X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 13 października 2021, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj wchodzę w 30 tydz 🙈 kiedy to zleciało nie mam pojęcia, jeszcze chwilę i maleństwo będzie z nami 😅

    A ja przytyłam z 6kg, w ogole nie widać prawie tego po mnie, jestem szczupla i tylko z przodu mam małą "kulkę " 🙈😃 tak jak w ciazy z blizniakami, na 2 dzień po CC nie było widac już że byłam w ciąży ... Miałam nadzieje, że będzie inaczej. Bo szczerze, trochę wam zazdroszczę tych kg :( myślałam , że przytyję trochę więcej bo nie ukrywam że mi się by przydaly. Zawsze byłam szczupła ok 50 kg. 160 cm ..

    A poza tym to nie mogę spać,mala jest dosyć spokojna cały dzień ale za to w nocy i rano daje popalić mocnymi kopniakami pod zebra 😅więc myślę że jest główka w dół

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2021, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina ja Ci chętnie oddam i te kilogramy ciążowe i te z przed🙈

    A mój się odwrócił pupą w dół teraz. 810g szczęścia ❤
    I nie muszę brać tego żelaza, powiedzial, że to nie jest normalne, że tqk wymiotuje i wystarczy to moje naturalne.🥳

    krolik, Karolina95, agik_1985 lubią tę wiadomość

  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 13 października 2021, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina przesyłam kilogramy, bierz ile chcesz 😅 moja wczoraj wieczorem też dawała popalić. Ale chyba jest główką w dół, bo czuję często czkawkę na dole 🙈

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 13 października 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój jest przeważnie głową w dół czasem gdzieś z boku ma głowę. Czasem mam wrażenie że sobie nogi połamie bo próbuje je prostować i naciąga mi macice pod same cycki. Ja na razie +5 , mam 160cm i teraz 60kg waze. Mam nadzieję że na koniec będzie max 65.
    Karolina95 a nie miałaś po cc wystającego brzucha ?

  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 13 października 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do lekarza mam dopiero za 5 dni. Ciekawe ile już waży 🤔 w 25 było ok 730 g

    I już coraz częściej myślę o porodzie. Po 30 tyg to już z górki 🙈

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 13 października 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia15031 wrote:
    Mój jest przeważnie głową w dół czasem gdzieś z boku ma głowę. Czasem mam wrażenie że sobie nogi połamie bo próbuje je prostować i naciąga mi macice pod same cycki. Ja na razie +5 , mam 160cm i teraz 60kg waze. Mam nadzieję że na koniec będzie max 65.
    Karolina95 a nie miałaś po cc wystającego brzucha ?

    Właśnie nie, brzuch wrócił do stanu sprzed ciąży🙈 tylko wiadomo że biodra się rozciągły i już tak zostało, ale ja też urodziłam w 32 tyg.. może przez tych parę tyg coś by się jeszcze zmieniło

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę się za listę wyprawkową💪
    I bede powoli zamawiać.

  • MojAniolek:(( Ekspertka
    Postów: 216 109

    Wysłany: 13 października 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wczorajszej wizycie. Niunia juz 1200g 🥰 Ale skubana nie chciala pokazać buźki do zdjęcia, zasłaniała się cały czas rączką 🤷‍♀️
    Ewidentnie chce zeby dać jej juz spokoj, bo jak narazie to przeżyła więcej usg (dosc szczegółowych) niż niejedna dzidzia przez całą ciążę 😔 Ale najważniejsze, że wszystko dobrze i rośnie zdrowa 😊❤

    krolik, Osama, Mag_len, Nynka, Karolina95, Karolcia15031, agik_1985 lubią tę wiadomość

    iv09hdgeq0dhcjwd.png

    27.04.2020 - ciąża pozamaciczna 😔
    24.04.2021 - ⏸ 🤰
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 13 października 2021, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po porodzie też nie wyglądałam jakbym dopiero co urodziła, mimo, że miałam szeroką miednice, kg dość sporo na plusie to brzucha w ogóle, taki tłuszczyk na brzuszku tylko. Wszyscy co mnie widzieli byli w szoku jaki brzuch mam mały, macica szybko się obkurczyła. Mi też zawsze kg idą w tyłek, biodra i uda i stamtąd też długo schodziło więc wcale jakaś szczupła nie byłam. Długo wystający brzuch po ciąży to też oznaka osłabionych mięśni poprzecznych bądź rozejścia mięśnia prostego, warto to sprawdzić :) Ja się tak o tę kresę boję, codziennie wzmacniam poprzeczne, staram się pilnować, ale przy małym dziecku jak muszę się schylać do młodej, pracować przed komputerem czy czasem młodą dźwignąć jest ciężko. Obciążam ją nadal. Mam nadzieję, że mi fizjo za 2 tygodnie powie, że nic się nie osłabiło i jest ok. Chyba poproszę o tejpy, psychicznie będę spokojniejsza, że nic się nie rozłazi :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2021, 10:33

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 13 października 2021, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królik ale zazwyczaj w ciąży dochodzi do rozejścia mięśni prostych. Wiem że są pryzapdki gdzie do tego nie dochodzi ale są one pojedyncze. Ja też mocno fiksowalam na tym punkcie ale to jest nie zawsze to na co mamy wpływ. Ważne żeby po ciąży dzialac. Teraz tez już mam, bo zostało mi po 1 ciąży. Byłam u wielu specjalistów i byli tacy którzy mówili że nie zawsze da się rozejscie zamknąć ale ważne żeby było ono minimalne.
    Czasami kobiety które nie były w ciąży i są szczupłe mają rozejscie ale nei są tego swiadome.

    Aaggaa02
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 13 października 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też po ciąży po cc, szybko brzuch straciłam, ale byłam bardzo aktywna przed ciąża, dużo ćwiczyłam.
    Gorzej było z tą fałdka, opuchnieciem nad blizna, nie wiem czy któraś z Was ja miala?
    Zeszła dopiero jak już byłam zupełnie szczupła, ale gdzieś z pół roku że mną byla:/

    Aaggaa02
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 13 października 2021, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaggaa02 wrote:
    Królik ale zazwyczaj w ciąży dochodzi do rozejścia mięśni prostych. Wiem że są pryzapdki gdzie do tego nie dochodzi ale są one pojedyncze. Ja też mocno fiksowalam na tym punkcie ale to jest nie zawsze to na co mamy wpływ. Ważne żeby po ciąży dzialac. Teraz tez już mam, bo zostało mi po 1 ciąży. Byłam u wielu specjalistów i byli tacy którzy mówili że nie zawsze da się rozejscie zamknąć ale ważne żeby było ono minimalne.
    Czasami kobiety które nie były w ciąży i są szczupłe mają rozejscie ale nei są tego swiadome.

    Aga tak, ale na późniejszym etapie i jest to fizjologiczne, teraz jest zdecydowanie na to za wcześnie. Po porodzie miałam małe w pępku, które samo się zeszło dość szybko, nie wiem jak w ciąży pracowała kresa, bo nie konsultowałam. Domyślam się, że podobnie, bo też robił się stożek, ale teraz jak mam świadomość, że jest osłabiona to się o nią martwię, ale wiem, że wcale nie musi już dojść do rozejścia i może być jak poprzednio. Niemniej jednak będę uważać, teraz jest więcej czynników ją osłabiających :D Co do samego rozejścia później to tak jak piszesz, nie zawsze da się zamknąć, ważne żeby nie stanowiło problemów. Mi zależy na tym żeby zminimalizować ryzyko rozejścia zbyt dużego żeby później wszystko wróciło do normy i żebym mogła bezpiecznie wrócić do swoich aktywności :D Poprzednio po porodzie mimo, że z rozejściem problemów nie miałam to i tak dostałam zakaz na rower żeby nie osłabiać kresy po porodzie :( (jeżdżę na górskim, pozycja pochylona, na miejskim czy stacjonarnym z sylwetką wyprostowaną można)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2021, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie to rozejscie miesni ma jakis wplyw na zdrowie, przebieg ciąży cokolwiek?
    Mi sie w pierwszej rozeszly, ale zobaczylam dopiero po ciąży, i samo sie poprawilo. Natomiast teraz widze, że już się rozeszly....

    Ja brzuch mialam, i powiem Wam ze to bylo dla mnie traumatyczne, bo ja urodzilam a tu zonk, czemu nadal taki wielki brzuch🙈 na szczescie szybko zgubiłam i brzuch i kilogramy...

  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 13 października 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka ma wpływ. Dużo zależy od rodzaju rozejścia, od ogólnej pracy mięśni brzucha, ale rozejście może prowadzić do przepuklin, a to się wiążę z ugrzęźnięciem np. jelita i martwicy. To są takie skrajne przypadki, ale najlepiej jest pracować z fizjoterapuetką uroginekologiczną nad rozejściem i coś z tym robić niż pozostawić samo sobie. Wrzucam linki do artykułów na ten temat.

    https://panifizjotrener.pl/mam-przepukline-i-mam-problem/
    https://panifizjotrener.pl/dlaczego-moj-brzuch-wyglada-jak-balon-albo-jak-w-ciazy/
    https://www.okiemfizjoterapeutki.com/category/rozejscie-miesni-prostych-brzucha/

    Na profilu na IG Pani_Fizjotrener jest więcej o tym. Możesz jeszcze zobaczyć profil Aktywna_mama też o tym dużo informacji znajdziesz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2021, 13:03

    Nynka lubi tę wiadomość

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 13 października 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6-7 miesiąc może się już rozejscie pojawić, że względu na rosnący brzuch.
    Na ostatniej wizycie fizjo dała mi takie zalecenia że to niestety jest niewykonalna przy malym dziecku jak np nie trzymania go na kolanach, nie zakładanie nogi na nogę a już podnoszenie małego na ręce w ogóle odpada, żeby nie napinać brzucha.
    Ale to co mówi królik jest ważne żeby już teraz to badać i ćwiczyć w naire możliwości. Ja miałam tapowanie ale szczerze mówiąc mnie swędzi skóra i znowu ja jestem przewrażliwiona na punkcie pojawienia się rozstępów, więc smaruje a przy tapach to ciężko :)
    I czego dowiedziałam się po 1 ciąży, że bardzo ważne i chyba to jest najważniejsze żeby szybko po porodzie iść do fizjo, jeszcze w trakcie trwania połogu i zacząć ćwiczyć mięśnie głębokie jeszcze kiedy wysokość hormonów jest najwyższa, wtedy możemy że swoim ciałem zrobić najwięcej.
    Ja usłyszałam że dobrze ze jestem w ciąży to połóg po 2 ciąży może naprawić moje rozejscie

    Aaggaa02
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 13 października 2021, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaa to prawda, ja poprzednio poszłam 8 tygodni po porodzie, za mało jeszcze wtedy wiedziałam, ale w domu robiłam ćwiczenia oddechowe torem przeponowym i takie bezpieczne na mięśnie poprzeczne, teraz wiem, że dużo rzeczy robiłam źle, za szybko dźwiganie zakupów, prania itd. Teraz będę mądrzejsza i lepiej wykorzystam połóg. Moja fizjo to samo mówi, że teraz będąc w lepszej świadomości podczas połogu można popracować nad tym co wymaga poprawy po pierwszym porodzie. Ja teraz połóg chce właśnie w pełni wykorzystać na regenerację i do minimum ograniczę domowe obowiązki plus będę sumiennie wykonywać ćwiczenia, które tak naprawdę z boku wyglądają jak odpoczynek hehe :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No chyba najlepsze co moge teraz zrobic to isc w pologu do fizjo od razu.
    Dzieki!

  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 13 października 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka jak masz możliwość to idź już teraz :) Ja bardzo polecam, chodzę raz w miesiącu na kontrolę i to mnie dodatkowo motywuje do dbania już teraz o siebie. Mój kręgosłup by chyba umarł od siedzenia, gdyby nie ćwiczenia zalecone przez fizjo plus to co dostępne w necie. No i przede wszystkim mam stałą kontrolę nad mięśniami dna miednicy. Strasznie boję się obniżenia narządów i taka co miesięczna kontrola mnie uspokaja, ze tam wszystko ok. A i fizjo super do porodu przygotuje, pomoże zlikwidować napięcia w ciele, w miednicy. Polecam Ci jeszcze profil poloznej Izabeli Dembinskiej, ja dopiero ją od niedawna śledzę, ale planuję w listopadzie zapisać się na miesięczny kurs do grupy zamkniętej właśnie taki przygotowujący do porodu - to jest dobre nie tylko dla kobiet planujących rodzic sn, dla kobiet co będą rodziły przez cc te ćwiczenia też są super. Do każdego porodu warto się przygotować żeby przebiegał lepiej i później ciało lepiej się regenerowało :) Pani fizjo_trener ma też super videobooki o mobilizacji blizny po cc jakby którąś interesowało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2021, 14:38

  • eszanka Autorytet
    Postów: 1018 939

    Wysłany: 13 października 2021, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka wrote:
    Biorę się za listę wyprawkową💪
    I bede powoli zamawiać.

    Muszę wziac z Ciebie przykład 😀 Jakoś brak mi weny do kupowania a z drugiej czuje przerażenie ze już tak blisko a ja nic nie mam 🙈
    Dziewczyny może któraś chce za mnie skompletować wyprawkę? 😎

    U mnie dużo kilogramów na plusie, zaczynałam od 50 kg a już mam +12 🙁

    qdkkvcqgllcwggq8.png

    starania od 08.2019
    👼 11.2019
    08.2020 Angelius Provita, dr MP

    04.2021 Puregon, Ovitrelle, Encorton, Neoparin, Accard, Luteina, Euthoryx 25
    04.05 beta 812,6 mlU/ml
    11.05 mamy zarodek 🍀
    25.05 ❤️

    "You never know how strong you are until being strong is the only choice you have"
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 13 października 2021, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eszanka wrote:
    Muszę wziac z Ciebie przykład 😀 Jakoś brak mi weny do kupowania a z drugiej czuje przerażenie ze już tak blisko a ja nic nie mam 🙈
    Dziewczyny może któraś chce za mnie skompletować wyprawkę? 😎

    U mnie dużo kilogramów na plusie, zaczynałam od 50 kg a już mam +12 🙁

    Ja z chęcią to zrobię ! 😅😄 Moja już kompletna, szybko poszło, czuje niedosyt 🙈🤣😭

    Nynka lubi tę wiadomość

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
‹‹ 137 138 139 140 141 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ