X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 24 września 2022, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jakie macie typy imion?
    I chciałam zapytać, czy Wasze dziewczyny już odpieluchowane?
    My przegapiliśmy lato i trochę żałuje, ale jakoś nam to nie szło i się zniechęciłam. Chciałabym ja do urodzenia jakoś odpueluchowac, żeby tyle pieluch nie kupować 😉.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Nati94 Autorytet
    Postów: 2343 4296

    Wysłany: 24 września 2022, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga1185 wrote:
    Dziewczyny, a jakie macie typy imion?
    I chciałam zapytać, czy Wasze dziewczyny już odpieluchowane?
    My przegapiliśmy lato i trochę żałuje, ale jakoś nam to nie szło i się zniechęciłam. Chciałabym ja do urodzenia jakoś odpueluchowac, żeby tyle pieluch nie kupować 😉.
    Nieodpieluchowana. Chyba zostanę przy tym, że każde dziecko ma swój czas- moja starsza córka powiedziała kategoryczne ,nie, pampersom na jakieś 2, 5 roku. Próbowaliśmy wcześniej ale nie łapała. Od tamtej pory bez problemu robiła siku i kupę na nocnik. Rozmawiam z innymi rodzicami, którzy odpieluchowali i często dzieci robią kupę do pampersa tylko, obsikują materac, dla mnie to bez sensu. Będzie gotowa to się odpieluchuje

    Córeczka: 05.2017
    Córeczka: 08.2020
    age.png


    💔11.2021 synek
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 24 września 2022, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już wcześniej pisałam że totalnie nie mam faworyta co do imienia męskiego. Ciężko coś wybrać żeby brzmiało do tego w dwóch językach. Mąż cały czas wspomina o Alex i nie wiem chyba tak zostanie ...
    Moja totalnie nocnik na nie, więc odpuściłam,nie będę na siłe się z nią szarpać . Oczywiście sto rad od rodziny, że "jak to"🤦 cały czas powtarzam że narazie rozwija sie pod względem mowy. Coraz więcej mówi w dwóch językach, nie może robić wszystkiego naraz, jak będzie gotowa to weźmiemy się za odpieluchowanie 🙂

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 24 września 2022, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff, to chyba mi ulżyło 😉. Tez jestem takiego zdania, co Wy. A rad rodziny to raczej nie słucham, chyba, ze sama tak uważam 😜. Jedyne co mnie przeraża, to ceny pieluch.
    Ale dziś sama chciała latać do pieluchy i udała się kupa i siku do nocnika. A dla mnie obsikanej kanapy, podłogi, itd. To tez bezsensu.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 24 września 2022, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga a u Ciebie nie ma przecen ? Ja kupuje tylko na promocjach. U mnie w Carrefourze np. jest tak że co jakiś czas wypuszczają wielkie paki pampersow. My np.jesteśmy na 6stkach, jest tam jakoś 72 pieluchy. Płace 29 euro z czego 21 euro idzie na kartę carrefoura. Także opłaca się bo te pieniądze odbieram na następnych zakupach a paka wychodzi 8 euro 🤩 no ale oczywiście taniej było by jakby chodziła na nocnik 😆

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 24 września 2022, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, to super opcja. Wiem, ze te francuskie markety tak robią. Znam to z auchan. Ale w De tak nie ma. Tez kupuje pampersy przez neta, bo w sklepach niestety wielkich paczek w jej rozmiarze nie ma. No i taka paczka na miesiąc wychodzi 50€. A tanie z lidla czy aldika jej nie sluza.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 11 października 2022, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, na kiedy macie swoje terminy? Jak się czujecie? Już niedługo poznacie swoich maluchów 😍.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 11 października 2022, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ja mam wyznaczona cesarkę na 16 grudnia 🫣 także w święta już będziemy razem 🙃 mam nadzieje tylko że dotrwamy i nic się nie przytrafi po drodze 💪
    W ogole to nic narazie nie szykuje bo możliwe że czekać nas będzie jeszcze przeprowadzka na końcówce 😅 niedługo się okaże czy coś wyjdzie z nowym lokum. Także jestem narazie w punkcie zawieszenia, mam poprane ciuszki zapakowane w worki próżniowe, zakupione butelki (szykuje się znowu na kpi), wkladki laktacyjne, kremy i tyle 😅 jakoś mam wrażenie przy tej ciąży że dużo nie potrzebuje 😂

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 11 października 2022, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już tuż, tuż 🙃. Ja nie przejrzałam jeszcze z ubrań nic, bo nie mam się kiedy za to zabrać. A napewno coś chłopięcego będziemy potrzebować. A z wyprawki tez za wiele nie potrzebuje. Butelki i smoczki nam po Ali, bo nie przydały się 😜. Chyba dokupie jeszcze koszule dla siebie i to tyle. Z większych rzeczy to potrzebujemy druga szafę dla dzieci, śle jakoś tez mi się wydaje, ze mamy czas ☺️.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Nati94 Autorytet
    Postów: 2343 4296

    Wysłany: 12 października 2022, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, zazdroszczę znania daty ♥️ my rośniemy, gdzieś tam pojawiły się niestety mdłości, wyprawka prawie kupiona ale wszystko w kartonach (remonty) generalnie chyba tym razem szybciej urodzę, niż to ogarnę. Młody na ostatniej wizycie ważył prawie 1300, idzie podobnie jak Lili. Lili jest przecudowna, zaczyna dużo mówić, taka mądra 🥰

    Córeczka: 05.2017
    Córeczka: 08.2020
    age.png


    💔11.2021 synek
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 12 października 2022, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No fajne są takie 2-łatki ☺️.
    U nas czasem są fazy buntu, bądź bólu zębów, nie wiem, ale są dni, ze mam ochotę zwiać na księżyc, bo panienka niezadowolona ze wszystkiego. No i ogólnie mamy problem z zasypianiem, choć po wprowadzeniu rutyny jest lepiej, ale były momenty, ze wcale nie kładła się spać a potem ze zmęczenia wpadała w histerie, taka, ze nie dało się jej uspokoić. Oby to nie wróciło 🙏. Ale ogólnie, to tez dużo mówi, nawet odmienia, i troszkę mówi po niemiecku 😉.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 12 października 2022, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati współczuje mdłości jeszcze na tym etapie 🙈
    Tak fajnie jest znać datę ale i tez po drodze może się wszytko zmienić 🙄
    Kinga mi w tamtym tyg udało się sprzedać już wszystkie ciuchy po Ninie, przerażała mnie ta ilość i za każdym razem jak próbowałam to jakoś posegregować i porobić zdjęcia to myślałam że nigdy z tego nie wyjdę 🤯 ale już mam spokój z tym 👌

    Moja tez gaduła, chodzi na 3-4 godz dziennie do żłobka to w ogóle się rozgadała 🫣 do tego zawsze się z niej uśmieje bo przeważnie zdanie buduje ze słówek polskich i francuskich, albo mówi coś po francusku i od razu sobie tłumaczy na Polski 😂 tłumacz mi chyba rośnie 😜
    Ze spaniem to nigdy w sumie problemów nie mieliśmy, od początku ma stałe godziny spania wieczornego i popołudniowego i tak się tego trzymamy. Zawsze kładła się, zamykałam drzwi od pokoju i zasypiała. Teraz jedynie nam doszło czytanie bajek przed snem, wcześniej jej nie interesowały.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 12 października 2022, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, pamietam, ze u Was spanie to bajka zawsze byla ;). A ja jestem w punkcie, ze Ala spi ze mna i wiem, ze kolejna zmiana, tzn. wyprowadzenie jej z sypialni, to beda kolejne problemy ze snem, wiec narazie olewam temat. Zobacze jak bedzie w grudniu.
    I super, ze Nina tak szybko lapie jezyk. Ja to zawsze takim dzieciakom zazdroszcze ;). Ala niby tez lapie, ale cos sie zadzialo po naszym urlopie, ze nie chce wogole paniom odpowiadac, tylko kiwa glowa.
    Cos jej tam nie pasuje. A wiem, ze rozumie i umie gadac, bo jest tego troche w jej slowniku. Wydaje mi sie, ze jakis brak zaufania jest, szczegolnie jesli lacza im grupy i jest wiecej dzieci.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 12 października 2022, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ze spaniem zawsze było super, aż się boje jaki będzie przyszły rodzynek 🙈 mam nadzieje że nie będzie wył pół nocy 😆🤯 Dla Niny tez będzie trochę zmian, będzie musiała oddać swoje łóżko ( oczywiście dostanie nowe ale większe 😂) do tego jak wyjdzie z przeprowadzka to będzie mieć swój pokój także…. Ciekawe jak zareaguje ..
    U nas ostatnio był okres wielkiego obrażania, słowo powiedziane nie tak, lub nie w tym tonie i już był dramat 🫣
    Na szczęście jej przeszlo 🙂 co do mówienia to skończyło się mówienie dzień dobry i dowodzenia, teraz zakrywa twarz rękami i mówi że nie powie 🙄

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Nati94 Autorytet
    Postów: 2343 4296

    Wysłany: 28 października 2022, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam słychać dziewczyny? Jak się czujecie?

    Córeczka: 05.2017
    Córeczka: 08.2020
    age.png


    💔11.2021 synek
  • Nati94 Autorytet
    Postów: 2343 4296

    Wysłany: 28 października 2022, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już coraz ciężej, Lili na szczęście zaczyna być spokojniejsza, dużo jeździ już na rowerze biegowym, właściwie nie wyciągamy wózka, więc dokupuję tylko dostawkę. Cieszę się, że zostało już tylko 6 tyg do donoszonej, w tej ciąży rano nawet jeszcze czasami wymiotuję 🙄

    Córeczka: 05.2017
    Córeczka: 08.2020
    age.png


    💔11.2021 synek
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 29 października 2022, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    W ogóle zapomniałam o forum 😱
    A tutaj widzę życie tętni.
    Gratuluję ciezaroweczkom i będę wpadać żeby sprawdzić jak się rozwija sytuacja ♥️

    U mnie też zmiany, udało się zajść w ciążę w czwartym cyklu. Także będzie trzecie bobo! Tzn mam taką nadzieję bo to dopiero 5 tydzień. Ze względu na pracę i fatalne samopoczucie jestem już na zwolnieniu i teraz wysypiam się za wszystkie czasy. Zwłaszcza że dzieci przesypiają noce. Młodą odstawiłam od piersi pod koniec września i w tym samym cyklu dwie kreski ♥️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2022, 16:42

    Nati94, Paula2702 lubią tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Nati94 Autorytet
    Postów: 2343 4296

    Wysłany: 29 października 2022, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu wrote:
    Hej dziewczyny

    W ogóle zapomniałam o forum 😱
    A tutaj widzę życie tętni.
    Gratuluję ciezaroweczkom i będę wpadać żeby sprawdzić jak się rozwija sytuacja ♥️

    U mnie też zmiany, udało się zajść w ciążę w czwartym cyklu. Także będzie trzecie bobo! Tzn mam taką nadzieję bo to dopiero 5 tydzień. Ze względu na pracę i fatalne samopoczucie jestem już na zwolnieniu i teraz wysypiam się za wszystkie czasy. Zwłaszcza że dzieci przesypiają noce. Młodą odstawiłam od piersi pod koniec września i w tym samym cyklu dwie kreski ♥️
    Oo Zazu, gratulacje 💗 ja wpadam od czasu do czasu z sentymentu
    Ja też mam genialne noce, Lilka śpi od 20 do 8-9 teraz i ciężko mi sobie wyobrazić, że za chwilę się to zmieni 😅 no ale cóż, można się łudzić, że mały szybko będzie spał, jak najstarsza siostra w jego wieku.
    Fatalne samopoczucie? Mdłości się pojawiły?

    zazu lubi tę wiadomość

    Córeczka: 05.2017
    Córeczka: 08.2020
    age.png


    💔11.2021 synek
  • Paula2702 Ekspertka
    Postów: 171 217

    Wysłany: 29 października 2022, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu wrote:
    Hej dziewczyny

    W ogóle zapomniałam o forum 😱
    A tutaj widzę życie tętni.
    Gratuluję ciezaroweczkom i będę wpadać żeby sprawdzić jak się rozwija sytuacja ♥️

    U mnie też zmiany, udało się zajść w ciążę w czwartym cyklu. Także będzie trzecie bobo! Tzn mam taką nadzieję bo to dopiero 5 tydzień. Ze względu na pracę i fatalne samopoczucie jestem już na zwolnieniu i teraz wysypiam się za wszystkie czasy. Zwłaszcza że dzieci przesypiają noce. Młodą odstawiłam od piersi pod koniec września i w tym samym cyklu dwie kreski ♥️


    Gratuluje. Trzymam mocno kciuki ♥️

    zazu lubi tę wiadomość

    qb3ck6nl84hx2psv.png


    iv096iyeyd8y91kc.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 30 października 2022, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.

    Nati Ty już drugi trymestr, zazdroszczę.
    U mnie silne mdłości, na razie bez wymiotów na szczęście. I zasłabłam kilka razy. W przychodni, na zakupach, tam gdzie trzeba stać bez ruchu 🤦
    8 listopada mam wizytę i liczę że będzie już ładne ♥️ i wszystko jak trzeba. Bo na razie to widziałam pęcherzyk tylko.

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
‹‹ 1266 1267 1268 1269 1270 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ