X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️Sierpień 21❤️
Odpowiedz

❤️Sierpień 21❤️

Oceń ten wątek:
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 27 października 2021, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil dzięki za opisy tych zabaw. Część z nich widziałam na blogu mamafizjoterapeuta.
    Karolina mam nadzieję, że nie znosisz źle korona i maluszek się nie zarazi. Wydaje mi się, że przeciwciała mu przekazujesz a tak jak Żonkil pisze bardzo mało dzieci choruje jakoś ciężko na to.
    Ja muszę poczytać o tym szczepieniu ale podejrzewam, że nikt nie robił badan na kobietach kp i pewnie podobnie jak w ciąży zaleca się ale jakiś konkretnych danych nie są w stanie podać. Ciężki temat;/

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 27 października 2021, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka ja bardzo żałuję, że moi rodzice są tak daleko i mama napenwo szybko ponownie do mnie nie przyjedzie ale jak była u mnie to bardzo często zaciskalam zęby słysząc co mówi do synka..byłam jej wdzięczna, że przyjechala i chce pomóc ale naprawdę bardzo mnie pewne rzeczy irytowały. Z jednej strony oczekuje się od dziecka że MUSI to już robić, że MA się tak zachowac a z drugiej strony "to tylko dziecko, on nie rozumie tego" plus wpychanie jedzenia czy jakieś takie ciagle porównanie do kogoś. Chociaż wiadomo ja też często nie wytrzymuje i powiem coś czy krzyknę i później mam wyrzuty sumienia..nikt święty nie jest ale jednak na dłuższą metę nie mogłabym mieszkać z moimi rodzicami bo byłyby niepotrzebne zgrzyty.

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 28 października 2021, 02:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blumchen na asymetrią ja robię jeszcze coś takiego, że łapię za udo/bioderko przekręcam na bok. Jak obróci główkę to ją przytrzymuje tak, by policzkiem dotykała materaca, a całym ciałkiem wracam na plecki i chwilkę przytrzymuje. Więcej robimy na tą nielubianą stronę. Bardzo tego nie lubi niestety i często jest krzyk, ale wiem, że to dla jej dobra i konsekwentnie tak ćwiczymy. I jak na początku czuć było opór przy ćwiczeniu tak teraz już idzie coraz lżej.

    blumchen30, ❤️ Heart ❤️ lubią tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 28 października 2021, 02:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli ma któraś ochotę to mogę się podzielić e-bookiem "fizjo dzidziuś". Jest tam sporo przydatnych informacji i zabaw pomagających maluchowi.

    Żonkil, Kika, ❤️ Heart ❤️ lubią tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 28 października 2021, 05:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Eleen ja chętnie. I fajne to ćwiczenie. Też wprowadzimy.

    Blumchen co do zasypiania to ja zaczynam czytać na ten temat po mału co sie da bo mamy turbo drzemki. Smoczek i u nas by pomógł ale co zrobić. Kurczę skubana poznaje różnicę i wie że smoczek to nie cycuś. Nawet dla samego uspokojenia, kiedy nie jest glodna smoczka wypluje ale cycusia pociumka chętnie.

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 28 października 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil wysłałam zaproszenie do przyjaciółek. Prześlij mi proszę maila to ci wyślę.
    Tam są takie ćwiczenia ogólnorozwojowe wspierające symetrię u dziecka. Nie ma takich specjalistycznych na asymetrie bo to musi fizjo zalecić po zobaczeniu dziecka.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Kika Autorytet
    Postów: 1103 1181

    Wysłany: 28 października 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen ja też bardzo chętnie zapoznam się z e-bookiem 🙂 U nas byla pielęgniarka środowiskowa i też usłyszałam "rewelacje" o rozszerzaniu diety od 4msc 🤦‍♀️ dała mi wykład co i jak i podobno wyśle maila z rozpiskami 😉 Jakoś nie wyobrażam sobie Nelki jedzącej za miesiąc marchewki... Do tego uslyszakam, żeby po skończonym 3msc dopajać wodą i herbatkami bo mała jest na mm. Uważacie, że powinnam? Czytałam, ze zalecania co do dopajania są teraz takie same przy kp i mm.
    Nela wczoraj skończyła 3 miesiące i od wczoraj tak podnosi główkę, ze jestem w szoku. Nie łączę tych dwóch wydarzeń ale to conajmniej dziwne 😉
    Karolina bardzo mi przykro, że musisz borykać się z koroną. Ja przechodziłam w ciąży i też byłam mocno wystraszona. Zaszczepiłam się po urodzeniu jakieś 3tyg, jeszcze karmiłam małą trochę piersią wtedy.

    km5ssg18adat8uu9.png

    03.06 - 1 IUI 🎉
    18.07 - Aniołek - poronienie zatrzymane w 8tc 💔
    15.10 - 2 IUI 🍷
    12.11 - 3 IUI 🙏✊
    24.11(25dc) - beta 48,4 mlU/ml
    26.11(27dc) - beta 191,0 mlU/ml, progesteron 71,9 ng/ml
    01.12 (32dc) beta 3855 mlU/ml
    03.12 (34dc) beta 7657 mlU/ml, progesteron 51,6 ng/ml
    12.12 jest ❤️

    Kropeczko, zostań z nami ❤️🙏
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 28 października 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika potrzebuje Twojego maila, a nie mogę Cię dodać do przyjaciółek.

    Aaa już ogarnęłam. Nie mogłam Ci wysłać zaproszenia bo Ty do mnie wysłałaś. Już zaakceptowałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2021, 11:07

    Kika lubi tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Patryśka Autorytet
    Postów: 313 239

    Wysłany: 28 października 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina współczuję wirusa. Pocieszę Cię, że ja z Mężem przeszliśmy wirusa 3tyg temu.
    Jak pisałam, że nie miałam nawet siły Dziecka wsiąść na ręce 🤦‍♀️
    Na drugi dzień straciłam węch a później smak. Strata smaku była najgorsza. Po 3dniach uczucie spalenizny w ustach 🤮 Karmię a nie miałam ochoty jeść. Nic nie smakowało. Tylko bułka z masłem smakowała jakoś. Na pewno mój pokarm był słabej jakości wtedy i musiałam dokarmiać mm a nie chciał 🤦‍♀️
    Nie izolowałam się tylko karmiłam i opiekowałam się Małym w maseczce.
    Synkowi nic nie jest. Czuje się dobrze i mam nadzieję, że tak zostanie 🤞🏼

    U nas smoczek nadal wprawia Synka w złość więc nie ma szans, żeby polubił 🤦‍♀️

    A ja miałam w planach zacząć coś podawać Małemu za miesiąc 😅 jeszcze nie myślałam co i jak ale jakieś owocki odrobinkę, trochę warzywek.. 🤔

    Z dopajaniem to ja już od miesiąca próbuje podawać wodę bo położna powiedziała, że na spokojnie można.
    No cóż, ale Młody nie chce 😅

    qdkke6yd12uga4lu.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 28 października 2021, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie karmie piersią. Walczyłam, ale niestety ml jestem mało mleczna🤷‍♀️ i podaje tylko mm. Nie dopajam wodą. Jak kiedyś jeszcze pytałam położnej czy przy mm trzeba podawać wodę, bo tak gdzieś przeczytałam, to powiedziala, że nie bo to i tak jest na wodzie robione i dziecko ma mlekiem zaspokajac głód i pragnienie.

    Tak swoją drogą to jest przerazajace trochę, że osoby, które są podobno specjalistami dysponują wiedzą z przed 30 lat i wedle tej wiedzy dają nam wytyczne. Po mimo, że są już aktualne badania i inne zalecenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2021, 11:17

    blumchen30 lubi tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 832 576

    Wysłany: 28 października 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patryśka - dziękuję, pocieszyłaś mnie! Ja na szczęście przechodzę lekko. Zazwyczaj przy byle bólu gardła bałam się, że to covid, a teraz przez sekundę nie pomyślałam, bo tylko czułam, że mnie "coś bierze". Raz w nocy bolały mnie stawy, nad ranem mocno głowa, wzięłam tabletkę i spokój. Czuję się jak zwykle poza brakiem węchu. Cieszę się, że syncio Twój zdrowy, niech tak zostanie. Podobno dzieci przechodzą delikatnie, a karmione piersią rzadko się zarażają. My podcięliśmy wędzidełko i mieliśmy konsultacje z neurologopedą, która pracuje na oddziale noworodkowym i też mówiła, że bez sensu izolowanie się specjalnie, bo dla dziecka gorsze jest bycie z dala od matki niż zarażenie covidem.
    Gorzej ze przez nasz stres mały nie akceptuje masaży. Żeby było ciekawiej, moja mama mimo szczepienia też ma pozytywny, więc został zdrowy mój mąż i dziadkowie, kórych izolujemy na drugim piętrze. Nie sądziłam, że nas to spotka. Ogromny stres...

    Co do szczepienia - sama już nie wiem... znam i kobiety w ciąży i karmiące, które się zaszczepiły, ale jednak otoczka wokół szczepień mnie niepokoi, z drugiej strony gdybym się zaszczepiła, może nie byłoby teraz tego cyrku. Nie wiem :( wszystko niepewne w dzisiejszych czasach.

    Patryśka lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙
    06.2024 - synek 💙
  • Patryśka Autorytet
    Postów: 313 239

    Wysłany: 28 października 2021, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szczepień też nie jesteśmy zaszczepieni. Po prostu nie jesteśmy ani za ani przeciw. 🤷‍♀️
    U mnie mama też zaszczepiona a złapała od nas jak pilnowała nam Dziecka.
    Więc gwarancji nie ma żadnej 🤷‍♀️
    Różnie bywa, różnie są opinie.
    I samemu ciężko podjąć jakąś decyzję co do szczepień.

    qdkke6yd12uga4lu.png
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 9445 7976

    Wysłany: 28 października 2021, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepienie nie chroni przed zachorowaniem tylko przed ciężkim przebiegiem. Każde szczepienie tak działa. Zaszczepiony też może zachorować i zarażać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2021, 14:51

    preg.png
    Czekamy na Synka 💙
    26dpt USG jest ❤️
    20dpt-2mm zarodek 😍
    Beta 9dpt-113,92; 11dpt-260,59; 17dpt-2380,97
    24.08.2024- transfer 4BB (❄️3BB)
    ---
    Krzyś 26.07.21(36+4tc)💙
    age.png
    Madzia 13.12.19 (40+1tc)💓
    age.png

    21dpt USG- 2,5mm szczęścia♥️
    Beta: 6dpt-46,8; 8dpt-132,3; 10dpt-393,7
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA

    23dpt jest ♥️
    Beta: 6dpt-47,16; 8dpt-140,50; 10dpt-361,70; 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    01.2019r. Laparoskopia - niedrożne jajowody
    Starania od 10.2016r.
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 28 października 2021, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety zaszczepione nie gwarantuje lekkiego przebiegu. Mojej bratowej mama korzysta z koncentratora tlenu A szczepiła się. Nie nazwałabym tego lekkim przebiegiem... nie wiadomo w prawdzie coby było bez szczepienia ale jednak słabo to wygląda. Mam nadzieję że wyjdzie z tego.
    Parszywy jest ten wirus i bardzo nieobliczalny.

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 9445 7976

    Wysłany: 28 października 2021, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil przykre 😪 no właśnie dlatego mamy wątpliwości jeśli chodzi o to szczepienie.

    Żonkil lubi tę wiadomość

    preg.png
    Czekamy na Synka 💙
    26dpt USG jest ❤️
    20dpt-2mm zarodek 😍
    Beta 9dpt-113,92; 11dpt-260,59; 17dpt-2380,97
    24.08.2024- transfer 4BB (❄️3BB)
    ---
    Krzyś 26.07.21(36+4tc)💙
    age.png
    Madzia 13.12.19 (40+1tc)💓
    age.png

    21dpt USG- 2,5mm szczęścia♥️
    Beta: 6dpt-46,8; 8dpt-132,3; 10dpt-393,7
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA

    23dpt jest ♥️
    Beta: 6dpt-47,16; 8dpt-140,50; 10dpt-361,70; 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    01.2019r. Laparoskopia - niedrożne jajowody
    Starania od 10.2016r.
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1665 1789

    Wysłany: 28 października 2021, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blumchen30 wrote:
    Stokrotka jeśli szczepiłas na rota to może tak niestety być.
    Podajesz dalej delicol bo kiedyś wspominałaś że jest lepiej?

    Przepraszam za opóźnienie, ale miałam jakiś sajgon i oklapnięta jestem.
    Daje ciągle delicol, już rzadziej i mniej. Kupy często dużo lepsze i mniej zagazowany, ale też masuje brzuszek i - ameryka - udalo sie troszkę oswoić leżenie na brzuszku i jest postęp, wiec i pierdy idą.

    aganieszkam, blumchen30 lubią tę wiadomość

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 832 576

    Wysłany: 28 października 2021, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil przykro mi 😨

    No właśnie, moja mama też zaszczepiona, a dziś pozytywny...
    Mnie już sanepid złapał i syncio ma kwarantannę do 13-go. Bedzie miał to w systemie... Ale Dobrze,że w moim domu rodzinnym jest duży ogród i taras.

    08.2021 - synek 💙
    06.2024 - synek 💙
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1665 1789

    Wysłany: 28 października 2021, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szczepień, to ja się zaszczepiłam dwoma dawkami w ciąży plus krztusiec. Bardzo bałam się ciężkiego przebiegu w ciąży.
    Teraz KP i już jestem po szczepieniu na grypę, na covid pewnie też powtórzę. Przeanalizowałam skład, szczepionka jak szczepionka, a fajne jest to, że dziecko dostaje przeciwciała, więc na plus 🙏

    U nas kolejny dzień, że jedna kupka z kilkoma niteczkami krwii, staram się nie panikować 🙁 Plus zaczęłam nowe ćwiczenia przed podcięciem wędzidełka i mam wrażenie, że ulewania się nasiliły.
    No chyba, że to wszystko to infekcja i to są wymioty, a ja nie ogarniam 🙄🙄🙄

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1665 1789

    Wysłany: 28 października 2021, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK zdrówka życzę ❤ faktycznie, nie martw się o Synka, on już ma Twoje przeciwciała (łatwo się mówi...)
    Przy okazji dziękuję za namiar na neurologopedę- b. konkretna babeczka! Zmartwiło mnie jedynie, bo była bez maski i bardzo zasmarkana, mam nadzieje, ze nie zarazila mi synka 😐 (trochę nieodpowiedzialnie)

    Agnieszkam a Tobie za namiar na p.Sylwię, też jesteśmy po wizycie. Mamy nadmierne napięcie w barkach i trochę odgieciowy jest z głową, poza tym chyba ok ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2021, 20:02

    aganieszkam lubi tę wiadomość

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1665 1789

    Wysłany: 28 października 2021, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas sporo nowego i cudne uśmiechy, gugania, ciekawość i niestety wiecej marudzenia. Zauważyłam,że jak tylko chwilę sie znudzi to ryk. U Was też tak bywa?
    A wieczorem nadal ciekawy i glowa na kijku, a jednocześnie zmęczenie i nie może się wyciszyć, więc też marudzi. Ach te nowe bodzce 😉 Póki co jest bardzo smoczkowy, wręcz muszę ograniczać.

    A jak Waszym maluchom się ulewa, to to mleczko ma kwaskowaty zapach? Czy u mojego to już wymioty i poważny refluks by był? 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2021, 20:10

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0
‹‹ 357 358 359 360 361 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ