X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PROLAKTYNA
Odpowiedz

PROLAKTYNA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy na grupie są może Mamusie, które przed ciążą miały wysoką prolaktyne na czczo?

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Madlene.:) Autorytet
    Postów: 782 1329

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja miałam wysoką, była na granicy "normalności".

    28whyx8d41olhvnv.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam podwyzszona tylko po obciazeniu i mi blokowala owulacje

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bralyscie leki?
    Ja mialam przed ciaza na czczo przekroczona 2.5 raza. Na lekach sie unormowala. Bralam 1 tabletkę norprolacu. Teraz biore 1/4. Mam odstawic. Ale boje sie ze za wczesnie. Wszedzie trabia o opcji poronienia jak prolaktyna skoczy. A ta skacze w ciazy ale podobno kolo 12tc...

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Madlene.:) Autorytet
    Postów: 782 1329

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety Ci nie pomogę, bo ja leków nie brałam.

    28whyx8d41olhvnv.png
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam 1/2 tabletki dziennie, narazie nie przerywam,w pon bede sie kontaktować z ginkiem i pyać co dalej

    Agsha lubi tę wiadomość

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gama wrote:
    ja brałam 1/2 tabletki dziennie, narazie nie przerywam,w pon bede sie kontaktować z ginkiem i pyać co dalej

    Daj proszę znać co Ci powiedział, oki? :)

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przestalam brac od razu ale ja bralam tylko pol i mialam normalna prolaktyne w normie. Poza tym bralam progesteron bo podobno prolaktyna wysoka go obniza

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore duphaston x3....

    No i tak bardzo nie wiem czy odstawiać ten lek czy nie.... w sensie norprolac

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha jak bierzesz progesteron i 1/4 naprolaku to ja bym na twoim miejscu juz nie brala tego naprolaku a kontynuowala progesteron. Ja bralam pol bromka i od razu mi kazal lekarz odstawic

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    Agsha jak bierzesz progesteron i 1/4 naprolaku to ja bym na twoim miejscu juz nie brala tego naprolaku a kontynuowala progesteron. Ja bralam pol bromka i od razu mi kazal lekarz odstawic
    No właśnie co osoba to opinia. Teraz ktoś do mnie pisze że brał do 12tc i nikt nie pozwolił odstawić...
    Ech.
    A ja niestety zaufania do lekarzy już nie mam i staram się zaczerpnąć wiedzę od większej ilości specjalistów i osób doświadczonych....

    A jaką miałaś prolaktynę na czczo przed ciążą? i przed lekiem?

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • sia Przyjaciółka
    Postów: 81 20

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam przed ciązą podwyższoną prolaktyne. Gin powiedział że Bromergon mam brać do 12 tyg i później będziemy go odstawiać. Do tego biorę luttagen 2 razy dziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 23:22

    Agsha lubi tę wiadomość

    1kk0x1hpe17u1349.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha ja mialam tylko po obciazeniu podniesiona
    A nie mozesz zadzwonic do lekarza i spytac?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 23:24

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam troche powyzej normy prolaktyne i moj endo mowil ze sa 2 szkoly: mozna odstawic od razu, ale bezpieczniej jest odstawiac stopniowo. Ja bralam dostinex, a jego sie bierze tylko raz w tygodniu i odstawilam gdzies ok 5 tygodnia, tylko ze jego dzialanie sie jeszcze dluzej utrzymuje.

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sia wrote:
    Ja też miałam przed ciązą podwyższoną prolaktyne. Gin powiedział że Bromergon mam brać do 12 tyg i później będziemy go odstawiać. Do tego biorę luttagen 2 razy dziennie.

    No więc właśnie. Chyba też bym tak wolała :( i tak już biorę z 1 tabletki zaledwie 1/4...

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pigułka wrote:
    Ja mialam troche powyzej normy prolaktyne i moj endo mowil ze sa 2 szkoly: mozna odstawic od razu, ale bezpieczniej jest odstawiac stopniowo. Ja bralam dostinex, a jego sie bierze tylko raz w tygodniu i odstawilam gdzies ok 5 tygodnia, tylko ze jego dzialanie sie jeszcze dluzej utrzymuje.

    Ano właśnie... kurcze blaszka... co osoba to szkoła. I która jest dobra?

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    Agsha ja mialam tylko po obciazeniu podniesiona
    A nie mozesz zadzwonic do lekarza i spytac?

    A do którego jak każdy mówi co innego? :(

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam sporo podwyższona prolaktyne norma była do 25 a ja miałam 39.
    Dostałam bromergon, bralam pół tabletki przez 2 cykle potem zaszłam w ciążę. Bralam wciąż pół tabletki przez tydzień czyli do 5 tygodnia, a potem ćwierć przez kolejny tydzień. W między czasie zaczęłam progresteron dopochwowo przez 3 tygodnie od 5 tyg do 8. Wszystko było dobrze, mdłości i nudności same się utrzymywały aż do 13 tygodnia, a wiadomo że w większości przypadku mdłości są wywołane wysokim progresteronem. Teraz jesteśmy w 16 tygodniu i dzidzia jest zdrowa jak byk :)

    Agsha lubi tę wiadomość

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli podobnie miałaś zalecone jak moja dr prowadząca ciążę sugerowała.....

    Ja biorę duphaston 3x dziennie ale na razie (6tc) mdłości i wymiotów brak. Dopiero od dzisiaj kiepski apetyt..

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam.mdlosci od hmmm 7-8 tygodnia. Co prawda nie każdy przechodzi przez to tak samo. Ja bardzo cierpiałam i bardzo szybko zrzucilam 4 kilo.
    Dopiero teraz 19 grudnia wszystko minęło, zostały mdłości przy myciu zębów albo np jak biorę witaminki. (Chyba smak i zapach zbyt intensywny i odrzucający)

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ