X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaaiaN wrote:
    Słyszałam, że bardzo fajnie sprawdzają się takie dostawki do wózka, gdzie dziecko też może usiąść :) . Podwójny wózek w tym wieku to może być chyba też trochę zbedny wydatek pieniędzy, bo starsze dziecko, raczej będzie rezygnować z wózka :).

    Jesteście aktywne w ciąży? Rozmawiałam dzisiaj z lekarzem na temat sportu, mówił że odpuścić rower, rolki, bieganie, ale basen czy ćwiczenia dla kobiet w ciąży to jak najbardziej, ale tak od 13 tygodnia. Przed ciąża cwiczylam czasami np z Kolakowska i polecacie jakieś ćwiczenia dla ciężarnych? Może Lewandowska? Wychodzę za mąż w lipcu przyszłego roku i szczerze mówiąc nie chciałabym się zapuścic w ciąży i przytyć nie wiadomo ile, oczywiście wszystko z głową i rozsądkiem :) . W pierwszej ciąży przytulam 11,5kg ale urodziłam 4 tygodnie prędzej.

    Tak, staram się ćwiczyć regularnie, pilnuje tętna. Zrezygnowałam z roweru, bo jeździłam wyczynowo i nie umiem spokojnie po mieście 😅 teraz głównie stepper, ćwiczenia z gumami i rowerek stacjonarny. Mam zamiar dużo spacerować jak w poprzedniej ciąży, ale to dopiero jak pójdę na zwolnienie, bo teraz nie mam kiedy 🙈 mam płytkę Lewandowskiej i na pewno odpale z nia treningi, jak w ciąży z córką. Zastanawiam się też nad platformą dla kobiet w ciąży i aktywnych w połogu. Mam e-booki Pani_Fizjotrener jeden wzmacniający dno miednicy, a drugi rozluźniający, czasu mi brakuje na niektóre rzeczy 😅

  • ŻonaMarynarza Ekspertka
    Postów: 150 72

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dla dziecka prawie wszystko mam po córce, chyba że będzie syn to tylko ubranka kupić. Dostawki nie planujemy bo mała uwielbia sama chodzić. Też czekam na promke na pampersy, ale to chyba dopiero po 20tc.



    22.01.2022🤴
    31.08.2019👸
    10.09.2016💒
    17.03.2008💞
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer..86 wrote:
    Nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie bo wszystko przede mną.
    Przy 20 miesiącach różnicy wieku póki co skłaniam się ku podwójnemu wózkowi.Jakoś nie wydaje mi się żeby taki maluch szybko zrezygnował z wózka, aczkolwiek mogę się mylić 😉 I jeszcze zima na początku :D
    Zobaczę jak córka zacznie chodzić, jak wtedy będzie traktować wózek.

    Moja dość szybko zrezygnowała z wózka, jedynie do żłobka i z powrotem używamy, a to tylko 10 min od domu, a i tak się stawia czasem 🤪Przed skończeniem 18 miesięcy już protestowała. Myślę, że jak zobaczy młodsze rodzeństwo w wózku to miłość to jazdy wróci 😅

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniqaaa wrote:
    Przepraszam, ale ta promocja na papierosy dla dziecka mnie zabiła 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

    Hahaha ale mi słownik zmienił masakra 😂😂😂

    Co do aktywności to ja czasem tylko spaceruje , jak zrobię sobie więcej wolnego w pracy to mam zamiar więcej spacerować tak koło 14tyg . Muszę uważać bo od 8 tyg mi brzuch twardnieje

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy zerowej aktywności w dwóch ciążach przytyłam 8-9kg , w tej ciąży jednak praca i starsze dziecko więc ruchu więcej.

  • Młodamama2 Koleżanka
    Postów: 42 8

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weal wrote:
    U mnie dziewczyny beznadzieja. Książkowa do tej pory ciąża (10+4) zagrożona bo pojawił się krwiak pod łożyskiem :( co prawda mały (1.5cm ) ale niestety pod sama dzidzia .. zalecenia oczywiście acard duphaston leżenie plackiem .. jestem załamana, od wczoraj tylko płacze. Wiem ze krwiaki są częste ale mój akurat felerne jest na samym środku łożyska ;(

    kochana, będzie dobrze! Ja jestem w 3 ciąży i w każdej miałam krwiaka, były w różnych miejscach i krwawiłam przez to. Wszystko dobrze się skończyło, krwiaki się wchłonęły :) Odpoczywaj i staraj się nie stresować!

    weal lubi tę wiadomość

  • Młodamama2 Koleżanka
    Postów: 42 8

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krolik wrote:
    Moja dość szybko zrezygnowała z wózka, jedynie do żłobka i z powrotem używamy, a to tylko 10 min od domu, a i tak się stawia czasem 🤪Przed skończeniem 18 miesięcy już protestowała. Myślę, że jak zobaczy młodsze rodzeństwo w wózku to miłość to jazdy wróci 😅

    Ja miałam podwójny wózek, ale u mnie mniejsza różnica wieku bo 20 miesięcy, ale półtora roku korzystałam. Mieliśmy bugaboo donkey i ten wózek to rewelacja! Jak syn nie chciał już jeździć to używałam tylko pojedynczego dla córki. Cena powala, ale kupiłam używany za 2 tysiące i był super! Teraz też zdecyduje się na bugaboo, ale inny model :D

  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile wyniosły was te wszystkie badania 1 trymestr typu toxoplazmoza itp?

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • Młodamama2 Koleżanka
    Postów: 42 8

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajna wrote:
    Dziewczyny ile wyniosły was te wszystkie badania 1 trymestr typu toxoplazmoza itp?
    Widzę, że u nas w cenniku pakiet ciążowy kosztuje 159zł, ale polowe udało mi się załatwić na NFZ, zobacze ile reszta wyjdzie prywatnie

  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajna wrote:
    Dziewczyny ile wyniosły was te wszystkie badania 1 trymestr typu toxoplazmoza itp?

    Robiłam dziś toxo igG i igM, kiła, hiv, glukoza, mocz, tsh, morfologia i zapłaciłam 184 zł ze zniżką 🙄

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weal wrote:
    U mnie dziewczyny beznadzieja. Książkowa do tej pory ciąża (10+4) zagrożona bo pojawił się krwiak pod łożyskiem :( co prawda mały (1.5cm ) ale niestety pod sama dzidzia .. zalecenia oczywiście acard duphaston leżenie plackiem .. jestem załamana, od wczoraj tylko płacze. Wiem ze krwiaki są częste ale mój akurat felerne jest na samym środku łożyska ;(

    Przez przypadek polubiłam. Nie martw się. Ja w 5tyg prawie 12 dni miałam dużo krwi potem plamienia bo mi pękł krwiak o którym nie wiedziałam, nawet myslalm ze to okres. W tym czasie biegałam codziennie po 1h, ćwiczyłam itp. Progesteron spadł mi do 9.
    Teraz mam też acard i duphaston i wszystko jest ok.
    Będzie dobrze.

    weal lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krolik wrote:
    Robiłam dziś toxo igG i igM, kiła, hiv, glukoza, mocz, tsh, morfologia i zapłaciłam 184 zł ze zniżką 🙄
    A robiłaś różyczkę? Mi lekarz w tej ciąży nie zlecił tego badania ale q poprzedniej mowila ze to konieczne 🤷‍♀️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młodamama2 wrote:
    Ja miałam podwójny wózek, ale u mnie mniejsza różnica wieku bo 20 miesięcy, ale półtora roku korzystałam. Mieliśmy bugaboo donkey i ten wózek to rewelacja! Jak syn nie chciał już jeździć to używałam tylko pojedynczego dla córki. Cena powala, ale kupiłam używany za 2 tysiące i był super! Teraz też zdecyduje się na bugaboo, ale inny model :D

    Dokładnie o tym wózku myślę 😉, a i różnica ta sama.

  • Lajna Ekspertka
    Postów: 212 98

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam taka listę badań, że jak dzisiaj dodałam je do koszyka w diagnostyce to wyszło mi ok 500 zł :O
    Z racji tego umowilam się dzisiaj do lekarza na NFZ może uda mi się wysepic skierowanie

    rfxg3e3ke5dy9hpj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weal spokojnie, nie mam pojęcia o krwiakach ale skoro dziewczyny piszą o pozytywnych doświadczeniach to nie ma co się martwić na zapas. My i tak już żyjemy w ciągłym stresie i umartwianiu, niestety to wiem.
    Lilka nie dawaj się złym myślom, kciuki za usg !!
    Sama codziennie bije się z jakimiś głupimi myślami, wcale nie jest łatwiej w drugiej ciąży ehh

    weal lubi tę wiadomość

  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina95 wrote:
    W którym tyg dziewczyny planujecie zacząć zakupy dla maluszka ?
    My musimy wszystko kupić 😕 bo niestety po dzieciach wszystkiego się pozbylismy , myslelismy że już nam nie będzie potrzebne. Ale taka niespodzianka wyszła 😅
    Chcemy to rozłożyć w czasie, bo jednak to będzie nie aż taki mały wydatek.
    W ciąży z blizniakami zaczęliśmy wszystko później kupować a później wyladowalam w szpitalu i dzieci urodziły się w 7mies,wiec wiekszosc rzeczy bie moglam sama wybrac i przygotowac. chciała bym teraz to jakoś przygotować chociaż trochę wcześniej.
    Ja mam wszystko po starszym synku, kolejna ciąża była już wtedy w planach, więc wszystko zostawiałam, a że wpadałam w zakupowy szał mam tyle rzeczy, że większość ubranek do rozmiaru 86 miał zaledwie po kilka razy na sobie i wszystko jest jak nowe 🙈 A jak będzie dziewczynka to sprzedam i przepadnę …. Bo całkiem oszaleje na punkcie zakupów 🤣🤣🤣 A z reszty też mam wszystko od fotelika do auta po dostawkę w sypialni i inne 🤷🏻‍♀️ Co ja będę kupować w tej ciąży ?? 🤨

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio w Pl nie pozwalają na rowerze jeździć ?? 😱 W NL lekarze by wyśmiali to, tu Holenderki do końca ciąży normalnie na rowerach jeżdżą ( z rowerów wkoncu Holandia słynie 😅) tak wożą dzieci do żłobków, szkoły itp a nawet z brzuchem te przyczepki z dziećmi potrafią ciągać 🙈 Oczywiście pisze o zdrowej, nie zagrożonej ciąży 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2021, 21:17

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_ma2 wrote:
    A robiłaś różyczkę? Mi lekarz w tej ciąży nie zlecił tego badania ale q poprzedniej mowila ze to konieczne 🤷‍♀️

    Nie robiłam, przechorowałam za dzieciaka i w żadnej ciąży nie musiałam robić tego badania. Teraz mi też nic o tym nie mówiła.

  • ŻonaMarynarza Ekspertka
    Postów: 150 72

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajna wrote:
    Dziewczyny ile wyniosły was te wszystkie badania 1 trymestr typu toxoplazmoza itp?

    Nic



    22.01.2022🤴
    31.08.2019👸
    10.09.2016💒
    17.03.2008💞
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za wszystkie badania ok220zł
    Morfologia, mocz, Hiv, rozyczka, tsh, glukoza kiła i jeszcze coś już nie pamiętam tyle tego było 😅

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ