X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmartwiona wrote:
    Dobrze że nie jestem sama bo się stresuje

    Ja tez się trochę tym stresowałam, z tego wszystkiego poszłam dziś na betę, wynik ok jak na dany tydzień ciąży i stwierdziłam ze nie będę powtarzać i tak nic to nie zmieni. Do lekarza ide dopiero w przyszłym tygodniu i liczę ze będzie dobrze :)
    A z objawami jeszcze wszystko może się zmienić z dnia na dzień, wiec oby nam tak jednak zostało :)

    Kagu3 lubi tę wiadomość

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszcie się brakiem objawów, póki możecie. Ja nie doceniałam 😭 a jednak mdłości i wymioty to nic fajnego. Już zapomniałam, jak mi dały w kość w ciąży z córką

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jutro zaczyna się 7 tydzień czyli 6t1d i wizyta serduszkowa w środę po 19 już nie mogę się doczekać 😍😍
    Co do bólów jajników to ja nie mam i też nie miałam jakoś specjalnych za to mdłości i wymioty w zasadzie już mnie męczą około 2 tygodnie, więc na każdego inaczej dzialaja hormony 🤪

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co wcześniej już były w ciąży , w których tygodniach u was było już widać płeć dziecka ? 🥰🙉

  • mommy Przyjaciółka
    Postów: 63 205

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia:) wrote:
    Dziewczyny co wcześniej już były w ciąży , w których tygodniach u was było już widać płeć dziecka ? 🥰🙉


    U Nas nie chciała pokazać dluuugo kim jest :P

    Ale dowiedzieliśmy się w 14 tygodniu, bo robiliśmy NIFTY.

    l22nio4pe46s1bcn.png
    3jgx3e3kbvw0hlkx.png
    Aniołek 01.2016 - 6 tydzień
    Aniołek 01.2017 - 10 tydzień
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia:) wrote:
    Dziewczyny co wcześniej już były w ciąży , w których tygodniach u was było już widać płeć dziecka ? 🥰🙉

    U nas tak od 14 tego tygodnia było już widać ze to dziewczynka raczej będzie, ale lekarz tak na 100 % był pewnien dopiero w okolicach 20 tygodnia. A w 11 tyg i na prenatalnych bardziej na chłopca wyglądała :)

    My przynajmniej wiedzieliśmy wcześniej bo w 12 tygodniu robiliśmy NIFTY.

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • mommy Przyjaciółka
    Postów: 63 205

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flara wrote:
    U nas tak od 14 tego tygodnia było już widać ze to dziewczynka raczej będzie, ale lekarz tak na 100 % był pewnien dopiero w okolicach 20 tygodnia. A w 11 tyg i na prenatalnych bardziej na chłopca wyglądała :)

    My przynajmniej wiedzieliśmy wcześniej bo w 12 tygodniu robiliśmy NIFTY.


    A możesz powiedzieć czemu robiliście NIFTY? Dla własnego spokoju, czy tak jak u Nas słabo wypadły badania prenatalne i test PAPPa ?

    l22nio4pe46s1bcn.png
    3jgx3e3kbvw0hlkx.png
    Aniołek 01.2016 - 6 tydzień
    Aniołek 01.2017 - 10 tydzień
  • just90 Przyjaciółka
    Postów: 62 72

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Agape😀 szkoda że wczoraj nie przepisała ci progesteronu.

    Ja też żadnych objawów za bardzo nie mam ale w każdej ciąży miałam mdłości więc tylko czekać aż się coś zacznie.

    Plec dziecka poznaliśmy w 12 tygodniu na ptenatalnych. Lekarz miał bardzo dobry sprzęt

    Agape91 lubi tę wiadomość

    w4sqrjjgjtllnb0u.png

    Aniołek 9 tydzień 19.08.2019

    1usa3e5e71kfn4vq.png
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mommy wrote:
    A możesz powiedzieć czemu robiliście NIFTY? Dla własnego spokoju, czy tak jak u Nas słabo wypadły badania prenatalne i test PAPPa ?

    Dla własnego spokoju, prenatalne wyszły ok ale chcieliśmy mieć więcej pewności i w tej ciąży tez będziemy robić. Zwłaszcza ze mam ponad 35 lat, także PAPA po skorygowaniu o wiek może nie wyjść za ciekawie (bo to w głównej mierze statystyka) a wole się nie martwić niepotrzebnie.

    A co do płci to nie zawsze to kwestia super sprzętu bądź jego braku, tylko faktycznie anatomi u nas córce długo wisiało coś między nogami i do czasu do kiedy nie przybrało ostatecznej formy, ciężko było lekarzom stwierdzić co z tego wyrośnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 22:26

    mommy lubi tę wiadomość

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • mommy Przyjaciółka
    Postów: 63 205

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flara wrote:
    Dla własnego spokoju, prenatalne wyszły ok ale chcieliśmy mieć więcej pewności i w tej ciąży tez będziemy robić. Zwłaszcza ze mam ponad 35 lat, także PAPA po skorygowaniu o wiek może nie wyjść za ciekawie (bo to w głównej mierze statystyka) a wole się nie martwić niepotrzebnie.

    A co do płci to nie zawsze to kwestia super sprzętu bądź jego braku, tylko faktycznie anatomi u nas córce długo wisiało coś między nogami i do czasu do kiedy nie przybrało ostatecznej formy, ciężko było lekarzą stwierdzić co z tego wyrośnie :)


    Masz rację co do oceny płci, nie zawsze to wina słabego sprzętu.

    My tez będziemy robić dla świetego spokoju NIFTY, bo PAPPa znowu średnio wypadnie właśnie ze względu na poronienia.

    l22nio4pe46s1bcn.png
    3jgx3e3kbvw0hlkx.png
    Aniołek 01.2016 - 6 tydzień
    Aniołek 01.2017 - 10 tydzień
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już sierpniówki 2020.Szybko zleciało.Mój synek ma 4.5 miesiąca.Nudnych i spokojnych ciąż życzę.Sierpniówka 2019.Troszkę zazdroszcze.

    mommy lubi tę wiadomość

  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja PAPA chyba sobie w ogóle daruję- u nas na pewno ze względu na poronienia będzie nieciekawe, a po co mam się stresować. NIFTY raczej też odpuścimy


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 12 TC lekarz stwierdził, że dziewczynka i nic się nie zmieniło :) teraz też liczę na szybkie poznanie płci i mam przeczucia na synka

  • Mała_Gwiazdka Autorytet
    Postów: 686 784

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia:) wrote:
    Dziewczyny co wcześniej już były w ciąży , w których tygodniach u was było już widać płeć dziecka ? 🥰🙉

    my też wiedzieliśmy już po USG w 12 tygodniu że dziewczynka :)

    mhsv3e5eyqrqhx0e.png
    3i49df9hz44horru.png
  • Zmartwiona Przyjaciółka
    Postów: 187 37

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilou1984 wrote:
    Cześć megson91 :) rozgość się

    Ja bym już nie powtarzała progesteronu. bierzesz Dupka u myślę że jestes zabezpieczona ;) możesz spokojnie poczekać na wizytę u lekarza i zobaczysz co on zleci :)

    ciesze się że Nas przybywa

    ktoś ma jakieś wizyty na dniach? :)

    ja jutro o 8.30 już się nie mogę doczekać
    Daj znać jak po wizycie ✊

    3jgx3e3kgoaqe99b.png
    15.05.2019 Aniołek [*]
    04.12 Dwie kreseczki
    05.12 beta 13dpo-155,9 PRG 59,03ng/ml
    07.12 beta 15dpo- 493,2 ✊
    13.12 beta 21dpo- 5084,0
    27.12 kropek 0,8mm ❤
    3.01.20 kropek 15mm ❤
    10.01 kropek 24mm ❤ walcz kochanie ✊
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obstawiam chłopca u siebie, mieliśmy IUI kilka godzin po owulacji - także teoretycznie podobne wtedy większe szanse na chłopca. Chodzisz nie ukrywam ze obydwoje chcielibyśmy bardzo druga dziewczynkę - jakoś zakochaliśmy się w tej naszej córci i druga była by super :)

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę tak jak w pierwszym tygodniu jak się dowiedziałam o ciąży mogłam spać i spać, w głowie mi się kręciło, tak teraz zero objawów, dzisiaj się obudziłam o 5:00 i już spać nie mogłam. Nie czuję nic, jedyne co to okresu brak i piersi bolą, ale progesteron 150,50 więc nie ma co się dziwić. Czy któraś z Was też tak ma/miała, że objawy były i nagle ustały?

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam senna popołudniami przez ostatnie kilka dni, do tego stopnia, że musiałam się zdrzemnąć chociaż 15 minut, a wczoraj zupełnie nie. W tym momencie boli tylko podbrzusze. Tak w sumie jest od niedzieli. Ale na wizytę idę jednak jutro, bo mąż wyjechał dziś i nie mam z kim dziecka zostawić

  • Mała_Gwiazdka Autorytet
    Postów: 686 784

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja jeszcze jestem na etapie zmęczenia. Od soboty już koło południa ledwo stoję na nogach i dzisiaj faktycznie kręci mi się w głowie. Już czuje że ta ciąża będzie zupełnie inna niż pierwsza.
    Chociaż w pierwszej było łatwiej bo jak mi się chciało spać to szłam po pracy na drzemkę, a teraz z 3latka to ciężka sprawa i ledwo ciągne do 20

    mhsv3e5eyqrqhx0e.png
    3i49df9hz44horru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętam te popołudniowe drzemki w pierwszej ciąży... Teraz 3,5 latek pełen energii biega po domu, ale dobrze, że mąż może się nim wtedy zaopiekować, to chwilę odpoczywam. Chociaż dzisiaj zostałam z nim w domu, więc z odpoczynkiem będzie trudno. Zauważyłam że dzisiejszy ból podbrzusza czuję tak, jakbym miała zakwasy

‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ