X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    17 tydzień to najwcześniej kiedy mozna podać cos innego niz mleko, ale nie obowiązek. Dziecko przy karmieniu powinno siedzieć, a 4 miesieczne dziecko moze nie być na to gotowe. Oczywiscie kazdy zrobi jak uważa i na pewno nikt nie chce krzywdzić dziecka :)

    Dokładnie tak jak piszesz. Dwa razy zrobilam ten błąd i potem w ogóle nie chciały jeść. 4 miesieczne nie siedzi więc leży w krzesełku, zły wzorzec. Skąd te pomysły lekarzy ze niemowlak potrzebuje marchewki do życia to nie wiem :D

    Leticia, pumka1990 lubią tę wiadomość

  • justa8902 Autorytet
    Postów: 292 228

    Wysłany: 15 listopada 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dopiero co w ciazy bylysmy a juz zaczyna sie etap wprowadzania innych pokarmow, czemu ten czas tak szybko leci??
    Ja raczej tez bede czekac do pol roku, ale to dlatego ze karmie piersia

    qdkkzbmh2w8fg125.png
    f2wl3e5eun35he4m.png

    Pai1,zesp Antyfosfolip.,niedobór białka S
    Agatka ur 17.08.2018 o 23.41 3880g 54cm
    38w-3762g; 35w-2759g; 32w-2300g; 29w-1703g
    08.2016 cp <3 [*] 03.2017 <3 [*]
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 15 listopada 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na pewno poczekamy do tego 6 miesiąca. Chcę stosować metodę BLW, dziecko musi stabilnie siedzieć...
    I skończy się ten błogi czas karmienia tylko piersią :D

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przeciwniczki rozszerzania diety w 4msc.. jesli uważacie ze lekarze i położne to idioci i nie mają racji, żeby dietę tak szybko rozszerzać to.. skąd Wy lepiej wiecie kiedy lepiej ? :)

    Różnie może byc z moim kp.. i przy mm chciałam dietę rozszerzać w 4msc. I chciałabym znać Wasze argumenty czemu tego nie robic. :)

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozumiem, ze można rozszerzać dietę, ale lekarze wręcz nakazują tą przysłowiową marchewkę.
    I nie uważam, że lekarze to idioci. Uczą się bardzo długo, a później dostają gówniane pieniądze za ratowanie zdrowia. Tylko niestety niektórzy kończą edukacje wraz ze studiami, a lekarz musi sie uczyć całe życie.
    https://malgorzatajackowska.com/2015/03/16/czym-sie-rozni-cztery-od-szesciu-czyli-o-tym-kiedy-rozszerzac-diete-niemowlecia/
    Cytat: cPierwsze posiłki uzupełniające podajemy dzieciom POMIĘDZY końcem 4 a połową 7 miesiąca życia! NAJWCZEŚNIEJ po ukończeniu 4 miesiąca, a nie NATYCHMIAST po ukończeniu czterech miesięcy. Chyba, że Wasze dziecko siedzi stabilnie w wieku 4 miesięcy i nie wypycha językiem podawanego jedzenia..?"
    Argumentem są chociażby zalecenia, to jest cel sam w sobie, ja jestem kp wiec też troszkę inaczej, ale mm to nie jest biała woda, zawiera witaminy i inne potrzebne składniki, a jeśli czegoś brakuje to się suplementuje.
    Szukam jeszcze badań dotyczących rozszerzania, bo to dla mnie są argumenty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 10:32

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo nasza pediatra jak zaczęłam rozmowę to mi powiedziała, że kp i 6msc to pogadamy.
    I kazała mi tu nie wymyślać ze kp sie nie uda. :)

    Bo jest sporo różnych a nawet sprzecznych informacji kiedy i jak dietę rozszerzać. :O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 10:47

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    17 tydzień to najwcześniej kiedy mozna podać cos innego niz mleko, ale nie obowiązek. Dziecko przy karmieniu powinno siedzieć, a 4 miesieczne dziecko moze nie być na to gotowe. Oczywiscie kazdy zrobi jak uważa i na pewno nikt nie chce krzywdzić dziecka :)
    kobieto dziecko samo siada dopiero koło 9 msc , do jedzenia wystarczy leżaczek

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Dziewczyny, przeciwniczki rozszerzania diety w 4msc.. jesli uważacie ze lekarze i położne to idioci i nie mają racji, żeby dietę tak szybko rozszerzać to.. skąd Wy lepiej wiecie kiedy lepiej ? :)

    Różnie może byc z moim kp.. i przy mm chciałam dietę rozszerzać w 4msc. I chciałabym znać Wasze argumenty czemu tego nie robic. :)

    Wystarczy się przejść do kilku lekarzy, każdy będzie miał inne zalecenia, inne przekonania. Mi przy starszej jedna pani pediatra poradziła zakończyć karmienie piersią gdy małej wyszedł pierwszy ząbek. Inny lekarz, z resztą mój ulubiony, dokładnie tłumaczył nam co i kiedy wprowadzać, a na kolejnej wizycie powiedział że wszystko się zmieniło i nie ma znaczenia co i kiedy będziemy podawać córce.
    Nikt nikomu przecież nie zabrania karmienia dziecka od 4 miesiąca:) Ja tym razem chcę to dobrze rozegrać. Żeby mała nauczyła się jeść świadomie.

    Tutaj jest trochę o rozszerzaniu diety i rozwoju motorycznym http://mamafizjoterapeuta.pl/2018/09/05/rozszerzanie-diety-a-siad/

    Lavendova lubi tę wiadomość

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym poczekała aż w miarę będzie siedzieć, a poza tym jak zacznie jeść coś innego to kupy już nie będą takie prawie bezwonne :P

    Myślę, że po 4msc tez bym dawała małemu coś jakbyśmy byli na mm, a le nie równo 4 miesiące i heja tylko obserwowałabym dziecko :)
    Teściowa opowiada, że od drugiego miesiąca kiedyś dawała sok z jabłka i marchewki! Mój mąż żyje i ma się dobrze :) więc też bym nie demonizowała tego dawania jedzenia wcześniej. My jakoś żyjemy, a ja np. od 2 miesiąca życia piłam mleko prosto od gospodarza (od krowy ale z gospodarstwa w kance przynoszone), bo moja mama nie karmiła mnie piersią przez antybiotyk, a sztuczną mieszanką rzygałam dalej niż widziałam i też żyję :D a teraz trzeba rok czekać z takim mlekiem.

    A co do kup, to wam zazdroszczę, ja zużywam 6 pieluszek na dobę i mam w każdej kupę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 10:54

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    kobieto dziecko samo siada dopiero koło 9 msc , do jedzenia wystarczy leżaczek
    Leżaczek nie jest dobrym miejscem do jedzenia. My przecież tez nie siadamy do stołu w pozycji półleżącej...

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiekszym bledem jest pakowac dziecko 6msc do fotelika zeby siedziało niz rozszerzanie diety po lyzeczce po 4 msc zycia. dziecko pózno zaczyna siadac i po 6 msc samo jeszcze nie siedzi i nie bedzie tak ze wsadzisz do fotelika dasz marchewke w łapke i powiesz smacznego. blw tak ale nie od 6 msc zycia bo to za wczesnie dla kregoslupa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 10:55

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mii wrote:
    Leżaczek nie jest dobrym miejscem do jedzenia. My przecież tez nie siadamy do stołu w pozycji półleżącej...
    pewnie że nie , bo my mamy już stabilny kręgosłup i wykształcone odpowiednio mięśnie. dziecko można sadzać dopiero jesli samo zpłaskiego jest w stanie usiąść. a to trudna sztuka i wczęsniejsze sadzanie na siłe i podpieranie tylko robi krzywdę niż pomaga. zapytaj pediatrę zaufanego powie to samo. także pierwsze jedzenia są w pozycji pół leżącej. zawsze.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem i kp i daje tez czasem mm i mam zamiar zaczac rozszerzac diete pomiedzy 4-5 miesiacem zycia...
    I nie uwazam, zebym dziecku tym krzywde robila... co do krzeselek, to my mamy takie, ze najpierw dziecko ma pozycje jak w foteliku samochodowym/bujaczku, wiec sie od lyzeczki kaszki czy papki warzywnej nie udusi, a siedziec wymuszenie tez nie bedzie...

    Moja kuzynka ma roczna coreczke, do pol roku byla wylacznie na kp, a diete rez zaczynala rozszerzac po 17 tygodniu... dziecko ma sie swietnie ;)

    Zreszta ja jestem osobiscie zdania, ze jeszcze kilka lat wstecz nikt nie slyszal o blw (dzieci poprostu czasem dostaly kawalek marchewy czy jablka w raczke ale nie mialo to swojego nazewnictwa) wszyscy rozszerzali po 4 miesiacu i kazde dziecko ma sie dobrze... przeciez po to sie zaczyna od lyzeczki czy dwoch a nie calej porcji zeby obserwowac...

    Moja mala teraz dostaje wit.d w tabletkach wlasnie na lyzeczce bo tabletke rozpuszcza sie w kropli wody i ona bardzo chetnie otwiera buzie na lyzeczke, wiec wciskac na sile nie bede, a i przeciez widze podajac, czy dziecko jest na to gotowe czy okewa i np.wypluwa itp...
    Dodatkowo mala strasznie ulewa i pediatra uwaza, ze moze sie to zaczac zmniejszac stopniowo wraz z rozpoczeciem rozszerzania diety...

    Nikogo nie przekonuje do awoich racji, to sa poprostu moje przemyslenia i argumenty, a kazdy robi jak uwaza...
    I skoro jest przydzial zaczac rozszerzac miedzy 17-26 tygodniem, to nie rozumiem czemu te, ktore zaczynaja blizej tego 20 tygodnia sa zawsze krytykowane i slusznosc maja tylko te rozszerzajace przy 26 tygodniu... po to jest ten przedzial czasowy, zeby kazda sobie sama wybrala kiedy chce rozpoczac rozszerzac i stwierdzila kiedy dziecko jest gotowe...

    justyna14, pumka1990 lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jesli po 17 tyg można rozszerzać to nie oznacza to że każda tu od razu słoiczek na raz poda a potem zupke. rozszerzanie to długi proces i zaczyna się od łyżeczki i każde dziecko na początku tą łyżeczkę wypycha jężykiem i nie dlatego, że za wczęsnie, jak tu koleżanka insynuuje, tylko dlatego, że ma taki odruch ssania butli czy piersi i tak a nie inaczej język się do ssania ukłąda. a łyżeczka to nowość i wszystkiego uczy się maluszek z czasem. nikt nie urodził się z umiejętnością ściągania pokarmu z lyżeczki tylko z umiejętnością ssania. To dwa różne ułożenia języczka stad początkowe wypychanie.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozszerzanie diety to jest kolejna sprawa zależna od naszego sumienia. Nie ma sensu spieranie się o to, każda robi wg siebie najlepiej i kropka. Ja na pewno bede czekać do 6 m.ż. bo takie są zalecenia.
    A i wiem kiedy dziecko siada, ale chodzi mi o to że maluszka o niestabilnym kręgosłupie nie posadze na kolanie żeby dać mu jeść, a leżaczek jest kiepski do takich atrakcji. Jeszcze zdążymy nabiegać się za dzieckiem żeby zjadło cokolwiek.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Ja jestem i kp i daje tez czasem mm i mam zamiar zaczac rozszerzac diete pomiedzy 4-5 miesiacem zycia...
    I nie uwazam, zebym dziecku tym krzywde robila... co do krzeselek, to my mamy takie, ze najpierw dziecko ma pozycje jak w foteliku samochodowym/bujaczku, wiec sie od lyzeczki kaszki czy papki warzywnej nie udusi, a siedziec wymuszenie tez nie bedzie...

    Moja kuzynka ma roczna coreczke, do pol roku byla wylacznie na kp, a diete rez zaczynala rozszerzac po 17 tygodniu... dziecko ma sie swietnie ;)

    Zreszta ja jestem osobiscie zdania, ze jeszcze kilka lat wstecz nikt nie slyszal o blw (dzieci poprostu czasem dostaly kawalek marchewy czy jablka w raczke ale nie mialo to swojego nazewnictwa) wszyscy rozszerzali po 4 miesiacu i kazde dziecko ma sie dobrze... przeciez po to sie zaczyna od lyzeczki czy dwoch a nie calej porcji zeby obserwowac...

    Moja mala teraz dostaje wit.d w tabletkach wlasnie na lyzeczce bo tabletke rozpuszcza sie w kropli wody i ona bardzo chetnie otwiera buzie na lyzeczke, wiec wciskac na sile nie bede, a i przeciez widze podajac, czy dziecko jest na to gotowe czy okewa i np.wypluwa itp...
    Dodatkowo mala strasznie ulewa i pediatra uwaza, ze moze sie to zaczac zmniejszac stopniowo wraz z rozpoczeciem rozszerzania diety...

    Nikogo nie przekonuje do awoich racji, to sa poprostu moje przemyslenia i argumenty, a kazdy robi jak uwaza...
    I skoro jest przydzial zaczac rozszerzac miedzy 17-26 tygodniem, to nie rozumiem czemu te, ktore zaczynaja blizej tego 20 tygodnia sa zawsze krytykowane i slusznosc maja tylko te rozszerzajace przy 26 tygodniu... po to jest ten przedzial czasowy, zeby kazda sobie sama wybrala kiedy chce rozpoczac rozszerzac i stwierdzila kiedy dziecko jest gotowe...
    popieram! magiczna granica 4 msc - chodzi tylko o ukształtowanie układu trwaiwennego, nic więcej. Dlatego pierwsze 3 msc nazywa się jeszcze 4 trymestrem bo układ się kształtuje jeszcze, potem z czasem kolki wzdęcia czy inne problemu z początku mijają i dlatego można powoli wchodzić na nowy etap rozszerzania diety. nic więcej.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Rozszerzanie diety to jest kolejna sprawa zależna od naszego sumienia. Nie ma sensu spieranie się o to, każda robi wg siebie najlepiej i kropka. Ja na pewno bede czekać do 6 m.ż. bo takie są zalecenia.
    A i wiem kiedy dziecko siada, ale chodzi mi o to że maluszka o niestabilnym kręgosłupie nie posadze na kolanie żeby dać mu jeść, a leżaczek jest kiepski do takich atrakcji. Jeszcze zdążymy nabiegać się za dzieckiem żeby zjadło cokolwiek.
    pogadaj o tym sadzaniu z lekarzem któremu ufasz, żeby potwierdził co napisałam. dzieci się nie sadza dopóki same tego nie umieją i nie ważne czy na kolanie czy w foteliku. i tu i tu obciążasz kręgosłup. właściwa jest tylko pozycja pół leżąca albo na płasko. Ale jak napisałaś każdy robi zgodnie z własny sumeniem.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdanie lekarzy jets najwidoczniej podzielone. Ja czytam wszedzie ze powinno sie zaczac rozszerzac diete po skonczonym 6 miesiacu zycia. Dziecko ma umiec stabilne siedziec, ma wykazywac zainteresowanie jedzeniem i chec do gryzienia, ma potrafic chwytac i samodzelnie wkladac jedzenie do buzi. Zbyt wczesne podanie moze obciazac jelita watrobe i nerki, informacji jest pelno w necie wystarczy poszukac. No i zeby miec wartosc kaloryczna 100 ml mleka matki musialoby zjesc 400 g gotowanej marchewki takze good luck z tym :D
    Oczywiscie kazdy robi jak uwaza, ja tez jadlam jako dziecko w 4 mies i zyje. Bylo to niby ze wzgledu na anemie, mam 33 lata jem stale posilki a anemie mam nadal takze ten :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 11:06

    Leticia lubi tę wiadomość

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.hafija.pl/2018/03/gotowosc.html
    „Kontrola głowy, barków, szyi – dziecko musi stabilnie siedzieć prosto – samo lub podparte.
    Dzieci potrafią siedzieć samodzielnie niepodparte ok. 6 miesiąca życia, a WHO uważa, że ta umiejętność może pojawić się w ramach pewnego okienka: 3,8 – 9,2 miesiąca. Oznacza to, że niektóre dzieci samodzielnie nie będą siedziały dosyć długo, a inne szybko opanują tą umiejętność. Piszę tu o siedzeniu, a nie siadaniu. Dzieci koło 6 miesiąca, jeżeli jeszcze nie siedzą stabilnie same, to zwykle już siedzą w miarę stabilnie podparte.”
    To tak w temacie siedzenia :)

    Lavendova, chabasse lubią tę wiadomość

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mii wrote:
    https://www.hafija.pl/2018/03/gotowosc.html
    „Kontrola głowy, barków, szyi – dziecko musi stabilnie siedzieć prosto – samo lub podparte.
    Dzieci potrafią siedzieć samodzielnie niepodparte ok. 6 miesiąca życia, a WHO uważa, że ta umiejętność może pojawić się w ramach pewnego okienka: 3,8 – 9,2 miesiąca. Oznacza to, że niektóre dzieci samodzielnie nie będą siedziały dosyć długo, a inne szybko opanują tą umiejętność. Piszę tu o siedzeniu, a nie siadaniu. Dzieci koło 6 miesiąca, jeżeli jeszcze nie siedzą stabilnie same, to zwykle już siedzą w miarę stabilnie podparte.”
    To tak w temacie siedzenia :)
    ja piszę o samodzielnym siadaniu, czyli z płaskiego dziecko jest w satnie samodzielnie usiąść, wtedy oznacza to, że mieśnie grzbietu są na tyle silne, że dziecko może siedzieć i krzywdy sobie nie robi. Sadzanie na siłe i podpieranie może tylko i wyłącznie spowodować późniejsze problemy z kręgosłupem dziecka.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
‹‹ 1557 1558 1559 1560 1561 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ