wszystko jest dobrze :) co prawda krew na test pappa miałam pobraną dopiero dziś, więc na ostateczny wynik trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

    Lekarz powiedział, że przyszli tacy spokojni rodzice, a mała jest wściekła i energiczna 🙈

    Zastanawiam się jak to jest z terminem porodu. Jakoś byłam w szoku, że nie dopytałam o to na wizycie.
    Początkowo między pomiarami CRL, a OM było 7 dni różnicy, dlatego termin miałam korygowany o tydzień. Dziecko przyspieszyło o 2 dni i teraz różnica to tylko 5 dni.
    W badaniach mam wpisany termin porodu z OM, czyli na ten moment jestem w 13+5, a CRL pokazuje 13+0.
    Którego terminu powinnam się trzymać?
    Tego z OM trzymaj się :) ja dziś prenatalne a pappe zrobię we wtorek bo dziś Pani próbowała tyle razy i nic nie poleciało...
    Wczoraj robiłam glukozę i babeczka za 1 razem pobrała.. nie ogarniam.

    ♀️'95 ♂️ '92
    🧒 04.2018
    💔 04.2024 cb
    ⏸️ 18.02.2025
    04.03.2025 beta 5369,00
    11.03.2025 USG 6+2(OM 7+0) pęcherzyk ciążowy z echem zarodka, crl 0,54 cm
    08.04.2025 USG 11+0(OM 11+0) 4,1 cm człowieczka z ❤️ 140
    18.04.2025 badanie prenatalne 5,77 cm. ❤️171
    18.04.2025 443g, na 90% 🩵
    preg.png
  • Pdes Ekspertka
    Postów: 191 506

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam chwilę to napiszę w skrócie : crl 5,77 cm , serduszko 171. Kość nosowa widoczna , NT 1,35( jakoś mało mi się wydaje ale wg czatu gpt jest ok 😬). Widoczne dłonie, stopy, kości czaszki. Serce położone prawidłowo bez cech niedomykalności zastawki trójdzielnej. Żołądek oraz pęcherz wypełnione widoczne. Ilość wód prawidłowa, kosmówka bez cech oddzielenia 🥰
    Mam jakieś dane z USG Doppler, nie znam się kompletnie ale wysłałam do czatu i jest to o przepływach ale że wszystko w normie ❤️
    Wg crl 12+3 czyli jak z OM ❤️

    pupuś, przyszłamama96, szlamek, Nadzieja_95, Carolyn, ananas123, Helcia, Nati_96, Anettka10, Lovi25, Palaczowa, Mama4 lubią tę wiadomość

    ♀️'95 ♂️ '92
    🧒 04.2018
    💔 04.2024 cb
    ⏸️ 18.02.2025
    04.03.2025 beta 5369,00
    11.03.2025 USG 6+2(OM 7+0) pęcherzyk ciążowy z echem zarodka, crl 0,54 cm
    08.04.2025 USG 11+0(OM 11+0) 4,1 cm człowieczka z ❤️ 140
    18.04.2025 badanie prenatalne 5,77 cm. ❤️171
    18.04.2025 443g, na 90% 🩵
    preg.png
  • Po_prostu_Ola Ekspertka
    Postów: 164 144

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzka :) wrote:
    Zmienione ❤️ jeśli ktoś chce jeszcze zrobić edycję terminu porodu albo się w ogóle wpisać to piszcie 😁

    Proszę o wpisanie na 22.10.2025 i niebieskie serduszko 😊

    OlgaB87 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 35 lat

    1.2017 Syn I ♥️
    2.2021 Syn II ♥️
    2.2024 9tc poronienie zatrzymane, serduszko przestało bić w 8tc 💔
    10.2025 Syn III ♥️
  • sofiz Autorytet
    Postów: 477 1242

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pdes wrote:
    Mam chwilę to napiszę w skrócie : crl 5,77 cm , serduszko 171. Kość nosowa widoczna , NT 1,35( jakoś mało mi się wydaje ale wg czatu gpt jest ok 😬). Widoczne dłonie, stopy, kości czaszki. Serce położone prawidłowo bez cech niedomykalności zastawki trójdzielnej. Żołądek oraz pęcherz wypełnione widoczne. Ilość wód prawidłowa, kosmówka bez cech oddzielenia 🥰
    Mam jakieś dane z USG Doppler, nie znam się kompletnie ale wysłałam do czatu i jest to o przepływach ale że wszystko w normie ❤️
    Wg crl 12+3 czyli jak z OM ❤️

    gratuluję :) u mnie NT było 0.9 i wg lekarza ok

    a jak u was dziewczyny z nastrojem? macie wahania? mnie co jakiś czas dopada smutek - ot tak bez okazji kilka min smutku i mija xd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2025, 19:14

    Pdes lubi tę wiadomość

    🔬 hormonalny chaos
    🙋🏻‍♀️ 33, Poznań

    age.png
  • Carolyn Autorytet
    Postów: 538 955

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anilorak88 wrote:
    Czy dobrze zrozumiałam, ze miałaś żelazo przy górnej granicy i kazali je suplementować? Ja mam erytrocyty i hemoglobine ponizej normy ale żelazo i ferrytyne przy gornej granicy. Czekam na lekarza do wtorku

    Tak, miałam żelazo przy górnej granicy, ale ferrytyne poniżej normy. I wytłumaczyła mi to tak, że żelazo mogłam mieć chwilowo wysokie, bo to jest badane stężenie w ostatnich kilku godzinach czyli mogłam zjeść coś pełnego żelaza dzień, bądź dwa przed pobraniem krwi, natomiast ferrytyna to magazyn żelaza w postaci jakiś tam białek i tego magazynu w ogóle nie mialam bez suplementacji. Czyli na dłuższą metę mój organizm nie dysponował żelazem. Tak to zrozumiałam. Także jeśli Ty masz oba poziomy wysoko, a morfologię słabą to zaczęłabym się zastanawiać czy to nie czegoś innego sprawka? Najlepiej niech lekarz spojrzy i się wypowie.

    @Pdes cieszę się, że na badaniach wszystko ok. ☺️ podobnie jak Ty, będę czekać po USG na wyniki Pappy. Mówili za ile będą?

    Pdes lubi tę wiadomość

    27.02 dwie kreseczki
    06.03 pęcherzyk
    21.03 zarodek z ❤️
    04.04 2,8 cm 👶
    11.04 3,9 cm 👶
    24.04 prenatalne 6,3 cm 🩵
    05.05 7,4 cm 👶

    preg.png
  • Po_prostu_Ola Ekspertka
    Postów: 164 144

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie wyników Pappy po USG - ja miałam USG we wtorek, a dziś już wyniki z krwi były w przychodni 😊 Więc bardzo szybko im to poszło, mam nadzieję, że u Was też tak będzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2025, 20:25

    Carolyn, Patkaa94 lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 35 lat

    1.2017 Syn I ♥️
    2.2021 Syn II ♥️
    2.2024 9tc poronienie zatrzymane, serduszko przestało bić w 8tc 💔
    10.2025 Syn III ♥️
  • Po_prostu_Ola Ekspertka
    Postów: 164 144

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam się Was dziewczyny poradzić (głównie tych, które tak jak ja od początku ciąży nie mogą się dopiąć w normalnych spodniach 🤣) jakie kroje majtek polecacie na ciążę? Ja mam ostatnio jakiś ciągły problem z majtkami, raz że w ciąży nie mogę chodzić w moich ulubionych spodenkowych z wysokim stanem (cisną żołądek), dwa, że w stringach się jednak nie powinno przez zwiększone ryzyko infekcji (a też lubię je na co dzień), trzy - że zwykłe figi to może i nosiłabym, ale jak znaleźć takie, co nie będą rozciągnięte i do wyrzucenia po dwóch praniach? 🤔

    Sorry, że z takimi błahymi sprawami wyskakuję, ale pomyślałam, że może nie tylko ja mam takie dylematy 🤭

    👩‍❤️‍👨 35 lat

    1.2017 Syn I ♥️
    2.2021 Syn II ♥️
    2.2024 9tc poronienie zatrzymane, serduszko przestało bić w 8tc 💔
    10.2025 Syn III ♥️
  • Anettka10 Autorytet
    Postów: 380 969

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzka :) wrote:
    Zmienione ❤️ jeśli ktoś chce jeszcze zrobić edycję terminu porodu albo się w ogóle wpisać to piszcie 😁

    Hej ❤️ mnie możesz wpisać na 10.10

    👩🏻32

    preg.png
  • szlamek Autorytet
    Postów: 838 1412

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po_prostu_Ola wrote:
    Chciałam się Was dziewczyny poradzić (głównie tych, które tak jak ja od początku ciąży nie mogą się dopiąć w normalnych spodniach 🤣) jakie kroje majtek polecacie na ciążę? Ja mam ostatnio jakiś ciągły problem z majtkami, raz że w ciąży nie mogę chodzić w moich ulubionych spodenkowych z wysokim stanem (cisną żołądek), dwa, że w stringach się jednak nie powinno przez zwiększone ryzyko infekcji (a też lubię je na co dzień), trzy - że zwykłe figi to może i nosiłabym, ale jak znaleźć takie, co nie będą rozciągnięte i do wyrzucenia po dwóch praniach? 🤔

    Sorry, że z takimi błahymi sprawami wyskakuję, ale pomyślałam, że może nie tylko ja mam takie dylematy 🤭

    Ja cały czas noszę majtki z H&M, krój chyba hipster? Takie bezszwowe, z szwem przez środek pośladków bo u mnie tylko taki krój ma sens 😅 Bardzo je polecam, nie cisną, nie mają żadnej gumki, piorę w 40 albo 60 stopniach, suszę w suszarce i są nówki sztuki. Tylko to nie bawełna, ale te bezszwowe raczej nigdy nie są bawełniane.

    Gratuluję wszystkich wizyt, coraz więcej dobrych wieści 🥹

    Ja dzisiaj zrobiłam test mojego glukometru i chyba rzeczywiście jest do dupy, wyszło ze zawyża najpierw o 4 a potem aż o 12 jednostek 😳 Więc nawet zjadłam sobie kawałek ciasta po obiedzie 😂 Ale bezcukrowe ciasto właśnie wyszło z pieca więc jutro już będzie zdrowo, żeby w niedzielę znowu coś skubnąć 🙃

    Ściskam i dobrej nocy!!

    Po_prostu_Ola lubi tę wiadomość

    👩‍🦰34 🧔‍♂️38
    Warszawa

    insulinooporność, niedoczynność tarczycy, trombofilia

    marzec 2019 - poronienie
    2019-2025 bez starania
    29.01.2025 ⏸️
    30.01 betaHCG 887, progesteron 47
    3.02 🩺 pęcherzyk ciążowy, kosmówka niejednorodna 🙏
    26.02 betaHCG 133137
    28.02 🩺 zarodek 2cm ❤️ bije
    26.03🩺 prenatalne - CRL 6,7cm ❤️ 161, USG ok, niskie ryzyka
    5.04 🩺 wszystko ok, dzidzia rośnie 🥰
    14.05 🩺 połówkowe
    20.05 🩺 następna wizyta
    💊Euthyrox 25
    💉Neoparin 0,4

    preg.png
  • szlamek Autorytet
    Postów: 838 1412

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eustoma32 wrote:
    Nie czuję 😞 a chciałabym bardzo. Tylko detektorem tętno wyłapuje😆
    Ale powiem Wam, że teraz nogi mnie bardzo bolą i męczę się bardzo. Macie tak?

    Mnie strasznie bolą nogi jak dłużej postoję. Rozumiem już powiedzenie że "nogi do dupy mi wchodzą" (sorry 🙃)

    👩‍🦰34 🧔‍♂️38
    Warszawa

    insulinooporność, niedoczynność tarczycy, trombofilia

    marzec 2019 - poronienie
    2019-2025 bez starania
    29.01.2025 ⏸️
    30.01 betaHCG 887, progesteron 47
    3.02 🩺 pęcherzyk ciążowy, kosmówka niejednorodna 🙏
    26.02 betaHCG 133137
    28.02 🩺 zarodek 2cm ❤️ bije
    26.03🩺 prenatalne - CRL 6,7cm ❤️ 161, USG ok, niskie ryzyka
    5.04 🩺 wszystko ok, dzidzia rośnie 🥰
    14.05 🩺 połówkowe
    20.05 🩺 następna wizyta
    💊Euthyrox 25
    💉Neoparin 0,4

    preg.png
  • Zło_snica Autorytet
    Postów: 1471 1837

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po_prostu_Ola wrote:
    Chciałam się Was dziewczyny poradzić (głównie tych, które tak jak ja od początku ciąży nie mogą się dopiąć w normalnych spodniach 🤣) jakie kroje majtek polecacie na ciążę? Ja mam ostatnio jakiś ciągły problem z majtkami, raz że w ciąży nie mogę chodzić w moich ulubionych spodenkowych z wysokim stanem (cisną żołądek), dwa, że w stringach się jednak nie powinno przez zwiększone ryzyko infekcji (a też lubię je na co dzień), trzy - że zwykłe figi to może i nosiłabym, ale jak znaleźć takie, co nie będą rozciągnięte i do wyrzucenia po dwóch praniach? 🤔

    Sorry, że z takimi błahymi sprawami wyskakuję, ale pomyślałam, że może nie tylko ja mam takie dylematy 🤭

    Błahy jak błahy, a ja kolejny raz gaci nie mogę ogarnąć🤣. Normalnie mam takie z wysokim stanem, teraz już bez szans… zostały mi taki których nie wywaliłam po poprzedniej ciąży i jest katastrofa. Leci mi to z tyłka, a te co się trzymają to gniotą.
    Wiec się podpinam. Jeśli macie coś do polecenia dajcie proszę znać 😊

    Po_prostu_Ola lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2021
    21.03.2024 spełniło się nasze największe marzenie 🩵
    ___________
    „Jak przechytrzyć endomende” - 11.2024 starania o drugiego Bobasa

    15.02.2025 ⏸️, 18.02.2025: beta 400,54mIU/ml, 10.03.2025 ❤️, 14.04.2025 usg prenatalne, 15.04.2025 SANCO „dzień dobry Chłopczyku” 💙😉

    age.png

    To Ty, mamo,
    moja żywa kołysko,
    byłaś bliżej niż blisko,
    gdy serdeczne stukanie,
    Twoje ciche śpiewanie
    było pierwszym kochaniem.
  • EwiczekM Autorytet
    Postów: 616 733

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzka :) wrote:
    Mi wyszło ryzyko stanu przedrzucawkowego 1:56 i ryzyko zahamowania wzrostu płodu w 36 tygodniu ciąży, też się tym mega martwię mega

    A bierzesz już Acard ? Kilka z nas ma tu wysokie ryzyka, musimy być dobrej myśli ❤️

    Olivier 3170g, 50 cm, 38+4 tc

    age.png
  • Herbatka95 Autorytet
    Postów: 352 563

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zło_snica wrote:
    Błahy jak błahy, a ja kolejny raz gaci nie mogę ogarnąć🤣. Normalnie mam takie z wysokim stanem, teraz już bez szans… zostały mi taki których nie wywaliłam po poprzedniej ciąży i jest katastrofa. Leci mi to z tyłka, a te co się trzymają to gniotą.
    Wiec się podpinam. Jeśli macie coś do polecenia dajcie proszę znać 😊

    Kupiłam ostatnio w H&M pięciopak brasilianow czy jakoś tak 😂 polecam! Mięciutkie, z baaardzo sporym zapasem gumki i tak połowicznie wycięte - bardziej niż figi ale mniej stringi

    Zło_snica, Po_prostu_Ola lubią tę wiadomość

    29, Kraków

    preg.png
  • Carolyn Autorytet
    Postów: 538 955

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w sprawie majtek to uwielbiam figi z esotiqu, takie sprzedawane w trójpakach. 😁

    Po_prostu_Ola lubi tę wiadomość

    27.02 dwie kreseczki
    06.03 pęcherzyk
    21.03 zarodek z ❤️
    04.04 2,8 cm 👶
    11.04 3,9 cm 👶
    24.04 prenatalne 6,3 cm 🩵
    05.05 7,4 cm 👶

    preg.png
  • Pdes Ekspertka
    Postów: 191 506

    Wysłany: 18 kwietnia 2025, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolyn wrote:
    Tak, miałam żelazo przy górnej granicy, ale ferrytyne poniżej normy. I wytłumaczyła mi to tak, że żelazo mogłam mieć chwilowo wysokie, bo to jest badane stężenie w ostatnich kilku godzinach czyli mogłam zjeść coś pełnego żelaza dzień, bądź dwa przed pobraniem krwi, natomiast ferrytyna to magazyn żelaza w postaci jakiś tam białek i tego magazynu w ogóle nie mialam bez suplementacji. Czyli na dłuższą metę mój organizm nie dysponował żelazem. Tak to zrozumiałam. Także jeśli Ty masz oba poziomy wysoko, a morfologię słabą to zaczęłabym się zastanawiać czy to nie czegoś innego sprawka? Najlepiej niech lekarz spojrzy i się wypowie.

    @Pdes cieszę się, że na badaniach wszystko ok. ☺️ podobnie jak Ty, będę czekać po USG na wyniki Pappy. Mówili za ile będą?

    Mówili że całość do 10 dni roboczych 🫣 mam zrobić krew we wtorek w diagnostyce i tam jest że wynik 2 dni robocze na pappa+hcg.

    Carolyn lubi tę wiadomość

    ♀️'95 ♂️ '92
    🧒 04.2018
    💔 04.2024 cb
    ⏸️ 18.02.2025
    04.03.2025 beta 5369,00
    11.03.2025 USG 6+2(OM 7+0) pęcherzyk ciążowy z echem zarodka, crl 0,54 cm
    08.04.2025 USG 11+0(OM 11+0) 4,1 cm człowieczka z ❤️ 140
    18.04.2025 badanie prenatalne 5,77 cm. ❤️171
    18.04.2025 443g, na 90% 🩵
    preg.png
‹‹ 345 346 347 348 349 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Karuzela łóżeczkowa, która rośnie razem z dzieckiem

Karuzele do łóżeczka to nie tylko dekoracja – pomagają stymulować zmysły malucha i wspierają jego rozwój. Kolorowe, poruszające się elementy przyciągają uwagę dziecka, rozwijając wzrok oraz koordynację. Dodatkowo, delikatna muzyka i spokojne ruchy karuzeli mogą działać kojąco, pomagając maluchowi w wyciszeniu się przed snem.

CZYTAJ WIĘCEJ