X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Seks we wczesnej ciazy.
Odpowiedz

Seks we wczesnej ciazy.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Chcialabym dowiedziec sie jak to naprawde z tym jest? Gdy zrobilyscie test i wyszedl pozytywny wspolzylyscie czy z roznych przyczyn (obaw, strachu, badz z polecenia lekarza) zaprzestalyscie przytulanek z partnerem? Jestem dopiero we wczesnej ciazy (5tc) a Moj Mezczyzna jeczy mi od kilku dni, ze chcialby sie poprzytulac, ze jest tyle par ktore nie wiedza ze ciaza jest a wspolzyja i nic sie nie dzieje. To moja pierwsza ciaza, wizyty u lekarza jeszcze nie bylo (poki co czeka mnie w piatek druga beta). Moze powiecie jak to bylo u Was?
    Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2014, 16:39

    wff22n0ab6iac00e.png
  • loveyou88 Ekspertka
    Postów: 169 295

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba u każdego indywidualnie:) Ja osobiście słyszałam, że w tych pierwszych tyg dopóki się dzidzia nie zagnieździ to zeby nie współżyć, a później jak nie ma przeciwwskazań to jak najbardziej:) ale to różnie ja np w 1 trymestrze zupełnie straciłam ochote ( przed ciażą to codziennie prawie i to nie ze względu na dzidzi) a teraz II trymestr i powoli libio wraca ale troche się boję chociaż wiem, że to głupie;) rób co czujesz nic na siłe:)

    tysiaa93 lubi tę wiadomość

    uwo9lhb8zmyz8z02.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podsumowałabym to tak (bo wiadomo lepiej dmuchać na zimne):
    - na początku ciąży (do około 3-4 miesiąca), dopóki nie wykształtuje się w pełni łożysko, seks ostrożny i delikatny
    - pod koniec ciąży seks nawet wskazany - nasienie ma jakieś tam właściwości które 'prowokują' poród
    - zalecane pozycje od tyłu (sprawdzone w praktyce - wygodniejsze ze względu na brzuszek)
    - twój organizm prawdę Ci powie - jeśli ciąża rozwija się prawidłowo i nie ma przeciwskazań a Wy macie ochotę to nie ma co się na siłę powstrzymywać.

  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki wielkie dziewczyny za odpowiedzi :)

    wff22n0ab6iac00e.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy zakaz, ale to ze względu na plamienia.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 1 maja 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie ja nie mam zadnych plamien ani nic, czasem tylko mnie brzuch boli ale to ponoc normalne.

    wff22n0ab6iac00e.png
  • Eva0507 Ekspertka
    Postów: 143 165

    Wysłany: 1 maja 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My szalelismy jak przed ciaza fakt ze tylko w innych pozycjach :D

    Laurka lubi tę wiadomość

    ckai43r8qxen3hco.png
    hchy9jcg3aamtfbp.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 1 maja 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja z mezem we wczesnej ciazy nie wspolzylam ze wzgledu na wczesniejsze poronienie, zakazu od lekarza niby nie mielismy ale strach byl i zrezygnowalismy.

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mimo braku plamien mialam zakaz wspolzycia od gina (ze wzgledu na wczesniejsze poronienie) pozwolil chyba ok 12-13tc ale wtedy juz nie mialam ochoty ;-)
    Ja mysle ze zaczekaj do pierwszej wizyty u gina i zapytaj o jego zdanie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2014, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w 3 poprzednich ciążach na początku odczuwałam ból "w czasie", późnej się za każdym razem okazywało, że jest ciąża ale niestety dość szybko się kończyły :/
    teraz miałam od początku leki i było ok ale w chyba 8 tyg. się znalazł krwiak i od początku marca szlaban :/
    za to w pierwszej ciąży, wszystko było ok i mogliśmy szaleć przez calutką ciążę :)

  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 1 maja 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaraz na początku spytałam moją ginekolog o współżycie. Powiedziała, że jak nie ma żadnych plamień czy bóli w podbrzuszu to nie widzi przeciwwskazań, więc od samego początku się regularnie przytulamy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2014, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 6 tygodniu, w pierwszej ciąży, jeszcze przed wizytą u lekarki. Póki co stawiam na wstrzemięźliwość, do czasu wizyty. Zapytam wówczas lekarkę czy są jakieś przeciwwskazania. Tak dla spokoju. Nie chciałabym przed chwilową przyjemność zrobić krzywdę maluchowi, to w końcu samiutki początek...
    Czytałam, że jeśli lekarz nie zabroni, można się kochać przez cała ciążę, tyle że oczywiście troszkę ostrożniej ;-)

  • ania_29 Autorytet
    Postów: 2302 2720

    Wysłany: 4 maja 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agatee jeśli dobrze się czujesz i masz ochotę to czemu nie ;) Na pewno nic na siłę.
    My jesteśmy po przytulankach. Pieszczoty piersi narobiły mi ochoty i dalej to już poszło :D Było spokojnie i delikatnie :) Żadnego plamienia nie ma, więc jest ok :)
    Najlepiej wsłuchać się w swój organizm :)

    201501145565.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 4 maja 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania, zdecydowanie masz racje :) jedno serducho mamy juz za soba ale nie bylo najprzyjemniejsze, w srodku jakbym byla totalnie wysuszona :O Pomoglismy sobie zelem C+ ale po stosunku i tak czulam w srodku nieprzyjemne uczucie, jakby pieczenie od tego calego tarcia :(

    wff22n0ab6iac00e.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 12 maja 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku się nie ograniczałam. Powiem więcej - dla mnie seks w ciąży jest dużo lepszy i z długodystansowca stałam się sprinterką :-)

    poczwarkah, Lollis, Laurka lubią tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • poczwarkah Autorytet
    Postów: 366 617

    Wysłany: 12 maja 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a wrote:
    Ja od początku się nie ograniczałam. Powiem więcej - dla mnie seks w ciąży jest dużo lepszy i z długodystansowca stałam się sprinterką :-)

    U mnie dokładnie to samo! :)

    Kor_a, Laurka lubią tę wiadomość

    h84f3e5e8fuu3igl.png
  • Pinia108 Autorytet
    Postów: 394 464

    Wysłany: 14 maja 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży po stosunku miałam plamienie, a potem skończyło się jak się skończyło. Teraz mam zakaz "figli" od lekarza. Nawet jak by lekarz nie zakaz to i tak bym nie zaryzykowała. A z przytulaniem sobie radzimy, po prostu bez penetracji. :)

    Marianna [*] 08.11.2013 8tc
    Kamilka 7.01.2015
    Jan [*] 19.04.2016 12 tc (8/9 tc)
    Weronika 11.08.2017
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 16 maja 2014, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinia ale ta czy siak (bo rozumiem, że chodzi o oral) podczas orgazmu dochodzi do skurczy macicy, więc na jedno wychodzi chyba.

  • Kasieńka89 Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Nam lekarz zabronił współżyć do 10 tygodnia. Później powiedział,że nie ma przeciwskazań tylko należy stosować odpowiednie pozycje;). Jak byłam ostatnio u gina to mi powiedział, ze od 16 czy 20 tyg (teraz nie pamiętam dokładnie) to mamy stosować prezerwatywy podczas stosunku bo niby sperma żle na cos w tym okresie wpływa tylko nie wiem dokładnie na co. trzeba podkreślić, że mój lekarz lubi dmuchać na zimne:)
    Natomiast znajomym inny lekarz nic na ten temat nie mówił.

    Kasieńka89
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam :) my nie współżyliśmy do mniej więcej 7 tygodnia ciąży. Potem staraliśmy się bardzo uważać żeby nigdzie mnie nie gniotło ani nic, a teraz to już bez problemu :) Ale uważam że to zależy od przebiegu ciąży i oczywiście od ochoty ciężarnej. :)








    gannpc0zezifp20f.png

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ