X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)
Odpowiedz

Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tere-fere wrote:
    A ja się zastanwiam czy by dla moich babć nie zrobić kalendarzy z dzieciakami, co myślicie?
    Nie wiem czy dzwonić do braci, żeby np dosłali zdjęcia i wszystkich dać czy tylko moje dzieciaki (bo w sumie z prawnuków to obie babcie mają tylko moje dzieci i od młodszego brata 2ke)...

    Kurcze, myślicie, że to stanie w kącie Kajtka jest ok? Już sama nie wiem. Bo skoro wszyscy chłopcy są niegrzeczni to znaczy, że Pani sobie nie radzi, a nie, że on jeden ma problem. A jak ma jego jednego postawic w kącie, a reszta będzie broic (bo rodzice sie nie zgodzili na stanie w kącie dziecka) to troche nie fair będzie...
    W domu jest lepiej, dziś rano była sytuacja, że jeszcze tydzień temu pewnie by uderzył Basię, ale spojrzał na mnie i czekał żebym to ja upomniala młodą 😇


    Co do prezentu dla babci to taki prezent jest super 💪 , piękna pamiątka możesz zadzwonić i się zapytać 😊.


    Ja mam babcię ale od 3 lat nie utrzymuję z nią kontaktu , może to drastycznie zabrzmi ale mało co mnie ta osoba obchodzi nie wszystko można wybaczyć .


    Dziś 3 dzień jak nie ma @ patrzyłam na wcześniejszy wykres i wszystko się zgadza powinnam jak nic 1 Grudnia dostać @ a tu nie ma nadal zrobiłam test ciążowy ja tam nic nie widzę a dzie rano było mi jakoś nie dobrze a zjadłam porządne śniadanie 🤔.Poczekam do Piątku jak nadal @ nie będzie to jadę w tą Sobotę do gina niech się tłumaczy co za badziew mi założył.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2019, 10:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tere-fere wrote:
    Szczęśliwa to może dla Dominika tak jak ja dla Juliana - spacerowke. Albo fotelik do karmienia czy samochodu np? Ja do tego podeszłam tak, że i tak dostanie zabawki od chrzestnych, dziadków itd, do tego ma po starszym rodzeństwie, więc kupię coś, co mi będzie dla niego potrzebne w ciągu najbliższego roku 😊 Fotelik mamy, krzesełko mamy, więc wybór padł na spacerowke, bo w marcu mam zamiar sprzedać wózek 2w1 i wymienić na małą, zgrabną i lekką spacerowke 😁

    Ja oprócz zabawek zawsze kupuję ciuchy, ale warunek to ciuchy z ulubionymi bohaterami 😅 Bo jak dostaną np fajną koszulę czy cudną sukienkę to rzucą w kąt. Ale jak jest np bluzka z Harrym Potterem czy strój kąpielowy z Psim Patrolem to wtedy prezenty za kilka stów od dziadków idą w odstawke, od razu wkładają majtki czy bluzki i biegają w nich przez 10 minut 😂


    Spacerówkę mam i jeszcze jedna w szopie stoi przykryta , w sumie krzesełko do karmienia to super pomysł 💪, przy pozostałych dzieciach nie miałam krzesełka do karmienia na kolanach karmiłam 🙈.


    U moich dziewczynek w przedszkolu były kary że np jak jakieś dziecko było bardzo nie grzeczne , to szło na takie karne krzesło siadało tyłem do wszystkich , i nie mogło się bawić zabawkami i ewentualnie rozmowy z rodzicami .


    Ja nie kupowałam nigdy żywej moja siostra co roku kupuje żywą w donicy, z jednej strony fajne bo można potem posadzić na podwórku, ale z drugiej strony strasznie się sypie i moja siostra raz miała mrówki bo było ciepło one pewnie gniazdo sobie zrobiły i wyszły także ten miała potem problem z mrówkami . Podlewać podlewała w końcu korzenie miała 😊.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2019, 09:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Mamusia dla mnie test calkiem bialy-negatywny. Ale moze byc tez jeszcze za wczesnie, jesli by cos mialo byc... Trzymam kciuki zeby bylo po twojej mysli ☺️

    Kark ale jak to niegrzeczni chlopcy? Wszyscy? Tzn co robia ze to takie niegrzeczne? U nas w przedszkolu nie bylo zadnego stania w kącie, ja bym sie tez napewno nie zgodzila. Jak wszyscy sa niegrzeczni to sobie pani widocznie nie radzi. W wyjatkowych sytuacjach jak np ktos kogos popchnal czy uderzyl to byla bardzo mocna reprymenda od wychowawczyni i jakas kara tez, jakies zadanie do wykonania albo sprzatanie zabawek.


    Nie dziękuję aby nie zapeszać 😊.



    A co tam u was moja droga ? , będą jeszcze robić Wam jakieś badania lekarz gin co Ci mówi na temat całej tej sytuacji?.

    Moja siostra ta co po raz 3 zostanie mamą przed Świętami Bożego Narodzenia będzie mieć to specjalistyczne USG , a u jej męża nadal nie wiadomo czy ma tą padaczkę czy nie 🤔 .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2019, 10:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Tak tak tez mi robili juz takie specjalistyczne usg iles razy, wykazalo tylko ten zoladek z prawej strony i nic wiecej. Rezonans tez tylko to pokazal. Mam spotkanie z genetykiem 12 grudnia to zobaczymy co mi powie. Zrobili pelen kariotyp mikromacierzami i wynik jest normalny ale maja jeszcze inne metody badania struktury bialek czy cos takiego, wykrywa rozne choroby np padaczke wlasnie itd Juz man dosc szczerze mowiac, chyba nic nie bede robic a jak sie mala urodzi to zrobia od razu jej badania i usg brzucha itd


    Oby wszystko było dobrze, do 12 Grudnia już nie wiele zostało koniecznie daj nam znać co i jak ✊✊✊✊😁.

    Natalia05 lubi tę wiadomość

  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2019, 11:21

    ❤💙❤💙
  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2019, 11:21

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    ❤💙❤💙
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa ja też tam nic nie widzę ,u mnie mdłości tez się pojawiały tuż przed okresem tak że spokojnie to pewnie tylko stres jak ci się będzie to powtarzać albo dłużej okres opuzni to dobrze z ginem o tym pogadać.

    Natalie a ja bym chyba dała spokuj z tymi badaniami ,skoro oni serca od żołądka odróżnić nie potrafią to nawet mało wiarygodne to dla mnie , wiele z tych badań tylko potwierdziło że dziecko zdrowe poza tym żołądkiem ,więc resztę bym badała po urodzeniu

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do przedszkola to u nas nie stawiają w kącie są inne metody ,nie wnikam jakie ale ja to nazywam magia przedszkola i z podziwem patrzę jak moje dzieci sprzątają po zabawie bez upominania przez panią nawet ,jedzą wszystko co dostaną ,jak całą drogę nie mogę odebrać zabawki ,która się uparł zabrać a zaraz po przekroczeniu sali sam oddaje nie wiem jak panie to robią i zaczynam mieć kompleksy że sobie nie umiem z dziećmi radzić. Szymon jest w domu nadpobudliwy ,wiecznie lata najlepiej nad ziemią,krzyczy ,zaczyna itd a w przedszkolu chodzący ideał. Tak że myślę że to coś nie tak jest ze strony przedszkola, może zajęcia są źle dopasowane i dzieci są pobudzone kiedy powinny być wyciszone ,problemy z dyscyplina grupy itd.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tere-fere wrote:
    Szczęśliwa nie ma ciąży, stres i tyle 😊


    Może może ostotnio mam aż nad to stresu 😎.

    pawojoszka Zrobię tak jak już sobie obmyśliłam czekam do Piątku jak dalej @ nie będzie to idę na wizytę niech gin Sue tłumaczy to on mi wkładkę zakładał na razie nic nie zakładam itp trochę mi to przypomina ciążę z Dominikiem też @ mi się długo spóźniała i id razu było mi nie dobrze i zawroty głowy i już w 31 dc miałam disco wysoką betę ale no zobaczymy jak to dalej będzie 🤔😎.

    Moj mąż już wie gdyż w mój ten wykres spojrzał 😂😂😂😂😂 i on ak do mnie że to jaka jakieś że mało prawdopodobne byli by to aby to była ciąża chyba że mi ta wkładka jakimś cudem wypadła, a miesiąc temu przed @ byłam na USG u gina i była tam gdzie poprzednio bym musiała na prawdę mieć no nie wiem jakiegoś pecha z zaszłam w ciążę pomimo tego że mam tą wkładkę domaciczną mi nawet koleżanka mówiła że hej znajoma właśnie w ciążę zaszła pomimo tego że wkładkę domaciczną miała ale nie zakładam nic z góry poczekam 😊.


    Natalia U dziewczynek w przedszkolu to jak jakieś dziecko miało ta karę to siedziało z dala od bawiących się dzieci i nikt nie mógł do tego dziecka nie grzevzzneho co miało karę podejść, nie raz byłam świadkiem jak daną Pani wychowawczyni rozmawiała z mamą tego chłopca co tak psocił i rozmowy chyba uszami puszczają bo nadal był nie grzeczny a ten chłopczyk z Gabrysią chodził sami mi Gabrymowila jaki on był nie grzeczny np alarm w przedszkolu włączył, nasikał na taki drewniany domek na placu zabaw, i w ich sali domek plastikowy rozwalił 🙈.

  • Marzycielka Autorytet
    Postów: 833 652

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzieci w przedszkolu też mają Mikołaja, jakiś upominek, a pod poduchą znajdą książeczki, kolorowanki, puzzle i mazaki ☺
    Na gwiazdkę zawsze małe szaleństwo:
    Klocki lego, gry, lalki, samochody itd

    👧 PEREŁKA.. 9 lat
    👦 ŁOBUZIAK 7 lat
    👦 SŁODZIAK 4 latka

    7 CS o 🤱

    💃38 🕺38

    👰🤵2012
  • Marzycielka Autorytet
    Postów: 833 652

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa u mnie w rodzinie jest przypadek, że zaszła w ciążę biorąc tabletki antykoncepcyjne... i nie pominęła żadnej tabletki... także no... chyba wszystko jest możliwe...
    Trzymam kciuki, aby było po Twojej myśli ☺

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    👧 PEREŁKA.. 9 lat
    👦 ŁOBUZIAK 7 lat
    👦 SŁODZIAK 4 latka

    7 CS o 🤱

    💃38 🕺38

    👰🤵2012
  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa większość moich koleżanek na wkładkach nie miesiączkuje wcale. Za to ja jak mialam ,to mi ewidentnie nie służyła, bo caly czas mialam plamienia i krwawienia...

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark albumy ze zdjęciami to piękny prezent 😊

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2019, 11:21

    ❤💙❤💙
  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasze dzieci na Mikołaja dostaną od nas drobne upomninki. Plus córka w przedszkolu, a chłopcy w szkole tez jakis drobiazgi.
    Pod choinkę prezenty od nas i 3 cioć ( mojej siostry i dwóch moich przyjaciółek). Na resztę rodziny, w tym dziadkow nie ma co liczyć 😉

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2019, 11:21

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    ❤💙❤💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tere-fere wrote:
    Szczęśliwa, ale w sumie możesz sprawdzić czy wkładka jest, przecież z szyjki powinny wystawiać końcówki tych drucikow. Moje znajome tak mają i tak sobie same sprawdzają czy im się czasem nie przesunela np 😏

    Marzycielko u nas też Natalia właśnie jest w takiej ciązy 😉

    Natalia ja myślę jak Pawojoszka - jak ci "fachowcy" nie potrafili odróżnić żołądka od serca to kurcze... Zrobiłbym usg i tyle, po co się znowu męczyć, wy macie z malutką teraz myśleć o wacie cukrowej i tęczy, a nie problemach których nie ma 😇😅


    Ja nic nie czuję serio 🙈 nawet mój mąż myślał że coś czuje jak no wiesz co 😜, a mój Pan ginekolog na to że to nie możliwe aby poczuł bo te nitki są cienkie jak włos, że to ma w głowie 😂😂😂. Jak widziałam na USG ta wkładkę domaciczną to na prawdę jest to malutkie jak palec 😊.



    Na razie czekam a jakie mam wyjście na betę nie mam na razie po co iść, jak test był negatywny.

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa lekarz na tak wczesnym etapie też niewiele ci powie ,najwyżej sprawdzi czy wkładka jest na miejscu i wyśle na betę bo endometrium tak czy owak będzie rozpulchniona a pencherzyka jeszcze nie zobaczy.

    Co do braku okresu przy wkładkach to może przy tych hormonalnych bo te mechaniczne nie ingerują w gospodarkę hormonalna

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pawojoszka wrote:
    Szczęśliwa lekarz na tak wczesnym etapie też niewiele ci powie ,najwyżej sprawdzi czy wkładka jest na miejscu i wyśle na betę bo endometrium tak czy owak będzie rozpulchniona a pencherzyka jeszcze nie zobaczy.

    Co do braku okresu przy wkładkach to może przy tych hormonalnych bo te mechaniczne nie ingerują w gospodarkę hormonalna

    Mój Pan gin właśnie chcę jak coś betę więc poczekam ja mam taką normalną nie hormonalną, mój Pan gin sam mi ją polecił że taka jest dla mnie najlepsza że po co.mam hormonami się faszerować :-).



  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pierdziu.... 3 dni nie wchodziłam i 7 stron do nadrobienia :D szalone Wy :D

    Kark super pomysł na zdj,ja uwielbiam takie rzeczy i myślę, ze fajnie, gdyby Twój brat podesłał zdj.

    Ja wymyśliłam sobie, że wyślę babci/prababci zdj na płótnie - fotoobraz. Nie spędzamy razem świąt, ale byliśmy teraz na tych jej urodzinach i była cała familia i mamy takie zbiorowe zdj z 40-osobami :) i to zdj jej chce zamówić na płótnie i wysłać

    Od Mikołaja Wojtek dostanie duże klocki lego Ninjago, Kasia domek dla lalek, Kuba rower trójkołowy w kształcie motoru policyjnego a Twixiory wózek-parasolkę podwójny. Do tego owoce i słodycze.

    u nas jest odwrotnie niż u Was :D

    Później pod choinką będą prezenty od dziadków, chrzestnych i od nas. Dzieciaki wiedza, że pod choinką prezenty kupujemy my i w tamtym roku dzieci też nas obdarowały i pod choinką znaleźliśmy laurki. Nie potrafiliśmy się dogadać co do tego skąd się biorą prezenty pod choinką :D wg M.przynosi je Gwiazdor, wg mnie to prezenty od Dzieciątka :), Pani w przedszkolu pytała czy dostali prezenty od Aniołka, a sąsiadka zastanawiała się z naszymi dziećmi co też im Gwiazdka przyniesie :) Zatem, żeby było sprawiedliwie, choć może ze stratą dla ich dzieciństwa, uznaliśmy, że powiemy dzieciom, że są Narodziny Pana Jezusa, jest to bardzo szczęśliwy, radosny czas i żeby wszyscy się cieszyli i żeby dla każdego ten dzień był super, to dajemy sobie na wzajem prezenty

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
‹‹ 241 242 243 244 245 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ