X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PROLAKTYNA
Odpowiedz

PROLAKTYNA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy na grupie są może Mamusie, które przed ciążą miały wysoką prolaktyne na czczo?

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Madlene.:) Autorytet
    Postów: 782 1329

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja miałam wysoką, była na granicy "normalności".

    28whyx8d41olhvnv.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam podwyzszona tylko po obciazeniu i mi blokowala owulacje

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bralyscie leki?
    Ja mialam przed ciaza na czczo przekroczona 2.5 raza. Na lekach sie unormowala. Bralam 1 tabletkę norprolacu. Teraz biore 1/4. Mam odstawic. Ale boje sie ze za wczesnie. Wszedzie trabia o opcji poronienia jak prolaktyna skoczy. A ta skacze w ciazy ale podobno kolo 12tc...

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Madlene.:) Autorytet
    Postów: 782 1329

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety Ci nie pomogę, bo ja leków nie brałam.

    28whyx8d41olhvnv.png
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam 1/2 tabletki dziennie, narazie nie przerywam,w pon bede sie kontaktować z ginkiem i pyać co dalej

    Agsha lubi tę wiadomość

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gama wrote:
    ja brałam 1/2 tabletki dziennie, narazie nie przerywam,w pon bede sie kontaktować z ginkiem i pyać co dalej

    Daj proszę znać co Ci powiedział, oki? :)

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przestalam brac od razu ale ja bralam tylko pol i mialam normalna prolaktyne w normie. Poza tym bralam progesteron bo podobno prolaktyna wysoka go obniza

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore duphaston x3....

    No i tak bardzo nie wiem czy odstawiać ten lek czy nie.... w sensie norprolac

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha jak bierzesz progesteron i 1/4 naprolaku to ja bym na twoim miejscu juz nie brala tego naprolaku a kontynuowala progesteron. Ja bralam pol bromka i od razu mi kazal lekarz odstawic

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    Agsha jak bierzesz progesteron i 1/4 naprolaku to ja bym na twoim miejscu juz nie brala tego naprolaku a kontynuowala progesteron. Ja bralam pol bromka i od razu mi kazal lekarz odstawic
    No właśnie co osoba to opinia. Teraz ktoś do mnie pisze że brał do 12tc i nikt nie pozwolił odstawić...
    Ech.
    A ja niestety zaufania do lekarzy już nie mam i staram się zaczerpnąć wiedzę od większej ilości specjalistów i osób doświadczonych....

    A jaką miałaś prolaktynę na czczo przed ciążą? i przed lekiem?

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • sia Przyjaciółka
    Postów: 81 20

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam przed ciązą podwyższoną prolaktyne. Gin powiedział że Bromergon mam brać do 12 tyg i później będziemy go odstawiać. Do tego biorę luttagen 2 razy dziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 23:22

    Agsha lubi tę wiadomość

    1kk0x1hpe17u1349.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha ja mialam tylko po obciazeniu podniesiona
    A nie mozesz zadzwonic do lekarza i spytac?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 23:24

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam troche powyzej normy prolaktyne i moj endo mowil ze sa 2 szkoly: mozna odstawic od razu, ale bezpieczniej jest odstawiac stopniowo. Ja bralam dostinex, a jego sie bierze tylko raz w tygodniu i odstawilam gdzies ok 5 tygodnia, tylko ze jego dzialanie sie jeszcze dluzej utrzymuje.

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sia wrote:
    Ja też miałam przed ciązą podwyższoną prolaktyne. Gin powiedział że Bromergon mam brać do 12 tyg i później będziemy go odstawiać. Do tego biorę luttagen 2 razy dziennie.

    No więc właśnie. Chyba też bym tak wolała :( i tak już biorę z 1 tabletki zaledwie 1/4...

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pigułka wrote:
    Ja mialam troche powyzej normy prolaktyne i moj endo mowil ze sa 2 szkoly: mozna odstawic od razu, ale bezpieczniej jest odstawiac stopniowo. Ja bralam dostinex, a jego sie bierze tylko raz w tygodniu i odstawilam gdzies ok 5 tygodnia, tylko ze jego dzialanie sie jeszcze dluzej utrzymuje.

    Ano właśnie... kurcze blaszka... co osoba to szkoła. I która jest dobra?

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    Agsha ja mialam tylko po obciazeniu podniesiona
    A nie mozesz zadzwonic do lekarza i spytac?

    A do którego jak każdy mówi co innego? :(

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam sporo podwyższona prolaktyne norma była do 25 a ja miałam 39.
    Dostałam bromergon, bralam pół tabletki przez 2 cykle potem zaszłam w ciążę. Bralam wciąż pół tabletki przez tydzień czyli do 5 tygodnia, a potem ćwierć przez kolejny tydzień. W między czasie zaczęłam progresteron dopochwowo przez 3 tygodnie od 5 tyg do 8. Wszystko było dobrze, mdłości i nudności same się utrzymywały aż do 13 tygodnia, a wiadomo że w większości przypadku mdłości są wywołane wysokim progresteronem. Teraz jesteśmy w 16 tygodniu i dzidzia jest zdrowa jak byk :)

    Agsha lubi tę wiadomość

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli podobnie miałaś zalecone jak moja dr prowadząca ciążę sugerowała.....

    Ja biorę duphaston 3x dziennie ale na razie (6tc) mdłości i wymiotów brak. Dopiero od dzisiaj kiepski apetyt..

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam.mdlosci od hmmm 7-8 tygodnia. Co prawda nie każdy przechodzi przez to tak samo. Ja bardzo cierpiałam i bardzo szybko zrzucilam 4 kilo.
    Dopiero teraz 19 grudnia wszystko minęło, zostały mdłości przy myciu zębów albo np jak biorę witaminki. (Chyba smak i zapach zbyt intensywny i odrzucający)

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ