X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 6 maja 2021, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ten żłobek z rodzicami, to fajna opcja. U nas też jest coś takiego, niestety z powodu 👑 zamknięte. No i żłobek 2 dni w tygodniu też bajka 😊.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ja cały czas mówię że niech się pali i wali, ja w tym roku na wakacje jadę!😆🤞 (do Polski)
    Dwa lata temu wakacje spędziliśmy tutaj bo mieliśmy córkę w szpitalu, rok temu już koncowka ciąży, w tym roku nie zamierzam tu siedzieć 😖🤞
    Kinga powiem Ci że tez podoba mi się ta opcja chodzenia z dzieckiem. Szkoda że wcześniej o tym nie wiedziałam. U nas przez corone otwarte tyle że trzeba się zapisać na dany dzień i godzinę bo jest limit osób. No i jest symboliczna opłata 5 euro na rok 😂
    Nie wiem czy mogłabym oddać mleko do banku mleka bo po pierwsze trzeba zrobić badania krwi ( przy l córce oddawałam i to jest obowiązkowe) po drugie mrozilam wtedy w specjalnych buteleczkach, teraz mam woreczki z Aventu no a po trzecie wolałabym by moje dziecko zjadło zapasy 😉 wcześniaczkom już pomogłam wcześniej, oddawałam mleko litrami 🙃

    Molokay lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 6 maja 2021, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie zawsze możesz swoje zużyć. Nawet jak już Nina nie będzie piła, to do potraw. Rozumiem w pełni, że zmiana otoczenia dobrze robi i jest potrzebna 😉. My tez teraz jedziemy, bo moj maz ma miesiąc tacierzynskiego. A wakacje zależy jak podróż minie 😉. Ale może w sierpniu się skusimy. Czy do Polski czy gdzie indziej, to się zobaczy.

    Evli lubi tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 7 maja 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybaczcie ze tak z doskoku pisze ale chcialam zapytac dlaczego chcecie odstawiac maluchy od piersi teraz? Sa jakies medyczne wskazania (oprocz osob starajacych sie o kolejne bobo przy in vitro), dyskomfort, czy uwazacie po prostu ze to juz czas? Nie mam zamiaru nikogo namawiac do dlugiego karmienia, ale chcialam zauwazyc tylko, ze jesli odstawicie dzieci przed koncem 1 roku zycia to bedziecie musialy wprowadzic mm jako zamiennik. Kiedy dziecko skonczy rok i ma w miare dobrze rozszerzona diete (tzn najada sie w miare innymi rzeczami poza mlekiem) to nie trzeba wprowadzac mm, po prostu odstawia sie wtedy karmienie i dziecko na zwyczajna "dorosla" diete przechodzi. Mm to cudowny wynalazek kiedy kobieta nie moze karmic piersia (rowniez wtedy kiedy nie chce), natomiast jesli te kilka miesiecy nie zrobi Wam wiekszej roznicy to zachecam zeby rozwazyc odstawienie dopiero po roku. Nie wiem czy czytalyscie jaki jest sklad roznych mm (nie pisze tego zeby wzbudzic poczucie winy czy negatywne emocje u osob ktore podaja absolutnie) ale nie jest to naprawde produkt ktory warto wprowadzac do diety dziecka, a jedynie w sytuacjach kiedy wlasnie kobieta nie chce lub nie moze karmic piersia. Najbardziej szkodliwe bywa podawanie mm na noc, to jest zupelnie inny mechanizm niz ssanie piersi i niestety naraza dziecko na prochnice wiec jesli macie mozliwosc tego nie robic to w moim przekonaniu warto. Jesli zas chodzi o samo odstawianie to zachecam zeby robic to etapami, u mnie odstawianie starszaka trwalo chyba 3 miesiace, po kolei schodzilismy z karmien, na sam koniec zostaly nocne. To nie jest latwy proces zwlaszcza dla dziecka.

    Mam nadzieje ze nie urazilam nikogo tym wpisem, wpadlam tu tak o tylko zostawic moje przemyslenia bo nie mam kiedy napisac do Was ale z tym karmieniem podczytywalam posty i no musialam. Wybaczcie, skrzywienie zawodowe.

    kinga1185, Zola89, Molokay, YoYo85 lubią tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 7 maja 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jesli jednak bedzie koniecznosc wprowadzania mm zachecam zeby nie uzywac butli tylko kubka, w tym wieku dzieci juz ogarniaja ladnie.

    Trzymajcie sie dziewczyny

    kinga1185, Zola89, Molokay, YoYo85 lubią tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 7 maja 2021, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha jednak jeszcze cos chcialam dodac. Jesli planujecie posylac dzieci do zlobkow/klubikow to bardzo polecam nie odstawiac od piersi, bo to najlepsza ochrona dla dziecka, a jak wiadomo infekcje na poczatku ida lawinowo. Do tego jest to cos co pozwala sie dziecku wyciszyc, zrelaksowac i "dojsc do siebie" w tej nowej sytuacji. Zmniejsza stres. Ani poslanie dziecka do zlobka, ani powrot Wasz do pracy w zaden sposob nie wymusza zakonczenia kp. Piersi latwo sie przystosowuja do zmiany rozkladu karmienia, dziecko rowniez. Wiec jesli tak naprawde nie chcecie konczyc karmienia to nie dajcie sobie wmowic ze jest inaczej!

    kinga1185, Zola89, Molokay, YoYo85 lubią tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 12 maja 2021, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂

    Dawno mnie tu nie było. Molokay widziałam że pytałaś o małą. Ogólnie zapalenie oskrzeli przeszło i było już o niebo lepiej ale po wyjściu z domu w majówkę znowu się pogorszyło 😥 Praktycznie za każdym razem jak wychodzimy z domu to następuje pogorszenie. Ubieram ją stosownie do pogody więc nie wiem gdzie leży problem. Jutro znowu jedziemy na wizytę. Miało być szczepienie ale już 3 raz zamieniam na wizytę w poradni 🥺 Przynajmniej Julia wyleczona z infekcji bo też jej nawracał katar i kaszel. W związku z tymi infekcjami wypisałam Julkę z żłobka. Ale z pozytywnych rzeczy dostała się do przedszkola.No i po świętach Wielkanocnych zaczęłyśmy odpieluchowywanie i przeszłyśmy ten proces pomyślnie 😁 Wracając do Oliwii to niestety też jest straszną marudą. Lęk separacyjny-level hard. Nie wiem czy to jeszcze jakiś skok dodatkowo czy co?🤔 Zębów mamy 6 ale chyba idą kolejne. A Julii idzie pierwsza piątka. Także dwa ząbkujące brzdące na pokładzie 🤦🏼‍♀️

  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 23 maja 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, co tam u Was słychać? Jak pociechy? U nas teraz sporo się dzieje. Przyjechaliśmy wczoraj do Polski. 12 godzin z wieloma przystankami. I wiem, że już na następną taka wycieczka nieprędko się wybiorę. W połowie drogi Młoda tak płakała, że nie wiedziałam, czy wracać, czy jechac dalej 😋. Może noca lepiej się jedzie, ale ponieważ jest godzina policyjna, to mogliśmy wyjechac o 5 rano.
    No i dla Ali wszystko teraz nowe i wow 😄. A przede wszystkim dużo ludzi 😉. Poza tym jedzenie ladnie już idzie, probuje wstawać, i troszkę raczkuje.
    No i wracam do pracy od listopada na 27 godzin.
    To tyle u nas. Pozdrawiamy

    YoYo85 lubi tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Jestem studentką elektroradiologii, jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej, czy mogę prosić o wypełnienie ankiety?
    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdlmvAvFQPz7V4xNaHOjYnPw57eQAP4VUpsRbHBx2ZldgM0PA/viewform?usp=sf_link

    Pozdrawiam i dziękuję :)

  • Zola89 Autorytet
    Postów: 2618 2758

    Wysłany: 23 maja 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!

    Kinga, podziwiam za tą podróż! 😱 Przyjechaliście tu do rodziny? Bliscy pierwszy raz widzieli córeczkę? ☺️

    Ja planuję wrócić do pracy od października i płakać mi się chce na samą myśl, mimo że Szymek ma zostać z moją mamą. Najchętniej nie wracałabym do pracy, tylko do kliniki po mrozaczka. No ale z drugiej strony chciałabym się "pokazać" w pracy, chwilę chociaż popracować, żeby potem mieć do czego wracać. Ehh, to wszystko nie jest takie proste...

    U nas w zasadzie mało zmian od zeszłego razu 😋 młody zasuwa po całym domu - pełza. Jeszcze nie czworakuje, nie siedzi 🙄 ale dużo gada, robi śmieszne miny i nauczył się uciekać przede mną 😅 we wtorek idziemy na bilans 9-miesięczniaka. Ciekawe ile waży.
    My chodzimy na basen odkąd Szymek skończył 3 miesiące. Ogromne postępy zrobił na basenie, sprawia mu to dużo frajdy 😁 jakby któraś z Was się zastanawiała to ja na prawdę polecam taką aktywność z dzieckiem!

    No i ja jestem już po pierwszej dawce szczepionki 🙂

    atdc2n0aw7xo0u8z.png
    Starania od 11.2016r.
    PCOS, HSG - jajowody drożne
    07-12.2018 - clo/aromek+ovitrelle
    02.2019 - IUI - 8tc [*]
    07-09.2019 - 3x IUI - nieudane
    10.2019 - IVF krótki protokół
    04.12.2019 - FET blastki 4aa
    BetaHCG: 7dpt - 39,8 ; 9dpt - 82,6 ; 11dpt - 222,7 ; 13dpt - 599,3 ; 16dpt - 2240,1 ; ♥️+❄️❄️
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 23 maja 2021, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zola89, tak przyjechaliśmy do rodziny. Normalnie jechalibyśmy 8-9 godzin, ale, że Ala płakała musieliśmy częściej stawać.
    A z tym zostawieniem Malucha Cie rozumiem. Mnie też ztym ciężko, ale powoli oswajam się z tą myślą. I pocieszam się tym, że to jednak nie cały etat. Też bym nie wracała do pracy, ale takie życie...

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 23 maja 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i tak, oprócz mojej mamy wszyscy widzieli córkę po raz 1szy.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 23 maja 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga współczuje podróży. My wybieramy się do Polski w lipcu, ciekawe jak teraz będzie 🙄 tyle ze my normalnie mamy 15 h jazdy, z dzieckiem się znowu przedłuży 🥴
    U nas maj jest miesiącem postępów, jak długo nawet siedzieć nie umiała, tak teraz raczkuje po całym domu, siada sama ładnie i nawet staje przy meblach. Głowa obita z każdej strony, wiecznie gdzieś musi się puknąć lub wywrócić 🙈

    I_ka kiedyś wrzucałaś wydaje mi się nazwę strony gdzie były lalki z imieniem, możesz wrzucić jeszcze raz ?

    Nadzieja jak się czujesz?

    Reszta dziewczyn facebookowych zaglądacie tu jeszcze?

    kinga1185 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2021, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja zaglądam

    U nas ok, Lili pełza, próbuje siadać ale ciągle ciężko jej idzie, byliśmy u fizjo, trochę ćwiczymy. Lili zaczęła przesypiać całe noce 💗

    Mamy 7 zębów, trochę gada, dużo pokazuje typu ,nie ma, ojoj, akuku, kosi kosi, brawo 🤣 ukochane słówko- mama i am AM 😁

    Lalki to pewnie lalka metoo

    Ja pewnie wracam do pracy od września, jakoś od połowy. Też mi się to nie widzi póki co, ale z drugiej strony nie mogę się doczekać. Moja praca daje mi satysfakcję i trochę zaczyna mi tego brakować- ale dzieci i opieka nad nimi to zawsze będzie mój priorytet

    Ja Was podczytuję ale ciężko się zebrać żeby się zalogować. W ogóle, im cieplej, tym mniej czasu na życie wirtualne ;D rytm dnia skoszony, dzieci chodzą spać ok 20.30 dopiero, zanim zasną, to czasami 21 dochodzi ;D

    Evli lubi tę wiadomość

  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 24 maja 2021, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, 15h to nawet dla nas jest hardcore. Kiedyś z mężem ustaliliśmy, że powyzej 1000km jeździmy z noclegiem, bo to katorga. Ja jednak mam nadzieje, ze nocka lepiej będzie.
    Źle się z tym czułam szczerze mówiąc, ale w sumie teraz już jest fajnie.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • i_ka Autorytet
    Postów: 1850 1508

    Wysłany: 24 maja 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    dokładnie tak jak Kagu napisała, lalka to metoo.
    U nas mała raczkuje, wstaje przy meblach, jest bardzo ruchliwa.
    RD idzie jako tako, nadal bez szału. Chyba jest wege, bo nie chce mięsa jeść.
    Nadal karmie piersią, bo nie umiem przestać, także małej to wyjdzie tylko na dobre.
    Pewnie jakoś w połowie września będę wracała do pracy. Tez bym najchętniej wróciła po mrozaczka, ale może do końca roku popracuje. Durnie to zabrzmi, ale chce zrobić makijaż permanentny brwi, a trzeba nie karmić minimum 3 miesiące i nie być w ciąży, wiec muszę to zgrać, bo kolejnych prawie dwóch lat nie dam rady patrzeć na moje brwi 🤦‍♀️ No i marzą mi się wakacje gdzieś dalej, a w ciąży będę się bała latać, po moich przebojach w poprzedniej. Także takie dylematy, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
    Tezjestem po pierwszej dawce szczepionki.

    f2w39n73dgdg4l6w.png

    klz99vvj720njnd5.png

    20.01.2022 mamy ❤️
    27.12.2021 FET❄️
    Beta7dpt83,1;9dpt212,2;11dpt464,8;14dpt1851,3
    —————————-————
    12.12.2019 mamy ❤️
    Beta7dpt61,21;9dpt177,4;11dpt465,05;14dpt1965,72
    18.11.2019 FET ❄️
    10.2019 II IVF
    —————————————-
    Zostały ❄️❄️❄️
    —————————————-
    7.2019 FETx2 - beta <0,1
    6.2019 I IVF ❄️❄️
    —————————————-
    9.17 - pocz. starań; 9.18 Invimed
    Endometrioza I st., AMH 1,91
    MTHFR_677C-T hetero, PAI-1 homo
    on: morf. 1% Kariotypy: ok
  • Molokay Autorytet
    Postów: 370 184

    Wysłany: 25 maja 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    U nas od tygodnia katar u obydwojga, choć u starszego widać koniec. Mała się rozgadała ostatnio, dużo stoi przy meblach i od kilku dni się przy nich przemieszczać. Dalej mocno domaga się rąk, im później, tym ciężej ja zająć inaczej. Zjads 3 posiłki dzienne rożnej wielkości, a pierś ciągnie jak ciągnęła, czyli sporo :) ostatnimi czasy młoda wybudza się o pogańskiej godzinie typu 4-5, wałkuje się, wstaje, gada i trwa to 0,5-1h. Wasze dzieci tez tak maja? Zastanawiam się czy to nie kwestia złego schematu drzemek (ja ich nie ustawiam, mała sama wybiera, kiedy chce spać).
    Podziwiam za wielogodzinna jazdę. Córka ostatnio potrafi zwymiotować Po przejechaniu niespełna kilometra, bez względu na to czy coś jadła wcześniej, czy nie. Strach mi jeździec z nią samej.

  • Molokay Autorytet
    Postów: 370 184

    Wysłany: 25 maja 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie jeszcze, czym się bawią teraz Wasze dzieciaczki. Mója zajmuje się głównie gryzieniem rzeczy starszaka, ale chyba czas przyłożyć się do doboru akcesoriów zabawowych ;)

  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 25 maja 2021, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I_ka, wcale nie brzmią głupio te brwi, w końcu Nam tez się coś od życia należy 😜.
    Molokay, moja też tak miała z tym budzeniem się i niespaniem. Ja uznałam wtedy, że to to, że ona za wcześnie chodziła spac (ok. 19). I chyba to był powód, bo się polepsxylo. Moja teraz też sama ustala drzemki. Czasem ma 2, czasem 1. Teraz mamy w sumie w dzień ok. 1,5-2h. No i teraz spi gorzej, bo przeżywa wszystko w nocy. Z tym, że się nie budzi tylko marudzi przez sen 😄.
    A co do zabawek, to Ala lubi bawić się prostymi kubeczkami z fisherPrice, uwielbia ksiazeczki, i drewniane klocki (głównie wkkada do buzi). I jeszcze bawi się fajnie drewniana grzechotka. A poza tym to interesują ja buty, klapki, pudełka z kuchni, gazety itd. 😁. Ja jestem zdania, że dzieci nie potrzebują aż tak dużo zabawek, natomiast mój mąż cały czas by coś kupował. Nie wiem, gdzie to wszystko pomieścic 😅.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 25 maja 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z zabawkami podobnie, w sumie to wszystko prawie gryzie.
    Lubi zabawkę vtech bam bam ale muszę jej włożyć formy w dziurki i wbija je rączkami albo tak jak u Kingi kubeczki do układania ale tez trzeba ułożyć i tylko je rozwala :)
    I_ka rozumiem że chcesz trochę mieć przyjemności dla siebie 😜 Mi chodzi gdzieś tam po głowie że nie chce by córka była sama ale narazie, przerwa, dopiero co prawie zatrzymałam laktację 🤞 pauza

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 1255 1256 1257 1258 1259 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ